Dvě přepadení se špatným koncem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 26.12.2011, 20:16

To je prave to, ze si organy cinne v trestnim rizeni pletou svoje kompetence, stejne jako ty, pane policajt.

Ja bych te jen rad upozornil na jednu vec. NENI (zduraznuji NENI) prace tebe ani zadnyho jinyho organu cinneho v TŘ hodnotit, co je lepsi postup a co neni. Vase prace je jen a pouze posoudit, zda jsem jednal v ramci svejch prav nebo ne. Argumentovat tim, ze bych to mohl koupit taky a tim padem proc je strelba lepsi reseni nez utek, je zcestne. Jestlize mi zakon neuklada povinnost se branit utekem, nemas moralni a nakonec ani pravni narok me trestat (kdybys byl treba ten soudce). Ze tobe se zda utek lepsi nez to, co udelal ten manik na videu je mi uplne volny, ja mam dle paragrafu o NO pravo neustupovat! Pres to nejede vlak, pane policajt.

Mimochodem zvast o svedkovi, kterej uslysi jen tu strelbu je taky pekna kravina. Opet dochazi k tomu, ze si organy cinny v TR hrajou na bohy. Vasim ukolem je dokazat mi, ze jsem jednal mimo ramec NO. Ze jeden svedek videl a slysel jen neco to nedokazuje ani omylem!!!

Je neuveritelny, ze policie, ktera ma branit slusne lidi proti zlocincum do lidi akorat keruje, ze maji zlodejum utikat a radsi je moc jako nesezvejknout. Uvedom si, ze ty mas chranit a pomahat slusnejm lidem, zlodej, kterej nerespektuje prava ostatnich si nezaslouzi absolutne zadnej (slovy zadnej) respekt k jeho pravum. Je mi na bliti z toho, jak se dneska k tomu pristupuje; jenze co jinyho cekat, kdyz to rozhodujou lidi, ktery maj za prdeli justicni straz a kdyz je nekdo okrade treba o auto za 3 mice, tak je to prece v caiku, protoze otevrou penezenku a vyndaj v klidku dalsi 3 mice na novy auto.... kradez pak u takovejch tataru neni duvodem k rozruseni.

Pokud se nekdo rozhodne okrast nekoho jinyho, vezme si k tomu dokonce zbran, pak je mne uplne jedno, co se mu stane, hlavne musi vyvaznout bez ujmy ta obet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od admix » pon 26.12.2011, 21:25

Jsem ohrozovan lupicem, ozbrojenym pistoli, tudiz nebudu strilet, ale zvetsim vzdalenost a vyuziju napr. hmatu a chvatu.

Seems legit, pokud takhle uvazuje vic lidi, tak chapu, proc je lepsi kver nenosit a bejt mrtvej, nez se nedejboze branit.

To bych blil :roll:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od PaF » pon 26.12.2011, 23:02

Taky nemam nic proti uteku z nebezpeci, ale utikat pred muzem se zbrani, ktery chce tve penize? Vzdyt ten magor te klidne muze strelit, i kdyz mu penize vydas. Treba kvuli tomu, zes mu videl do ksichtu :roll:
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 26.12.2011, 23:08

Ja bych nerad, aby to vypadalo, ze bych strilel proste protoze muzu. Kdo utece vyhraje, to je jasny. Rozhodne bych ale nikdy nikoho neposilal do vezeni za to, ze neutikal ale branil svou pozici; mel na to pravo!

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od PaF » pon 26.12.2011, 23:13

Chlapi, zkuste to udrzet mimo osobni napadani. j.h nepresvedcime, to je jasny, ale jinak je nas nazor dan mj. tim, ze chodime sem.

Je mi jasne, ze z toho videa neni videt dost. Treba by stacilo odevzdat penize a byl by klid... Ale kdo to vi?

Jestli byl prepadeny policista v civilu, snad nejednal neadekvatne, ne? Co tak verit jeho usudku?
PaF
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od S474N » pon 26.12.2011, 23:55

Steiner píše:Co se týká krušných hor který taky zmiňuješ - vzhledem k tomu že vyznávám doktrínu hradu, tak nemám nic proti tomu aby střelec seděl i když se to tady na mujglocku mnohým lidem strašně nelíbí.
Opravdu? Takovy nazor jsem od tebe tady ani jinde nezaznamenal nebo jsem ho prehledl, muzes jej konkretne citovat (staci URL).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: sob 29.5.2010, 17:50

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Č R

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Shutter Hand » úte 27.12.2011, 8:44

:thumbsup: Vyjádření smutné reality...
NEZABIJEŠ !! ( pokud správně netrefíš...)

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 27.12.2011, 11:21

Předně chci říct,že ani já jsem na uvedeném videu NEVIDĚL co dotyčný "otrava" drží v ruce!Mohlo to být cokoliv,třeba zmuchlaná čepice!Vzhledem k neozvučení videa,mohl dotyčný "otrava"vyhrožovat,či žebrat(somrovat-sáhl si i pro drobný na zemi)!To prostě s toho videa není vše patrné!!Pokud by tento videozáznam posuzoval soudní znalec (nevím který obor),potom by rozhodně došel tak jak zmiňuji ke dvoum názorům.Buď to byl hodně divný útok,nebo to bylo "somrování",a soudce je OPRÁVNĚN si vybrat,podle svého uvážení(přesvědčení) o pravdivosti shlédnutého děje na videu!!
A teď k tomu ději,jak ho vidím já!Vidím,že někdo (chlap)mě nepříjemě monitoruje při zamýšleném výběru hotovosti z bankomatu!Mám dvě možnosti výběr přerušit a chlápka vykázat do patřičných mezí a sám jejzačít sledovat,nebo pokračovat ve výběru hotovosti a riskovat tak cokoliv (somrování,útok?).Vzhledem k tomu že jsem se rozhodl riskovat,pokračuji ve výběru hotovosti!Jsem asi rozrušen,padají mě nějaké papíry a asi i "kovovky" na zem. Chlapíkovi však STOJÍ ZA TO,sehnout se pro ten mrzský peníz,co mě upadl!Proto Já odhaduji,že to byl spíš neodbytný somrák,který mě velice sr.l!! a proto že jsem prchlivý a ozbrojen,dám somrákovi ochutnat svoji nevoli Pb.
Nebo to byl útočník,Já jsem přesto riskoval výběr hotovosti,a zbavil jsem se ho již známým způsobem Pb.Situaci jsem překvapivě ovládl tak dokonale!!,že se útočník ani nepokusil se bránit!!Zbraň není na videu pod namířenou pistolí obránce NIKDE patrná!!Přesto ve své prchlivosti a "spavedlivém hněvu"střílím,Protože útok "hrozil"?Přesto jsem vybíral hotovost,abych útok snad podpořil(vyprovokoval)těmi penězi?Pro kterou z obou variant se asi rozhodne SOUDCE??Já za sebe mám jasno!A vy?Tak snadno se dá -jít do basy!Zdravím.
Jó ještě otázka.Jak by jste řešili tuto situaci(video) pokud by jste neměli žádnou zbraň!!Také byste vybírali hotovos z bankomatu tak bezstarostně dál?? Nebo byste ten výběr raděj přerušili až na dobu vhodnější,kdy vám nebude vzhledem k vybraným penězům hrozit "ozbrojený" útok(loupežné přepedení)!
Naposledy upravil(a) Kmoch Vladimír dne úte 27.12.2011, 11:46, celkem upraveno 1 x.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od admix » úte 27.12.2011, 11:45

U videa je popisek o vyhrozovani zbrani, a cela diskuse se odehrava v tomto duchu, tudiz znalec by mohl znalcovat video treba tyden, ale na miste by se nasla zbran. (pokud by to nahodou nevysetrovala ceska policije)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od S474N » úte 27.12.2011, 11:55

No a hlavne je v popisku uvedeno, ze se jedna o policistu v civilu. A navic na miste snad taky zustane zraneny/mrtvola se zbrani, ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od john.hawk » úte 27.12.2011, 12:23

pro Garfa : No, comment..
pro Steinera : nikdo nic netají..šak si se mně mohl několikrát zeptat na cokoliv..
for Self : já jen že se zde argumentuje něčím v zákonně a soudní praxe je bohužel o něčem úplně jiným, a než se to změní bude to trvat pár let, a do ty doby co ? Na co mi bude platný že budu vědět že nejsem povinnem v NO ustupovat, snášet protiprávní jednání.. když o tom bude rozhodovat soudce, který bude hledat právě tu tvoji správnou volbu nebo nemožnost jiného mírnějšího řešení..
orgány činné v TŘ hledají a jsou povinni posuzovat, ať se ti to líbí nebo ne.. aby byl stanoven jednoznačný závěr co a jak..a jestli to byla NO nebo ne..a proč ne a proč jo.. samozřejmě to dozoruje Státní zástupce, takže i on rozhoduje o postupu vyšetřovatele PČR ( jen na něho není tolik vidět )
atd.. To máš holt smolíka..
Pokud ti argument tasení a střelba vs tasení a střelba přijde zcestný, mně ne, prostě se to stává, a bude stávat.. většinou to končí právě přestřelkou.. což ty si asi nepřipouštíš..
Ohledně svědka : jeho výpověd bude u soudu buď přitěžující nebo polehčující důkazní prostředek, ať chceš nebo ne..Není důležité jestli jsi jednal v NO, protože ta NO se musí prokázat před soudem.. a to je právě ten point..To že se tady o tom píšeme, je pěkné, někteří z Vás jsou z těch svátků načepýření...ale co já nejsem zas tak moc vztahovačný..a urážlivý.. :wink:
for Admix : Jsem li ohrožován slovně nějakým vometákem u bankomatu, má prázdné ruce, na břichu oblinu od ( telefonu, peněženky, nože, pistole, svítilny atd. )hnedka ho nestřílím..takhle bohužel neuvažuje dost střelců na tomto foru a mně je z toho smutno..
for PAF: není lepší okrást mrtvýho ?? je to jednošší.. utíkající je horší cíl než ten co jen stojí..a nepíšu o utěku někam do pouště, ale třeba do tý banky co evidentně měla otevřeno.. :wink: Polda v civilu pokud to opravdu byl, tak prostě tohle nezvádl..techniky se zbraní v ruce se učí jako základ i na policejní akademii..viz weapon retention..Pokud tam zbraň byla nalezena, tu situaci to moc nemění, na videu jsem neviděl že by ji pašmen tahal zkoušel tasit a proto ho měl sundat jinak
For Vladimír K : Souhlasím s tebou, vidím to stejně..
jen se snažím ostatním čepířicím se diskutérům :huh: otevřít oči tím, že se na holé ruce muž proti muži prostě bez negativních důsledků nestřílí..tečka.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od admix » úte 27.12.2011, 12:49

john.hawk píše:for Admix : Jsem li ohrožován slovně nějakým vometákem u bankomatu, má prázdné ruce, na břichu oblinu od ( telefonu, peněženky, nože, pistole, svítilny atd. )hnedka ho nestřílím..takhle bohužel neuvažuje dost střelců na tomto foru a mně je z toho smutno..
Tak to pozor, to jsme se asi nepochopili - ja se bavim o situaci na videu, tj. prijde ke mne drban, ukaze mi pistoli a pronese zadost "penize nebo zivot". Popravde jsem necet vsechny prispevky, co se tady objevily, takze pokud jste se v diskusi dostali jinam, tak to samozrejme neplati.

A ano, pokud bude mit prazdny ruce, tak nebudu z otocky strilet, ale kver bych asi tahal tak jako tak, abych se za dve vteriny nemusel prekvapenej tahat o kudlu, nebo neco podobnyho.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 27.12.2011, 15:07

Přátelé ve zbrani.Mrzí mě,že diskutované problémy na různá témata přecházejí u některých z vás z oblasti argumentace,do oblasti invektiv ap.Tedy verbálního útoku.Opravdu je potřeba dodat "svým" argumentům takovou míru agrese i když jen verbální?
Může být verbální napadení ůtokem?Zcela jistě ANO!Viz.Loupež-vyhrožování!NO.
Může být somrování útokem?Ne.Jde o žádost bez agrese.Ale útok může třeba hrozit nebezpečím útoku při zvyšujícím se tlaku somráka!KN.
Z uvedeného videa nevyplývá jednoznačně,o jaké nebezpečí v konkétním případě šlo.Jenom vím,že pokud bych se za stejnýh podmínek co jsou na videu musel rozhodovat Já,tak bych si raději bankomatem nechal "sežrat"kartu,než abych střílel tak jako "policista" v civilu.Nebylo vůbec vhodné reagovat tak agresivně na život somráka/šmejda.Žádnou zbraní ho přímo neohrožoval!Mělo se snad jednat o útok budoucí?Po výběru peněz?Potom nemusel výběr uskutečnit!Pokud by k výběru byl i verbálně nucen,mohl si kartu nechat "sežrat" automatem!Nebyl při operacích na bankomatu detailně sledován.
Jak již známo(Steiner l.p.)pravil:Obránce jedná vždy v KN a současně i NO!Potom měl "obránce z videa"jednat tak,aby peníze o které tu šlo především,zůstali v BANKOMATU!!Útok by SKONČIL!!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od E-Ryc » úte 27.12.2011, 15:32

Ono to "nechat sezrat kartu" neni uplne jednoduche - tusim se musi trikrat spatne zadat pin (4 cisla) a potvrdit, to mame 15 stisku klaves, mozna mezi tim bude i nejaka chybova hlaska, co se musi potvrdit (nezkousel jsem). Alespon jsem si nevsiml zadneho "panic" tlacitka, mozna ho US (nebo kde to je) bankomaty maji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od admix » úte 27.12.2011, 15:57

Kmoch Vladimír píše:Z uvedeného videa nevyplývá jednoznačně,o jaké nebezpečí v konkétním případě šlo.
Pane, vy zrejme neumite cist, tak si dovolim odcitovat druhou vetu z popisu videa:

Muž k němu zezadu přišel a ukázal mu zbraň a nařídil mu vybrat hotovost.

Tucne zvyraznene pismo budiz predpokladem, ktereho se tady budeme drzet :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od lo3k » úte 27.12.2011, 17:03

Jsem jak v Jirikove videni,porad se tu resi ,co mel udelat,co mohl udelat,to je uz tet k nicemu,on toho borce zfoukl,tecka.Zakon,policiasta,soudce,ktery hleda chybu na strane obrance a snazi se nejakou klickou nebo diky nejasnosti v zakone,dil viny hodit na krk prave obranci,je stejnej zlocinec jako ten hajzl s tou bouchackou pod trikem.Vubec me nezajima jak tuto situsci bude honorovat justice v zemi incidentu,staci mi ta ruznost nazoru a vykladu zakona u nas o cemz sveci toto vlakno!To je spatne.Nsledek(y) by mel vzdy a za vsech okolnosti nest utocnik a nikoli obcan,ktery byl az do okamziku prepadeni SLUSNYM OBCANEM.Nutno podotknout ze ne vsichni kteri vlastnime legalne zbran na Ecko,jsme pravnici abychom v situaci obeti,temer tvari v tvar pistoli,nechali probehnout hlavou cely trestni zakonik,navlekly na odehravajici se situaci nejaky paragraf a nakonec se snazly z moudrosti nikoli zbabelosti utect,pred zlem v podobe pekelne rychle stihajici kulky raze .40.To fak nejde,tomu nezdrhnes.A to jen diky tomu ze si zavaha,ze si uvazoval kolik ti soudce nalozi kdyz se budes branit.Do hajzlu s takovim zakonem,je to pasqvil,Ano branit se muzu,zbran mi stat dovolil,ale jeji uziti,byt z duvodu obraby tresta! :? :evil:
Oderint,dum metuant.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Shi » úte 27.12.2011, 18:28

john.hawk píše: Pokud by tě chtěl zloděj střelit a okraást, tak to udělá rovnou, a nebude ti vyhrožovat a varovat tě, že má zbraň..
Wow, ty věříš tomu, že když "zloděje", který mi sdělí "hajzle naval prachy nebo tě sejmu", pošlu obtěžovat někoho jiného, tak se mi zcela jistě nic nestane ?

A když mi ukáže zbraň (třeba nůž), tak mám stále věřit tomu, že mi neublíží, když mu prachy nedám ? Skutečně mám čekat, až opravdu zahájí útok ? Dr. Náchodský ve své knize píše něco jiného.
john.hawk píše: Pokud nejsi schopen na krátkou vzdálenost zabránit tomu, aby druhý člověk na tebe nevystasil zbraň a učinně ji nepoužil, vypovídá to o tobě a kvalitě tréningu a výcviku a zkušenosti..
Náš instruktor učil, že účinná obrana proti noži prakticky neexistuje. A každému nabízel, že mu to rád předvede. Pokud se umíš účinně bránit v každé situaci, Martin tě určitě rád uvítá, někoho takového už hledá dost dlouho: http://www.aikidoczech.org/kontakty.htm

john.hawk píše: Kdo bude posuzovat věrohodnost hrozby ? Soud..
Já myslel, že v první fázi vyšetřovatel, pak celkem nekompetentní státní zástupkyně, která bojovou kvalifikaci získává sledováním akčních filmů v TV a následně podobně kvalifikovaný soudce. Bylo by fajn, kdyby to vyšetřovatel nechystal tak, aby oběť přepadení pokud možno šla sedět.
john.hawk píše:
PČR má reputaci takovou, jako je obecný přehled a informovanost o možnostech a oprávněních a právech..
PČR má takovou reputaci, jakou si zaslouží.
Moje poslední diskuse s PČR skončila z jejich strany slovy "my jsme sem tu značku nedali". V podstatě připustili její nesmyslnost, přestupku tedy i podle jejich názoru chyběl materiální aspekt, ale trvali na pokutě 500 Kč. Na správní řízen jsem neměl čas, takže jsem zaplatil.

Zkušenosti mé přítelkyně z působením PČR po té, co ona byla nabourána, byly taky dost nehorázné. Mj došlo i k tomu, že policajty, kteří odmítli respektovat, že je pacientka v šoku, nakonec musel vyhodit lékař. Policajti totiž usilovali o to získat její podpis bez ohledu na její zdravotní stav.

O pár týdnů poozději:
Policajt: "tady mi to podepište"
Řidička: "Ale tady se píše, že jsem byla poučena a to jsem nebyla, takže nic nepodepíšu"
Policajt: Začíná číst "poučení ...
Právník řidičky: "Ale to je poučení pro zadrženou osobu, řidičce máte přečíst úplně jiné poučení ... "

Jiná nehoda (policajti se snaží vykroutit se z požadavku zadokumentovat nehodu):
Policajt: "Paní kvůli vám dostane pokutu."
Realita: "Paní dostane pokutu, protože nedala přednost a způsobila škodu za cca 40 000 Kč)
Pomáhat a chránit v praxi.
john.hawk píše: Jaký pohyb vykonal zloděj k obránci ? byl to útočný pohyb nebo obraný..
Vykonal pohyb směrem k němu, tedy zkracoval už tak velmi kontaktní vzdálenost, což lze interpretovat jako útok. To stačí. In dubio pro reo.
john.hawk píše: dle záznamu mi to přijde jako úleková obranná reakce.. bude muset rozhodnout soudce..nebo znalec..
To má ale blbý, že se leká tak, že to může vypadat jako útok. Když se leká tak blbě, tak nemá přepadat lidi. Já se lekám tak, že ztuhnu.
john.hawk píše: Myslím si že střelec nevyužil min. dva obranné prvky, budiž mu to k tíži..a přitom nebyl objektivně v takové tísni..
Zákon obránci neukládá býti expertem na bojová umění, bylo by fajn, kdyby si to orgány konečně uvědomili. A vy, podle naší legislativy, nemáte právo něco takového přičítat obránci k tíži. Vy máte potvrdit nebo vyvrátit míru subjektivního ohrožení a podle toho posoudit zda mohlo nebo nemohli jít o NO, případně o NO, která zcela zjevně vybočila z mezí.
john.hawk píše: Vysvětlete mi prosím jak činnost PČR dělá z občanů ovce ? nebo je to jen další jedovaté plivnutí do tváře člověkovi co se snaží dělat dobře svoji práci ?
Když se úspěšně bráníte a někdo zavolá PČR, tak máte solidní šanci, že se PČR postará o vaše potrestání. Zejména pokud útočník neuteče. Takže PČR upevňuje pocit, že lepší je se nebránit nebo aspoň PČR nevolat.


Pokud za "dělání dobře své práce" považujete intenzivní hledání toho jak oběť trestného činu měla reagovat, aby to pro útočníka nemělo takové následky, tak je to fakt síla a bylo by možná lepší, kdybyste nepracoval tak usilovně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od jry2000 » úte 27.12.2011, 23:09

Panem Nachodskym tady neargumentovat prosim. To je clovek, jez se ve svem znaleckem dokumentu pta, "Lze povazovat za standardni(obvykle ci bezne), aby se clovek ozbrojoval proti lidem ktere nezna?"
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 28.12.2011, 0:12

Admix:Omlouvám se,najel jsem vždy pouze na video,a popisku jsem nečetl.Až teď na Tvé upozornění jsem se k videu opět vrátil a hledal ten popis situace pod videi.Máš pravdu.

Na základě pro mě nové skutečnosti o situaci na videu doplněné popisem,je situace pro mě jiná.Jedná se o pokus loupeže,nespecifikované hotovostní částky,která může být podle stavu konta třeba i vysoká!No byl to policista,tak dejme tomu do 100T.To však nebude až tak rozhodující v případě zastřelení útočníka.Tam bude platit,co přepadenému kromě ztráty peněz hrozilo na životě či zdraví.O jakou zbraň se jednalo,jaké zranění mohla způsobit,jaká mohla být obrana,v jakém zdravotním stavu byl útočník(opilý,sfetovaný ap.).
Rozhodně bych se pokusil nechat si "sežrat" kartu bankomatem,a vymluvit se na chybu bankomatu(nevrátil mi kartu-co s tím?).Případně bych kartu prostě přelomil,ale rozhodně by prachy zůstali v bankomatu!
Při tasení služební zbraně bych podle situace jak vypadala na videu pozdržel střelbu do okamžiku,kdy by útočník naznačil použití své zbraně proti mě (pevné nervy),s namířenou zbraní již kontroluji vývoj situace.Pokud by se situace začínala komplikovat a hrozilo použití zbraně útočníkem,potom bych neměl jinou volbu (utéci nemohu,útok bezprostředně hrozí,trvá)střílím do nohou,rukou,naposledy do trupu.Podle času který k obraně mám!!Kdo si věří,že to zvládne rukama,tak prosím,nechť ho zpacifikuje rukama.Jeho volba!Tak asi takto bych to řešil já.Ješťe dodám,že ode mě by jako první dostal gumovou!A pokud by neustal v útoku,vzápětí "tu druhou"!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Dvě přepadení se špatným koncem

Příspěvek od panvrabec » stř 28.12.2011, 1:20

jry2000 píše:Panem Nachodskym tady neargumentovat prosim. To je clovek, jez se ve svem znaleckem dokumentu pta, "Lze povazovat za standardni(obvykle ci bezne), aby se clovek ozbrojoval proti lidem ktere nezna?"
No to si děláš p*del :lol: kde takový znalec vykvete ?

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz