STEPAN - Co znamená zákon?


Různé existence vyskytující se (nejenom) na našem fóru

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » čtv 13.4.2006, 18:08

Stepan: Každopádně, nejlepší informaci jak je to s nutnou obranou, co se za ní považuje a kdy je to už tvůj útok, jak je to s ochranou majetku a kdy ho můžeš bránit v rámci zákona dostaneš asi na "semináři nutné obrany", které pořádá (nechci se mýlit) PČR ve spolupráci s magistrátem a JUDr. Náchodským. Je opravdu zajímavé a prospěšné slyšet jak se k těmto věcem staví právníci, znalci a policie. Tady máš odkaz:
http://www.nutnaobrana.cz/

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » čtv 13.4.2006, 18:34

Díky za link! Teda, ta v tom fialovým je bezva číča! :D
A nedá se!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.4.2006, 18:46

Ufff, to je zase diskuze.
Bohuzel fakt u Stepana tezko odhadnout, od kdy si z te debaty zacal delat soufky, jak moc si dela soufky, jak moc mez to vklada nebo nevklada svoje realne myslenky apod...
Takze budu vychazet z toho, ze Stepan je svepravny rozumny kluk s trochu vyhranenejsimi nazory, ze tohle cele neni provokace, ale teprve zacatek hledani se v pristupu ke zbranim a k lidem od zbrani (a pri tomto hledani ma clovek pravo na chyby a ostatni maji temer svatou povinnost ho za chyby ne peskovat, nybrz v dobrem poucit).
Tedy Stepane - lide z MujGlocku, potazmo strelci obecne jsou slusni lide, kteri ne neradi spolehaji pouze na pomoc ostatnich (v pripade noseni zbrani) a radi se odreaguji (v pripade sportovni strelby) - mezi tim si velice radi popovidaji s ostatnimi slusnymi lidmi podobnych konicku, ale i s lidmi nepodobnych konicku. Tzn. chces-li opravdu nekoho zde o necem presvedcit, prijd v patek mezi nas do Avimu, radi te vyslechneme nazivo - ona pak spousta veci zni jinak, nez "placnuti do mailu".
A co se tyka tveho uvodniho dotazu, pozdeji rozsireneho. Ano, zbrane na noseni si podle zakona porizujeme k ochrane zivota, zdravi nebo majetku. Jenze pokud jde i vyklad paragrafu o nutne obrane - "nutna obrana nesmi byt zcela neprimerena zpusobu utoku". Uz jsem to tu nekde psal... Kdyz na tebe pujde frajer s zeleznou tyci, jde ti o zivot, mas tedy pravo se branit jakymikoli prostredky a paklize o ten zivot v te obrane pripravis utocnika, je to jeho chyba a jsi beztrestny. Kdyz ti ale nekdo utika s tvym mobilem, tak by si sice lidsky zaslouzil poradne pres hubu, nicmene podle zakona sice utok stale trva - tj. utok na tvuj majetek, ale utok na majetek je temer vzdy v nepomeru s hodnotou zivota, takze kdyz s tvym mobilem utika, mas pravo bud utikat za nim, pokusit se ho zadrzet a pokud zautoci na tve zdravi, mas pravo se branit a zpusobit mu ujmu na jeho zdravi (ne povinnost, pokud se muzes ubranit tak, ze mu ujmu na zdravi nezpusobis, tak to tak udelej).Nicmene nemas pravo na nej strilet, kdyz utika a nijak uz tve zdravi neohrozuje.

JK
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 14.4.2006, 12:57

Nechci se nijak extra zapojovat do diskuse, ale vek 6let je podle me skutecne podhodnoceny. Podle uvodniho prispevku a nejblizsich dalsich reakci bych tipl tak 10-13 let. Mam pravdu, Stepane?
PS. Nechci tim rict, ze jsi prilis mlad nebo star, vyspely malo nebo moc - jen mam nejakou (velmi matnou) predstavu o Tve osobnosti a zkousim se naslepo trefit.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 14.4.2006, 13:13

Ja ho tipuju malicko starsiho - podobny nahled ma clovek v dobe konci puberty (pardon, teenageringu). U nekoho je to v 15, u nekoho ve 20 (u nekoho to neskonci nikdy) :-) Takze nedke tam v tom oboru realnych cisel bych hledal :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 14.4.2006, 15:55

Hele, mne je 18 a i kdyz mam jen Bckovou skupinu, tak se snad vekem neradim mezi silene strelce :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 14.4.2006, 16:00

CMK: Hm, mozna mas pravdu, potom uz to vypadalo jinak - ale podle toho prvniho prispevku bych mu vic jak 13 nerekl :? Ani ted bych ale netipnul vic nez 16, to bych se divil.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 14.4.2006, 16:02

:-) nekdo dospeje v 15ti, nekdo az ve 20ti (dospeje ve smyslu, ze mu skonci mu puberta). Nekdo nikdy :-)
A nekdo ma radikalnejsi pohled na svet nekdo nikoliv :-)
Takze radikalnejsi temer dospeli pubertak ve 20ti muze mit mnohem zcestnejsi predstavy, nez drive dospivsi 16ti letej kluk...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » pát 14.4.2006, 17:46

Myslím že možná nastala, nebo brzo nastane doba kdy Velký Admin použije sílu mocného MEGAzordu a pročistí některé registrace :roll: :lol: a nebude to podle věku.. :wink:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pát 14.4.2006, 20:23

Pánové, nechcete se bavit o zajímavějších věcech, než je můj věk?

Z toho, co jste mi tady zatím napsali, jsem pochopil, že zbraň se k ochraně majetku použít nedá.

cmk napsal: " ... takze kdyz s tvym mobilem utika, mas pravo bud utikat za nim, pokusit se ho zadrzet a pokud zautoci na tve zdravi, mas pravo se branit a zpusobit mu ujmu na jeho zdravi (ne povinnost, pokud se muzes ubranit tak, ze mu ujmu na zdravi nezpusobis, tak to tak udelej).Nicmene nemas pravo na nej strilet, kdyz utika a nijak uz tve zdravi neohrozuje."

A nebudu mít problémy s tím, že pana zloděje budu obtěžovat při výkonu jeho povolání a rozzlobím ho? Když mi pak bude chtět ublížit, nebude to soud považovat jako obranu proti mému obtěžování, nebudu útočník pak nakonec já?! Přece jsem za ním nemusel běžet, mohl jsem ho nechat v klidu a pokoji odejít!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 14.4.2006, 22:00

Hochu, to je úplně jedno. Největší problém máš stejně ve svý hlavě! :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 14.4.2006, 22:47

Stepan je budto rizena provokace nebo nerizenej pruser :)
Stepane,zkus se zamyslet nad svymi otazkami stejne demagogicky,jako je pokladas i z druhy strany. Budeme strilet na vsechny,o nichz si myslime,ze neco ukradli? Ve chvili vystrelu jsi vysetrovatel,soudce,obhajce,statni zastupce i kat v jedne osobe.Vezmes na sebe tuhke zodpovednost kvuli ukradenymu autu? Ma pro tebe lidskej zivot mensi hodnotu? Jestli se nas tu snazis vyprovokovat k tomu,ze prohlasime,ze postrilime kde co,a pak to nekde publikovat, tak marne, jsme tu zpravidla svepravni rozumni lide,kteri nosi zbran ne proto,ze maji radi smrt a krev,ale proto,ze mame radi zivot svuj,svych blizkych i neblizkych a ten jsme ochotni nekompromisne branit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » sob 15.4.2006, 1:52

to cmk: ultimátní OK, mluvíš mi z duše

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » sob 15.4.2006, 8:46

Já souhlasím s tím, že obecně řečeno je život člověk vzácná a nenahraditelná věc. Ovšem když jsem strávil mnoho hodin života v práci, obětoval jsem kus svého života na to, abych si vydělal peníze, tak člověk, který mi odnáší věc vyměněnou za ty peníze mě část mého života BERE. To je důvod, proč se nám nelíbí, když nám někdo něco krade. Je nespravedlivé vzít tomu člověku dejme tomu zbývající polovinu života proto že mi bere tisícinu života mého. Je v tom nepoměr. (tohleto srovnání poněkud kulhá, protože v práci člověk přecejenom trochu žije)

Ovšem velice silné rozrušení způsobené tím, že nám někdo odnáší kus našeho života (chcete-li kus naší námahy), způsobí silnou touhu mu v tomto jednání zabránit a máme-li zbraň...

Já osobně bych ho zastřelil. Protože tohle o sobě vím, tak se tady vyptávám.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » sob 15.4.2006, 9:11

Stepan
keďže si na slobode,tak určite si zbraň ešte nepoužil.Tí,ktorí sa to takej situácie dostali-teraz nemyslím len výstrel na útočníka,ale tiež hrozbu použitia zbrane,vedia že je to úplne o inom,než stlačiť spúšť a byť hrdinom.....
Budiš dojem nekopromisného spravodlivého občana,ktorý má zákon na opasku,ale práve takí v 80% v boji zlyhavajú,pretože najprv konajú a potom rozmýšľajú.
Ešte otázka: koľko toho natrenuješ za mesiac so zbraňou?
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » sob 15.4.2006, 10:57

rekl bych ze nenatrenuje nic, vzhledem k tomu, ze pravdepodobne zadnou zbran nema, alespon soudim podle toho, ze predpokladam, ze ve veznicich nemaji pristup na internet a Stepan se svymi nazory a predpoklady a pristupem k noseni zbrane tam, jakmile si nejakou poridi, pravdepodobne nelegalne, protoze zadny rozumny lekar ani komisar mu ji nedovoli ziskat legalne, zajiste elmi rychle bude ...

podle vlastnich zkusenosti muzu rict, ze staci zlodeje (v mem pripade zlodeje kamaradova auta, ktereho jsem v nem zadrzel) upozornit ze mam zbran a ukazat mu ji a tim ho donutit k "poslusnosti" a vyckani na privolanou hlidku PCR a uz jsou z toho problemy, samozrejme, ze pro mne, na 20.4. jsem zase predvolanej na PCR k vyslechu ...

ja navrhuju tuhle debatu ukoncit ignoraci z nasi strany, predpokladam, ze ho to potom prestane bavit a bude klid, tahle debata totiz nikam ocividne nevede, to uz je lepsi se zase zapojit do debaty EFMJ ano ci ne, revolver/pistole, benzin/nafta atd B-) ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » sob 15.4.2006, 20:57

I to se podívejme. :shock: Šestiletý kluk stráví mnoho hodin v práci. Já měl za to, že dětská práce je nelegální. :mad:
Takže, buď piš pravdu nebo jdi ... Doufám, že Ó veliký ADdMIN :tongue: , tehle tón uzná za nutný.
Otázkou je zda jen lžeš nebo si vymýšlíš aby jsi byl zajímavý. Jestli pak jsi se účastnil pátečního dýchánku?
Tímto tuto diskuzi považuji za zbytečnou.
Stepan píše:Já souhlasím s tím, že obecně řečeno je život člověk vzácná a nenahraditelná věc. Ovšem když jsem strávil mnoho hodin života v práci, obětoval jsem kus svého života na to, abych si vydělal peníze, tak člověk, který mi odnáší věc vyměněnou za ty peníze mě část mého života BERE. To je důvod, proč se nám nelíbí, když nám někdo něco krade. Je nespravedlivé vzít tomu člověku dejme tomu zbývající polovinu života proto že mi bere tisícinu života mého. Je v tom nepoměr. (tohleto srovnání poněkud kulhá, protože v práci člověk přecejenom trochu žije)

Ovšem velice silné rozrušení způsobené tím, že nám někdo odnáší kus našeho života (chcete-li kus naší námahy), způsobí silnou touhu mu v tomto jednání zabránit a máme-li zbraň...

Já osobně bych ho zastřelil. Protože tohle o sobě vím, tak se tady vyptávám.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pon 17.4.2006, 18:25

Coffee, nechápu, proč tě irituje můj věk, zvlášť když jsem se k němu přiznal v reakci na to, co napsal Jonny:

... ale z tvých příspěvků nabývám dojmu, že jsi
1. ....
2. osoba velice nízkého věku....



Pravda, Marceli, zbraň nemám, protože bych doopravdy byl a) ve vězení nebo za b) se zkrýval a nepsal bych takovýhle věci, který by na mě mohly upozornit.

Mimochodem, s tím internetem ve vězení bych si nebyl tak jistej... Když není teď, tak si ho vězňové vymůžou, aby mohli mimo jiné efektivně komunikovat se svými kamarády na svobodě.



cyberneticu, máš pravdu, že v té mojí reakci žádné přemýšlení není. Taková reakce na útok, to je něco přirozeného, animálního, řízeného pudy, okamžitého. Není tady prostor pro racionální úvahu, protože ta obvykle vyžaduje čas. Jak je možné soudit člověka, který se zachoval "přirozeně"?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 17.4.2006, 18:47

Stepan
to je pravda ,toho času niekedy nie je veľa,ale divil by si sa ,že ten čas sa získať dá.Tu nie je Afganistan alebo Irák.
Čo sa týka pudov,je pravdou ,že sú nám z každej strany potláčané,ani si to neuvedomujeme/zákony ,obmädzenia a pod/Človek sa dostáva do polohy,keď niekto rozhoduje za neho,ale napriek tomu by nemal podľahnut inštinktu lovca...
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » úte 18.4.2006, 15:25

Nemohl jsem si nepovšimnout téhle diskuze.I když mě na první dojem hrozně rozesmála [Štěpán a jeho perly] ale co je moc to je moc.
Je mi teprve sice 18 náct a v zákoně mám dá se říct jasno a je mi jasný kdy by se zbran mohla použít a kdy ne ale toto co tu píše to je moc i na mě.

3těpáne tobě připadá normálni něco takového napsat?Střelit někoho do zad při útěku nebo kvůli volovině??Asi nevíš že bys byl za vraha že?Ale jak sem si to pročítal víc a víc tak sem si udělal trochu tvůj profil

Věk 15-30 jelikož mladší člověk by takhle nemluvil a ani by se takhle nezajimal o forum zbrani
inteligence podprůměrná,stav - starý panic ,velké komplexy z osobní životni prohry a celý svět si myslíš že tě nemá rád. a proto si myslíš že to vyřešíš zbraní.Srovnej si to v hlavě !!!!!!!!!!

Od zbraně já osobně očekávám že mě bude bavit jako ve sportovní střelbě a jako druhou věc na chránění mé osoby a mích blízkých,popř. kdyby byl i cizí člověk v ohrožení života.Prostě zbran proti cloveku pouziji jen v ohrozeni kdyz nevidim jine reseni.Nikdy bych nestřílel po člověku co mi ukradl třeba mobil ten si zaslouží domlátit ale né zabít.

A pánové pokud ho pozvete nepučujte mu radši zbran.
A zbroják stejně nedostaneš a pokud by se tohle někdy staklo tak budou vydaávát zbrojáky i pro narozený děti v porodnici !
MUSEL SEM ŘÍCT NA TO SVŮJ NÁZOR JELIKOŽ MĚ UŽ DOST DLOUHO NIC NEVYTOČILO JAKO TOHLE.TAKŽE SE OMLOUVÁM ŽE SEM NEPOMOHL NEMOCNÝMU ALE NADAL MU ALE AT TO VIDÍ DACAN :!: :!: :!:

Zpět na „Exoti na fóru“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz