Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojistkou


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od S474N » čtv 20.10.2011, 20:48

Reknu to takhle - osobne nechapu, proc si jako pouzdro pro osobni ochranu (tzn. nosene skryte), porizovat takove, ktere ma takovouto (dementni) pojistku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od lo3k » čtv 20.10.2011, 21:02

Nic si z toho nedelej,me taky u spousty veci unika smysl,co se mne tyce ja fakt netusim proc sem ho koupil,mozna to bylo kuli nejake mirence kdy pri soutezi bylo pouzdro s pojistkou podminkou,mozna nejaka strelecka soutez KVZ,opravdu nevim.Normalne nosim vnitrni pouzdro a gdyz jedu streku tak povesim bouchacku pod pracku.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od kuba » čtv 20.10.2011, 21:09

me treba to pouzdro prijde naprosto vpohode, nosim ho uz hodne dlouho, jeste pred pulrokem sem ho tahal i na los ale tam je pouzdro s pojistkou uplne k hovnu. nosil jsem to na veste, na stehne.. a ten co se strelil byl asi vocas.. protoze at se snazim jak se snazim tak pokud si naschval ten prst nedam na spoust tak mi tam proste nesjede.. dementni na tohle jsou treba pouzdra co czub dava k duti apod, kde se macka pojistka ktera je primo ve stredu luciku, tam to k tomu svadi hodne.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od admix » pát 21.10.2011, 7:59

Panove, krotte se s tema hodnocenima, proste udelal chybu a tak bude mit hezkou jizvu, mel stesti ze to skoncilo takhle lehce. Neni prvni ani posledni, jehoz zbran ochutnala krev majitele :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od Nikdo » pát 21.10.2011, 9:31

S474N píše:Reknu to takhle - osobne nechapu, proc si jako pouzdro pro osobni ochranu (tzn. nosene skryte), porizovat takove, ktere ma takovouto (dementni) pojistku.
Byl to člen ozbrojené složky. Osobně jsem tento typ pouzdra viděl u policajta (PČR, běžný šlapač chodníkový). Na rozdíl od běžné policejní Dasty, tohle nemám nadrillovaný, takže tohoto bych neodzbrojil. Třeba to nosí do služby.
Nehodnotím, zda je to dobrá volba, a zda to k uniformě může nosit. Konstatuji, že stejné pouzdro jsem u policajta viděl.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od S474N » pát 21.10.2011, 9:44

Nikdo: vsak ja ale psal, ze pro osobni ochranu u skryte nosene zbrane, ne u policajta. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od GLOCK69 » pát 21.10.2011, 14:28

Stejné pouzdro měli pro skryté nošení i kluci u zásahovky.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od john.hawk » pon 24.10.2011, 9:05

tenhle typ pouzdra měli i Rakouští policisté na cvičení a říkali že toto pouzdro není uplně košer.. stačí trošku změnit polohu ukázováčku po zmáčknutí pojistiky při tasení a ten prst tam sjede..IMI to má posunuté víš, takže Vám prst zůstane na rámu.. je to rozdíl cca 5 mm.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 24.10.2011, 21:09

Můj názor na tu nešťastnou událost je takový,že k následku (postřelení)došlo vlivem souhry několika faktorů,které se pokusím specifikovat.
1)Pro mě nespecifické podmínky střelecké discipliny - kdo,jak a za jakých podmínek ručí,že podmínky budou kontrolovány a plněny,včetně technických parametrů zbraně a jejího pohotovostního stavu před plněním úlohy.
2)Schodou okolností dosti nešťastná volba dvou samostatně jinak spolehlivých prostředků pistole (pokud měla citlivou spoušť a krátký chod spouště),pouzdra
(vzhledem k možnosti snadného vedení prstu ke spoušti).
3)Psychologický faktor (kdy snaha něco si dokázat - splnit co nejlépe a nejrychleji,vede ten prst do toho lučíku a ke spoušti "sama",ještě v předstihu,tedy dříve než je "zapíchnuto"ke střelbě,a myšlenka pak může "předběhnout"realitu,a výstřel pak zazní v souladu s myšlenkou,ne s realitou.Tento stav mysly může nastat v okamžiku vysokého soustředění na výkon - úkol,něco jako "ulitý start"ve sportu.
Takže všechny tyto faktory mohli hrát svojí aktivní roli,nebo jen některé z nich!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od cityshark » úte 25.10.2011, 0:14

No ja nevim, kdyz jsem si to pouzdro zkousel jednou na LOSu v BZce, tak jsem si pri prvnim taseni sahl na spoust az ve me hrklo. Jasne, asi jsem neco udelal blbe, ale dotkl jsem se. Takze tim to pouzdro u me skoncilo. Vubec nemam pojistky rad (ala CMK), nicmene chapu, ze pro ozbrojenou slozku je to must.

Kazdopande myslim, ze to hrozne resime a resime. Mozna, ze kdyby se tu ten, co se mu to stalo, objevil, rekl by jenom neco ve smyslu "posral jsem to no.... a jsem rad, ze mam koule na svym miste"! Zdravím.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od cmk » úte 25.10.2011, 0:28

Kmoch Vladimír píše: 1)Pro mě nespecifické podmínky střelecké discipliny - kdo,jak a za jakých podmínek ručí,že podmínky budou kontrolovány a plněny,včetně technických parametrů zbraně a jejího pohotovostního stavu před plněním úlohy.
Ehm...
1) ma zbrojak
2) je to clen ozbrojene slozky
3) nikdu mu necinil fyzickou prekazku pri taseni

Kdo ruci za to, ze si pri taseni neprostreli nohu ani nic dalsiho? On...
Nepovedlo se, tvrde ho to vytrestalo - necht se brzy uzdravi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od Starosta » úte 25.10.2011, 9:39

V kurzech je běžné (a je to často i jejich smyslem), tasit a střílet ze stavu, v jakém kdo nosí.
(Krom nějakých cvičení, kde by to bylo náročnější na bezpečnost.)

Jinak bezpečnost je základ a samozřejmost - ať už se bavíme o jakémkoli cvičení.
Nehody se holt stávají. Snažme se, ať jich je co nejméně.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od kolaCZek » úte 25.10.2011, 10:12

Docela dobre si dokazu predstavit, jak se snazi tasit z pouzdra na volnym opasku. A taky si dokazu predstavit, jak svina pouzdro stale drzi na kveru. A kdyz uz se kooonecne dostane ven, tak bezne byva davno zapichnuto na papir. Ted se ovsem cely pohyb znacne zpomalil kvuli volnemu opasku a pouzdru. Tentokrat nebylo jeste zamireno na papir, jako vzdy, ale stale na bok pana majitele. A jak je ukazovacek zvyklej, ze uz by mel mackat, tak proste zmacknul jako vzdy. A prask... :crazy:

Tak doufejme, ze to nebude mit vliv na funkci rostlinare. Aspon ma panacek peknou pamatku na jedno krasne odpoledne stravene s kamarady na strelnici. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 25.10.2011, 14:45

Tak dobře!Jó,jó,jóóó! Zdravím.Ach jo. :)
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Re: Nehoda při výcviku – střelné poranění - pouzdro s pojist

Příspěvek od Zefran » pon 31.10.2011, 12:10

Já tento kurz absolvoval na jaře letošního roku. Předpokládám tedy, že střelecká situace byla stejná nebo velice podobná. Střílel jsem ji jako druhý, takže jsem si mohl prohlédnout "kolegy" co šli po mě a na rovinu říkám, že pro někoho může být celkem stresující. Nebudu popisovat jak probíhá, protože tím by ztratila pro Aegis na významu.
Každopádně pro bezpečnost je jak na celém kurzu, tak i u této situace uděláno maximum. Např. co se týká vybavení, tak to je s každým individuálně probráno a jsou mu doporučeny úpravy. Nejsem profík, ale snad se všichni shodneme, že takhle se prostě nenosí. Určitě mu bylo řečeno i tohle. Pokud je ovšem zvyknutý nosit takhle a má pro to třeba i důvod, tak proč mu nepovolit pokračovat?
Za sebe říkám, že to byla jednoznačně chyba střelce. Byl vystresovaný, na situaci se chtěl třeba vytáhnout jak umí dobře střílet a dopadlo to takhle.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz