Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jiného


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od Shi » úte 13.9.2011, 15:03

VEIKO píše:Zákony stojí tak že civilista má používat nohy.
Zákony jsou naprosto v pořádku. To, co kulhá na obě nohy je jejich aplikace policií, státními zástupci a soudci. Poldové jen dělají co se jim řekne a přemýšlet mají málem zakázáno. Zejména u těch státních zástupců (zejména zástupkyň, které kvalifikaci pro posuzování konfliktů získávají sledováním Hollywoodské produkce) a soudců (rovněž s Hollywoodskými představami) je zakopaný pes v tom, proč tu není bezpečno.
----
Cítím se tu opravdu skvěle a dokonale ochráněn státní mocí. Za letošní rok mám statistiku dojezdových časů při volání policie takovouto:

PČR:
1 x 35 minut, tři pachatelé na příjezd hlídky počkali.
1 x 15 minut, dva pachatelé mezitím v klidu odešli.

MP:
2 x více než 15 minut, pak mě to přestalo bavit a odešel jsem já.

V prvním případě se na místě působení šmejdů o pár dní později našla oboustraně broušená dýka, nejspíš ji včas zahodili ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od VEIKO » úte 13.9.2011, 15:29

Naše dojezdovost:

Rekord 30 sec. jeli jsme kolem toho a aráku a lidi koukali jak rychle jsme tam. Máme gps v autě tak to má operační pod palcem.

Jinak vesměs do 3-5 min.transportérem (má turbo a v kombinaci s majákama se ho nebojíme použít a kolikrát jedeme i po trávě. )- Nekecám. S malým autem je to o fous víc. 15-35 min leda že je nějaký vážný zákrok a tento je v pořadí nebo se jedná o nějakou banalitu. Ale jsou lidi co na zákroky jezdí i 50 sice s majákama ale ostatní je předjíždí a je to spíš smutné než úsměvné. Zrovna pes je u nás aktuální téma protože jsme ted byli dvě hlídky v zastavěné oblasti. Žádná tráva a skoro jsme museli sundat psa. S FMJ sebevražda ale kdyby se sehnali GD jakože to není problém tak by to snad i šlo co? Nemám s nima právě žádnou zkušenost. Ale to je jiné téma.

PS: pokud by došlo k postřelení majitele psa do nohy tak by se muselo uvést že to bylo schválně a vysvětlit to dobrým důvodem. Jinak mě nenapadá jak z toho ven. V céčku určitě nešetřit na právníkovi.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od jry2000 » úte 13.9.2011, 15:42

Krasne to zhodnocuje jedno lidove moudro - "V situaci kdy jde o vteriny, Policie dorazi do 30-ti minut"
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od VEIKO » úte 13.9.2011, 15:52

Bohužel u některých to tak skutečně je. Šetří se na policii, nechápu jak policie může být omezena pohonnýma hmotama.

Toto je chyba zas těch nahoře. Pokud jsou tři motorizované hlídky a je jedna mimořádka a další třeba zákrok a všichni makají na max. musí další zákrok počkat. Bohužel to je realita. Nestává se to moc ale co se dá dělat. Případně se stáhne vozidlo a rozvezou se hlídky. Proto dlouhý dojezdový čas. Normální člověk musí doufat že mu na místo přijede nějaká akční hlídka co tam bude rychle. Nejlepší je být do telefonu hysterický :-)
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od nettik » úte 13.9.2011, 15:57

bohuzel stejne spatna zkusenost s dojezdem, Plzen - sever...nejaci pobudove v pul jedny rano (z nedele na pondeli) zvonili na branku-vim prd jestli uz nekdo nestoji s obuskem u dveri, takze beru Glock a lezu ven...par pobudu po obou stranach silnice a jakoby nic...zalejzam, jdem zas spat a behem 10 minut zase zvonek...beru Glock, uz nelezu ven ale volam 158...a kde nic tu nic...20 minut jsem byl vzhuru, pak jsem to vzdal.

A v Praze, cca 3 roky zpatky kousek od Andela, u detskeho hriste! na prechodu zaparkovany cikansky auto, udelali si z toho mobilni nastrelarnu pro fetaky, zrovna kdyz jsem prochazel, vylejzal jeden cerstve najetej s dirou v hnate. O par metru dal volam 158... a cekam...na teto silnici kazdych 10 minut minimalne jedno PCR auto...ted 30 minut od zavolani nic...snad si dali jen echo kam nemaj jezdit aby to nahodou nemuseli resit, nebo nevim.

Za to si pamatuju jak na me vytahl bouchacku policajt co me honil za myti aut na semaforu jeste jako skolou povinne ditko...

Furt je to jen o lidech...nicmene jak se jeden blb dostane k vice frckum a ty normalni ho pak musi poslouchat, stava se z toho spatnej system.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od nettik » úte 13.9.2011, 16:00

VEIKO: nekde jsem slysel (nebo cetl) vtip jak deda vola na 158 ze mu vykradaji kulnu...nemeli pry volne lidi...za 3 minuty vola znova, at uz nepospichaj, ze je zastrelil. V tom do 2 minut komando i s vrtulnikem, zlodeji chyceni pri cinu, samozrejme zivi a zdravi. No toto...jak si to dedku dovolujete volat nam ze jste zastrelil ? ...no, a ja zas myslel ze nemate nikoho volnyho povida deda...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od VEIKO » úte 13.9.2011, 16:08

Tak operační asi přehodnotil priority výjezdu :-) supr vtip...

Ideální by bylo z okna přes plot jim k tomu autu hodit P1- však už by se někdo našel kdo zavolá a oni by někoho našli kdo by přijel...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od jry2000 » úte 13.9.2011, 16:09

Kdyz prijde na tema omezeni a PaCH pripadne Mocalove Patroly, tak pohonne hmoty neni to prvni co bezneho cloveka napadne *47* *62* *4227*
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od VEIKO » úte 13.9.2011, 16:16

jry2000: Asi blbé zkušenosti s policií nebo co. Proč urážíš. Pokud jsi dostal pokutu tak jistě oprávněně. Ten pach a ta močálová patrola tahají lidi z průserů a opravdu pomáhají a chrání. Já sám mám dva zlomené zuby z práce a ted se mi zahojila pusa. Měl jsem ji plnou krve. Takovéhle kecy mě fakt serou. Možná jsi to myslel jako srandu nebo si narazil na kretény neříkam že tam nejsou ale znám spoustu co umí skvěle zakročit a operativně pracovat a dovést vše do zdárného konce.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od admix » úte 13.9.2011, 16:22

VEIKO: mozna ses svetla vyjimka, ja jich taky nekolik znam (i kdyz vlastne vsichni uz od policie odesli), ale vyjimky potvrzujou pravidlo *40*
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od VEIKO » úte 13.9.2011, 16:27

a možná jsem stejný kretén jak ti ostatní a na moje kecy není nikdo zvědav. Některé věci možná lidi z céčka nepochopí... Některé nechápu já...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od jry2000 » úte 13.9.2011, 16:33

VEIKO: Sorry, ze to beres osobne. Myslel jsem to vicemene humoristicky (proto ty smajlove potom ;) )

Nicmene ano, mam spatne zkusenosti s PCR a nedelam si u nekterych tvych spolupracovniku iluze.A kupodivu se nejedna o pokuty. Jsem k celkovemu fungovani PCR velmi skepticky, ale to je tim, ze mam jinou predstavu o tom na jakych zakladech by mel fungovat tento stat.

V pripade MP mam spis pocit, ze z lidi tahaj spis penize nez lidi z pruseru ....
Lajte mi lhu-li

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od Shi » úte 13.9.2011, 17:13

Veiko: Hlídka PČR měla v jednom případě dle vlastních slov dojezd do 5 minut, ve druhém do 7 minut. Jenomže než se ke správné hlídce dostane ta správná informace, tak to dost skřípe. Takže výše uvedené časy nebudou chybou těch, co na místo jedou.

Často je to vinou osoby, která policii volá, to uznávám. Často komunikaci s ním nezvládne operátor telefonní linky - udal jsem městskou část, udal jsem významné orientační body v dané městské části, udal jsem zkomolený název ulice. Názvem ulice jsme si nebyl jistý, takže jsem městskou část uvedl pro jistotu 3x. Operátor ulici s mnou udaným názvem našel v jiné městské části a bylo "vymalováno" . Nabízel jsem pro jistotu číslo parcely dle katastru nemovitostí a ejhle, tuhle identifikaci IZS nepodporuje.

Jenomže to, v čem je problém, je pro mě jako volajícího zcela nepodstatné - já jako volající dělám to nejlepší co umím a výsledek, kterého dosahuji je ten, který jsem uvedl. Svou roli hraje stres, neznalost místa (když lokalita nemá ulice, nebo ulice nemají na domech názvy, jen čísla), případně také to, že vzhledem k "závažnosti" zavolám MP, jenomže to odkud volám je už za hranicí města a tedy MP to předává PČR atd. No a ve výsledku "pomož si sám a bude ti pomoženo".

Až zase nějaký soudce nebo státní zástupce bude tvrdit, že si občan měl zavolat PČR tak navrhuji experiment: chytit dotyčného pod krkem, začít škrtit, aby byl ve stresu, dát mu do ruky telefon, sdělit mu, že za 15 sekund ho začnu mlátit holýma rukama hlava nehlava a vychutnat si kolik desítek ran schytá než uslyší hlas operátora tísňové linky - pokud vůbec ve stresu dokáže vytočit číslo (já po dopravní nehodě číslo 158 z mobilu čaroval snad minutu a musel jsem si k tomu sednout na zem a mačkat číslice palcem, protože prsty návalem adrenalinu neposlouchaly).

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od Shi » úte 13.9.2011, 17:23

VEIKO píše:jry2000: Asi blbé zkušenosti s policií nebo co. Proč urážíš. Pokud jsi dostal pokutu tak jistě oprávněně. Ten pach a ta močálová patrola tahají lidi z průserů a opravdu pomáhají a chrání. Já sám mám dva zlomené zuby z práce a ted se mi zahojila pusa. Měl jsem ji plnou krve. Takovéhle kecy mě fakt serou. Možná jsi to myslel jako srandu nebo si narazil na kretény neříkam že tam nejsou ale znám spoustu co umí skvěle zakročit a operativně pracovat a dovést vše do zdárného konce.

Veiko: Proti těm, co lidem pomáhají a dělají svou práci pořádně, nikdo nemá námitek. Já nemůžu říct jediné křivé slovo na hlídku, která přijela, když jsme zadrželi tři mladíky. Ti dva policisté byli po všech stránkách dokonalí profesionálové. Bohužel mé mnohé další zkušenosti už tak dobré nejsou - neprofesionální vystupování, neznalosti zákonů, hrubě necitlivý a taky neprofesionální přístup k účastníku dopravní nehody. Skutečnost, že jsem nedávno dostal pokutu za plynulou a bezpečnou jízdu skrz debilně umístěnou STOPku, nedávám k tíži PČR, ale poctivě to dělím mezi idioty, kteří značení umísťují a skutečnost, že brutální redukcí dopravní policie by nehodovost nezvrostla a bylo by dost peněz na ty, co pomáhají a chrání.

Na té stopce opět nebudu zastavovat (protože rozjezd z nulové rychlosti tam není za všech okolností bezpečný), pouze se navíc budu rozhlížet, jestli tam zase nečíhá PČR. Jak toto přispívá k bezpečnosti je asi každému jasné - místo, abych sledoval dopravu, budu sledovat, zda někde za bukem není policejní auto.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Muž chtěl zastřelit útočícího psa, trefil místo toho jin

Příspěvek od VEIKO » úte 13.9.2011, 19:30

Je pravda že někteří jsou takový a druzí makový. Málokdy se rozohním :-) Jen nerad když někdo hned háže všechny do jednoho pytle. Nedělám to ani u cigánů. Je pravda že stačí jeden kretén a udělá jméno všem.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz