Nove stanovy LEX


Vše týkající se sdružení LEX

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » úte 08.11.2011, 9:20

K 2/3 clenu... To by paralyzovalo chod celeho Lexu.
Ani VH akcionaru akciovek, kde jde o vic se casto neschazeji v takove sestave.

Jo, mohli jsme udelat klasickou obezlicku. Zacit v 8:00 s tim, ze k hlasovani bude potreba 2/3 clenu. Pokud nebude 2/3 na miste, zacne se v 9:00 s pritomnymi.
Dusledek - predem jasne, ze se zacne v 9 s pritomnymi.

Tohle byla nejvetsi VH, na ktere bylo celkem cca. 60 lidi (par jich v prubehu dne odeslo, predstavenstvo bylo voleno 55 lidma). Predem se vedelo o zmene stanov a dovolovani vetsiho poctu clenu predstavenstva. A presto dorazila 1/10 lidi.
Myslim, ze i kdybychom to udelali v hotelu Hilton s prespanim, all-inclusive sluzbama v sale pro 600 lidi, neprijede tech lidi o moc vic.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » úte 08.11.2011, 10:37

Steiner píše:Stare stanovy platne od roku 1998 neobsahovaly podminku minimalni ucasti nebo stanovene kvorum pro hlasovani, takze je bezpredmetne bavit se o tom jestli by melo hlasovat 2/3 nebo jiny pocet clenu. Na zbytek otazky odpovi (snad) cmk.
Tak jenom doufam, ze je to v novych jiz alespon nejak podchyceno. Nicmene to byla pekna dira, se kterou se ted podarilo "prevzit" vladu na LEXem. Myslel jsem, ze se obecne maji delat veci pro dobro clenu (respektive vsech majitelu zbrani) a ne pro dobro jednotlivych lidi (dohadovat se o funkce, apod.).

cmk: vsak ja jsem psal, ze tu oficialitu informace "pomijim" a neresim. Opravdu me zajimaji pouze podminky, nic vice a nic mene.

Co se tyce te VH, asi to nema smysl dal komentovat, proste je to za nami (respektive za LEXem) a uvidime, zdali se realne opravdu neco zmeni k lepsimu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od Wojtyla » úte 08.11.2011, 10:47

osobně píš než "převzít vládu na LEXem" to vnímám jako posunutí LEXu do 21. století....

jinak přesně jak píšeš...to zda jsme udelali dobře a zda to LEX opravdu posune kupředu určí až dějiny...
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od admix » úte 08.11.2011, 12:55

Skoda ze se mezi tema funkcema nenaslo misto napr. pro komisi pro medialni propagaci *40*
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » úte 08.11.2011, 13:19

Kua, mel jsem napsanej krasnej grafomanskej clanek a neco po ceste padlo...

Tak ted zkracene.

Po nekolikate pisu: nedoslo k revoluci ani personalni, ani stanov, ani niceho jinyho.
Stanovy jsou "modernizovane" a upravene na dnesni i lehce budouci podminky.
Konec hromadneho clenstvi je nejvetsi zmena stanov.
Ustaveni KK je nejvetsi fakticka zmena fungovani.

Ne 2/3, ale i 1/10 je moc - to by se VH uz nikdy nesela - nebyla by usnasenischopna.

Jo, kdyby se VH mohla schazet dlouhodobe na forech, bylo by to asi neco jinyho :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » úte 08.11.2011, 13:22

A podkomise pro televizi, casopisy, noviny, radia, bilboardy, ...

Nevim, ale je Lexu podsouvano neco, co nni uplne pravda.
Z vyroku ocividne mensi casti lidi se zde medialne tvori smerovani Lexu.

Mylite se panove.

Volby do predstavenstva ukazali, ze sirokou podporu maji lidi s historii (clenstvi i prace).
Cimz nerikam, ze kdo se nedostal, dela hovno. Naopak, i spousta protikandidatu uz ma ledasco za sebou.
Taktez do KK byli zvoleni lidi, kteri jsou vsem notoricky znami.

Proto nechapu ty permanentne vnucovany obavy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od admix » úte 08.11.2011, 13:36

Ja to pisu zcela nezavisle na vysledku, spis v navaznosti na to vsemozne oslavovani. Psal jsem to uz nekolikrat, ze pokud ma mit Lex nejakej uspech, tak se to nesmi varit na dvou forech a na lexim members-only foru. Dvakrat jsem nabizel konkretni pomoc - aspon do zacatku, dvakrat jsem byl za debila a potreti se na me vybodli uplne, a tak by me zajimalo, kdyz ted doslo k tem zasadnim zmenam, rozdaly se karty, tak jestli se nekdo zamejsli nad spolupraci s okolim.

Mimochodem, udajne na VH padla jakasi spoluprace s rakusakama, a to nikoliv ve stylu partneri, ale clenove - muze mi to nekdo vyvratit? Nerozumim tomu, proc by Lex mel v soucasny dobe prijimat jako radove cleny cizince, a pokud uz k tomu teda dojde, tak doufam ze my budem ovlivnovat jejich legislativu, a ze hitlerovci nebudou tahat jejich napady k nam :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od coffee » úte 08.11.2011, 17:11

Krásné je, že usnášeníschopná VH LEXU nebyla nikdy, o platnosti jakýchkoliv usnesení včetně voleb tedy lze s úspěchem pochybovat. Jestli nové stanovy na tuto situaci ani neměly snahu reagovat, pak jste chlapci naprosto mimo realitu. I na nízký počet účastníků se lze připravit, pokud by se někdo zamyslel.
Tu tragédii, která byla k projednání předložena, už jsem komentoval a vracet se k ní nebudu. Naštěstí s ní nemám nic společného.

Další debatu už beru jen jako ztrátu času.
cmk píše:Kua, mel jsem napsanej krasnej grafomanskej clanek a neco po ceste padlo...

Tak ted zkracene.

Po nekolikate pisu: nedoslo k revoluci ani personalni, ani stanov, ani niceho jinyho.
Stanovy jsou "modernizovane" a upravene na dnesni i lehce budouci podminky.
Konec hromadneho clenstvi je nejvetsi zmena stanov.
Ustaveni KK je nejvetsi fakticka zmena fungovani.

Ne 2/3, ale i 1/10 je moc - to by se VH uz nikdy nesela - nebyla by usnasenischopna.

Jo, kdyby se VH mohla schazet dlouhodobe na forech, bylo by to asi neco jinyho :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od MarK » úte 08.11.2011, 18:38

S474N píše:Nicmene to byla pekna dira, se kterou se ted podarilo "prevzit" vladu na LEXem. Myslel jsem, ze se obecne maji delat veci pro dobro clenu (respektive vsech majitelu zbrani) a ne pro dobro jednotlivych lidi (dohadovat se o funkce, apod.).
Musím říct, že mě takové výroky od někoho, kdo u toho ani nebyl, dost překvapují. Ještě ani nevypadl protokol valné hromady, ale už se šíří taková silná slova.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » úte 08.11.2011, 18:49

MarK: no me prekvapuje takovych veci. Nicmene snad osobni nazor na to mit muzu nebo ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od MarK » úte 08.11.2011, 18:57

Samozřejmě můžeš, to je naprosto správné. Jen se mi zdá, že je tvořen z neúplných informací.

Ale házet špínu na LEX ("dobro clenu" vs "dobro jednotlivych lidi (dohadovat se o funkce, apod.)") bez toho, aby u toho člověk vůbec byl, mi přijde nejen zcestné, ale i neslušné.

(Mimochodem, některé věci ve stanovách taky nejsou tak, jak bych si je představoval a hlasoval, ale rozumně se to prodiskutovalo a já to rozhodnutí repektuji. Nemyslím si, že by cokoli z toho mělo za cíl někomu uškodit či někoho poškodit. Rozhodně si nemyslím, že by tam někdo prahnul po funkcích. A celkově si myslím, že to LEX posunulo dál. Jak moc ale ukáží až dějiny.)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » úte 08.11.2011, 19:02

MarK: nazory si delam s dovolenim sam, na zaklade informaci, ktere mam sam k dispozici. Pokud jsou spatne ci neuplne, tak i me nazory jsou spatne ci neuplne. Ovsem v kazdem pripade jsou, s dovolenim, me.

Pokud me informace budou rozsireny ci opraveny, tak na zaklade toho milerad opravim i sve nazory. Zatim jsem se tu bohuzel toho moc noveho nedozvedel.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od MarK » úte 08.11.2011, 19:31

Asi si nerozumíme. Názor ti nikdo nebere. Je ale rozdíl šířit ošklivé věci o jednotlivci nebo skupině dřív, než si názor utvořím na základě úplných informací.
A osobně opravdu nechápu, na základě jakých informací by si někdo měl myslet, že změny byly provedeny na něčí úkor ve snaze dostat se k "funkcím", či že dokonce někdo zákeřně "převzal vládu nad LEXem" (zrovna pánové Korecký a Karásek patří mezi dlouholeté spolupracovníky LEXu a pro dobrou věc toho již vykonali mnoho; Pepa Bílek sice není tak známý a - byť já osobně s ním jakýkoli problém nemám - jednotlivec by těžko převzal celé sdružení).

Ale nemíním se o tom hádat, jen jsem vyjádřil tentokrát svůj názor.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » úte 08.11.2011, 19:43

MarK: tak zrovna o panech Koreckem ani Karaskovi si vubec nic takoveho nemyslim, u tech spise naopak. Na druhou stranu jsou tam jini lide, u kterych si to uz myslim. V kazdem pripade je zbytecne o tom debatovat, tady se maji resit nove stanovy a jejich vliv na partnery.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » úte 08.11.2011, 19:51

Tak na jednu stranu me tesi, ze nejsme vsichni uplne spatni ;-)
Ale padlo tu nekolik narku, jak jsme to udelali blbe, ale zadny dotazeni myslenky do konce.
Treba bychom se o tom mohli pobavit, kdybychom vedeli vse.
Ano, ja nektere veci taky odmitam rict... Ale nekritizuju neci praci nekoho a nerikam, ze to, jak neco udelal, udelal blbe. Takze "argumentacni povinnost" bych spis ocekaval ze strany toho, kdo kritizuje.

Cofee - proc myslis, ze VH nebyla nikdy usnasenischopna?
Se zaverama ohledne stanov vyckej. Rekl bych, ze se spousta veci (bez ohledu na to, co na to kdo predem napsal) predelala za spoluprace nekoho, kdo s tim ma zkusenosti a ma na to vzdelani.

Co se tyce 3. zvoleneho clena Pepy Bilka - ja s jeho iniciativou nesouhlasil, nepodepsal jsem ji a rekl jsem mu proc. A dodnes jsem nazor nezmenil. Ale podezirat ho ze snahy prevzit Lex, nebo ze to dela z urcitych zjistnych duvodu (aby se stal znamejsi) - pro to by si vybral nejake pravdo-laskarske sdruzeni a ne Lex. A kdo zna pomery na Cekanicke strelnici, ten vi, ze ani malou domu, aby tam Lex vic utracel si tam Pepa nehraje. Moc dobre vi, ze Lex bude utracet penize tam, kde to bude stat nejmin a bude za to nejvic uzitku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » úte 08.11.2011, 20:20

cmk: dotycneho pana osobne neznam, nicmene nejak mam v hlave zmatek, co si mam myslet o cloveku, ktery hlasa, jak je Anglie jednou z nejsvobodnejsich zemi - a jeho argumentace je zavrsena tim, ze nemaji prece obcanske prukazy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od cmk » úte 08.11.2011, 20:32

Jen to, ze z utrzku myslenek a vytahu textu si nelze delat nazor. Od toho tu mame novinare :-) Uz vubec, kdyz priznam, ze toho cloveka neznam.

Ver mi, ze Pepu "nejak" znam a uz nekolikrat jsem myslel, ze z nej vyrostu i do vysky, kdyz uz do sirky neni kam.

Kazdy mame sva pro a proti.

Jeho proti neni to, ze by byl svine nebo ze by byl hloupy. Neni ani jedno.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od S474N » úte 08.11.2011, 21:02

Ja bych rekl, ze nic vic uz tady nevyresime. Takze si pockejme do konce tydne, az Tratomovi oschnou steny a sepise ten zaznam z VH a bude se videt, co dal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od coffee » úte 15.11.2011, 17:32

Zápis nebo-li protokol je na světě a to jsou věci. Počet členů cca 400, přítomných 58 a nikdo neřeší, zda jsou usnášeníschopní.
Odborník na občanská sdružení, cituji zápis: "Na jednání dorazil host JUDr. Lumír Míčánek, odborník na občanská sdružení a veřejnou správu, který byl pozván vedením LEXu, aby svými radami pomohl při tvorbě stanov."
Zvláštní je, že podle dostupných informací poskytuje právní služby v oblasti uprchlictví, azylu a cizeneckého práva.
Podle výsledku moc rad nedodal. Možná to chtělo určitě někoho na občasnká sdružení, nic proti panu doktorovi, ale oblast práva je velice široká.
Jsem rád, že v tom nejdu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95

Registrován: sob 04.11.2006, 22:17

Zbraň: hromady kverů

Bydliště: Praha

Re: Nove stanovy LEX

Příspěvek od Wojtyla » úte 15.11.2011, 17:41

taky jsem rád že v tom nejedeš....
"Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti."- Sigmund Freud
CZ 75 SP - 01

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz