Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od S474N » úte 09.8.2011, 9:12

Tak co na to rikate panove?
:arrow: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178 ... 808/video/

Zacina to na 13:15. Jinak od 14:15 se ten idiot tam prochazi se zbrani (na 14:29 je i detail na revolver):

Obrázek Obrázek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od Slim » úte 09.8.2011, 9:36

Není to nějaká flobertka nabitá plynovejma? Jestli jo, tak je to smutný. Ale jestli je to opravdu ostrá, tak jsou to idioti.
Ale jinak imho proti agentuře zabezpečující tento typ práce nic nemám. Pokud to funguje a ušetří peníze (a dělá se to zodpovědně, čili nikoli s bambitkou u pasu jak na divokém západě), proč ne.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od S474N » úte 09.8.2011, 9:58

Slim: je uplne jedno, jestli je to "ostra" nebo flobertka/plynovka, idioti jsou to ve vsech pripadech:
§ 15
(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,

§ 28
(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je oprávněn při výkonu zaměstnání nebo povolání
b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně.

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od Slim » úte 09.8.2011, 10:20

Já vím, jsem právník :-) Tím jsem jen chtěl říct, že je to víc smutné než nezodpovědné. Dalo by se zamyslet nad tím, jestli u takovéhle služby nemá plynovka na pasu jakýsi "pozitivně-odstrašující" účinek, ale nic to nemění na tom, že je to protizákonné.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od admix » úte 09.8.2011, 12:05

Hlavne mezi cikany chodit s revolverem je cirej nerozum *40*
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od panvrabec » úte 09.8.2011, 15:04

Něco na odstrašení potřebují a chodit s holýma rukama je spíš nerozum. To, že se dopouští přestupku je věc druhá. Policie to ovšem u takových agentur toleruje. Taktéž u převozu peněz bezpečnostními agenturami policie toleruje viditelné krochny. V obou případech to lze pochopit, protože jak při převozu peněz, tak v zasahování mezi rómy, jde o život.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od para » úte 09.8.2011, 15:09

panvrabec: Jsem stejného názoru.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od S474N » úte 09.8.2011, 18:58

panvrabec: nerozum je dojednavat BA na cinnost, kterou ma zajistovat policie nebo obecni policie. V kazdem pripade, prevozy penez, respektive zbrane bezpecnostnich agentur mohou pracovnici v pripade dlouhych zbrani nosit viditelne (v souladu se zakonem). To, jestli jde o zivot nebo nejde je naprosto bezpredmetne, od toho tu mame zakon a ja nesouhlasim, aby kdokoliv, kdo ma IQ houpaciho kone a pracuje za 50 Kc hrubeho nosil bez skryti zbran.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od tuareg » úte 09.8.2011, 20:05

Hlavně BA nemá ze zákona status veřejného činitele, takže může jenom to co každý z nás. A to že si je obec najmula je jenom její věc. Nepožívají žádné zvláštní právní ochrany a už vůbec se nedá hovořit o nějakých pravomocích.Je to uplně stejná situace jako ochranka v supermarketu.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od panvrabec » úte 09.8.2011, 21:08

S474N píše:...nerozum je dojednavat BA na cinnost, kterou ma zajistovat policie nebo obecni policie..
Satan: samo že je lepší policie, ale rozpočet to nedovolí, podle mě lepší než nic.

tuareg: BA může jen to, co každý z nás, ale né každý z nás dělá to, co může :)

Podle mě jsou to v problémové vesnici lépe utracené prachy, než za muškáty na lampách VO.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od para » stř 10.8.2011, 0:15

S474N píše:kdokoliv, kdo ma IQ houpaciho kone a pracuje za 50 Kc hrubeho nosil bez skryti zbran.
By mě zajímalo kdes tuhle informaci vzal? Tohle už dávno neplatí, pokud to vůbec kdy platilo. Co vim, tak konkrétně na transportu peněz dnes dělá spousta bejvalejch policajtů (a třeba i ze zásahovek) a vojáků, kteří sem odešli právě kvůli penězům, takže ono to s tou hodinovou mzdou nebude tak špatný, stejnětak i s IQ těhle lidí. Nepochybně jsou mezi nima pitomci, ale kde nejsou? I v tý státní policii a obecní nebo městský mají svý zastoupení. A pokud je někdo pitomec tak je úplně šumák jestli nosí kvér skrytě nebo ne. Průser je že ho vůbec má.
Takže nechápu proč tě tak prudí, že někdo nosí kvér neskrytě. To je jenom jeho věc a jeho ryziko, že za to bude popotahovanej. Souhlasim s tím co napsal panvrabec, že ten viditelnej kvér působí jako strašák pro drbany, takže ty lidi chápu. Koneckonců proto se policajti navlíkaj třeba do černých kombinéz, páč v ní má i 50-ti kilovej chcípák hned větší respekt *1582*

Nakonec si nemůžu nerejpnout do tvýho odvoláváníse na obecní policii, když vím že tuhle instituci ty vůbec nerespektuješ *1114*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od S474N » stř 10.8.2011, 8:00

para: nezlob se, ale my tu resime transporty penez? Pokud vidim, resime tu exoty, kteri maji mit pouze preventivni charakter cinnosti (dohled) a pripadnou dokumentaci (vyfoceni prestupku/prestupce a fungovani jako pripadny svedek). A vzhledem k tomu, ze osobne znam i nekolik majitelu konkretnich bezpecnostnich agentur, tak moc dobre vim, kolik se pohybuje ohodnoceni lidi na takovych pozicich a jake jsou na ne pozadavky. Ono se staci divat kolem sebe, co za lidi obvykle delaji tuhle praci.

Neskryte noseni me opravdu opravdu velmi prudi - je to proti zakonu a takovi exoti akorat delaji medvedi sluzbu vsem slusnym majitelum zbrani. Ano, je to riziko dotycnych lidi, ale pokud na to nikdo neupozorni, tak se nikam "neposuneme".

Co se tyce meho "respektovani obecni policie", to si ponekud pletes. Respektovat neco nebo nesouhlasit s necim jsou dve naprosto rozdilne veci. Je to debata na delsi dobu, nicmene obecne souhlasim s tim, proc byla obecni policie zrizena, ovsem nesouhlasim s tim, kam se to dostalo dnes - mereni rychlost za ceduli mesta pouze kvuli vyteznosti, apod. Nehlede na fakt, ze straznik obecni policie ma ze zakona moznost nosit viditelne, takze se ho tento pripad vubec netyka.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od S474N » stř 10.8.2011, 9:54

Jinak dostalo se k nam vyjadreni dane agentury:
Vážený pane inženýre,
reagujeme na Vaše upozornění, těší nás Váš zájem, ale v tomto případě náš pracovník neporušil zákon. Pistole, která se objevila v záběru, nebyla ani jedna z Vámi uvedených zbraní, nýbrž byla to pouze plastová atrapa, kterou zaměstnanec použil pouze v tomto záběru jen z estetických důvodů a to bez předchozí konzultace se zaměstnavatelem. Situace již byla s pracovníkem projednána a bude náležitě potrestán.

Mrzí nás, že diváci byli uvedeni v omyl a za to se omlouváme.

Přeji hezký den
S pozdravem

Aleš Rožeň
jednatel společnosti
COALEX, s.r.o.
tel.: 603784747
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od cmk » stř 10.8.2011, 14:42

Hezky se toho vyvlikli :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od panvrabec » stř 10.8.2011, 15:29

Podle mě velký hov.o :D má buďto svou vlastní na ZP, nebo to byla plynovka a nosí jí tak pořád, nehledě na natáčení. Málo kdo takto jako my řeší zákony a ví, že někdo může a nebo nesmí nosit viditelně, ještě pokud se jedná o BA. Podle mě jsi jediný, kdo jim psal :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od Starosta » stř 10.8.2011, 15:33

Přesně tak, podle mě min. 98% národa netuší, že ani BA nemají krom výjimek na ulici s kvérem za pasem co dělat...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od cmk » stř 10.8.2011, 16:12

Ano, "nosit neskryte" neni dle zakona, ale to je to nejmensi, co by mi vadilo.
Oni to muzou uhrat na krajni nouzi - kdyz prevazej penize, vzdy hrozi nebezpeci, ze po nich nekdo pujde a odkryta zbran pusobi jako prevence proti tomu... - POZOR - tuhle vetu nemyslim 100% vazne a je mi jasny, ze to lze vykladat 1.000 zpusoby... jen rikam jeden z nich.

Spis by me zajimalo, proc najimaj bezpecnostni agenturu?
Kolik by stala vlastni Mestska policie? S vyssi pravomoci?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od Starosta » stř 10.8.2011, 17:12

cmk: Je to v tý reportáži - cca 2M, což je údajně trojnásobek.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od coffee » stř 10.8.2011, 18:42

cmk: Honzo, tohle si, doufám, nemyslel ani ze srandy. Porušování zákona o zbraních odvoláním na krajní nouzi, která nenastala? Že bych to zkusil taky? Život má snad přednost před majetkem. :?
Nosit viditelně může jediná agentura na převoz peněz, a to ta patřící ČNB.

Jinak bych jim doporučil vyhodit právníka, protože i atrapa, pokud vypadá jako zbraň, je nakonec při udílení trestu brána za zbraň.

Mě naopak viditelné nošení vadí dost, není problém narazit na pitomce s poštou, který musí mít na opasku závaží - "prý to nevadí, to je jen plynovka". :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: Najmutí bezpečnostní agentury místo obecní policie

Příspěvek od para » stř 10.8.2011, 20:24

coffee píše: Nosit viditelně může jediná agentura na převoz peněz, a to ta patřící ČNB.
Heh co je tohle za blbost? :roll: Žádná taková agentura která by patřila ČNB neexistuje. Je tam pouze bankovní policie, ale ta se mimo zdi ČNB nedostane a navíc je neozbrojená. Převozy z ČNB obstarávaj soukromé BA a ty jsou v republice tři. G4S, Loomis (dříve Fénix) a nově Abas. Pak jsou páteřní převozy ČNB které doprovází PČR pouze řidiči těch panceřovaných aut jsou zaměstnanci ČNB, ale jsou to jen řidiči!

Satan: jj neřeší se tu primárně převozy peněz, ale já to zmínil jen jako příklad, páč tam je to neskrytý nošení vytýkáno nejvíc. Pamatuju si konkrétně na tvůj příspěvek kdes o tom psal. A že tyhle lidi nám dělaj medvědí službu bych neřek. Ani policajti v tom nemaj jasno natož obyčejnej člověk. Bych to tak nehrotil *3004*
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz