Pološero: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Pološero: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 11:29

Na CT1 byl zajimavy porad se jmenem "Pološero: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD". Nastinil tri ruzne pripady, shlednout se to da i zde:
:arrow: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -muj-hrad/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pološero: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 11:33

Jinak ve vsech pripadech me osobne "neco" nesedlo.

V prvnim pripade mi prislo naprosto zcestne na nekoho strilet z okna, jak to pan predvedl.

V pripade druhem jsou zase na internetu pomerne rozporuplne informace a taky nedostala moznost se vyjadrit protistrana. Navic ja teda nevim, ale pokud by se mi to stalo s tim 1m pozemku, tak prvni vec je ta, ze se zkusim domluvit na odkupu a bez prodleni si to minimalne pletivem oplotim.

Treti pripad byl nejzvlastnejsi, protoze me doslova zarazilo to, jak otec rekl "jak mu prokopl plech". Kdyz jsem se snazil ziskat nejake informace (idealne rozsudek, ale to se mi nepovedlo), tak na webu Nejvyssiho soudu jsem nalezl toto:
NS: Bývalý strážník si za vraždu Američana odpyká deset let

Bývalý pražský strážník Milan Pavlis si za vraždu Američana odpyká deset let ve vězení. S konečnou platností o tom rozhodl Nejvyšší soud (NS), když odmítl bez veřejného jednání Pavlisovo dovolání. ČTK to dnes zjistila z databáze usnesení. Pavlis se s Američanem bez pádného důvodu popral cestou z oslavy nedaleko 02 Areny.
V dovolání Pavlis požadoval nové projednání případu. Tvrdil, že se při rvačce s Američanem cítil ohrožen na životě. Nůž prý tasil kvůli sebeobraně. Soudci tento argument neuznali. Podle nich se naopak Američan bránil strážníkově agresi, a to zcela přiměřeně.
"Poškozený (Američan) se bránil toliko takovou intenzitou, která byla k odražení útoku nezbytná, aniž by přitom byl útočník, tedy obviněný, významněji zraněn," uvedl v usnesení senát s předsedou Petrem Šabatou.
Vražda se stala loni. Pavlis nebyl ve službě a vracel se z oslavy narozenin svých kolegů. U sportovní haly se začal hádat s Američanem, jenž na ulici přespával ve svém autě. Zřejmě ho rozčílilo, že vůz parkoval na místě, odkud městská policie auta často odtahovala.
Opilý Pavlis do auta kopal, sprostě nadával a vyzýval spáče, aby "vylezl ven". Čtyřiačtyřicetiletý majitel auta, který se dlouhodobě věnoval bojovým sportům, vyšel z auta ozbrojený dvěma teleskopickými obušky, na Pavlise zaútočil a srazil ho na zem. Strážník pak soka třikrát bodnul nožem.
"Obžalovaný mohl, byť poněkud potupen, odejít domů a vyspat se z toho. Místo toho neadekvátně zaútočil nožem," řekl letos v lednu soudce Vrchního soudu v Praze Jiří Lněnička. Jedna z ran byla smrtelná, zasáhla srdce. Po příjezdu policistů Pavlis zpočátku tvrdil, že ho přepadli neznámí muži a že si na nic nevzpomíná. Policisté u něj však našli zakrvácený zavírací nůž.
:arrow: http://old.nsoud.cz/clanky_read.php?id=1795

Takze o "nestrannosti" a "fakticnosti" CT1 uz mam pomerne jasne predstavy. *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Pološero: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Příspěvek od HV » pon 07.11.2011, 11:52

jj, to s tím strážníkem na mol bylo opravdu výživné. Něco mi matně utkvělo v paměti z dob, kdy o tom bylo slyšet. Ono asi těžko hledat vyjádření protistrany, když se jednalo o američana ale reportáž opravdu vyzněla silně ve prospěch opilého a zřejmě agresivního strážníka.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pološero: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 11:58

Tak tehdy kolovaly 2 verze pribehu...

a) straznik sel sice z hospody s lehkou opickou, ale nic, co by extra znemoznovalo rozlisovaci schopnosti, videl stat blbe auto a v nem frajera... Tukal - nic. Tukal vic, amik na nej sral, doslo postupne k nejaky hadce a rvacce, kterou zacal amik a dopadlo to jak to dopadlo

b) straznik sel navatej jak sliva, hral si na dulezityho, rval na amika, zutocil na nej, amik vyndal obuch, straznik nuz a dopadlo to, jak to dopadlo.

Kde je pravda vi (mozna) jen ten straznik. Soud nabyl urciteho presvedceni a na zaklade toho straznika odsoudil.

Vse ostatni kolem jsou jen spekulace. Nikdo z nas u toho nebyl.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz