Dvě přepadení se špatným koncem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od S474N » pát 16.12.2011, 19:20

1.video: Hlídač v obchodě s textilem byl postřelen poté co se bránil pokusu o krádež.
2.video: Policista v civilu zastřelil muže který se ho snažil okrást u bankomatu. Muž k němu zezadu přišel a ukázal mu zbraň a nařídil mu vybrat hotovost. Policista využil chvíle kdy se pachatel vydával před třetí osobou za normálního vybirajícího zákazníka a zastřelil ho služební zbraní.

:arrow: http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=11737

To druhy video je fakt masakr, ale vubec se mu nedivim, asi bych udelal to samy. Jen by me zajimalo, v cem tu pistoli mel zastrcenou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od lo3k » pát 16.12.2011, 19:29

:) zivot je nespravedlivej,chtel jenom par kacek a zhebnul,preju to tomu sraci.Doufam ze policajt dostal metal. 8-)
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od john.hawk » pon 19.12.2011, 10:27

nevšimnul jsem si že na druhém videu by dotyčný zloděj měl v ruce zbraň.. nebo že by na toho poldu útočil natolik agresivně a efektivně že by ho musel šůůtnout.. podle mně palec dolů.. :evil:
nějaký weapon retention prostě velká 0..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od S474N » pon 19.12.2011, 10:43

Na zacatku je videt, ze si vyhrnul tricko a ukazal mu urcite zbran. Navic potom jak ji namiril, ze ten druhej proti nemu vrhnul, tzn. zautocil. A je uplne bezpredmetne, jestli mel nebo nemel zbran, proste si to sam podepsal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Fox4077 » pon 19.12.2011, 10:57

Pokud budem vycházet z popisku a tou zbraní opravdu hrozil (ukázání zbraně v oblasti pupku), což kamera samozřejmě nemohla vidět, tak palec nahoru pro poldu. Samozřejmě to nic nemění na tom, že u nás by to pro poldu znamenalo asi 12 let v teplácích. (ano vím, že už vězni mají pár let kalhoty, aby se chudáci necítili nedůstojně)
Toto je právě jeden z mnoha případů, kdy se u nás prakticky nemůžete bránit, aniž by jste nešli sedět.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od john.hawk » stř 21.12.2011, 13:09

jenže on se mohl vrhnout pachatel v domnělé NO, že se ho ten druhý snaží zastřelit..
proto se právě zbraň na blízko netahá..hrozí zkratovicá úleková reakce pachatele..která ohrozí držitele zbraně a může ho bez správného know-how donutit střílet ikdyž by střílet nemusel.. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Fox4077 » stř 21.12.2011, 15:41

Tady si dovolím se satanášem nesouhlasit. Dle toho co jsem viděl, tak jak ten polda namířil kvér, tak ten bandita se proti němu určitě nevrhnul, ale jen reflexivně natáhnul ruce před zbraň a snažil se zdekovat. Nebyl tam ani náznak pokusu o tasení zbraně a tedy ohrožení střelce. Takže to nebylo úplně košér, ale to nic nemění na tom, že jsem pro okamžitou likvidaci takovýchto dacanů.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od S474N » stř 21.12.2011, 15:50

Vono je asi i dulezite, kde se to stalo. Jinak bude jednat policista v Horni Dolni a jnak v Mexico City nebo Kolumbii.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od lo3k » stř 21.12.2011, 16:22

Aha......................a kolik bych teda dostal kdybych to udelal dopismene stejne u nas v baste humanismu,v tuzemsku?Proste polda je hero a ten srac vzpominka.Kostky hodil lupic,diky bohu drzel kratsi konec lana a nemel o tom ani tucha.Myslim ze nas humanismus sezere,nj asi si to zaslouzine gdyz mu davame tolik prostoru,tam kde podle prosteho :? selskeho rozumu neni na miste. :?
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od john.hawk » čtv 22.12.2011, 9:38

for Lock : Pokud bys byl trénovanej polda v ČR udělal bys to líp, aby jsi střílet nemusel nebo střílel až když by to bylo nezbytně nutné pro ochranu tvého života..
pokud bys byl na místě policisty a všimlul jsi jak někdo tě furt skenuje, pokukuje a evidentně má zájem o finanční hotovost.. nachystal by ses.. teleskop, kasr..dle mého názoru chtěl zloděj vidět kolik asi vybírá a pak ho někde bokem okrást.. jinak by to udělal už dřív, stačilo by zezadu přistoupit..s patřičným argumentem v ruce..

To so by mně jako vyšetřováka zajímalo by bylo toto : Proč jsi tahal zbraň, v jakém přímém ohrožení na životě jsi byl..a proč jsi střílel když jsi mohl zvětšit vzdálenost, využít odstrčení, odkopnutí před samotnou střelbou ? Vše by se odvíjelo od toho co by jsi vypověděl plus záznam z kamery..můj náhor je že by jsi to na NO neuhrál.. šel bys za zabití..
§ 141


Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty ... a-a-zabiti
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od admix » čtv 22.12.2011, 10:22

john.hawk píše:To so by mně jako vyšetřováka zajímalo by bylo toto : Proč jsi tahal zbraň, v jakém přímém ohrožení na životě jsi byl..a proč jsi střílel když jsi mohl zvětšit vzdálenost, využít odstrčení, odkopnutí před samotnou střelbou ? Vše by se odvíjelo od toho co by jsi vypověděl plus záznam z kamery..můj náhor je že by jsi to na NO neuhrál.. šel bys za zabití..
Zajimavy, myslel jsem, ze kdyz na mne nekdo na kontaktni vzdalenost vytahne pistoli, tak za to, ze vyuziju pachatelovo nepozornosti a smaznu ja jeho misto aby on smaznul me, by se moh dostavat nejakej metal :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od lo3k » čtv 22.12.2011, 11:56

Prave,prave....to zabiti. :huh:
Oderint,dum metuant.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od cmk » čtv 22.12.2011, 15:43

Metal jo - slisovanej do tyci a ty spojeny do mrize :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Fox4077 » čtv 22.12.2011, 20:34

cmk: no dobrý :lol:
admix: samo, že s tebou souhlasím, ale my tu máme, tak zmršenou legislativu, že ty jako slušná oběť prostě nemůžeš využít pachatelovu nepozornost pro jeho smáznutí. Bohužel.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od lo3k » čtv 22.12.2011, 21:47

Fox4077 : to je trefne,neco takoveho jsem chtel napsat,ale nas....st,mi nedoprala dat to takhle jednoduse a trefne do jedne vety! :D
Oderint,dum metuant.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 23.12.2011, 10:18

Ach jo!Povzdechne si obránce.Narazil jsem na "čerta",a čeká mě celé peklo!! :) Krásné svátky vánoční přeji všem.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od john.hawk » pát 23.12.2011, 11:07

for Admix : omlouvám se ale tomu nerozumím, jako když někdo na krátko na tebe vytáhne pistoli,( zbraň v ruce ) tak ty budeš potají ( jak asi..) tahat svoji a pak ho střílet ??, tak aby si toho nevšiml.. ? to jako že bude odcházet a ty mu ji pustíš zezadu do šišky ? pod kamerama ?
jednak nerozmím tomu proč bys to měl dělat a nechápu v čem je ta obrana účinná.. přece se může stát že ikdyž ho střelíš okamžitě neumře (musel bys ho střílet min na jeden zásobník a sypačkou..) a pár jich do tebe pustí.. je to 50/50.. není v tom žádná výhoda.. :angry:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od S474N » pát 23.12.2011, 11:29

john.hawk: rikejme tomu treba "vyssi spravedlnost". Nikdo nema prece pravo na tebe tahat zbran a kvuli mrzke hotovosti tak davat vsanc tvuj zivot. Sam dotycny tak tvuj zivot/zdravi stavi na uroven vyse tech penez, tak proc by jeho vlastni zivot mel mit vyssi cenu? Proc bychom meli vubec premyslet o nejakem slitovani?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 25.8.2008, 8:05

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od gespa » pát 23.12.2011, 12:39

Co to je "přímé ohrožení" - to jako na tebe někdo musí mířit, abys byl v přímém ohrožení? Jenže pak těžko už budeš tahat to svoje železo...

Pokud ti někdo ukáže zbraň a řekne davaj prachy, tak soráč, ale i když ji bude mít jen výhružně za gaťama, tak já se teda cítím v "přímém ohrožení". To bych se měl jako otočit a odejít, aby mě mohl střelit do zad? Nebo se na něj vrhnout s teleskopem a riskovat, že ho první rána neskolí (pokud ji vůbec stačím zasadit) a on mezitím tasí a od boku mě střelí do kyčlí? :roll:

Sorry, ale tohle mě rozčiluje - tenhle přístup ochrany útočníka. Proč já - napadený - mám myslet na to, abych útočícímu příliš neublížil, když on na toto zcela jistě brát ohled nebude? :!:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Shi » pát 23.12.2011, 14:41

john.hawk píše: To so by mně jako vyšetřováka zajímalo by bylo toto : Proč jsi tahal zbraň, v jakém přímém ohrožení na životě jsi byl..a proč jsi střílel když jsi mohl zvětšit vzdálenost, využít odstrčení, odkopnutí před samotnou střelbou ? Vše by se odvíjelo od toho co by jsi vypověděl plus záznam z kamery..můj náhor je že by jsi to na NO neuhrál.. šel bys za zabití..
§ 141

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/dokumenty ... a-a-zabiti
1) Pokud bylo přímé ohrožení zdraví nebo života, nebo alespoň věrohodná hrozba, tak je k požití násilí důvod.
2) Bez věrohodné pohružky nikdo lupiči dobrovolně prachy nevydá, takže pokud lupič jde loupit a pohružku použije, tak ji realizuje tak, aby byla věrohodná, protože jinak by neměla smysl.
3) Obránce v režimu NO nemusí volit menší zlo, takže pokud byl, nebo se cítil ohrožen na životě, měl právo střílet.

Bohužel, váš výklad jakožto vyšetřovatele je sice v souladu s ustálenými postupy, ale jinak je naprosto příšerný a je jedním z důvodů, proč má PČR mezi slušnými lidmi dost mizernou reputaci - hledáte důvod jak potrestat slušného člověka, kterého zločinec vehnal do stresové situace. Videozáznam navíc ukazuje, že zločinec po spatření zbraně neztuhl na místě, ale vykonal pohyb směrem k obránci. Kdyby střelec nepoužil zbraň, tak rozhodně nelze vyloučit, že by lupič v útoku nepokračoval.

Tohle je fakt síla:
"proč jsi střílel když jsi mohl zvětšit vzdálenost, využít odstrčení, odkopnutí před samotnou střelbou".

Co je vám jako vyšetřovateli do toho ? Buď byla naplněna nutná obrana, nebo nebyla. Ale chtít po obránci, aby dodatečně zdůvodňoval proč se ve zlomku sekundy rozhodl tak, jak se rozhodl, je fakt nehorázné. Nevím, kolik přepadení jste na ulici osobně zažil, ale jakožto několikanásobná oběť loupežného přepadení je u mě každý, kdo dokáže lupiče zastřelit a nepřijít u toho sám k úhoně, hrdina.

(Zkušenosti z mládí: Jednou nůž u oka, jednou nůž pod krkem, jednou mě prostě obestoupili a dali mi najevo, že buď prachy vydám, nebo bude vůči mé osobě použito blíže nespecifikované násilí).

Vaše stanovisko je bohužel dalším dokladem toho, že kdyby byla PČR zrušena, tak by na ulicích mohlo být o dost bezpečněji - slušní lidi by se konečně mohli bránit. Protože nyní člověk neví jestli je větším nebezpečím zločinec, nebo policajt. Státní aparát je na zločince krátký, ale se slušným člověkem umí zatočit opravdu solidně.

Jakožto oběť nemáte nejmenší tušení co na vás lupič chystá, jestli jenom vyhrožuje, nebo je skutečně ochoten zbraň použít. A v zájmu zachování svého života máte jen dvě možnosti:
- buď se podvolíte a útočník si může s vámi dělat co chce;
- nebo se budete bránit tak intenzivně, jak jen můžete a budete doufat, že to bude stačit.

A vy, vyšetřovatel, pak hledáte způsob jak každého, kdo prokázal, že není ovce a je ochoten bránit svá práva, potrestat. Kdyby tu byl blicí smajlík, tak ho sem vložím.

Ano, stát nepotřebuje občany, stát potřebuje ovce. A Policie pro převýchovu občanů na ovce dělá skutečně maximum.
Naposledy upravil(a) Shi dne pát 23.12.2011, 14:52, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz