Záložní zbraň při lovu


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 2

Registrován: úte 15.2.2011, 5:50

Zbraň: GLOCK

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od GADET » čtv 17.2.2011, 1:27

Glock 20 - Alaskan . Prověřím si je na střelnici a to asi rozhodne, taky mne myšlenka o něčem slabším už přešla, po pravdě mi k tomu pomohl článek o neuspěšném odstřelu z služební zbraně České policie : Medvěd, který dopoledne uprchl z karantény z chomutovského Podkrušnohorského zooparku, byl zastřelen. Zvíře se střechou dostalo z kotce a přes plot uteklo z parku. Policisté ho obklíčili a šesti ranami těžce zranili. Postřelené zvíře zamířilo k výpadovce na Most a v blízkosti velkého chomutovského sídliště se ukrylo ve křoví. Policie povolala vysokozdvižný vozík. Z něj mu střelec zasadil ránu jistoty.Byl to medvěd hnědý a to je slabý odvar o proti kanadskemu grizly.Tak se opatrujte a buďte na sebe hodní.Dík.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Shi » čtv 17.2.2011, 14:27

Shorty píše:To sice ne...ale Slovensko není tak daleko, a medvědi si tam taky vegetujou.
Ve slovenských horách jsem strávil desetkrát víc času, než v horách amerických, ale medvěda jsem potkal jen v té americe. Díky bohu byl to jen medvěd černý a ne jeho větší bratříček - grizzly a nezajímal jsem ho já, ale šiška, kterou vyžíral. Na slovensku taky nežijí horské pumy, slovenský mědvěd hnědý je v porovnání s grizzlym něco jako jezevčík v porovnání s rotvajlerem. Slovensko vážně není srovnatelné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Gloch » čtv 17.2.2011, 17:18

Bud bez obav, medved hnedy bol bol urcite nad Tvoje sily a schopnosti (Aj nad moje, a vlastne kazdeho z nas okrem Adama :wink: ). :lol:
Glock21, Glock19, Glock 23,
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od panvrabec » pát 18.2.2011, 0:02

GADET: a proč nepřemýšlíš nad tím krasavcem, co jsem tu hodil ? Je to nádhera. Pokud chceš něco většího, tak běž do toho smise 460/500, nebo do ráží 48 ruger nebo 454 casull apod. Nedělej kompromisy, pokud to není na stovky ran měsíčně, nebo na sportovní střelbu, ale na opravdu efektivní krátkou záložní zbraň. 10 mm auto je sice silnější než 9, ale v porovnání s supervýkonnými revolverovými rážemi je to jako srovnávat devítku a dvaadvacítku. Každá zbraň je vyrovena pro nějaký účel a glock prostě k lovu není. Perfektní zbraně pro ozbrojené složky, ale do kanadských lesů ne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Nikdo » pát 18.2.2011, 9:38

Shi píše:...Na slovensku taky nežijí horské pumy, slovenský mědvěd hnědý je v porovnání s grizzlym něco jako jezevčík v porovnání s rotvajlerem. Slovensko vážně není srovnatelné.
I jezevčík umí kousnout. Já už ho měl zakouslýho v límci bundy.
Pravda, medvěd hnědý napadá člověka zcela raritně, když se mu (medvědovi) staví na odpor. Medvěd chce max. sváču a neotlapkávat mláďata.
Naposledy upravil(a) Nikdo dne pát 18.2.2011, 11:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od VEIKO » pát 18.2.2011, 10:58

Tak to pozor.

1. Není to tak dávno co na slovensku byl nějaký pár na houbách. Rozdělili se a chlap najednou slyší řev. Přiběhne a vidí jak je medvěd přisátý na jeho přítulku a nemá nejlepší úmysli. Skočil mu kolem krku, v pravé ruce nějakou kopii rambo nože a jel jak šicí stroj. Zachránili se oba. Četl jsem to na seznamu takže to bude zaručeně pravda. :D

2. Jezevčíka jsem měl a jednoho souseda vyválel ve sněhu. Skočil mu do úrovně krku a povalil a druhému vykousl skoro celé lýtko takže musela přijet rychlá.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78

Registrován: sob 29.5.2010, 10:37

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Hradec Králové

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Shorty » pát 18.2.2011, 17:04

No nevim... ale já potkat medvěda jakýkoli barvy, tak mám scvaknutý půlky:) Kanada nebo Slovensko
...Simply dynamic - G23...
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Nikdo » pát 18.2.2011, 19:50

Fakt jo, od války nic, a za poslední 4 roky nejmíň tři případy napadení (houbařka, lesní dělník, lanovkář). Prý jsou včíl přemnožený, lidí se nebojej...

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od PaF » pon 07.3.2011, 19:24

Na Slovensku dochazi k napadeni medvedem prakticky kazdy rok. Driv se o tom jenom tolik nepsalo. Byvaji to vetsinou bufetaci, kteri haji popelnice jako svoje potravni teritorium.

2x jsem mel tu cest na Slovensku potkat medveda.Poprve na 3m a to jsem mel fakt lepox. On nastesti taky, takze to skoncilo rychlym rozchodem na opacne strany. Podruhe asi na 10 - v rosti, ze je to hunac, jsem zjistil az s odstupem cca 100m po urychlenem odsunu. Ani jednou to nebylo u popelnic ale ve volne prirode. Kdybych mohl, klidne bych na cundry na Slovac revolver v .357 Mag. nosil. Zejm. kdyz clovek chodi sam, potichu, neklabosi, nerehta se, neni setkani az tak nepravdepodobne. Jednou nas lesnik varoval pred medvedy, kdyz jsme jeli na kolech z Muranske planiny na Cierny Balog. Tyden pred nami tam zmasakroval misan, ktereho ve sjezdu trefil biker do zadku, kolo i s uzivatelem. Od te doby jsme jezdili sjezdy dost pomalu :lol:

Mel jsem pred casem SW 629 .44 Rem Mag., ale na noseni je to fakt tezke. Na grizlyho bych ale chtel .454 Casull a velmi rychle kecky :D
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od g-relax » pon 07.3.2011, 21:52

docela zajímavé stránky, jak řešit setkání s méďou: http://www.medvede.sk

Pokud si chce někdo vyzkoušet bývalého MARKONYho miláčka, klidně ho nechám v Brně si picnout (do papíru). Je to perfektní společenská záložka. :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od panvrabec » pon 07.3.2011, 23:28

Black_Onyx: Ten kufřík survival kit 460 obsahuje: špunty do uší, zavírací nůž, zápalky, kompas, signální zrcátko, píšťalku, 2 termo deky a knihu bear attacks.

Hajzlpapár nevedou, musel by sis vystačit s lopuhem :) . Jo a samozdřejmě je tam revolver, málem bych zapoměl :D

Příspěvky: 181

Registrován: úte 31.7.2007, 11:37

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Georgus » stř 19.10.2011, 22:18

Nevidim realně obranu pistoli před medvědem,možná by ho zahnal oder z mých trenek potom co jsem ho potkal a na to se posral.Možná to černé co bych v tom stresu vytahl by nebyl G31 z pouzdra ,ale hovno 4 palce z kalhot.

Ale po pravdě i když můžou být revolverý tak našlápnuté,vzal bych si raději G20 ,možná G31,raději patnáct ran než 5,myslím ,že pokud by mě překvapil a já bych měl štěstí a vytáhl bych ho,tak mačkám spoušť dokud by to šlo.Patnáct je více než pět,můj názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 14

Registrován: pon 07.11.2011, 22:09

Zbraň: Glock 17 gen4

Bydliště: Lhota u Kladna

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Kobr » stř 30.11.2011, 20:02

automag?
řídím se zákonem Nočního Klubu.....
Glock 17 gen4, CZ 455 Thumbhole
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od kolaCZek » čtv 01.12.2011, 8:23

Georgus píše:Nevidim realně obranu pistoli před medvědem,možná by ho zahnal oder z mých trenek potom co jsem ho potkal a na to se posral.Možná to černé co bych v tom stresu vytahl by nebyl G31 z pouzdra ,ale hovno 4 palce z kalhot.

Ale po pravdě i když můžou být revolverý tak našlápnuté,vzal bych si raději G20 ,možná G31,raději patnáct ran než 5,myslím ,že pokud by mě překvapil a já bych měl štěstí a vytáhl bych ho,tak mačkám spoušť dokud by to šlo.Patnáct je více než pět,můj názor.
Tak v tom pripade G17 s supletem na 33 knedliku..? :D Ono 34 krasne vykrojenych 9mm direk by ho mohlo odradit. A kdyz se tam naladuje nejaky sikovny strelivo...
Ale asi bych stejne vzal neco s vetsim presvedcovacim efektem. Treba G37 s .45 GAP by nemusel bejt uplne marnej. A 10+1 by mohlo stacit...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 181

Registrován: úte 31.7.2007, 11:37

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od Georgus » čtv 01.12.2011, 17:07

Ráži .45?ACP nebo GAP no já si prostě nejsem jistý jejich průrazností u kůže a svaloviny divojé zvěře.A devítka?No i s 33 náboji asi ne podobný problém jako .45 alespoň podle mě.Známy se 9mm bránil před divočákem a nevyšlo to ,měl štěstí ,že tam byl kolega s puškou......

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od midlos » čtv 01.12.2011, 18:07

Tokarev TT33 ?

8 kousků s poměrně slušnou průrazností.
Levná pistole, levné střelivo.
Na ZÁLOŽKU bych se toho nebál.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od lo3k » čtv 01.12.2011, 18:55

Je to uz nakej patek,kady jsem sledoval dokument o borci ktery sel na pol,sam a pesky na cestu mu dali revolver .357mag,dle meho odhadu 4" lauf,asi to maj oskouseny,teda na medvedy.U nas netusim k cemu by byla zalozni zbran zapotrebi. :)
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od daveG17 » čtv 01.12.2011, 21:09

Taky jsem netušil...než mi kamarád myslivec povyprávěl.
1) šli dva na divočáky, střelili kousek, ale blbě. Dohledávali ho i se psem, v úžlabině se rozdělili, každý šel po jedné straně. Naráz řev - ten "v bezpečí" hodil okem přes puškohled co se děje na druhé straně, míhali se mu tam chlap, divočák a pes. Nemohl vystřelit, běžel blíž a byl tam ho...no platný, dokud pes nenalákal prase na sebe. Napadený chlap měl roztrhanou nohu tak, že být tam sám, je po něm.
2) přímo od kamaráda - šli ve dvojko na kačeny po lesní cestě, brokovnice naládované a zlomené přes rameno. Kamarád se trochu loudal, takže byl mírně pozadu, když na něj najednou bez varování,štěkání, vrčení ... skočil shora z lesa kříženec vlčáka s čímsi. Šel rovnou po krku. Nějakým reflexem při pádu k zemi ho zvládnul odhodit rukou - flinta zaklapla a on střelil. Vůbec netušil, jestli trefil psa nebo si ustřelil ruku - štěstí, jen psa. Když se po 15 min. byl schopen postavit na vlastní nohy a prohledali okolí, zjistili, že tam toho psa někdo přivázal drátem ke stromu, ale nosil mu jídlo a vodu. Proč, to nevím - používají se psi na pytlačení?!? Asi 200m za nima šla rodinka s dětma - jak by dopadli kdyby, šel pes po nich?

Poučení - blbě střelené prase a vzteklého psa můžete potkat v lese kdykoliv. TT33 mi příjde jako ideál volba. Plochá, levná a fakt projde skrz :)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od panvrabec » čtv 01.12.2011, 21:51

Georgus píše:Nevidim realně obranu pistoli před medvědem,možná by ho zahnal oder z mých trenek potom co jsem ho potkal a na to se posral.Možná to černé co bych v tom stresu vytahl by nebyl G31 z pouzdra ,ale hovno 4 palce z kalhot.

Ale po pravdě i když můžou být revolverý tak našlápnuté,vzal bych si raději G20 ,možná G31,raději patnáct ran než 5,myslím ,že pokud by mě překvapil a já bych měl štěstí a vytáhl bych ho,tak mačkám spoušť dokud by to šlo.Patnáct je více než pět,můj názor.
Patnáct nebo 30 ran je lepší, ale může nastat situace, kdy budeš rád, že stihneš vypálit jednu. A pokud ten medvěd bude tak daleko, že bys do něj stihl vypálit 15 ran, tak to můžeš rovnou použít pušku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Záložní zbraň při lovu

Příspěvek od kolaCZek » pát 02.12.2011, 7:35

Mi nerikejte, ze kdyz vyprasim medveduv kozich necim, jako je http://youtu.be/AspEY1OlglU , tak ho to neodradi... :roll:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz