Sedmnáctiletý mladík mířil na auta bazukou, nadýchal 2,25 pr


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Sedmnáctiletý mladík mířil na auta bazukou, nadýchal 2,25 pr

Příspěvek od S474N » pon 14.11.2011, 22:59

Městská policie v Děčíně zadržela opilého mladíka, který mířil na projíždějící auta bazukou. Strážníci zjistili, že zbraň není funkční, mladíka přesto předali republikové policii. Ta ho nyní vyšetřuje.

"V sobotu po desáté večer jsme přijali oznámení, že po ulicí Želenická pobíhá mladý muž, který si stoupá do silnice a míří na projíždějící auta bazukou," přiblížil zástupce ředitele děčínské městské policie Tomáš Pavlík.

Na místo hned vyrazila hlídka. Zjistila, že mladíkovi je teprve sedmnáct. "Měl u sebe znehodnocenou bazuku, kterou mu půjčil jeho o rok starší kamarád," řekl Pavlík.

Strážníci přivolali své republikové kolegy a dali mladíkovi dýchnout. "Provedená dechová zkouška u zadrženého ukázala 2,25 promile alkoholu," poznamenal Pavlík.

Policie ČR zatím nechce k případu říkat podrobnosti, protože vyšetřování je na začátku. "Bazuka je nyní na odborné expertize, abychom zjistili, jestli to skutečně byla maketa nebo funkční zbraň. Zjišťujeme také, proč s ní mladík na auta mířil. Proto nelze říct, z čeho je podezřelý," řekl mluvčí děčínské policie Vojtěch Haňka.

Pokud policie mladíka obviní z nebezpečného vyhrožování, bude mu hrozit až rok vězení. Takový případ vyšetřovala v srpnu v Ústí nad Labem, kde osádka felicie mířila na protijedoucí řidiče maketou pistole (více zde).

Puvodni odkaz:
:arrow: http://usti.idnes.cz/sedmnactilety-mlad ... zpravy_alh
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 58

Registrován: pon 02.2.2009, 10:03

Re: Sedmnáctiletý mladík mířil na auta bazukou, nadýchal 2,2

Příspěvek od prochy » úte 15.11.2011, 17:05

Hm. Jako ano, udělal kravinu, ale zavřít ho za to? Naše už tak přeplněný věznice.. spíš bych mu dal 500 hodin veřejně prospěsných prací a on by si to rozmyslel.
Vždy přichází nejdříve chtíč, na paty mu šlape touha, za nimi mrav a daleko vzadu se loudá rozum. R.P.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Sedmnáctiletý mladík mířil na auta bazukou, nadýchal 2,2

Příspěvek od panvrabec » úte 15.11.2011, 17:20

Já bych mírný určitě nebyl, myslím, že rok by mu prospěl. Takové blbiny můžou skončit tragicky. Řidič může strhnout řízení a podobně. Spíš mě zaráží, a teď to myslím v obecné rovině, že za nebezpečné vyhrožování u nás hrozí jen rok za mřížema a to maiximálně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Sedmnáctiletý mladík mířil na auta bazukou, nadýchal 2,2

Příspěvek od MarK » úte 15.11.2011, 19:25

panvrabec píše:Já bych mírný určitě nebyl, myslím, že rok by mu prospěl. Takové blbiny můžou skončit tragicky.
To sice ano, ale rok za mřížemi neprospěje ani těm řidičům, ani jemu (spíš z něj udělá kriminálníka tím, s kým se tam seznámí). Myslím, že v tomto případě je nějaký výchovný trest opravdu vhodnější.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Sedmnáctiletý mladík mířil na auta bazukou, nadýchal 2,2

Příspěvek od kolaCZek » stř 16.11.2011, 8:43

Je pravda, ze tohle zavanelo slusnym pruserem. Ale i tak jsem pro verejne prospesne prace.
Nenacuchne chlapec kriminalem a misto, aby se "rekreoval" ze statni kasy udela neco prospesnyho pro mesto.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz