1. pokus přebíjení


Přebíjení nábojů (postupy, rady), přebíjecí lisy a vše okolo

Příspěvky: 1

Registrován: sob 10.12.2011, 23:11

1. pokus přebíjení

Příspěvek od fretka11 » sob 10.12.2011, 23:14

Zkoušel jsem si poprvé přebít revolver náboj, pouze na zkoušku, jen se svěrákem a vyrobeným přípravkem. Prach jsem vzal z rozebrané 9mm luger, zápalku SaB.

Do .38 nábojnice jsem dal jen malé množství prachu, zbytek volného prostoru jsem vyplnil vatou a papírem, pořádně stlačil a nakonec jsem tam ve svěráku napral střelu.

Při výstřelu se stalo to, že střela vylítla pouze díky zápalce, prach se vůbec nevnítil a zůstal v hlavni a po podlaze ve směru vystřelu. Stejný postup jsem použil ještě jednou a opět se prach nevznítil. Přitom ty náboje 9mm luger ze které jsem vzal prach, jsou v pořádku, zápalky jsou nové.

Poradíte ? ( neřešte prosím ten amaterismus, pokud se rozhodnu že začnu přebijet, koupim si vybavení)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 1. pokus přebíjení

Příspěvek od HV » ned 11.12.2011, 20:25

Ty voe to čumim. Na co prosím tě ty papírky??? To ses snažil ten prach upěchovat??? Doporučuji nejprve pokecat s někým, kdo se tím zabývá. V zásadě vidím chybu v těch papírkách a absenci zaškrcení. Teoreticky by vše mohlo pšouknout okolo střely. Bez matric bych si asi nezahrával. Ty si stejně budeš muset pořídit tak si je kup a pak pokračuj. Malý jednooperační lis také není úplně drahý. No a nakonec doporučuji prach, o kerém budeš něco vědět.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 1. pokus přebíjení

Příspěvek od cmk » ned 11.12.2011, 20:46

Asi tak...
Ono neni spatne si necim projit od piky...
Ale znamena to zacit v bode 0, ne v bode minus 10.
Prebijeni pomoci sveraku apod hod za hlavu.
Radsi zajdi k nekomu, kdo prebiji a pokecej s nim o tom.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: 1. pokus přebíjení

Příspěvek od lo3k » ned 11.12.2011, 22:26

Zaplat buh,ze na atomovou bombu je sverak kratkej. :D Ta vata me rozsekala :D Taky se chystam prebijet,na sverak sem zapomel,proc sem vyhodil trojku za lis,kdyz mam sverak v garazi.Ja jsem se rozhodl prebijet,ne pro usporu,ale ze zalliby.Vyptal jsem se,co vsechno potrebuju,dle infa jsem ty cajky pokupoval,no a tet hltam info o prebijeni samotnem,pohromade mam vsechno uz cca pul roku a doposut jsem neprebi jedinej naboj,dokut nebudu mit jistotu,neprebiju.Ty jsi sel opacnou cestou. Respekt chlape. :wink:
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: 1. pokus přebíjení

Příspěvek od daveG17 » pon 12.12.2011, 20:39

A ještě pořád má všechny prsty! :)
Hele - prach se ničím neutěsňuje (papírky, vata apod.) - je v nábojnici "volně ložený" :) Neměl bys mu ubírat spalovací prostor - docela rostou tlaky.
OT - nemůžu najít to srandavideo s tím americkým strejcem, který přebíjel podobně - zápalku valil kladivem apod - máte to někdo? Kolegu můžem inspirovat :lol:
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: 1. pokus přebíjení

Příspěvek od tom » úte 13.12.2011, 10:02

Pokud chceš něco přebíjet, tak si o tom nejdřív něco přečti. Nebo budeš nebezpečnej nejen sobě ale i svému okolí.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Zpět na „Přebíjení“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz