G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?


Debata o pistolích GLOCK

R-2

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2

Registrován: úte 23.8.2011, 15:52

Zbraň: Walther P22

Bydliště: Prague

G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od R-2 » úte 23.8.2011, 16:19

Dobrý den,
jsem zde u vás první den, fórum jsem občas prohledával, ale protože jsem G nevlastnil, nebyl jsem registrován. Nyní jsem se rozhodl pro nákup G17 4.gen (19 prohrála o prsa :wink: ) a tak se zde obracím na "mazáky" glokaře s pár dotazy:

:arrow: kupovat budu v Praze - kde koupit? (nějaká výhoda tam, či jinde, nebo naopak nevýhoda)

:arrow: zakoupit ihned něco, co nebude přímo v "krabici"? a je vhodné tím zbraň dovybavit (zbraň mám pro radost, na střelnici tak 2x za měsíc a pro svou ochranu, nebudu se účastnit soutěží)

:arrow: jaké pouzdro na skryté nošení na "těle"? (asi pádlo?)

:arrow: není tu někdo, kdo chodí střílet do Čestlic? (nebo jinam v Praze?) a nevadil bych mu já, co by Gločí ucho? Zbroják mám skoro 5let, ale střílím buď (převážně) Walthera P22, nebo rev.Astru 2´ 38.spec (rád bych se naučil něco více, mířenku a vůbec, prostě se zdokonalit a mít nejen černé zásahy, ale i bezpečnější chování se zbraní, je mi kousek po 41.)

Ahoj a děkuji za postřehy, náměty a připomínky. 8-)
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Jasik » úte 23.8.2011, 22:27

Ahoj.
1) Já koupil v Kentauru v Dejvicích a můžu jen doporučit.
2) Zatím bych neřešil, maximálně zvětšený záchyt závěru a 2kg stojinu spouště. Ale taky můžeš pro začátek vyzkoušet pár set ran v "krabicové konfiguraci" a posupně, až uvidíš a vyzkoušíš si drobně upravené Glocky, uvidíš, co by se Ti líbilo a hodilo.
3) Fobus nebo Blackhawk...
4) Já do Čestlic občas chodím - hlavně na jejich klubovky, ale myslím, že by šlo se domluvit i s někým dalším, kdo tam občas chodí a určitě by přispěl dobrou radou (myslím PTAKa třeba).
Jo a je mi kousek přes 40 a jemu ještě trochu víc ;-)

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od cityshark » úte 23.8.2011, 23:24

Jasik píše: Jo a je mi kousek přes 40
...v kilogramech a to jeste musis lezet na dubovym dvouluzku :-D

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od HV » stř 24.8.2011, 6:51

Když už v tom krámu budeš, určitě vezmi stojnu 2kg, tu užiješ určitě. Pak se stav v železářství a kup si jemné smirkové papíry, ty taky užiješ :)
Jo a zapomněl jsem na rozborný nástroj glock. Je to takový čep s heftem. Dá se sice rozebírat i něčím jiným ale tohle je o třídu větší komfort.
Nikdy neříkej nikdy. Ale fobus pádlo vyhovuje nošení i soutěži. Na nošení je možná pro někoho lepší vnitřní pouzdro ale pádlo od Fobuse je základ a v každé rodině musí alespoň jedno být.
Jo a jestli chceš něco víc než mířenku, do Čestlic nelez. Raději se dostav na nějaký ten LOS http://www.loslex.cz/
...taky mi je přes 40 :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od midlos » stř 24.8.2011, 9:10

Fobus není moc dobrá volba.
Samozřejmě, že ho mám taky :) , ale už bych si ho znova nekoupil.
Na nošení je to nepraktický ( pokud nemáš 350 kilo, je vidět i pod svetrem ).
A navíc se mi v něm nepříjemně ošoupává závěr.
Ale zase je pravda , že pistole v něm sedí naprosto perfektně.
Na nošení je lepší vnitřní pouzdro.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Nikdo » stř 24.8.2011, 9:31

Já hlasuji jen pro stojinu, tu budeš chtít určitě. Zbytek až budeš vědět, co a proč chceš.

Spíše bych investoval do střeliva, návštěv střelnice, kursu obranné střelby, to dá člověku více než magický kousek lisovaného plíšku za pětikilo :lol: A v neposlední řadě do LEXu a politiky, jinak kvér zase brzy odevzdáš spolu s náma ostatníma :evil:

Ad pouzdra: Fobus na kvér a fobus na dva zásobníky je dobrý poměr cena/pohodlí. Na skryté nošení je to daleko složitější, záleží na způsobu odívání v létě/zimě, zda běháš po lese nebo sedíš v autě, každý si musí najít odpovídající umístění na těle a vhodné pouzdro nebo kombinaci pouzder, etuji apod., které nosí dle potřeby. Levný začátek je vnitřní Dasta (model 212-2, mod. 257 nebrat!). Stojí dvě stovky, lehoučké, saje pot, snadno se dá/sundá na opasek, zjistíš, zda ti nošení ve vnitřním pouzdře vyhovuje, a pak se rozhodneš podle sebe.

LOS určitě zkus, je to výborná zábava. Rozhodně lepší než sušit doma a chodit sám na střelnici :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od nettik » stř 24.8.2011, 9:44

Ahoj, vítej mezi Glockaře :-) já nedávno stejné rozhodování a vyhrála to naopak devatenáctka. Z mých zkušeností mohu doporučit přesně to, co již bylo řečeno - vyzkoušet základ a postupně dovybavit. Já si třeba nechal hned vyměnit ten záchyt závěru a občas se mi stává, že si ho přidržím, takže po posledním výstřelu nezůstane občas vzadu. Jde o zvyk a o úchop. Co se 2kg stojny týče, tak tu už tam taky mám, měnil jsem sám, přebroušení proběhlo dodatečně. Na LOSy dobrý, ale když si jdu jen tak bouchnout, tak mi připadá že díky lehčí spoušti mám větší rozptyl (hodně subj. - nikdy nebyl dobrej). Takže zkoušet a pomalu laborovat. V Praze už moc nebývám, ale kdybys chtěl zkusit něco jako LOS v komorní atmosféře cca 5-15 lidí jak se zrovna sleze, tak pošli PM a dám ti info.
A co se pouzdra týče, já si pořídil BladeTech Nano, je to vnitřní super pouzdro, ale zvažuju vnější Fobus pádlo právě na střelnici, když není potřeba striktní skryté nošení.

Hodně štestí a samý středy :-)

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od midlos » stř 24.8.2011, 9:47

Jestli zbraň odevzdáš, nebo ne, nezáleží v žádném případě na LEXu.
To oni si jen myslí, že to dokáží ovlivnit.
Je to vyhozená 1,3 Kč denně. :)
Pokud ti to stojí za iluzi, že jsi členem něčeho, co je vlastně zbytečné, jdi do toho.

Dastu momentálně používám a je super.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Nikdo » stř 24.8.2011, 9:53

ad nettik: větší rozptyl rozhodně není způsoben lehčí spouští :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od nettik » stř 24.8.2011, 9:59

netvrdím že je...psal jsem připadá mi, že mám větší rozptyl...tím jsem chtěl říci, že ne každá úprava vede ke zlepšení střeleckých dovedností a je potřeba si na ní zvyknout :-) nicméně při dvojranách, či trojranách rychle po sobě...pokud jsi zvyklej na určitej odpor spouště a najednou je jinej, tak mi neříkej že budeš střílet stejně přesně...není to náhodou jak u auta se spojkou že každá zabírá trochu jinak a tím pádem ne každý je schopen se napoprvé rozjet do kopce, nebo i na rovině bez tůrování či chcípnutí ? ;-)
prostě ano-měnit, tunit, ladit...ale hlavně střílet, zkoušet co se změnilo a zda mi to vyhovuje
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Nikdo » stř 24.8.2011, 10:21

Reaguji na toto:
Na LOSy dobrý, ale když si jdu jen tak bouchnout, tak mi připadá že díky lehčí spoušti mám větší rozptyl (hodně subj. - nikdy nebyl dobrej).
Jasně, že si chvíli zvykáš. Ale jak si zvykneš na lepší (třeba brzdy na kole nebo chod spouště), výkon bude lepší (víc si dovolíš ve sjezdech, díky snadnějšímu spouštění budeš přesnější a rychlejší).

R-2

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2

Registrován: úte 23.8.2011, 15:52

Zbraň: Walther P22

Bydliště: Prague

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od R-2 » stř 24.8.2011, 11:17

:!: Díky zatím všem co sem přispívají a radí :!:

měl bych jen malou připomínku:

:arrow: když je to možné, dejte sem prosím i odkaz na doporučovanou věc (pomůže to mě i ostatním)

:arrow: moc prosím, netahejte sem dohadování :oops: (každý má na něco, nějaký názor a přece se tady u G17 nebudeme dohadovat - ta nás asi baví všechny :P )

Tak ahoj, jsem rád, že i když jsem tady na serveru ucho, tak se mnou mluvíte - díky! 8-)

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od midlos » stř 24.8.2011, 11:32

Dasta pro Glock - http://www.zbranenaobjednavku.cz/produk ... 12-2-dasta


Opravdu spokojenost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od panvrabec » stř 24.8.2011, 14:00

V Dastě taky nosím, měkkoučké, příjemné na tělo, zbraň v něm sama dobře drží a je pohodlné jak do auta, tak n chození. Perfektně přilne k tělu. A nakonec lidová cena :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od cimvictimlip » stř 24.8.2011, 21:25

Já vyměnil všechny možné součástky, abych nakonec zjistil, že mi Glock nejvíc vyhovuje standardní, bez úprav :D Nakonec jsem nechal jen tritia, zbytek vrátil do původního stavu. Na skryté nošení bych se asi opravdu podíval spíš po vnitřním pouzdru, než po pádlu. Dasta je (i s přihlédnutím k ceně) super. 8-)

Příspěvky: 210

Registrován: stř 30.1.2008, 14:18

Bydliště: praha,stredni cechy

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od mateus » pát 26.8.2011, 18:43

Ahoj,dastu bych moc nebral - nejde do ní zbraň uložit jednou rukou i při tréningu mi to docela vadilo...spíš bych objednal http://www.comp-tac.com/product_info.ph ... cts_id=102 během 14 dní tu bylo a je to fakt pecka víc o pouzdrech najdeš na pouzdro-vnitrni-pouzdro-na-pistole-glock-t1716.html a na doporucte-pouzdro-t4408.html

jinak pro všechny - furt čtu jak tlusťoši můžou nosit skrytě div ne samopal...Tak už musim reagovat.Mám cca 115kg podle toho jak se najim a věřte,než jsem našel vhodný pouzdro tak jsem měl fakt docela hoňku jak to na sobě skovat.

Omlouvám se za OT
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Nikdo » pát 26.8.2011, 21:43

Tak na trénink je ten fobus s pádlem nebo ekonomická varianta opaskový glock (ten používám i na LOS a nemám pocit, že mé bídné výkony by byly způsobeny nevhodným pouzdrem).

Příspěvky: 114

Registrován: sob 30.4.2011, 0:21

Bydliště: Plzeň

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Jindrich » ned 28.8.2011, 17:12

G 17 je skvělá volba, tím bych začal :)

Dokonce tak skvělá, že je 100% funkční z krabice. Takže než si nakoupíš všechno možné "vylepšení", doporučuju si jí dva tři měsíce doma ošahávat, vystřílet z ní pár set ran a uvidíš sám, co bys případně změnil - moje hlavní zkušenost a rada.

Zvětšený záchyt závěru: při nákupu mi v obchodě nešel závěr zaboha schodit, ale zvykneš si a od asi tak pátého schození s tím nemá člověk žádný problém. Naopak se ten zvětšený snáze zachytává, přizvedává apod. Za sebe říkám - nebrat :)

Stojina 2kg: na jednom glocku mám 2,5, na druhém 2 a rozhodně nemám pocit, že by moje začátečnický pracičky s tou těžší střílely hůř, nepřesnějc... Takže možná trochu kontroverzní názor, ale ani tenhle díl není dle mého věc "jednoznačně" k vyměnění (stačí přeleštit šmirglem či vystřelením pár tisíc nábojů).

Pouzdro: Fobus je hodně dobrej na LOSy, skrytý nošení trochu horší. Ale vyplatí se podle mě investovat do kvalitního vnitřního, osobně mám Blade Tech Nano. Sice stojí asi 2k, ale i v létě stačí dostatečně volný kus oblečení přes a máš vystaráno (a navíc se do něj nebojim strčit nadrncnutou zbraň - takovou důvěru bych třeba v látkovou dastu neměl). Na pouzdro tu ale máš extra několik vláken :wink:

Takže shrnutí - nejdřív kup gun a až po nějaký době doplňky, který ti osobně budou vyhovovat :wink:
Bez Glocka ani ránu

Příspěvky: 3

Registrován: stř 07.7.2010, 10:07

Zbraň: Glock 17 3gen.,CZ858

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od sir.milan » pon 24.10.2011, 1:22

Já osobně jsem nějaký čas používal krabicovou verzi a až po 600 ranách začal řešit nějaké doplňky. Pořídil jsem 2kg stojnu, zvětšený záchyt závěru a prodloužený zásobník. Před týdnem jsem pořídil bobří ocas ( www.NEPOVOLENÝ KOMERČNÍ ODKAZ.cz ), který mi zpříjemnil úchop. Pouzdro používám od 5.11 tactical ( schová celou hlaveň, má pádlo i průvlek, nepřekáží v autě a nedotýká se mířidel ) Nový model má pojistku na palec, která se dá odstranit. Mám obě varianty, protože ten nový model s pojistkou jsem si pořídil se stehenní platformou ( používám při závodech ).

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: G 17 4.gen - pořízení nové zbraně + doplňky = rada?

Příspěvek od Honza.S » sob 05.11.2011, 22:09

Dobrý den,
měl bych pár dotazů ohledně úpravy G 17,o jehož koupi uvažuji,jelikož jsem měl možnost jej pár měsíců užívat a hodně mně tato zbraň oslovila.
Bohužel mi zcela nevyhovuje standartní spoušt se svým odporem.Rád bych tedy zbraň pořídil s nějakou úpravou,která by mi dopomohla k lepšímu užívání zbraně,samozřejmně se zachováním bezpečnosti a spolehlivosti.

Zaujala mně Stavitelná spoušť GlockPro Trigger,u níž bych se rád informoval o rozsahu nastavení a dále bych měl dotaz ohledně toho,jestli má u této spouště smysl dále pokračovat např. s domečkem spouště se stavitelným resetem spouště pro Gen4,dále Stojina spouště Ghost Rocket 2kg, a Pružina spouště Glockmeister Competition Trigger Spring.

Rád bych znal Váš názor na kombinaci těchto dílů,jakých hodnot při nich lze dosáhnout,případně o radu jak tyto ,nebo jiné zkombinovat tak,aby to mělo význam.
G17 3.gen. Olive

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz