Perkusní zbraně


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Perkusní zbraně

Příspěvek od FRENKY » čtv 07.7.2011, 16:00

Tak jsem teď měl možnost zastřílet si z kamarádovy ARDESA EVOLUTION LD BOLT v ráži .50

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

A jelikož tu nikde není téma předovek, tak jej při této příležitosti zakládám.

Střílí tu ještě někdo černým prachem?
Naposledy upravil(a) FRENKY dne úte 10.4.2012, 10:44, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od Salamoun » čtv 07.7.2011, 17:38

Já....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od FRENKY » ned 17.7.2011, 16:27

Dneska to na střelnici vypadalo jako za Napoleona :)

Nabíjení je rituálek. Jako když si člověk nacpává dýmku :) Pak dunivá rána a když se rozplyne oblak tak člověk ocení tu překvapivou přesnost (na 25 metrů na pistoláku většina nevylezla z devítky....příště to dám na 50)

Je to úplně něco jiného než vykropit zásobník z Glocka.
Naposledy upravil(a) FRENKY dne úte 10.4.2012, 10:45, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od Stenny » ned 17.7.2011, 17:27

Kdyby ses snažil, za jak dlouho dáš druhou ránu? 30 vteřin? Je mi jasné, že to není nic na rychlopalbu, ale taky nevím, jak dlouhý rituálek máš na mysli.
Jaké výhody mají tyhle předovky s in-line zápalem? Spolehlivější zápal? Snazší čištění?
Docela mě to fascinuje, ale ještě jsem se neodhodlal to vyzkoušet :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od FRENKY » pon 18.7.2011, 5:10

Kdybych jel opravdu na rychlost, tak si myslim že do těch 30ti vteřin bych druhou ránu určitě vystřelil. Monžá i dřív. Prach měl odměřený v plastových mikrozkumavkách, takže nabíjeni jde fakt rychle.
Nicméně jsem se s tím mazlil, protože po výsřelu jsem měl spoustu času, než dostřílí ostatní, takže jsem si sedl a pěkně piánko si nabíjel další ránu :)
Výhod inlinek je určitě víc. Vyhovuje mi moderní vzhled, snadné čištění (piston a dnový šroub se dá snadno demontovat, takže hlaveň je pak normálně průchozí - to může být výhoda i při zaseknuté kuli)

Jak říkám..luxus :)
Naposledy upravil(a) FRENKY dne úte 10.4.2012, 10:46, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od Salamoun » pon 18.7.2011, 18:18

Ze zdravotních důvodů jsem si krátkou a dlouhou pořídil (Ardesa-pro začátek),koupil jsem si z edukačních důvodů kity a ač varován paní prodavačkou (paní Šárka v Opletalce) řádně se zapotil při jejich střelbyuschopnění.Rána velká,pocitově příjemná,spotřeba munice nepatrná,přesnost úžasná,radost obrovská.Přečetl jsem si několik diskuzí o předovkách,každý model má něco do plusu,něco do mínusu,řečeno slovy klasika-dle vkusu každého soudruha.Takže nezbývá než vzít rozum do hrsti a popřemýšlet o všech nebezpečných úskalích při nabíjení a střelbě a hurá na to!!!Je to nádhera :inlove: :inlove: :inlove:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od FRENKY » úte 19.7.2011, 7:30

Na mazání má kamarád husí (nebo vepřové - už nevím) sádlo. A naprosto bez problémů.
Začínám přemýšlet, že bych si tuhle specialitku taky pořídil.
Naposledy upravil(a) FRENKY dne úte 10.4.2012, 10:52, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Perkusní zbraně

Příspěvek od Salamoun » úte 19.7.2011, 19:04

Flastr utržený ze starého prostěradla,kulička ulitá z olověné vodovodní trubky(ve sběrně je jich plno a sběraři jsou ochotní k prodeji),licí kleště od Anděla,kuličky promazané trochou grafitu ve starém hrnci,omleté plastovou míchačkou na barvu z OBI,upnuté do vrtačky nastavenou na malé otáčky(to aby se odstranily případné ostré zbytky stop licí roviny,jako mazadlo bezpečně funguje lehce indulona,na zimu se musí vymyslet něco jiného,takže zbývá pravidelně dokoupit zápalky a černý prach a hurá střílet :bomb: :bomb: :bomb:

Už se těším na různé výtky myšlenkologů a westernologů,že radím blbosti,že všechno musí být,jak velí z USA a z AWS,ale já se trefuji,vyvrty ze studijních důvodů pravidelně měřím a sleduji povrch polí endoskopem,žádná tragická změna,takže :banana: :banana: :banana:

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz