CIZINA - zbrane, zakazy, apod.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 16.2.2006, 22:49

Bydliště: Praha

Příspěvek od WINTR » ned 01.4.2007, 23:49

Frenky: To, co tě zajímá, je dané "harmonizovanou" legislativou ČR, legislativou EU a legislativou země, kam jedeš. A prováděcími předpisy v obou zemích. Členství v schengenském prostoru k tomu přidá jen povinnost ČR dodržovat schengenskou prováděcí úmluvu, která popisuje kompenzační opatření na vnějších hranicích a při vnitrostátních kontrolách (například ty kontroly vůči společné databázi EU) za to otevření vnitřních hranic prostoru. Pro oblast zbraní z ní nic dalšího přímo nevyplývá. Čímž neříkám, že se nějaký prováděcí předpis nemůže do 1.1.2008 iniciativně narodit, nebo změnit. Je to ještě dlouhá doba. Nic takového jsem zatím neslyšel, ale ještě se potenciálních autorů poptám.

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » čtv 08.11.2007, 20:50

Hm hm, jak na to tak koukám, nejlepší je umět se ubránit bez zbraně, protože v do některých států aby se člověk pomalu bál vzít si s sebou ostrou tužku.
Rock hard, ride free!

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » úte 13.11.2007, 22:19

Bratři Slováci, chtěl bych se vás zeptat, jak to vlastně u vás je s těma nožema. Vím, psalo se tu, že to není vysloveně zakázané... Chystám se na Slovensko, nejspíš na pár dní do Tater, pod stan apod. Rád bych si s sebou vzal svůj nůž Muela Scorpion http://www.aceros-de-hispania.com/knive ... ion062.asp (na obrázku nůž č. 2), která má délkou přes 30 cm. Mohly by být nějaké problémy se zákonem? (Nůž mám (jen) k táboření, ale samozřejmě nemůžu vyloučit použití k obraně, k tomu snad ale nedojde.)
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 14.11.2007, 5:46

Tobiáš
kludne si ho prines,nic ti nehrozi
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 30.7.2009, 11:15

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Jobler » čtv 30.7.2009, 11:21

Ahoj, mam dotaz ohledne prevozu noze (EDC spyderco) a teleskopu (21') letadlem do recka, s leteckou prepravou nemam moc zkusenosti, nevite nekdo jak to s prepravou techto veci? Rad bych se vyhnul nejakym problemum. Diky
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » čtv 30.7.2009, 12:12

Jobler: maximalne tak v kufru, ale do kabiny zapomen.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 30.7.2009, 11:15

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Jobler » čtv 30.7.2009, 13:28

To mi je mi jasny, ale nemuze byt problem i kdyz to dam do kufru, ktery pak bude v zavazadlovem prostoru? Aby me pak nejakej reckej celnik na letisti nezabasl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Globus » pát 31.7.2009, 17:32

Jobler: Zkusim se Ti poptat mladý - dělá v cest. ruchu tak by možná mohla vědět. Například u Izraele mi řikala, což mi potom potvrdil i Cityshark, že by mě na letišti kopli do zadele a nacpali do letadla zpět.

Ještě jsem tu dřív narazil /nebo na strelectvi.cz? nevim/ na podobný téma kde, jak se dá cestovat se zbraní, teleskop, basebolka atd. kde byla celkem živá diskuze /pamatuju si že tam někdo dával fotku takový jednoruční mini basebolky, která byla fakt sexy :) /. Kamarád místo teleskopu a tak vozí v autě plynovou vzpěru z pátejch dvěří Octavie . když se ho ptali na hranicích do Rakouska tak "to mám jako náhradní díl" a nic munemohli říct... toudle "distanční tyčkou" bych nechtěl dostat, funkce stejná jak u teleskopu, ale je to líp "maskovaný" :)
EMO s Glockem :lol:

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 30.7.2009, 11:15

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Jobler » pát 31.7.2009, 19:10

Globus: Pokud by jsi mel tu moznost, byl bych rad. V tom aute bych to asi zase tak neresil, ale prece jen na tech letististich jsou nervoznejsi a zase jet bez toho se mi taky moc nechce, bych byl jak bez ruky. Mozna vzit sebou Glocka, samozrejme s povolenim, by bylo jednodusi. :D

Příspěvky: 32

Registrován: úte 13.4.2010, 18:42

Bydliště: Brno

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od zbyhněv » stř 11.8.2010, 11:57

Zajímá mě, jak se policie/zákon na Slovensku tváří na teleskop, OC sprej a nůž. (držení - EDC, nůž běžný zavírák, žádný kejbár :D ) eventuelně použití (teleskop, OC sprej). Fórum jsem prohledal, ale nějak uceleně jsem to nenašel. (klidně s odkazem na příslušné paragrafy). Díky
...jednou snad G19...
OC a ESP = EDC

Příspěvky: 10

Registrován: sob 30.1.2010, 15:09

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Bratislava

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Paradive » stř 18.8.2010, 12:52

1) Priestupku sa dopustí ten, kto
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím,
ch) použije pyrotechnické výrobky v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi alebo návodom na ich používanie,

§47 zákon 372/1990 v poslednej novele z 6/2010

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od cmk » stř 18.8.2010, 14:53

Takze na Slovensku chodi vsichni nahati s usekanejma rukama a nohama...
To je jasny...

Trickem a kosili lze uskrtit - takze to nosit je prestupek
Kalhotama lze za pouziti kulecnikove koule v kape i umlatit, takze bez kalhot
A ponozky a slipy lze pouzit misto chemickych uspavadel.
Nohama lze ukopnout hlavu.
Rukama zlamat vaz.

Kterej KRETEN tenhle zakon vymyslel, to musel bejt opravdu magor.
Kdyz uz konecne zakonodarci pochopej, ze nesmyslnejma dementnima omezenima:
a) omezej jenom ty slusny
b) kdyz to nekdo vylozi do dusledku, zakazou UPLNE VSECHNO !!!

Co me bohuzel smutne tesi, ze hovadsky zakony nevznikaji jen u nas, ale i na Slovensku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od de-luxe » stř 18.8.2010, 18:45

cmk: Já ten zákon docela chápu. Co tě čertí? Ty tvoje příklady jsou malinko přitažený za kštici :wink:

a) Strejda jde s kosou po návsi nažnout něco vojtěšky králíkom ( http://www.youtube.com/watch?v=vDq8fPX0 ... re=related ).
b) Pán v dlouhém koženém kabátu točí v ruce šestkou železem na demonstraci jedné zrušené politické strany na jednom nejmenovaném sídlišti a nemá na golf ty správné přezůvky ( http://www.youtube.com/watch?v=-ojJsofU7NQ )


Najdi 5 rozdílů.

Příspěvky: 33

Registrován: čtv 14.9.2006, 18:58

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od floky » sob 28.8.2010, 15:05

Na slovensku su nože, teleskopy...a dalšie predmety uplne okej. Pokial človek nebeha s nožom v ruke po meste :lol:

A ako bonus, zda sa mi že paragraf o NO je u nas viac "user friendly" :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 162

Registrován: sob 28.8.2010, 17:27

Zbraň: kanon

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Rainier Wolfcastle » ned 03.7.2011, 12:36

je tedy nějaká možnost vycestovat se zbraní a nezučastnovat se sportovni akce nebo lovu? chci jet do rumunska do hor a rad bych si vzal sebou revolver na ochranu před vlky a medvědy...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od admix » ned 03.7.2011, 13:18

Vzhledem k rumunskym zakonum, ktere se mi podarilo najit (bez overeni) bych si s sebou pro jistotu nebral ani svycarak, natoz revolver :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od Nikdo » ned 03.7.2011, 15:42

cmk píše:Takze na Slovensku chodi vsichni nahati s usekanejma rukama a nohama...
To je jasny...
Ale houby, všichni tam chodí v historickém nebo národním kroji (Jánošík s valaškou, Sandokan s mačetou, Aragorn s Karkulkou apod.). :lol:

Příspěvky: 20

Registrován: úte 03.11.2009, 17:40

Zbraň: Glock

Bydliště: Brno

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od taboo81 » pon 08.8.2011, 14:11

Přidám svojí troškou do mlýna.
Dvakrát jsem byl v thajsku a měl jsem s sebou 10cm zavírací nůž a teleskop. Samozřejmě v kufru. Nebyl žádnej problém. Na místě jsem nosil skrytě, takže reakci místních úředníků neznám.
Co se týká teleskopu napadlo mě, že by se dalo na cestování dokoupit nějaký to příslušenství a na to, že mám rozdělávací kladívko, motyčku nebo rýček by snad nemuseli nic namitat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od S474N » pon 26.9.2011, 16:03

Borci, netusite jak je to s nozem pripadne teleskopem na Slovensku, potazmo hlavne Madarsku? Hodlam se tam pohybovat, tak abych mel aspon neco v ruce *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: CIZINA - zbrane, zakazy, apod.

Příspěvek od cmk » pon 26.9.2011, 16:28

Vem si bibli a ver - vira Ti pomuze :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz