26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od S474N » úte 29.11.2011, 12:33

Noční LOS (klubovka)
Datum: so 26. listopadu 2011
Prezentace: od 16:00 do 17:15
Začátek závodu: 17:30
Plánovaný konec: 23:30
Střelnice: Tábor - Čekanice
Pořadatel: SSK Čekanice
Ředitel závodu: Josef Bílek
Hlavní rozhodčí: Jiří Kotek
Situace: 3×
Max. počet závodníků: 50 včetně rozhodčích
Startovné: 250 Kč (180 Kč pro členy LEX)
Kalibrační zbraň: ZVI Kevin
Kalibrační střelivo: 9mm Browning

Dalsi informace:
:arrow: http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/128
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od MujGLOCK.com » úte 29.11.2011, 12:42

Fotografie ze závodu (opětovně díky HV):
:arrow: http://foto.mujglock.com/thumbnails.php?album=340

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od cmk » úte 29.11.2011, 16:59

Pro zajimavost - zavod jsem vyhral se zbrani Glock 17 a baterkou Glock GTL11 :-) (ci jak se to jmenuje). Jen pouzdro nebylo Glock (neb Glock nedela nic pro baterku a pistoli dohromady), ale kopie Ravena od Milose Mullera.

A vzhledem k tomu, ze to docela strili, zvazuju, ze s tim zkusim odstrilet celou sezonu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od nettik » úte 29.11.2011, 18:59

nevymlouvej se na kver srabe :-) proste kdo umi, ten umi... jeste jednou gratulace 8-)

PS: Honziku co ta Kvetnice pristi vikend - je uz neco jasnejsiho ? rad bych zvazil dle programu, ale stale tam je pouze vice info "brzo"

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 9:50

...a já bych tě na LOS s nasazenou svítilnou nepustil. Není to běžná věc - nosit zbraň s nasazenou svítilnou a zvýhodňuje to střelce - vyšší hmotnost rámu. Zakázal bych to i na nočních LOSech. Lidi se pak akorát honí za lepším vybavením aby měli výsledky a duch LOSu se krčí kdesi v tmavém koutě :roll: . Ale střílej si čím je libo :mrgreen:
...možná by stálo za to upravit LOS pravidla a ošetřit/zakázat/povolit svítilnu na zbrani :crazy:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od cmk » stř 30.11.2011, 9:59

A to se prave dostavas na (asi i za) tu hranici.

Milos Muller nenosi nic jinyho nez G17 se svitilnou.
Od ty doby, co od nej mam pouzdro, nenosim G17 jinak, zes se svitilnou.
G17 se svitilnou je porad lehci nez Shadow, TS a 1911ky.
Mam pocit, ze Cz 75 compact a G17 se svitilnou jsou stejne tezky (kolem 900g)

Ale predpokladam, ze od Tebe to byl jen hec :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 10:06

Vím o Milošovi a Citysharkovi že ji nosí. U Miloše to chápu, jinak mi to moc smysl nedává. Ale proti gustu... Je mi fuk jestli na pistoli budeš mít svítilnu nebo krtečka. Trošku mě dráždí spekulace nad pořizováním výbavy za dosažením výsledku. Ale i to není nic, kvůli čemu by se měla měnit pravidla. Je to jen pocitová záležitost. Trochu mi to připomíná IPSC, kde se to ale dá pochopit. Rád jsem šťouchnul do vosího hnízda :mrgreen: (na včely jsem alergický)
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od cmk » stř 30.11.2011, 10:41

Tak stouchnul - vyletela jedna vosa a je zpet :-)
Ano - baterky se resily a uz jsou davno vyreseny.

Jestli si to chce nekdo porizovat ciste pro LOS, je to skutecne jeho pocitova vec.
Ale na zakalde toho to zakazaovat je hloupost.
Zbran je s tim skryte nositelna, vetsinou to maj lidi na G17, jejiz hmotnost s tim je nizsi nez vetsina pistoli v zakladu. Ano, zatezuje to ne predek, naproti tomu to (alespon me treba) trochu kurvi uchop, pac nevim, co s levym ukazovackem.

Jak se vrhneme na spekulace nad zakazen svitilny, muzeme se vrhnout na spekulace nad revolverama >4", pistolema >4.5" a >1kg a mnoho dalsich... Na restrikce tu mame EU.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od kuba » stř 30.11.2011, 10:57

hv: zkus to rict citysharkovi.. :D

rovnou muzem zacit ze to bude jako s dopingovou kontrolou, obcas vas dostihne komisar z losu a uvidi jak nosite zbran, od ty doby tak budes zacinat v losu, protoze to je preci tak jak nosis? :-P nebrec a porid si pouzdro na k100 se svitilnou a svitilnu a uvidis ze se v noci budes citit bezpecnejc :D
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 2

Registrován: čtv 08.10.2009, 12:36

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od J.P. » stř 30.11.2011, 10:58

Druhý v Pi baterku na zbrani neměl , dokonce si půjčoval normální až Táboře od kolegy a jak nastřílel. Není to zkrátka jenom o výbavě.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 10:59

Souhlasím, já jsem pouze vyjádřil svůj pocit. Každý prochází jistým vývojem. Pokud mu v tom napomůže pořízení svítilny na zbraň, je to skutečně pouze jeho osobní věc. Já jsem také dozrál a začínám LOS střílet s vnitřním pouzdrem, ve kterém také běžně nosím (konečně se mi dobré pouzdro podařilo nalézt).
Věcem, které jsem zmínil, nelze zabránit restrikcemi. To by většinu jen otrávilo. Takže vosy zase nazpátek, já už vás dráždit nebudu. Každý si noste co chcete a LOSujte s tím, co vám je pocitově nejbližší. V konečném důsledku je na tom pozitivní to, že trénujete. I to je jeden z cílů LOSu.
Tak vidíš jeníku, nakonec všechno dobře dopadlo a svítilna z toho vlastně vylezla jako pozitivní element :mrgreen:
Kuba: nosit se svítilnou je úchylka, na tom trvám a městskému žralokovi to klidně řeknu ;) U Miloše je to profesní záležitost, tam to naprosto chápu. Jo a nosím G26 a svítilnu mám neustále u sebe-NDI, K100 venčím výjimečně, IPSC střílím s CZ75TS. Uvidíš na steelmasterovi ;)
J.P.: Jistě že to není jen o výbavě. Nic takového jsem nepsal. Výbava přidává jisté výhody.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od vlasten » stř 30.11.2011, 14:56

Letos jsem teda neyl. Ale loni musel každý startovat bez baterky a na zbraň ji dávat až po pípnutí. Letos to bylo asi jinak. :D Podle mě je to ale jedno. Ta výhoda je zanedbatelná.

Gratuluji CMK k vítězství.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 15:19

vlasten: Nemáš pravdu, pokud startuješ se svítilnou na zbrani, jen ji zapneš a střílíš obouruč. Výhoda je výrazná. Nebo snad chceš říci, že střílíš stejně rychle a přesně obouruč jako jednou rukou? Já tedy nikoli. Ale nechci to tu rozmazávat. Je mi fuk jestli je někdo lepší protože má svítilnu na zbrani. Ale není možné tvrdit, že to není výhoda :wink:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od cmk » stř 30.11.2011, 16:01

HV - tebe to nejak hodne trapi :-)

a) vloni to bylo jako letos - kdo mel pouzdro i na baterku, mohl startovat s baterkou na zbrani - jenze to jeste nikdo nemel. Mezi tim se rozsirilo povedomi o Ravenu a Milosove pouzdre.
Ja treba mel pouzdro, kde mi Glock bez baterky nedrzi a nebyl jsem sam.

b) po trose treninku je zdrzeni pri nasazovani baterky do 1 sekundy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 16:06

cmk: nemyslím si, je to podobné jako když jsem se snažil Kuracinovi sdělit, že pro K100 není vhodné pouzdro s lučíkovou pojistkou, protože může způsobit nechtěnou a samovolnou rozborku zbraně. Měl jsem pravdu a snažil jsem se ji prosadit. Jsem nestranný a je mi to opravdu šumák. Já LOS střílím pro relax a zábavu ostatně jako i IPSC. Pokud si myslíš, že lidem se svítilnou závidím, neznáš mě ;) Já naopak nechápu, proč se tomu tvrzení tak bráníte. Vždyť se jedná o tvrzení pravdivé. Jo a baví mě střílet s oddělenou svítilnou, je to zajímavé zpestření.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od kuba » stř 30.11.2011, 17:03

branime se proti tomu protoze je blbost to zakazovat (to mi radsi zakazte magnezium na losu :-D ).. vis jak me treba osobne nastvalo ze nosim zbran se svitilnou a na ESP cupu jsi ji mohl mit nasazenou ale na nocni situaci jsi musel pouzivat jejich a drzet ji v ruce. je to znevyhodneni zavodnika kterej se pripravi, notabene pokud to tak nosi..

naopak ja beru jako spatnost treba noseni bez svitilny, ta ke kveru patri. v noci ja vytahnu kver dejme tomu do vteriny i s rozsvicenou baterkou ktera sama o sobe uz je zbran. jak to bude dlouho trvat tobe? nehlede na to stale si muzu svitit a pouzivat druhou ruku.. dalsi plus.

sam treba v lete nosim g26 a prave kvuli absenci railu zvazuju ze ho prodam a koupim neco vetsiho s railem prave aby tam sla dat svitilna.

k te vyhode jeste, to je jako kdyby jsi chtel penalizovat cloveka co si vezme venkovni pouzdro protoze se mu z nej bude lepe tasit.. takze od ted at je to sportovni vsichni budem startovat s vnitrni dastou? utopie a zastaveni vyvoje..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 19:14

už se kurňa proberte, kdo co zakazuje???
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od cmk » stř 30.11.2011, 19:26

Zastanu se HV - on to nechce zakazat.
Nezastanu se HV - zatimco s Jarem si se hadal o "vecnou pripominku" - neco hmatatelneho, tady resime
a) neco jineho
b) neco nehmatatelneho a to je "nazor", jestli je/neni neco dobre, pricemz pro to neexistuje axiom, jako ze 1+1=3 :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od HV » stř 30.11.2011, 19:42

Jeníku, tady jde o to, že si nedokážete přiznat, že absolvování noční situace se svítilnou na zbraní je o něco málo (záměrně nebudu uvádět o kolik, ani to nelze) výhodnější. Vyplývá to přeci z logiky věci. Přoč prostě nenapíšeš:"Ano, je to výhodnější". Zrovna od tebe, logicky založeného člověka bych to nečekal. Ale je mi to fakt jedno. Stejně bych se hádal i pokud by šlo o hovno v nočníku a tys říkal, že nesmrdí. Je to jen logický výrok a je mi proti srsti, když tu logiku nevidíte. Nechte si svítilny na zbraních, nikomu nevadí a je to v pořádku, když to tak nosíte, je to pro mě nepochopitelné ale to není důležité. Je to stejné jako je pro mnoho lidí z mého okolí nepochopitelné, že nosím zbraň. Nechte si to uležet a klidně do mě šijte. Mě už přestalo bavit učit vás logiku :)
...jo a ni ty nestřílíš jednoruč stejně rychle jako obouruč :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 26.11.2011 - Tábor / Čekanice - Noční LOS (klubovka)

Příspěvek od cmk » stř 30.11.2011, 20:26

A tady delas totez, co ti vadi :-)
Rikam ja snad, ze baterka na zbrani neni vyhoda?
Samozrejme, ze baterka na zbrani je vyhoda. 1 sekunda pro trenovanyho, klidne 3 sekundy pro ostatni.
Ja tvrdim, ze to neni vyhoda (alespon u me, stejne jako u spousty jinejch) ucelove delana jen kvuli LOSu. G17 od ty doby, co mam pouzdro od Milose na sobe svitilnu nemel jen ve chvili, kdyz jsem s nim strilel PDW na MON-LOSu.

Tedy - kdyz uz jsme u te logiky :-)
Bohuzel mam pocit, ze to neni o logice, ale podsouvani myslenek a slov.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz