Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Slim » pon 01.8.2011, 19:48

Šestatřicetiletý muž přišel v pondělí v podvečerních hodinách do prodejny zbraní v Brně, kde spáchal sebevraždu. Muž si nechal předvést jednu ze zbraní, do které v nestřežené chvíli vložil náboj a zastřelil se, informoval agenturu Mediafax brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Incident se stal okolo 17. hodiny v Rašínově ulici. "Ještě před výstřelem muž obsluze naznačil, že činem řeší svou osobní situaci," uvedl Malášek.

Co bližšího muže k sebevraždě vedlo, vyšetřuje policie.

zdroj: http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/h ... stoli.html

No to je teda hodně divnej způsob sebevraždy. Osobně ten obchod moc nemusím, ale takovýhle zážitek teda nikomu nepřeju. Chudáci pánové prodavači :cry:
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od S474N » pon 01.8.2011, 20:01

No ja si uz dlouho rikal, kdy tohle nekoho napadne. To same, kdyz jsou ruzne predvadeci dny policie, tak tam maji k dispozici od pistoli az po MP5.

BTW ten obchod vubec nechapu, ze funguje. Minuly tyden jsem tam shanel krmeni (.223 Rem) a nemeli ani tuk a pry ani nevi, kdy bude.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od panvrabec » pon 01.8.2011, 23:09

Taky vím, kde ten obchod je. Díval jsem se tam na zbraně a zas tak malý výběr mi nepřipadal. Nic jsem ovšem nekupoval, jen jsem koukal. Kdo teď asi bude zodpovědná a potahovaná osoba ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Slim » úte 02.8.2011, 0:27

Výběr je tam velký, ale nikdy neměli to co jsem zrovna potřeboval. Devítkový subsonicy - nebyly, nejsou, nebudou. Sluchátka byly, ale nebudou. G 17? Jen na objednání...

Ale byť nemám moc informací, tady asi není prodavače za co popotahovat. Že dá nenabitou zbraň přes pult do ruky někomu, koho nezná, je běžná praxe. A že je to magor s nábojem v kapse, kterej si ho během vteřiny prožene hlavou, to je fakt nepředvídatelný :(
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Fox4077 » úte 02.8.2011, 2:47

Já, když jsem si šel koupit G17 a chtěl si ho nejdřív osahat, tak prodavačka, než ho vůbec vytáhla z vytríny, chtěla nejdřív vidět zbroják. Asi, aby ho tam neohmatával každý opruz. :lol: I když teď, kdy nad tím trochu uvažuju, ten sebevrah by klidně zbroják mohl mít, jen třeba neměl prachy na kvér. :huh:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od S474N » úte 02.8.2011, 8:39

Fox4077: nebylo to nahodou u Machackove v Husovicich? Taky jsem se tam s tim setkal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od GLOCK69 » úte 02.8.2011, 10:13

Tak to já asi působím nedůvěryhodně, protože snad vždy, když jsem byl v prodejně zbraní a chtěl si nějakou zbraň ošahat, jak sedí v ruce, tak nejdřív chtěli vidět ZP.

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od severoun » úte 02.8.2011, 10:59

taky prodávám zbraně,a taky chci vidět zbroják,kdejakej jouda s tím může zdrhnout,atd..akorát nechápu jak mu mohli dovolit nakrmit ten kvér,když to někomu dám do ruky,tak z něj nespustím oči a když vidím že tam něco cpe,no nevim,divný
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Fox4077 » úte 02.8.2011, 11:48

S474N: ne, prodejna PeBois v Opavě. severoun: odhaduji, že strčit náboj do komory může trvat asi 1 vteřinu. Nemyslím, že by ses zmohl na něco jiného, než suše polknout. Možná ani to bys nestihnul. Zvláště pak, když mezi prodavačem a zákazníkem býva většinou prodejní pult.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Brigadier » úte 02.8.2011, 12:01

Severoun: V tom obchodě mají docela široký pult. Když někdo natáhne závěr, udělá dva kroky od pultu, hodí tam včelku, tak nestihneš nic...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Slim » úte 02.8.2011, 12:18

Docela mě překvapujete pánové, já jsem opravdu vždycky dostal do ruky to co jsem chtěl bez jakékoli zmínky o ZP... Nejspíš jiný kraj, jiný mrav.
Ale nic to nemění na tom, že tohle mohl udělat i kdokoli se ZP, kontrolou papíru se to nevyřeší. A skákat přes pult se taky nedá. Když k pistoli dotyčný nedostane zásobník tak stačí, aby byl jen trochu orientovaný a nadrcne si to přímo do hlavně. Jak to vyřešit jinak? Půjčovat na prohlédnutí pistole bez úderníku? Mno snad to nebude potřeba řešit a takovýhle případ se už nestane.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Tekka » úte 02.8.2011, 12:22

Ja nevim jak vy, ale ja byt prodavacem tak me hned nenapadne, ze si chce prostrelit hlavu...spis bych cekal ze ji chce pouzit proti mne. Takze i kdybych videl jak cpe naboj do komory tak posledni co bych delal by bylo mu v tom branit. Spis bych se snazil dostat nekam do bezpeci odkud bych mohl konat (vlastni zbran/telefon na policii).
Co se predkladani ZP tyce tak po nekolika zkusenostech ho taham sam automaticky kdyz chci ukazat a osahat zbran - subjektivne mam pocit ze jednani ze strany prodejcu je lepsi, kdyz vidi ze nejde jen o cumila z ulice.

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od severoun » úte 02.8.2011, 13:50

no asi máte pravdu,nestihl bych to, (v Brně) ,ale já dávám klientovi zbraň na podložku před sebe na pult,po ruce teleskop,pepřák a svojí zbraň,jsme od sebe necelej metr a čumim mu na ruce,no každopádně bych předpokládal že jde po mě,a ne že se chce oddělat,podle toho bych se choval,teda aspoň doufám že bych nezcepeněl,což je taky možný,jo a paranoidní nejsem,dělám v Ústí n.L,a v centru převyšují nepřizpůsobiví ten zbytek.
no každopádně tomu prodavači z Brna ani trochu nezávidím
Naposledy upravil(a) severoun dne úte 02.8.2011, 14:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Fox4077 » úte 02.8.2011, 14:09

No právě, předpokládal bys, že jde po tobě. A kdybys byl fakr rychlej, tak bys ho oddělal dřív, než by to ten chudák stihl sám. :wink:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od severoun » úte 02.8.2011, 14:14

no právě,jak se zachovat,jednoho idiota už jsem tu měl,naštěstí měl nějakou repliku,ale poznej to když to na tebe vytáhne z pod kabátu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od nettik » úte 02.8.2011, 15:38

a tu repliku na tebe vytahl ? jak ses zachoval ? stihl jsi neco ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » úte 02.8.2011, 16:22

to by me taky zajimalo.....od ty doby je asi na dverich ten napis s tim, ze kdyz nekdo podava prodavaci zbran, tak ji ma drzet za hlaven, co?

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od severoun » úte 02.8.2011, 16:31

přišel týpek,v kovbjským ohozu,ukázal mi noviny s nějakou fotkou a řval na mě-vy jste tomuhle prodal zbraň?zabil mi bráchu a teď chce zabít mě,tak jsem mu řekl ať se uklidní,no on šel na druhou stranu krámu na něco čuměl a když se ohnul tak vidím že mu čumí pod kabátem bambitka.od pohledu magor,tak jsem si vzal kvér,no on se postavil a vytáhl 6ti palec v chromu,já už na něj mířil.pak z toho vola vypadlo jestli do tý repliky nemám nějaký sušení,ten blb to vytáhl jak pistolník na divokým západě,byla tu za mnou dcera (je jí 19) no a ta se tu rozbrečela,můžu říct že mi adrenalin stříkal z uší,ale ve finále o nic nešlo,no ale to předtím člověk neví,kdyby to hned nesklonil když mě viděl,tak jsem asi další případ co by se tu řešil,no každopádně na dveře jsem dal ceduli jak zacházet se zbraní v obchodě,že je prodavač nervní :D

ta cedule není jen kůli tomu blbovi,ale choděj lidi co maj léta zbroják,něco chtěj,třeba dát zbraň do komise,řeknu ukažte mi jí a on vytáhne kvér,míří ti s tím na břicho a když se ho zeptáš jestli má nadrcnuto,tak ti řekne jééé,pardón a začne vyhazovat náboje,stejný zkušenosti mají i policajti na zbraních,někteří střelci mají prostě v hlavě nas.....,tím se nechci nikoho zde dotknout,podle mě to jsou spíš lidi co to doma sušej v trezoru a vytáhnou jednou za rok,jinak si tu hloupost nedovedu vysvětlit
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 02.8.2011, 16:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od cmk » úte 02.8.2011, 17:05

Skoro bych neveril tomu, ze prisel pro krmeni do repliky, ale ze to mel pripraveny jsko ucelovou vymluvu, kdyby to dopadlo, jak to nakonec dopadlo... Vzhledem k tomu antre...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Muž se zastřelil vypůjčenou pistolí v prodejně zbraní

Příspěvek od severoun » úte 02.8.2011, 17:18

možný to je,když vešel a vyndal na mě ty noviny,tak pak když byl kousek dál tak mi hned dcera šeptala-tati ten je divnej,jde z něj strach,no a pak se předvedl,říkal jsem to pak policajtům ze zbraní,a podle popisu,kovbojský klobouk,kožené kalhoty,kožený dlouhý kabát ho znali,prý je opravdu magor,několikrát trestaný,jen se divim že mu dovolej tahat tu repliku,ale asi nic nezmůžou,no každopádně jsem byl připravenej,ale jindy to fakt člověk neodhadne,ať je ten kluk v Brně rád že to ten trouba pustil do sebe a ne do obsluhy

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz