Nove stanovy LEX


Vše týkající se sdružení LEX

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 15:04

K Cekanicke vyzve:
Rozpoutala debatu, ale nemam pocit, ze by si "signatari a podporovatele" koupili LEX.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 15:13

Tak pokud nikdo nic neplatil, tak tezko hovorit o kupovani, ze? *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 15:25

Ano, budeme-li slovickarit, pak nekoupila a nekupovala.
Takze otazku preformuluji a zopakuju vyvoj diskuze.

Bylo ti receno, ze pomoci plnych moci by si slo "koupit Lex"
Tys rekl, ze neni treba kupovat, ale staci presvedcit.
Ja namitl, ze bych chtel videt jak.
Tys namitl, ze treba jako Cekanicka vyzva.

Tak ja se ptam - jak presvedcila Cekanicka vyzva k cemukoli, co by se dalo popsat jako "prevzeti Lexu" ve smyslu, v jakem o tom bylo psano v predchozi diskuzi?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 15:27

cmk: ja nenamital, ja podkladal dotaz - vsimni si toho otazniku na konci *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 15:30

S474N píše:Propocet pekny a kdyz nad tim tak premyslim, tak to ve finale mohlo dotycneho (nebo dotycne) stat jeste mene. Staci tem lidem dostatecne zblbnout hlavu a jeste usetris *40*.
Dobra, slovickarime nadale. V pripade Cekanicke vyzvy, diky ketere Lex nikdo neprevzal (tudiz na to odpoved nedostanu) otaznik je.

Takze opakuji otazku, na kterou nebyla odpoved stale recena.

Otazka se tyka tedy vety: Staci tem lidem dostatecne zblbnout hlavu a jeste usetris

Otazka zni: JAK?

A prosim o odpoved bez otazniku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 15:33

cmk: ale to jsou prece spekulace, co by kdyby. Nikdo prece netvrdi, ze k tomu doslo, tak proc se toho tak sverepe drzet? Nemelo by spise vedeni zajimat, jak ziskat nove nebo si udrzet stavajici cleny?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 15:38

Tak ja nevim.

Spekulaci, ze LEX je mozne prevzit i jinak, nez zaplatit nekolika desitkam lidem clenstvi a vzit si od nich plne moci, jsi tu rozvedl ty. Prvni a jediny.

Jako clena predstavenstva, ktery par let uz pro sdruzeni me to zajima a rad se dozvim, kde hrozi riziko, ze sdruzeni prevezme nekdo, kdo ho treba vyuzije pro uplne jine cile, nez pro jake vzniklo a funguje.

Takze dostanu z tebe to levnejsi reseni? :-) (klidne v PM, abychom tu nekoho nenavadeli).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 15:52

cmk: to sice ano, ale v navaznosti na to, co napsal Steiner. Proste moznosti je vice - vzdyt se staci podivat u Hitlera, jak dokazal lidem "zblbnout" hlavu a jak to dopadlo.

Co jsou cile LEX si kuprikladu ja moc dobre uvedomuji, jen si tak nejak nejsem jist, zdali se opravdu nejak plni - na konkretni dotazy (pozor, nejenom me!), clovek nedostane bud zadne odpovedi nebo odpovedi mimo misu. Typicky nejzakladnejsi dotaz na konkretni lidi a co konkretne a s kym konkretne delaji na urovni zmeny legislativy.

V kazdem pripade plati to, co psal vyse Jasik - proc by mel vubec nekdo chtit nejaky LEX prebirat (jakoze kupovat za penize). Ti, co dle meho nazoru opravdu neco delali, tak jsou akorat nastvani pripadne jiz nejsou mezi nami (pocinaje Baudysem a konce Fulinem) a ten zbytek? Se staci podivat, co se resi na tom uzavrenem foru za "dulezite" veci a jak je efektivne delaji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 15:56

Co treba, ze pokud MVCR podava vladni navrh novelizace zakona, tak jeste pred tim, nez to jde na vladu, jde to k pripominkam i Lexu?

Nicmene, odpoved (ani soukrome, ani verejne) asi nedostanu (neberu-li Hitlera jako odpoved) :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 16:07

cmk: odpoved na co? Mam ti tu vypsat varianty, ktere me napadaji jako moznosti (at uz realne ci nerealne) co se tyce prevzeti kuprikladu LEXu?
1) vyreseni plnych moci - OK, ted vyreseno, ze to tedy nelze
2) zblbnout lidem hlavu - zadarmo
3) koupit si lidi - at uz za parek v rohliku nebo kdovi co (nakladovost od par stovek az po nekolik tisic)
...

Jen tak nejak nechapu, proc zrovna toto resime a jak zrovna LEX to posune nekam dal ci jinam.

Jinak je zajimave, ze vzdycky clovek dostane odpoved typu "LEX dostane", ale kdyz se rekne neco konkretniho, co by mel LEX udelat, tak se mu dostane odpovedi: "Vsak to udelej sam, i ty ses LEX". A k tvemu argumentu - vzhledem k tomu, jak se porad rika, ze LEX uzce spolupracuje se zakonodarci, tak mi to prijde dost pozde, to pripominkovani ne? Nemelo by se to uz "vedet" v dobe, kdy se "neco" chysta a mit to podchycene? Kteri lide jsou tam teda "podchyceni"? Kdo to s nimi konkretne resi? Duvodne se domnivam, ze na tohle neznas odpoved ani ty sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od admix » pon 07.11.2011, 17:00

S474N píše:Kteri lide jsou tam teda "podchyceni"? Kdo to s nimi konkretne resi?
Odpoved na tyhle otazky je "Haha, ty me dneska bavis chlape" :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 17:37

Ja se po asi osme ptam - jak zadarmo zblbnout lidi?

A zbytku nerozumim.

Pokud prichazi novela zakona, je to vzdy na nejaky popud.
Budto nekomu hrabne nebo dostane dobry napad, nebo se particka par strelnic za ucelem vlastniho zisku domluvi na necem, co navrhne ministerstvu vnitra, nebo se neco stane a zjisti se, ze by to slo zakonem aspon nejak osetrit nebo tomu predejit.
MV neni nic jineho, nez organ, ktery se kazdou pripominkou musi nejak zaobirat.

Takze... Stane se pruser, ze znehodnocenou zbrani nekdo nekoho smazne.
Znehodnocovani zbrani se ridi vyhlaskou c. XX/YYYY (nebudu to ted hledat).
Vnitro si na ten popud rekne: "no co se da delat, zbrane se do urcity doby znehodnocovaly na hovno, uz jsme aspon prinutili kazdou znehodnocenou zbran donest na PCR, ktera ale nema technicke vybaveni, aby zjistila, jak kvalitne je co zavareneho. S drive znehodnocenymi zbranemi uz nic nenadelame, ale aby se to uz nesirilo, udelame novou vyhlasku o znehodnocovani zbrani, kde popiseme postup. Tak jdeme popisovat... No, nejme vsevedouci, kdo nam muze poradit a zpripominkovat navrh... Myslivecka jednota, cesky strelecky svaz, SBTS a LEX, takze je oslovime a pockame na odpoved".
Obeslou tedy i LEX, protoze jej znaji a vedi, ze z Lexu k nim nechodej picoviny a vezmou to v potaz. Muzou a nemusej uznat co chtej. Nekdy pripominky uznaja prepracujou to, nekdy ne, protoze maj jinej nazor. Vyhlaska jde do vlady a ta ji schvali/neschvali.
Co konkretne by sis predstavoval jinak?
Ze by nam nekdo bokem posilal z MVCR informace, co se chysta? Ja myslim, ze by to byl docela pruser na MV, kdyby ven sly informace driv, nez maji jit.
Asi jako ten papir, co se objevil ted, ze by zkousky mela provadet policie.

V pripade zakona je postup v podstate stejny s tim, ze po vlade to jde do poslanecky snemovny. Nejednou byl SG v poslanecky snemovne. nejednou byl vyslechnut. Nejednou se na jeho nazor, coby predstavitele Lexu bral ohled a nejednou se na nej vysrali.
A co s vladnim navrhem dokaze udelat poslanecka iniciativa - to neovlivnis ani rokem chlastani se vsema dulezitejma politikama.
Ale opet - Co konkretne by sis predstavoval jinak?

Mas-li kontakty, vis-li o nekom, kdo ma kontakty a chces-li pomoct Lexu, budou vsichni strelci radi.
Chces-li pouze rikat "on nikdo nic nedela" a delat z Lexu sasky, tak si to rikej. Je to Tvoje pravo. Ale pokud nasledne sam neco neukazes, budes za saska sam.

A v SZ mas neverejny dovetek.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 17:51

cmk: a ja ti po osme uz odpovidat nebudu - je to naprosto zcestna a nikam nevedouci debata.

Ano, napsal si to spravne, obeslou A, B, C a mezi nimi i LEX. Stale nic nestandardniho (proste neco "navic") nevidim. Veze se to tak celou dobu a pokud si zalozis treba "CMKuv strelecky svaz" a das o sobe vedet, tak jsem si jist, ze ti to budou posilat taky.

Mozna si myslis, ze to "chlastani s politiky" vyresi mene nebo nic, ale v tomto jsem naprosto opacneho nazoru. Nerikam se s nekym vypijet do nemoty, ale udrzovat nejake jakes-takes styky a ne se od vseho distancovat se slovy "chceme byt apoliticti" (ano, presne kvuli teto hlasce jsem zalozil i jine tema zde na foru). Sakra, jsme hodne mala zeme na to, abychom byli apoliticti a co je doma, to se pocita!

Kontakty by se mozna nejake nasly, ale nejsem si jist, zdali je vubec LEX chce (prave kvuli politicnosti) a zdali ti konkretni lide vubec jeste chteji byt s LEXem spojovani. Nicmene se nechejme prekvapit, treba budou i jine varianty, nez jenom LEX a treba ty varianty budou dokonce zadarmo. Protoze kdo chce neco udelat, ten to proste udela proto, ze chce.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 19:12

S474N píše:cmk: a ja ti po osme uz odpovidat nebudu - je to naprosto zcestna a nikam nevedouci debata.
Ano, pokud neminis odpovedet na jakoukoli otazku, tak se fakt nikam nedostaneme ;-)
Ano, napsal si to spravne, obeslou A, B, C a mezi nimi i LEX. Stale nic nestandardniho (proste neco "navic") nevidim. Veze se to tak celou dobu a pokud si zalozis treba "CMKuv strelecky svaz" a das o sobe vedet, tak jsem si jist, ze ti to budou posilat taky.
Navrhuji si zjistit, co se delo v letecj 1998-2002. Lex existoval a nebyt kontaktu Tondy Baudyse, nikdo nic nikam neposilal. Stejne tak nebyt historie Lexu takove, jaka je, nikdo nic neposila ani ted.
Mozna si myslis, ze to "chlastani s politiky" vyresi mene nebo nic, ale v tomto jsem naprosto opacneho nazoru. Nerikam se s nekym vypijet do nemoty, ale udrzovat nejake jakes-takes styky a ne se od vseho distancovat se slovy "chceme byt apoliticti" (ano, presne kvuli teto hlasce jsem zalozil i jine tema zde na foru). Sakra, jsme hodne mala zeme na to, abychom byli apoliticti a co je doma, to se pocita!
Tvrdi nekdo, ze se nemaji kontakty udrzovat? I ty prevracis slova?
Ja napsal, ze poslanecke lidove tvorivosti nelze zabranit, ne, ze nema vyznam udrzovat kontakty. Je tu jeste nekdo, kdo mezi tim nevidi podstatny logicky rozdil?
Kontakty by se mozna nejake nasly, ale nejsem si jist, zdali je vubec LEX chce (prave kvuli politicnosti) a zdali ti konkretni lide vubec jeste chteji byt s LEXem spojovani.
Ano, diky za konkretni nabidku. Mozna nekoho znam, mozna je Lex nebude chtit a mozna ti lidi nebudou chtit s Lexem spolupracovat. A zes to napsal, tak to znamena, ze bys je MOZNA predal. To jsme na (1/2)^4= 1/16 nabidky pomoci.
Pravda - NULA to neni :-) Ale k jednicce to ma dal.
Nicmene se nechejme prekvapit, treba budou i jine varianty, nez jenom LEX a treba ty varianty budou dokonce zadarmo. Protoze kdo chce neco udelat, ten to proste udela proto, ze chce.
Uz aby to bylo :-)
Podobne, jako kdyz se me nekdo ptal na to, co si myslim, ze jeden znamy clovek pres obrannou strelbu chce rozjet svoje zavody podle svych pravidel. Pravil jsem: "zaplat panbuh za kazdyho, kdo chce neco podobnyho delat - tim spis, kdyz je to schopnej clovek".
Tady rikam totez.

Ale prijde mi usmevny od nekoho, kdo neni ochoten jasne odpovedet na jednoduchy otazky (a misto toho slovickari a vymysli, proc neodpovedet) a podelit se kontakty (sorry, o kontakty z 1/16 ano) na svem vlastnim foru provozovanem mimo jine z penez clenu, kdy clensky poplatek je vic jak 1.5x az vic jak 3x vyssi, ze kdo chce, dela neco zdarma a urcite to bude delat lip.
A aby sis to nevykladal spatne - ja vubec nepopiram spoustu tvych zasluh, ktere byly doopravdy zdarma. A uz vubec nenapadam clensky prispevky MG. Ale jak vidis, nic neni tak cernobily.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 19:42

cmk: obavam se, ze jsem polozil konkretni dotazy k fungovani LEX a nic jsem od tebe neobdrzel. Ty si tu meles dokola jak kafemlynek neco o prevzeti v LEXu, ja ti dal nejake hypoteticke pripady a stale te to neuspokojuje. Co chces ode me konkretne slyset? Ja si zadne ambice na LEX nedelam a rekl bych, ze by se spise mel resit vztah MG vs LEX, nez nejake fantasmagorie na tema "ten a ten si koupil za parek v rohliku 10 hlasu". Respektive to si klidne muzes resit ty, jakozto predstavitel LEX, ale urcite ne ja, protoze to jde uplne mimo me a kdyz to vezmu doslova, tak me to ani nezajima.

Ano, v letech v jakych pises LEX fungoval, vsak i proto jsem psal, ze ti co neco udelali jsou uz bohuzel mrtvi (Baudys, Fulin, aj.) nebo to proste delaji tak ci tak (Standa, Tratom a dalsi). Kdyz se zeptam konkretne, co udelala vetsina tech "kriklounu"? Forum, co se rozjizdi to ted. Infantilni tricka, co pry vlastne ani nejsou oficialni LEX tricka. Nebo snad ten letak? Na tohle je potreba pres rok prace?

Co ted ctu, tak se tu zacalo mavat smlouvama, pravnikama, meni se stanovy, z fora se stala pomalu tajna sekta. A ja se ptam - K CEMU TO JE a KOMU TO PROSPEJE?

Nic neprevracim, tys tu psal o tom, ze jsou veci, ktere neovlivnis ani rokem chlastanim s politikama. Na to jsem reagoval, ze jsem opacneho nazoru. Nic vice, nic mene, zbytek sis tam vyfabuloval. Mimochodem, kdyz ses pro udrzovani kontaktu, zkus napsat 2-3 jmena z vrcholove politiky, s kym se opravdu ten vztah teda udrzuje a jak?

Konkretni nabidka padla co vim 2x, 2x byla tato konkretni nabidka odmitnuta s kecama o apoliticnosti ci zahrana do autu. Za me je to tedy NULA ze strany LEX.

Jinak srovnavat MG a LEX je naprosty nesmysl. MG si nikdy nekladlo poradat jakekoliv zavody (coz je dle meho nazoru asi tak jedina vec, co v LEX realne dlouhodobe funguje), stejne jako si nikdy nekladlo kecat do politiky nebo primo ovlivnovat zakony (i kdyz i to uz tady bylo a i zde na foru se daji konkretni priklady dohledat - viz. kuprikladu kauza metro/vlaky a zbrane). MG je primarne zajmovym spolkem za ucelem sdruzovani zajemcu o pistole, konkretne znacky GLOCK. LEX je jednim z partneru z mnoha a nelze MG chapat jako suplovani prace LEXu. Prave z techto duvodu je jakkoliv nesmyslne porovnavat MG vs LEX a uz vubec do toho netahej me - nikde jsem tu o sobe nic nepsal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » pon 07.11.2011, 20:24

Aha... :-)
Tak ja se pokusim odpovedet i kdyz na svuj dotaz jsem konkretni odpoved nedostal ;-)

Nejdriv obecne ke kriklounum.

1) Mas pravo se na LEXi forum prihlasit a procist si ho. Pak asi zjistis, ze jestli je tam nekdo az leckdy hnusnej na nektery lidi, jsem to ja, protoze i ja tam obcas vypenim na tema: "Prilozit hubu k dilu umi kde kdo, realne makat se nechce skoro nikomu".

2) Mels pravo prijet na VH Lexu, kde bys slysel mou kandidatskou rec, ktera diky casovym moznostem jen navazovala na oficialni prezentaci v buletinu a na foru. Krom toho, ze jsem zopakoval, ze moji hlavni praci je a zustane LOS jsem tam zduraznil, ze jestli necim muzu prispet v Lexu, jsou to zkusenosti s praci s lidmi z LOSu, kteryzto jsem prevzal jako pomerne fungujici cast Lexu s urcitymi problemy, ktere se behem docela kratke doby povedlo vyresit (od meho nastupu nebyl na zadnym zavode problem s poctem rozhodcich, nikdy se nestalo, ze by lidi nebylo z ceho zplatit a pritom LOS stal nejmin v historii). Tedy se povedlo tak trochu trefit to, co lidi k motivaci potrebujou a tuhle zkusenost muzu predavat dal do Lexu.

3) Co se tyce samotnyho fora (navrat k bodu 1). Sam vis, ze jsem od zacatku nebyl zadnym velkym podporovatelem fora. Forum je fajn na pokec, predani nejaky informace, podeleni se o zkusenosti. Na organizaci prace a sdruzeni je to podle me na nic. A ano - hodne (az moc) prispevku je o tom, ze by nekdo neco mel udelat/zajistit/sehnat a jen malo (az moc malo) ja umim tohle, znam tohohle, kontaktujte ho takhle, udelam tohle. Nicmene nepopiram, ze zaplat panbuh aspon za tech par malo pozitivnich prispevku. Kdo na foru Lexu je, vi, ze jsem tak trochu na truc vsem tem, co furt krici, jak by se melo... zalozil vlakno "Co umim ja a co mohu udelat pro Lex..." a jak se vsude, kde se prace "rozdelovala", tak tady bylo tucho po pesine a par lidi az po nasobnem popichnuti teprve neco napsalo.

4) co se tyce Kontaktu Lexu - nenapisu (maximalne osobne naznacim zhruba pozici). Sorry, je to ozehavy tema a ja byt politik, ktery stoji o znovuzvoleni, taky si sakra rozmyslim, jestli bych byl rad, kdyby me nekdo z tak uzke zajmove skupiny, ktera jde proti vetsine stada jmenoval, jako sveho "kamarada".
Ja sam mam jeden kontakt a jakmile to bude mozne a ucelne, vyuziju ho. Ale nechtej po me, abych ho tu zverejnil. A verejne priznavam, ze nevim, kdo z Lexu koho dal zna. A i kdybych to vedel, nereknu koho, pokud bych od toho politika nemel souhlas ke zverejneni.

5) Tricka, buletin, forum, stanovy, kontrolni komise... To vsechno je hezky, provozne treba i potrebny, ale ne podstatny pro dosazeni cile. Lex musi byt schopen ve chvili, kdy se:
a) stane pruser byt schopen oslovit co nejdriv co nejvic medii a vnutit jim nas nahled na vec, ktery se otiskne/odvysila
b) chysta legislativni zamena - mit dostatecnou vaznost a dokazat vecne s rozumem pripominkovat, co jde a to tak, aby to rovnou nekdo nehodil pod stul
c) pokud se to hodi pod stul, umet behem kratke doby usporadat petici a nejakou "hura akci" s rozumem, aby se nekdo dal se zastupci Lexu bavil (sehnat pred zakonem schvlovanym v roce 2002 36.000 podpisu - to nebylo o politicke znalosti, ale o akceschopnosti - a k te tricka nepomohou).

6) neporovnavam prece typ prace Lexu a typ prace MG. Ani cile. Ale to co je spolecne. Oboji je zajmove sdruzeni (at uz jen na dobre slovo nebo zapsane na MVCR), ktere "neco" nabizi svym clenum a clenove "neco plati". Je to reakce na jizlivou poznamku, ze kdyz nekdo chce, dela to i bez penez. Ano, je to pravda. Kazdy z Lexu dela praci pro LEX bez penez (krome RO LOSu). Vybrane prispevky slouzi na provoz a rozvoj. Stejne jako v MG.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 20:47

cmk: na jaky dotaz si nedostal odpoved? Asi ti to explicitne vykopiruji, nebo uz nevim *71*

1) Mit pravo a chtit jdou dve ruzne veci. Nejak nemam potrebu psat tam, kde se resi, kdo pise, nez to, co je obsahem sdeleni - a chces konkretne? Tak si klidne vyjed ten prispevek o Krusnych horach, co tam je. Tim to forum pro me zacalo i skoncilo.

2) Pravo jsem mel, realne jsem byl cca 2000 km daleko a kratit si dovolenou opravdu nehodlam (a abych byl uprimny, ani tech 500km bych stejne normalne kvuli LEXu fakt nejel). Nehlede na to, ze jiz Wojtyla psal, ze tam se svym nazorem byl dost ojedinely. Kdyz nema LEX zajem, tak proc se vnucovat za kazdou cenu?

3) Prace se mozna rozdeluje, ale u konkretnich veci mi prijde, ze se nehybe. A klidne budu konkretni, o zavedeni pluginu Tapatalk se tam psalo pred tremi mesici a hovorilo se tam o tom, jako o kdovi jak slozite veci. V realu staci vzit ZIP soubor, rozbalit do daneho adresare a je HOTOVO. Zadne soubory se neupravuji, proste se nakopiruje a hotovo. "Prace" pro jednorukeho tak na minutu.

4) Nenapis, nebudes prvni a urcite ani posledni, kdo nenapise. Jinak celkove me staci to tvoje prohlaseni, ze sam nevis o nikom dalsim, protoze ja taky nevim. A to jsme v LEXu pomerne dlouho a ty sam ses tam na pomerne zajimave pozici.

5) a) pruser se stal, konkretne Krusne hory, jak se angazoval ci angazuje LEX?
b) jasne, jedna z veci, kde je LEX oslovovan, nicmene dle meho nazoru nic vyjimecneho, co by se nedalo v budoucnu zduplikovat.
c) usporadat petici na soukromem uzavrenem foru, kde si to potaji pytlikovat? A argumentujme prosim necim, co bylo drive nez pred bezmala 10ti lety, kdys o LEXu nevedel ani ty a ani ja.

6) Porovnaval si prispevky, ale zapomnel si zohlednit to, ze MG z nich plati (nejenom) LEXu. Takze jak muzes porovnavat cisty prispevek LEX s cistym prispevkem MG? Nehlede na fakt, ze tady je souhrn vyhod u MG:
http://www.mujglock.com/seznam-partneru ... glock.html
LEX tu je radove dele a ma aspon polovinu takovych vyhod? V kazdem pripade je clenstvi dobrovolne u obou a nechal bych na lidech samotnych, co si zvoli. V kazdem pripade znovu zduraznuji, ze MG nikdy nebude LEXem a ani s nim nehodla jakkoliv soutezit. Je to jako porovnavat zavodni auto s Hummerem - sice se to tyka obecne aut, ale kazde ma uplne jine urceni.

Abych to cele nejak zakoncil. Za posledni rok a pul mam pocit, ze LEX se zacal vice soustredit nez smerem ven, smerem dovnitr - prehnana byrokracie , nesmyslna "buzerace" a pravidla a ted ty nove Stanovy. V cem jsou tak prevratne? Co konkretne vyresi? Jak vyresi to, kdyz nekdo nebude chtit nic delat? Dle meho nevyresi vubec nic a spis to vsechno znechuti ty, co by radi neco delali (cimz se opetovne vracim ke konkretnimu politickemu cloveku).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od Jasik » pon 07.11.2011, 21:09

Nejsem tak zdatný pisálek jako kolegové, jen bych rád napsal pár vět k tématu kecy versus skutečná pomoc a ohledně spolupráce, která v minulosti mezi MG a LEXem byla.
Bylo to právě naše forum, na kterém se dá se říct zorganizovalo první školení rozhodčích LOSu a od nás přišlo nejvíc přihlášených, já osobně jsem se následně ujal role toho, kdo za MG bude LEXu s LOSem pomáhat jako rozhodčí, několikrát jsme sponzorovali klubové či pohárové závody, osobně jsem kromě dárečků od MG zařídil i sponzorské dárky a upomínkové předměty od MPI pro několik závodů LOSu včetně MČR a letos jsem pro MČR získal i sponzorství od Bohemia Airsoft.
Ano, rozhodčí jsem já osobně a se sponzory jsem jednal také já za sebe, ale bylo to vlastně jménem MujGLOCKu. A dělám to právě proto, aby nikdo nemohl říct, že se tu jen "vykecáváme" na foru a nic neděláme. Ono bez "podpory" ostatních členů vedení a bez toho, že chci aby byl obraz MG co nejlepší by to nešlo.
Dále, MG platil LEXU pravidelně ročně určitou sumu peněz (v řádu tisíců) jako skupinový členský příspěvek.
A teď "nový" LEX vše odstřihl a bude chtít právnicky ověřené smlouvy o partnerství.
OK, takže bude i pro nás platit to staré dobré "za dobrotu na žebrotu" a nebo se snad mýlím a můžeme očekávat to, že nás LEX sám osloví a nabídne nám za tu dlouholetou spolupráci nějaké opravdu výhodné podmínky další spolupráce?

A cmk, ohledně toho kupování lidí - můj názor a spekulace je ten, že si třeba někdo mohl koupit lidi přislíbením funkcí, vlivu ve sdružení či příslibem jistých referencí na pořádání akcí sdružení právě a jen u určitých subjektů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od Nikdo » pon 07.11.2011, 21:19

Páni představitelé LEXu (gratuluji CMK ke zvolení s drtivou podporou) a MG... nechcete se teda místo handrkování ve fóru sejít a oboustranně výhodnou spolupráci dohókat mezi čtyrma auglama.
Zrovna tady by mohla spolupráce fungovat stejně dobře jak předtím, jen na čistším právním základě.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » pon 07.11.2011, 21:24

Nikdo: napad je to dobry, jen s tou posledni vetou si dovolim nesouhlasit. A jak bylo receno vyse, Stanovy jeste nejsou platne, takze neni ani co domlouvat.

BTW ma vubec LEX nejake "mustry", podle kterych hodla jednat s Partnery?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz