Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pak...


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od nettik » pát 06.1.2012, 14:02

certe...pokud vim z prvni informace, manzel ji zemrel na stedry den. Udalost se stala na silvestra - kdyz uz beres v potaz vsechny aspekty, zkus zvazit i toto - fakt si myslis ze by PCR byla tak rychla a stihla to posbirat ? ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od Nikdo » pát 06.1.2012, 14:06

Nepochybuj, některý činnosti, jako výzva k odevzdání zbraní, jim jdou fakt rychle :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od kolaCZek » pát 06.1.2012, 14:13

Obavam se, ze vyva by byla dorucena az prvni pracovni den po 24.12., takze 26.12.?
A urcite je tam nejaky limit, jako "do 10 pracovnich dnu...". Takze i u nas by mohla mit v noci z 31.12. na 1.1. doma bouchajdy po manzelovi. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od Starosta » pát 06.1.2012, 14:26

Když už to pitváme - podle českého(!) práva by měla nějakou lhůtu na odevzdání zbraní a i tak by ji stačilo jen "B" a použití zbraně dle nutné obrany. Žádné nákupky, 21 let nebo kdesi cosi...

Jinak moc nechápu tu vloupačku samotnou, je to dost šílený.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od nettik » pát 06.1.2012, 14:34

starosta: na co B ? Na použití zbraně v NO nemusím být nutně držitelem ZP jakékoliv skupiny, ne ?
Když je to NO, tak je to NO... Samozřejmě pak by mohlo nastat šetření kde jsem jí vzal - což tady bylo evidentní - neodevzdaná pozůstalost ;-)

tento příspěvek vyjadřuje pouze subj.názor autora, nikoliv právní posudek 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od panvrabec » pát 06.1.2012, 17:11

Self-Def-Enthusiast píše:U nás se mi zdá ale jsou povolené zbraně všem bezúhonným, spolehlivým a starším 21 let. Zkouška není nic nezvladatelnýho a doktor to zdravýmu člověku nemá důvod nedat... Stojí to míň jak polovinu ceny řidičáku, kterej má každej.

Většina lidí ani neví, že to neni nic hroznýho, je s tim jen hodně čekání ale jinak jen 3 návštěvy fízlů, jeden doktor a jeden vejlet na fízlama určenou střelnici (u mě 2 měsíce od první návštěvy policie; přihlášení, pak měsíc čekání a po zkoušce měsíc na vydání - ten den, co jsem zbroják dostal, jsem koupil a registroval předem zamluvenej kvér, hned druhej den ráno jsem frčel na střelnici).
Když jsem sondoval mezi lidma, tak jsem se dozvěděl, že spousta by si zbraň chtěla vyzkoušet ale nikoho, kdo ji má, neznají. Někteří to třeba zkoušeli (firemní akce a tak) a líbilo, ale jen informace, že "je to na zbroják" jim stačí a dál to neřeší....málokoho napadne se rovnou zeptat, co pro to jakože musí udělat...
Věděl jsem, že tam mám napsat...jsou povolené zbraně všem bezúhonným, spolehlivým a starším 21 let a se ZP... protože se vždycky najde nějaký lofas

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od Honza.S » pát 06.1.2012, 18:02

Závidím jim legislativu v téhle problematice a postup střelkyně je podle mně naprosto v pořádku.Kéž by to tady taky takto fungovalo.....
Byl jsem služebně dlouhou dobu pryč,po dvou týdnech mé nepřítomnosti mi u obchoďáku přepadli za bílého dne ženu s roční holčičkou,okradli ji o vše co měla u sebe a i přes to,že to bylo kousek od bezpečnostní kamery byl podle Policie záznam tak nekvalitní,že z toho nelze vyčíst ani SPZ auta,se kterým u nich zastavili.......zvláštní.... do toho se někdo potloukal kolem domu cca ve tři ráno....žena vyřízená,volala PČR,která přijela po půl hodině a nikde nikdo.
Řekla jim,že jsem pryč a že pokud se někdo dostane do domu,tak bude střílet a bránit sebe a malou.....
Odpověď policisty byla.... to nedělejte,nebo půjdete sedět......
Takže - nechat se vykrást napadnout....znásilnit,nebo já nevím co a pak volat PČR......
Já osobně bych střílel,pokud by zm.d nehodlal své konání ukončit....
G17 3.gen. Olive

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od cmk » sob 07.1.2012, 0:39

Tak doufam, ze uz mas nove zamky, hlucny alarm apod...
Jinak neni nebezpecnejsiho tvora, nez je matka chranici dite.
Nevim, kde bydlis, ale navstivil bych nejblizsi sluzebnu PCR a nejblizsi mestaky a rekl jim, co Te trapi. Vzal bych si cislo rovnou na ne a je upozornil, ze pokud bude nekdo od Tebe volat, ze je to fakt urgent.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: Smím střelit lupiče? ptala se Američanka operátorky a pa

Příspěvek od Honza.S » sob 07.1.2012, 15:59

Pruser byl ten,ze to bylo ve ctvrtek a borec z firmy co nam delala bezp.dvere prijel az v utery,takte si dovedu predstavit,jak zene bylo.Nastesti prijel bracha se svagrem,tak byla sama jen dva dny.
Kdyz jsem po vysetrovateli chtel kopii zaznamu,ze si sezenu nekoho,kdo zkusi spz a ksichty vytahnout,tak mi rekl,at se neangazuju a nepletu se jim do prace,jestli nechci mit problemy i ja.... Vysledek je,ze to lezi v supliku a pachatele jsou neznami.Bohuzel jsem byl 5tis.km daleko,takze jsem se zmohl jen na rvani a rozbiti skrine.
Rad bych se potkal s clovekem,co tohle udela zenske s rocnim prckem na rukach.A nemuselo by se to tykat jen me rodiny....
G17 3.gen. Olive

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz