LEX - mediální práce - názory na ni


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Jasik » pát 06.1.2012, 8:30

lo3k: Pane, asi někdy na to pivo taky přijedu, máš dobrý názory :-)

Ohledně toho prohlášení LEXu - jako bych četl prohlášení nějakého poslance ze sněmovny. Plno prázdných keců..
No ještě, že to je zveřejněný jen na webu LEXu (a Facebooku), to pro prvotní zviditelnění stačí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od S474N » pát 06.1.2012, 8:39

cmk píše:Vyjadreni zazni. Ne uplne stejne, ale v leccems podobne.
Na rozdil od lidi z Romea se tam nikdo z nas nerozjel vykrikovat smrt za smrt a ze budeme demonstrovat. A tim se znemoznit.
Jelikoz oficialni zprava neni zatim zverejnena, nebudu ji tu citovat. Nic vic, nic min.
Jinak text zpravy je vice mene znam jiz od vcerejska.
Uz si pripadam opravdu jak idiot. Vzdyt tu nikdo proboha nic nepise o tom, ze by mel LEX nebo jeho priznivci vykrikovat neco o smrti za smrt. Dovedes alespon cist a zejmena pochopit to, co zde ja i ostatni piseme? Jedine o co jde, je dodat naprosto neutralni prohlaseni do medii, treba takove, jake zde napsal Dave.

g-relax: no vidis, x dni po incidentu to jde a ted se zeptam na jinou vec - kolik medii tohle odvysila ci novin otiskne? Do kolika novin ci televizi to bylo ALESPON poslano? Pokud do zadne, tak je ta zprava na urovni "osobniho blogisku", protoze tohleto vubec, ale VUBEC nic neresi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od S474N » pát 06.1.2012, 9:04

Tak abych rekl pravdu, tak jsem naprosto zmaten. Nejdriv se tu napise, ze to LEX jen tak nemuze jen tak uverejnit a ted me asi sali zrak, protoze presne opastovany prispevek DaveG17 LEX prave vydal na svem facebooku.

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

:arrow: https://www.facebook.com/gunlex/posts/305104342865071

Nebo je to o tom, ze uz ani prava ruka nevi, co dela leva? *24* *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Mistral » pát 06.1.2012, 9:07

lo3k píše:Nekdy je potreba prastit do stolu a rict ty novinarsky pakazi,tak prd..e dost,nebyl odsouzen,neni vrah JASNY?
No, čímž si nasereš 99 % všech novinářů, protože za vraha ho neoznačil nikdo a jen tuším jedna stanice odvysílala, že došlo někde v horní dolní k vraždě. A ty tě v klidu pošlou do háje třeba proto, že slovo vražda se obecně používá pro jakékoliv násilné usmrcení.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 50

Registrován: pát 02.12.2011, 14:25

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od WarPig » pát 06.1.2012, 9:42

S4T4N: Třeba už DaveG17 zaměstnali jako tiskového mlůvčího, protože zjistili, že absolutně nevědí jak na to, viz jejich prohlášení na webu.

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od střelec z Havířova » pát 06.1.2012, 9:46

Stejně jak mnoho jiných nejsem členem LEXu a o jeho existenci jsem se dozvěděl náhodně ze stránek www.zbranekvalitne.cz Pohledem na stránky LEXu jsem se dočetl, že LEX je sdružení na ochranu práv majitelů střelných zbraní. Proklamace pěkná, ale kde je reál? Sdružení, o kterém vědí jen vyvolení, nikoliv široká veřejnost, je dle mého názoru, pouze zájmový spolkem bez valného významu. Žijeme ve světě, kde hlavním pořadem dne je neustálý mediální klystýr mozků ze strany vládnoucí elity, aby byl zachován aktuální stav co možná nejdéle. Pokud v této realitě nebude LEX zaujímat v povědomí široké veřejnosti alespoň nějaké místo dle své proklamace, pak je jeho existence zcela zbytečná a měl by si minimálně změnit úvodní proklamaci. A aby LEX mediálně existoval, musí se prezentovat u každé kauzy, která se střelectví a střílení týká, o držení ZP a zbraní nemluvě.

To je názor zfetovaného, šíleného, trotla, který jak pak uvedla snad TV Nova, a nejen ona, sice nebyl pod vlivem alkohol, držitele ZP a legální zbraně, jenž ač ostře nabitá, po kontaktu se strážníky městské policie v Havířově, byla volně k vidění v trávě. Pro ty co nevědí, byl jsem takto veřejně označen a do dnešního dne se na tom nic nezměnilo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 06.1.2012, 9:52

Hele hosi, kdyz mate tak zmaknuty, jak je to spravne a jak spatne, proc nevstoupite do LEXu a nedelate ty prohlaseni sami? Brani vam neco stat se clenem a udelat z LEXu ceskou obdobu NRA?

Vzdycky zeru, jak lidi kritizujou, jak LEX dela veci blbe nebo pro zmenu nedela vubec, ale ze by nekdo z podobnejch kritiku zkusil prilozit ruku k dilu, to se moc nevidi. LEX neni firma, ktera ma lidi na praci zaplaceny. Muzete kritizovat urad, kterej si platite, ze dela na hovno, to je samozrejme v poradku. Kritizovat zajmovy sdruzeni, kde nikdo nedostava za praci ani fň, dokonce jeste naopak plati clensky prispevky, aby ji mohl delat je fakt dementni. Kor kdyz to slysite od lidi, ktery nejsou nikterak v LEXu aktivni nebo pro zmenu nejsou vubec clenama.

LEX je zajmovy sdruzeni bez jedinyho placenyho zamestnance - kdo ma zajem, snazi se pomoct a zmenit veci k lepsimu, kdo nema zajem neco delat -> krafe...

P.S.: Tak jako je NRA v americe predevsim lobbyisticka organizace, je LEX v Cechach taky. To, ze neni videt v televizi neznamena, ze nedela nic. Rikate to spravne, vladnouci garnitura skrze televizi vsem vymejva mozky, zakonu tim padem nezabranite v projiti parlamentem skrze televizi. TO musite udelat oslovenim prave tech nasich zastupcu - poslancu a senatoru. Mit vliv a bejt videt nejsou jedno a totez.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Mistral » pát 06.1.2012, 9:58

Ale jo, můžeme kritizovat. Lex se sám definuje definuje takto: ... bránit zájmy všech legálních držitelů zbraní ...

Nakonec, já jsem kdysi Lexu nějakou pomoc nabízel, výsledek byl kulantně řečeno rozpačitý.
Ale jinak lobbystické úspěchy lexu oceňuji.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Jasik » pát 06.1.2012, 10:00

Self-Def-Enthusiast: Myslím, že ve vedení LEXu je dost fundovaných lidí, kteří by za roky praxe měli vědět jak prohlášení napsat a kdy a kde je potřeba se zviditelnit. Dokonce má i přímo jmenované lidi zodpovědné za mediální prezentaci.
Proběhly velké změny po valné hromadě, všichni tvrdily jak budou tvrdě pracovat, dokonce i v cílech LEXu je mediální prezentace (ta probíhá zatím ovšem pouze v odborných časopisech - Z&N a SR) a Ty tu teď píšeš, že prohlášení by měl psát nějaký nově přihlášený člen??

Jinak pánové jsme značně mimo téma..
Naposledy upravil(a) Jasik dne pát 06.1.2012, 10:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 06.1.2012, 10:03

Vsak ta prohlaseni pise vrchni propagandista. Vam se prohlaseni nelibilo....brani vam neco zkusit to napsat lip a stat se sam vrchnim propagandistou?

Ja v zadnym pripade nerikam, ze LEX dela vsechno na 100% dokonale. Vsechno se da zlepsit, o tom prece neni zadnej spor.

Jen mi prijde pitomy, ze kritizujete praci nekoho, koho jste si na ni nenajali. Kdyz majitel firmy kritizuje praci zamestnance, je to jina pisnicka - ten majitel mu plati a tak muze poroucet. Kritizovat nekoho, kdo se snazi a ma z toho hovno (jeste ma spis vydaje) je proste padly na hlavu. To je to typicky Cechackovstvi - vsechno pomluvim ale sam se nezvednu od kompu. Proc se vic neangazujete a nezmenite veci sami, brani vam nekdo?
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Jasik » pát 06.1.2012, 10:06

My si vykáme.. OK.. Ano, nelíbilo a vyjádřil jsem svůj názor, což ovšem neznamená, že usiluji o jakoukoli funkci v LEXu. Jenže bohužel jak sám vidíte podle reakcí jiných diskutujících, i na nabízenou pomoc LEX nereagoval a "hrál si na svém písečku" sám..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od chocholo » pát 06.1.2012, 10:07

Na fb lex jsem to hodil ja, protoze je to dobre formulovane, kratke, vystizne a nekonfrontujicim tonem. Proste takova vyjadreni na fb by mela byt.
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Jasik » pát 06.1.2012, 10:10

Však taky já na to druhé vyjádření nereagoval, já reagoval na to první.
To druhé, výše citované čertem je podle mne daleko lepší a jako LEXák bys měl poděkovat daveG17-ovi za to, že to tak hezky napsal..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 06.1.2012, 10:12

Nevykame, mluvil jsem jakoby na vsechny kritiky, ne jen na tebe.

To je prave ten problem. Kdovi, jak, kdy a kdo nabizel pomoc LEXu. Ja jsem clen a bohuzel soucasna zivotni situace zpusobuje, ze nemam cas - do statnic moc ani mit nebudu. Po nich vim, ze bude misto k uplatneni se v LEXu, rozhodne nemam pocit, ze by o pomoc dalsich lidi sdruzeni nestalo....

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Mistral » pát 06.1.2012, 10:17

V zásadě bych doporučil, abyses trochu v životě otrkal a vychladnul, než začneš usiloval o práci v NGO, protože jinak to bejvá spíš ke škodě než užitku. :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od cmk » pát 06.1.2012, 10:22

Pisu to naposled panove, protoze si jak v Jirikove videni pripadam ja.

Pripada Vam Lex malo znamy? Vyjdete s pitolema do ulic, rozstrilejte co uvidite, Lex k tomu vyda prohlaseni, ze strelci nic, ze vas k tomu donutily okolnosti a spatne zivotni podminky pro drzeni zbrane a razem z nej bude nejznamejsi sdruzeni v CR. Do ty dobe je Lex jen sdruzeni chranici prava jedne z nejslusnejsich skupin, tudiz jako takovy medialne totalne nezajimvay. TECKA. (Kdo jeste nechape primou umernost mezi znamosti a pruserama v dany oblasti?)
Kdo jste v Lexu, mate moznost bejt na foru - na foru jsem uverejnil pro pochybovace nekolik prikladu prace Lexu.
Nekdo, kdo tam muzete si to prectete (http://www.gunlex.cz/forum/viewtopic.ph ... t=50#p3264) - nepiste to sem, jen reknete, jestli je Lex tak na hovno, jak tu leckdo naznacuje.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 06.1.2012, 10:25

Mistral píše:V zásadě bych doporučil, abyses trochu v životě otrkal a vychladnul, než začneš usiloval o práci v NGO, protože jinak to bejvá spíš ke škodě než užitku. :twisted:
Ja lidem z LEXu reknu, aby mne dali nejakou praci, kde nemuzu uskodit neboj....alespon do doby nez vyrostu a budu tak uzitecnej, jako jsi ty... :roll:
Naposledy upravil(a) Self-Def-Enthusiast dne pát 06.1.2012, 10:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od chocholo » pát 06.1.2012, 10:26

Jasik píše:Však taky já na to druhé vyjádření nereagoval, já reagoval na to první.
To druhé, výše citované čertem je podle mne daleko lepší a jako LEXák bys měl poděkovat daveG17-ovi za to, že to tak hezky napsal..
Omlouvam se, hodil jsem to tam a jel jsem do prace, samozrejme ze za perfektni formulaci dekuji.
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od cmk » pát 06.1.2012, 10:31

Jasik píše:Ty tu teď píšeš, že prohlášení by měl psát nějaký nově přihlášený člen??
Aha, takze chces mit Lex vsude. V televizi, v radiich,... Ale vadi ti, ze kdyz vstoupi nekdo s kontakty a schopnostmi jej prosadit presto, ze proste neni duvod ze strany medii, aby nekoho, jako Lex vysilali, tak ty mu to neminis umoznit, protoze je novej?
Proc by se jakykoli novy clen nemel podilet na jakekoli praci? Takze ti budiz sladkym tajemstvim, ze nektere prace delaji i neclenove ;-)
Ano, urcite nedostane novy clen prava k webu aby si sam zverejnoval co chce, ale neni problem, aby ty veci psal pro predstavenstvo, ktere je zverejni (po kontrole, ze to odpovida apod...)

A to je hold rozdil z pohledu zvenku a zevnitr. Taky jsem mel dlouho pocit, co vsechno by slo zmenit, delat jinak. Cim vic vim a cim vic delam, tim vic chapu, proc treba nekteri nechodi na fora. Protoze tu fakt keca kdekdo do kdeceho, o cem nevi vubec nic.
Jsou proste veci, ktere se NERESI pres forum. Pokud mate nekdo pocit, ze Lex dela hovno, prijedte treba na LOS, ukazeme si nektery veci, ktery verejne psat nebudu (viz ten prispevek z Lexiho fora, na ktery jsem posilal odkaz).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelba v Tanvaldě

Příspěvek od S474N » pát 06.1.2012, 10:38

Self-Def-Enthusiast píše:LEX neni firma, ktera ma lidi na praci zaplaceny.
Ano, LEX neni firma, na stranu druhou, to co se tam posledni dobou deje, presahuje veskery ramec i normalni firmy - sama komise nad komisi, miliony funkci, ten dohlizi na praci tamtoho, ten ho pro zmenu kontroluje a ve finale jeste kontrolni komise, ktera kontroluje vsechny a vsude. Kdyz jsem cetl ty zivotopisy na ruzne "kandidaty na funkci z funkce", tak jsem kroutil hlavou a rikal si, to opravdu mysli ti borci vazne? Vzdyt to bylo cele pojato celkove jak volba na prezidenta statu. Par lidi se tam potom dohaduje o tom, co kdo bude nebo nebude delat, ten tamtomu nepredal funkci nebo nejake papiry a ve finale se par jedincu zhada o tom, jestli k LEX uctu budou karty Visa nebo Mastercard, pripadne, jestli budou stojanky kovove nebo plastove. A tohle co napisu, je vytka ke vsem z LEXu, kteri se tohohle ucastni a schvaluji to, ci to primo delaji: "Panove, jestli tohle je vase predstava o tom, ze takto ma fungovat LEX, tak radsi bezte do PRDELE!". Je potreba delat opravdovou praci a ne resit takove nemysly. Na co si proboha hrajete? Jednoduchou zpravu nejste schopni vyplodit 4 dny po tom, co se stalo, respektive az po ctyrech dnech (zrovna nahodou, kdyz jsem to tu napsal), tak se to zacne na LEXu resit, ze by to asi bylo dobre udelat. K cemu to cele je? Kolika realnym strelcum LEX kdy vubec a jak pomohl?

A tohleto rikam jako clovek, ktery byl clenem v LEXu 8 let. Kdyz se LEXu nabizel clovek z politickeho zivota, tak ho nechteli, protoze LEX chce byt apoliticky (ano, v tak velkem a rozlehlem state jako CR je si to opravdu muze dovolit, ze?). No to je jedno, zbytecne se tu rozciluju. Dvakrat ten konkretni clovek ze sebe udelal idiota.

A pokud snad nekoho napadne, co jsem udelal ja, kdyz tu tak kecam, tak mu jenom muzu rict, ze radeji budu delat pro strelce jako takove. Protoze ono, kdyz chce nekdo neco udelat, tak to muze udelat tak ci tak - a kazdy se muze podivat do pravni sekce zde na foru, kde vetsinu veci s urady jsem dopisoval ja sam.

chocholo: pri vsi ucte, vetsinu jsme si vyrikali mezi ctyrma ocima, ocenuji tuhle praci a naopak, takhle nejak bych si to predstavoval, ze to proste funguje. Ne, ze se bude tyden resit, jestli se napisou dve nebo tri vety a nakonec se to vyvesi na webu, kterej stejne nikdo necte. To sepsani je totiz zacatek, ta prace jako takova zacina tim, ze se to rozesle vsem mediim a pracuje se na tom, dostat to do zprav atd. Cimz tu chci primo tebe pochvalit, protoze ses o to aspon sam pokusil (tvuj dopis do TV Nova). Na stranu druhou, pokud si LEX hraje na to, co si hraje, tak by takova zprava mela vyjit jak na hlavnim webu, tak i na FB soucasne a melo by si za ni stat cele sdruzeni a nebyt to pouze "vykrik jednotlivce". Tot muj nazor.

cmk: susnit si muzete potaji co chcete, stejne dulezity ovsem je, jak vas bude vnimat verejnost. A co si budeme nalhavat, ta vas nevnima vubec nijak, protoze o vas proste nevi. Povazuji se za strelce a pokud chcete hajit moje zajmy, tak okamzite po jakekoliv strelbe si predstavuji vydat tiskove prohlaseni a procpat ho do televize. Jak jsme se ted mohli presvedcit, tak i neclen (DaveG17) ve finale v teto konkretni veci udelal vic prace, nez kdokoliv z LEXu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz