Testování G19 v prašné komoře


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 42

Registrován: pát 06.1.2012, 21:33

Zbraň: nie glock

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od momentalneanonymny » sob 07.1.2012, 1:32

Zajic píše:momentalneanonymny: Vzhledem k tomu, ze jsis profil vytvoril dneska, predpokladam ze jsi ucinil z duvodu, ze se nase konverzace ohledne K100 a celkem velke pochybnosti ohledne jejiho testovani, dostala az k vam do SK. Coz bylo jasne, a byla to jen otazka casu kdy se tak stane.
Ted jsou tady 2 moznosti, bud jsi hrdy na vasi pistoli K100 a nerad to ctes, a nebo jsi primo stvoritel one K100 a tak jsi tady napsal oklikou svuj nazor :wink:
na K100 som hrdy, lebo sa vyvinula bez tazkeho kapitalu, ale to neznamena, ze kvoli tomu budem ohovarat G, pripadne recnit ci pisat, ano agentura JPP, takze vsechno jasny :wink:

Stvoritel K100 by sa registroval pod svojim obvyklym nickom a to by si urcite zistil.

Příspěvky: 42

Registrován: pát 06.1.2012, 21:33

Zbraň: nie glock

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od momentalneanonymny » sob 07.1.2012, 1:34

kuba píše:problem je ze czub ani tak ceskej moc neni...

ja nerikam ze ze sebe bude neco delat, oni ty testy jsou udelany vporadku.. jen kazdy v jinych podminkach (zjevne)...

ps: moc serii (za tak kratkou dobu) ukazuje akorat na to ze vyrobce honem honem chce dat zbran na trh misto toho aby ji odladil (viz treba PAR MK1(kterej nikdy nemel vyjit)apod..) jediny co pro nej mluvi ku prospechu ze ty nedoladeny ... odladuje zadarmo aby strileli...
viem z vlastnej skusenosti o zbraniach z 1. 2. 3. serie, ktore su plne funkcne bez akehokolvek ladenia ci menenia.
A napokon cena za vymenu PAR je dost vysoka, ziadny upgrade zadarmo, ako bolo slubene.
Naposledy upravil(a) momentalneanonymny dne sob 07.1.2012, 1:40, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 42

Registrován: pát 06.1.2012, 21:33

Zbraň: nie glock

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od momentalneanonymny » sob 07.1.2012, 1:37

S474N píše:kuba: test je nastaven pro vsechny pistole stejne, ale v tomto pripade byla "nastavena" vhodna K100,ktera by ovsem zase neprosla jinymi testy.

Jinak je velmi zajimavy pristup pana Kuraciny - mas problem s K100? Tak s reklamaci mas smulu, ale muzes si ode me koupit treba novy vytahovac s pruzinou, ktere tvuj problem vyresi. A pozor, tohle je realna zkusenost jednoho majitele.
s prvou vetou mozno suhlasit, ved na to su skusky, aj ked o jej druhej polovici pochybujem.
(agentura JPP ?)

S druhou vetou musim nesuhlasit, uz na to bola reakcia.
Ak sa niekto moze stazovat, ze sa vec neriesila, tak to musi byt vynimka, co potvrdzuje pravidlo. Ak nejde o chybu v komunikacii.
Napokon, zaujimala by ma reakcia na reklamacie inych vyrobcov.

JK je v dobrom zmysle somar, ze veci netaji, ale riesi.

A dalsia vec, dost zlu povest urobili K100 na zaciatku tzv. ladici aj z radov puskarov, ktori "olestili" veci a miesta ako na CZ a potom sa cudovali, ze to nejde tak ako ma (vsak bodaj by islo, ked je to iny system, ine tolerancie, ine miesta na lestenie, ...).
Sam som videl taketo "zlepsene" K100 co uz nedokazali ani uzamknut zaver, prip. strielali davkou stale alebo za urcitych okolnosti, a tiez som K100 "ohovaral", kym sme spolu s jednym z tych ladicov nezistili po debate s JK, kde bol pes zakopany.

A registroval som sa preto, lebo nemam rad ciernobiele videnie.
Aj G aj K su rozne odtiene sivej, ako skoro vsetko v zivote.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od kuba » sob 07.1.2012, 1:46

dobra ze skouskou by se to tedy dalo brat :)

nicmene moje srovnani s parkou jsi jaksi nepochopil.. proste davat na trh nedoladenou zbran? jako zakaznik nechci neco co obcas bude fungovat.. ale spis co bude stale fungovat nemyslis?

vyjit ted kdyz je to odladene udelalo by to daleko lepsi jmeno.. (stejnej problem jako s CZ805 kdyz nechces srovnani s parkou(btw na pusku je jeji cena vcelku normalni)..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od cmk » sob 07.1.2012, 2:02

kuba píše:nicmene moje srovnani s parkou jsi jaksi nepochopil.. proste davat na trh nedoladenou zbran? jako zakaznik nechci neco co obcas bude fungovat.. ale spis co bude stale fungovat nemyslis?
Pak je Glock 4. generace jedina volba ;-)))
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od kuba » sob 07.1.2012, 2:12

jo taky to byla chyba kver delanej pro militantni sferu poustet do civilni sfery..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od cybernetic » sob 07.1.2012, 19:54

momentalneanonymny

mozno podmienky boli nastavene podla normy ,ale dodana zbran seriova nebola
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od S474N » sob 07.1.2012, 20:18

momentalneanonymny píše:S druhou vetou musim nesuhlasit, uz na to bola reakcia.
Kdyz myslis, tak jen doufam, ze sem HV sam napise.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od HV » sob 07.1.2012, 22:21

OK, jen kvůli objektivitě.
Moje anabáze byla takováto.
Vlastním sérii E, trpěla nedostatky:
- nedostatek v konstrukci vytahovače (malý prostor pro odvod nečistot, pružina vytahovače)
- nevyladěná vratná pružina
- nedostatek v konstrukci vyhazovače (naúhlování)
- neinformovanost o možnosti nechtěné rozborky po výstřelu při nošení v pouzdru s lučíkovou pojistkou

Vše je popsáno a lze si přečíst na fóru GP. Není to žádná novinka. Jen to zde shrnu.
- Problém s vytahovačem jsem řešil na fóru. Jaro mi jen suše napsal, že v mém případě se jedná o starý typ a já se ptal po novém. Nenabídl bezplatnou výměnu. Z důvodu objektivity uvádím, že jsem se reklamovat nesnažil. Díly stály cca 500 (vytahovač, pružina vytahovače a vratná pružina) a nechtěl jsem mít zbraň v reklamaci měsíc. Tenkrát to byla moje jediná a neměl bych s čím střílet.
- Předchozí bod vysvětluje i vratnou pružinu.
- Vyhazovač měl chybné úhlování a díky tomu se občas kousla hilzna ve výhozním okénku. Windy dal na GP fórum informaci o řešení, které muselo být známo a přesto nebylo firmou GP zveřejněno! To je také zajímavý moment.
- O tom, že pouzdro s lučíkovou pojistkou není problém se se mnou na fóru hádali dost dlouho, byl jsem za debila, že neumím zbraň složit. Jaro mi zaslal cca 2 náhradní lučíky ale nepomohlo to. Jde o to, že při zajištění zbraně v pouzdře za lučík se může při pohybu nebo tasení při neodjištění lučíkové pojistky zvýšit tlak na lučík a ten se poodemkne. Následně při výstřelu může dojít k tomu, že lučík přestane plnit jistící funkci a závěr odletí dva metry před střelce. Toto se mi stalo na LOSu. Ještě jsem tenkrát nechápal proč a byl jsem z toho pěkně vykulenej. Trvalo to sice dlouho ale nakonec Jaro uznal, že pouzdra s lučíkovou pojistkou nejsou pro K100 vhodná. Myslím si, že pracuje na změně. Snad u verze .45 jsem zahlédl jištění rozborky podobné Glocku. Přeci jen spousta služebních pouzder je osazeno lučíkovou pojistkou a GP usiluje o prosazení K100 jako služební zbraně.
hawk
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 42

Registrován: pát 06.1.2012, 21:33

Zbraň: nie glock

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od momentalneanonymny » ned 08.1.2012, 10:45

Citujem:
Ak sa niekto moze stazovat, ze sa vec neriesila, tak to musi byt vynimka, co potvrdzuje pravidlo. Ak nejde o chybu v komunikacii.
Napokon, zaujimala by ma reakcia na reklamacie inych vyrobcov.
Koniec citatu.

A ocenujem vecny HV prispevok, sam pise, ze nereklamoval, aj ked vtedy mozno nebol taky vecny, poznam to z vlastnej skusenosti aj priamo sporstredkovanej skusenosti (v tom pripade CZ)
A predpokladam, ze tie dva luciky boli zadarmo poslane.
A uz sa k tomu nebudem vyjadrovat, uz som napisal vsetko, a kto chce, precita si. Ani ja nevidim do pozadia celeho testu, ale ak sa pise, ze ide o seriovu zbran (resp. na zaklade skusok, ze sa tak uz robi K100) tak niet co komentovat, uz to bolo popisane skor.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 11:16

momentalneanonymny: ja bych si tak nevyskakoval, nebo se nekdo nasere, za svoje si koupi par tech pistoli a necha je otestovat. A to bude teprv ostuda.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od HV » ned 08.1.2012, 17:20

momentalneanonymny: Jaro reagoval na mojí stížnost osobně a suše sdělil, že mám starý tip vytahovače. Nenabídl, že není problém se obrátit na obchodní a když jsem jeho osobně poptal kolik to stojí, přesunul mě na obchod ať si to tam vyřídím.
Ty dva lučíky byly "zadarmo". Protože Jarova ješitnost mu nedovolila přímo přiznat, že pouzdro s lučíkovou pojistkou není vhodné pro K100, nutil mi jejich výměnu. S oběma lučíky byla situace stejná. Stálo mě to tedy "pouze" práci s jejich výměnou. Stejně to bylo i s posledním problémem, o kterém jsem se ani nezmínil, neboť mě to stálo "pouze" 200,-. Špatné pružiny zásobníků. Ty jsem měnil za cca 1 rok s frekvencí používání 1x měsíčně. Nenošeno, mimo střelnici vypáskováno.
Abych nebyl jen negativní. Vždy, když jsem řešil problém "reklamačně", bylo se mnou jednáno dobře a vše bylo rychle vyřízeno. Na druhou stranu, jednalo se vždy o závady nedokonaleho výrobku. Něco, co by se např. u Glocka normálně stát nemohlo. Copak se někomu někdy stalo, že by u Glocka měl chybu vytahovače/vyhazovače/pružin zásobníků???
Je to škoda, že Jaro jedná takhle nefér. Moc dobrou reklamu si tím nedělá. Zřejmě je dnes spíše obchodník a jako takový musí využít veškeré způsoby aby zajistil výrobu a své zaměstnance. Určitě to jako začínající výrobce na zajetém trhu neměl snadné. Za dobu, kdy jsem si já kupoval K100 urazil kus cesty a je to rozhodně obrovský úspěch. Za to mu patří můj obdiv. Nic to ovšem nemění na mých názorech a zkušenostech, které jsem s K100 absolvoval.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od kolaCZek » ned 08.1.2012, 17:55

HV: U Glocka se to klidne i stane. I mistr se utne. U 4. generaci se preci bezplatne meni pruziny a domecky spouste, protoze by se mohlo stat, ze to nebude stoprocentni a budou strelci padat hilzny na hlavu. Ale takovy pristup jsem u jinych zbrojovek nezaznamenal. Ach, jak jsem na sve Gecko hrdy... :inlove:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od Zajic » ned 08.1.2012, 18:15

KV: Je to celkem smutne, cim musi projit takovy priznivec teto pistole. A jelikos techto pripadu bylo opravdu drive hodne, tak to byl i duvod proc jsem tuto pistoli neporizoval. Jelikos predstava, ze budu resit nejakou slabou pruzinku pod vytahovacem, ci spatne navrzeny vytahovac celkove, nebo praskajici lucik a kdyz nepraskne tak se muze uvolnit v pouzdre jak pises a pak ti uleti zaver, tesnou komoru vybirajici si jen vyvolene naboje, unavene pruziny zasobniku, spatne zamykani diky prilisnemu spasovani a malym tolerancim, neodpalovani v rezimu DA, vypadavajici koliky zajisteni diky udajne spatne varce ramu a dalsich ruznych problemu....myslim ze na jednu pistoli az mnoho problemu.

Urcite ted hodne lidi napise ze uz ty pistole maji veci tolerance a jsou uz vic vychytane, ale podle me nejsou vychytane uplne a rozhodne nejsou tak spolehlive jak se snazi pan Kuracina prezentovat.
Ono taky o tom mluvi i to, ze dost lidi co ji koupilo a mely problemy, tak ji prodalo a uz ji vickrat nekoupi, jelikos takove problemy co mela K100 nemela ani kdejaka osmatlana CZ 75 :mrgreen:

Příspěvky: 42

Registrován: pát 06.1.2012, 21:33

Zbraň: nie glock

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od momentalneanonymny » pon 09.1.2012, 21:40

ja sam som patril medzi osieracov K100 bez vlastnej skusenosti, az kym ... uz som pisal vyssie.

a mala uprava bola aj na kamosovej K100, tzv. lesteny kohut v mieste, kde to nemalo zmysel, a to az do jeho dutiny, kedze ma inu konstrukciu ako CZ. To si vyriesil u "upravcu".
Ale neskor zistil, ze mu nefunguje blokova poistka uderniku, a v GP pri reklamacii zistil, ze mu "upravca" ( inac skoleny a skuseny puskar a osierac K100, az kym ... ) okrem kohuta obrusil aj udernik, zrejme aby siel lepsie.
Tak mu to v GP opravili zadarmo.

Ako som uz pisal, G aj CZ 75 maju stastie, ze v ich zaciatkoch nebol net.

Ani reakcia GP by urcite nebola takato, nebyt na mieru usiteho tendra a a nevyvodenia dosledkov z toho na mieru sitia.

A uz koncim.

Kto chce pochopit, pochopi.

Příspěvky: 16

Registrován: sob 28.4.2012, 19:50

Zbraň: G19, G35, GSG-5 a SA

Re: Testování G19 v prašné komoře

Příspěvek od fanatiX » ned 29.4.2012, 23:15

Pán Kuracina je znám tým, že testuje vsetko na svojich kamaratoch. Nedávno sa na tv joj vychvaloval ako jeho K100 zvládla bez poškodenie 100000 výstrelov, pričom CZ je robená iba na 15 max. 20000. Pán Kuracina, pokial neviete, tak pri testoch US Army bolo z jedného náhodne vyskladaného G17 vystrelených 340210 výstrelov bez jediného poškodenia! Po tomto brutal teste bola vymenená hlaven, vratná pružina, pružina úderníka a strielalo sa dalej.

Osobne som K100 nedržal ani v ruke takže sa k jej kvalite vyjadriť nemôžem. Čo však mozem potvrdiť je to, že ked som bol v r. 1994 v Izraeli strielali sme Jerichami. O 4 roky neskor boli už všetci prezbrojený na Glock a to sú Izraelčania 100násobne vacsí patrioti ako Američania. Takže vyprávať tu o tom ako su češi skvelý lebo podporili vlastnú zbrojovku a mali by tak urobiť aj slováci je uplne mylné. Dôvod prezbrojenia bol jasný, kvalita. Vysoké vs nízke teploty, velká prašnosť, velká vlhkost, slaný prímorský vzduch atd., v tom vsetkom bol Glock pre izrael jednoznačne lepším kandidátom.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz