Nový člen LEXu - očekávání


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od nettik » pát 06.1.2012, 14:30

No, ať už nadále neprzníme jiné téma LEXem ...dovoluji si založit toto téma v příslušné kategorii.

Nemám iluze, že zrovna díky mě se LEX změní. Jsem nastávající otec dvojčátek, už tak pracovně vytížen, stejně asi jako většina z nás normálních, přizpůsobivých.
Takže si ani na vteřinu nemyslím, že bych byl nějakým extra přínosem, ale snad můj členský příspěvek alespoň částečně, spolu s dalšími, pomůže aspoň trochu lepším možnostem LEXu.

Co Vaše pohnutky proč se stát/jsi se stal(a) novým členem LEXu ?
Třeba si to tu někdo z LEXu přečte, poděkuje za důvěru, navrhne jak jinak se dá pomoci LEXu než jen pouhým členstvím - finančně? - a případně svou přítomností na pořádaných LOSech, dle časových možností - i když to je spíš benefit pro mne, že to teď budu mít levnější, z LOSích závodů asi do LEXu nic nejde, nebo ano ?

No, začnu tím, že se pokusím prokousat se LEXím fórem, tak jako jsem se několik týdnů prokousával od loňského jara tady. A pak se uvidí.

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od garf » sob 07.1.2012, 19:58

Mám původně ZP vynuceně jako nepohodlný svědek... od 1993, nic méně leta- nikdo mi nepomůže,než já sám sobě, když jsem se dostal do průseru-, jedinej, kdo pomohl byl -překvapivě,standardně zaplacenej advokát, ano, bylo to drahý,ano bylo to adekvátní..
.Lex, kdo to je ? K čemu to potřebuju,? Max plácanec Gibsonů ,jak je blbej sem zaznamenal....,Nikdo o nich nic neví,leda že se hádaj o vedení,kontrolu vedení ,že se hádaj o valné hromadě,zrušili si hromadné členství, na valnou hromadu jim pak přijde deset- de-z-set členů,kteří se pohádaj? a to mě má jako zastupovat?odmítaj stranický zástupce... a chtěj bejt nad stranický-což si protiřečí ...
podstatný je co mi můžou nabídnout ,fakt netuším-a to utrácím ,za předplatné,časopisy, charitu,členství v lecčems ...
jo NRA člen,to je něco jinýho...

P.S.chci-li- o Lexu něco zjistit-vědět,pak musím - aktivně vyhledávat informace o Lex na netu , a narazím-li potom na jejich proběhlou Valnou hromadu, s následnými vyjádřeními ...no sorry
to si předplatim střeleckou revue a i nekvalitní Z+N,ani tam nemaj stránku-což je ostuda,že se nedostali ani do v podstatě spřátelených časopisů- měsíčníků....a to je to nejhorší....

A teď přijde nápad, jé ...stránka pro Lex ve střelecké revue,a totéž ve Z+N
té věda....

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 1:11

Muzte sem, prosim, uz nekdo nezavisly nejak zhodnotit ten muj prispevek na foru Lexu?
Ten, jak jsem na nej daval odkaz? Ne jej prepsat, ale zhodnotit - pokud mozno nezavisle, jestli je Lex skutecne "o nicem"?
Protoze mam pocit, ze cim mene toho lidi vedi, tim vice kydaj hnuj (Certe - ptal ses na to kydani hnoje - tady jedno mas). Garf totalne vubec netusi, o cem pise, ma 3 nahodne zaslechnuty informace, ale zaveru z toho udelanych, ze ma clovek pocit, ze vi o Lexu vic, nez vsichni dohromady.

Takze Garfe, odpoved na otazku: "Na co mi je Lex" je: "Podivej se do trezoru. Jestli v nem vidis palne zbrane v poctu >0, z nichz nektere muzes nosit, aby ses dokazal ochranit, kdyz Ti nikdo jiny nepomuze, pak ti Lex k necemu byl a je".

Pratele - permanentne tu ctu, jak Lex "nic nedela", "nekomunikuje", "nepropaguje se". Nemalo z Vas ma pristup na forum Lexu a nikdo nejste schopen napsat 2 vety, o ktere Vas zadam?

Divite se, ze moje reakce pak muzou nekomu prijit podrazdeny?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 1:57

Nettik píše:Třeba si to tu někdo z LEXu přečte
Jak vidis, nejen cte, ale i reaguje :-)
poděkuje za důvěru
Coze? Lex ma dekovat za duveru cerstvemu clenovi za to, ze se prihlasil, jako clen?
To je, asi jako by chlap zensky mel rict zene (nebo zena muzovi): "Dekuju, ze sis me vzal", nebo kamosovi, kteryho uvidis po dlouhy dobe reknes: "Dekuju, ze jsem te mohl videt?". Sorry, tohle prece neni o dekovani. Ale o vzajemny duvere, pochopeni, ze Lex potrebuje zakladnu lidi ochotnych neco delat a prispivat na provoz a lidi potrebuji byt nekde sdruzeni, aby meli koordinovanejsi pritup a hlas v nejake poslecne veci. Ty podekujes Lexu, ze Te prijal? (mezi "Dekuju ze..." a "Jsem rad ze..." je mluvnicky i fakticky vyznam).
Navrhne jak jinak se dá pomoci LEXu než jen pouhým členstvím - finančně?
Reknu ti to takhle. Pro Lex jsou nejdulezitejsi lidi ochotni pracovat. Samostatne i tymove. Kteri si dokazi najit informace a prostor pro svoji praci. Dokonce ani pri tom nemusi byt cleny Lexu.
Dnes uz chapu (a taky se mi to dlouho nelibilo), proc zakladni zpravou vetsiny vestniku bylo: "Tak nam nezapomente poslat prispevky na cinnost" - to proste a jednoduse plynulo z toho, ze kdo chtel, ten neco delal, kdo nechtel, ten beztak jen platil prispevky.
Na foru jsme resili, ze se jeden clen ptal v podstate na neco podobneho... Jakymi stanovisky mame coby clenove argumentovat a jake jsou vlastne cile (a da se to rozsirit na to "Co muzeme delat?")
Rovnou ti prepisu svoji odpoved, procti si ji, zamysli se a pokud predevsim tebe po precteni tech odkazu napadne neco, cim muzes byt prospesny, ozvi se mi. Krom toho, co jsem popsal v tomhle prspevku existuje uz slusny pocet ruznych vyzev ke konkretnim cinnostem zverejnenych na webu (bohuzel - hadej s jakym "uspechem" - prave zvlaste u lidi, kteri jinak nejvic rikali, jak BY SE melo neco delat):
Cmk píše: http://www.gunlex.cz/zakladni-informace/
http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads ... _final.pdf

Ja bych rekl, ze z tech cilu Lexu je tam docela dost
Resp. - cil je jeden - zachovat pristup ke zbranim vsem slusnym lidem, protoze nejen, ze to neznamena nebezpeci, ale znamena to vetsi bezpeci pro vsechny. Ale tohoto povidani kolem toho je dost.

Komu by to nestacilo, jako argumentacni podporu muze vyuzit: http://www.gunlex.cz/stare-www/dokument ... 2007_2.doc - coz sepsal Zdenek Blazek.
Tak asi tak...
Az bude potreba neco konkretniho, dozvis se to pres web. Neber to osobne (zrovna Tebe znam jako cloveka zvidaveho, ve kterem je potencial), ale obecne - na kazdou konkretni vyzvu clenum Lexu, aby neco udelali realne udelalo to neco jen velmi male procento (z nekolika-set clenu nekolik clenu - kdyz se roztrh pytel s aktivitou, tak nekolik desitek clenu)
a případně svou přítomností na pořádaných LOSech, dle časových možností - i když to je spíš benefit pro mne, že to teď budu mít levnější, z LOSích závodů asi do LEXu nic nejde, nebo ano ?
:-) Myslis, ze by Lex mel byt vdecen lidem, ze jezdi na zavody? A dekovat jim za to? To je podobny pripad jako s tim clenstvim. Ano, jsme radi, kdyz lidi jezdi (proto, ze se leckdo z nich neco nauci - minimalne procvici bezpecnost i pod stresem, tim padem je mensi pravdepodobnost, ze zpusobi nejaky pruser, na zaklade kteryho nam nejakej populistickej zmrd sebere zeleza - proto to delame). Ale sorry - to je prece plus pro vsechny strelce, ne jen pro Lex.
A po pravde predpokladam, ze i lidi radi jezdi na LOS, protoze si nejak zastrilej, pokecaj, uzijou den.

Takze navrhuji.
V klidu si precti forum, v klidu se na cokoliv zeptej (sorry, jestli tahle moje odpoved zni utocne, opet - neber to osobne, ale za posledni tyden se o Lexu napsalo takovejch nepodlozenejch zvastu, ze uz mam problem komukoli odpovedet tak nejak uplne v klidu). Akorat necekej, ze Lex je organizace, ktera Te bude vodit za rucicku, prosit o konkretni typ prace a dekovat za vsechno, co udelas (tu dekovacku bys teoreticky mel ocekavat spis od tech majitelu zbrani, kteri se o vlastnictvi svych zbrani zaslouzili jen tim, ze si udelali zbrojak a zbran zakoupili, ne od tech 10 lidi, kteri delali vsechno proto, aby oni i zbylych 310.000 drzitelu ZP tu moznost melo). A na ferovku rikam - Lex bude rad, za kazdou praci. Jen pocitej s tim, ze to delas dobrovolne, prave proto, ze za tim vidis nejaky cil a ze vetsina lidi (prave mimo Lex, ale i uvnitr Lexu, kteri realne nevedi o Lexu vubec nic a presto jsou nejchytrejsi na svete) ti na to rekne, zes to udelal blbe :-)

Kdybys chtel cokoli konkretneji, klidne se na me obrat. Na nektery veci ti rad odpovim pres mail ci forum. Nektere osobne. Duvod, proc neco tak a neco tak uz jsem nekolikrat psal.

Ja jsem rad, zes rozjel nejen debatu: "Co od Lexu ocekavam" ale i "Co mohu lexu nabidnout" a ja bych byl rad, kdyby kazdy, kdo napise, co ocekava zaroven dodal, co muze nabidnout.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od tuareg » ned 08.1.2012, 11:09

CMK:
Pořád se tady zaklínáš jak je LEX mocná a vlivná skupina.
Můžeš prosím nám ostatní bez vytáček prozradit skutečný počet členů?
Děkuji za odpověd
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 11:28

Nezaklinam se tim, jak je mocna, ale jak na rozdil od ostatnich neco delal a dela a vysledky jsou.
Jedna vec je pocet clenu, druha pocet priznivcu (pocet clenu + pocet priznivcu se da nazvat poctem lidi, za ktere mluvime - jelikoz je kratka doba po VH, organizace jako priznivci se resi). Individualnich platicich clenu je momentalne kolem 500 (presny pocet clenu vi Tomas Travnicek, ktery ma na starosti evidenci).
Jestli to je malo nebo hodne nevim.
Lidi, co neco dela pro Lex je 10-15 plus rozhodci pro LOS.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 11:34

cmk: a ted popravde, kolik tech lidi ten vysledek dela? Travnicek, Gibson a Blazek. Az temhle rupne v kouli a polozi to, tak bude celej LEX kde? Tam, kde slunce nesviti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 11:38

No jo, ale proto tady celou dobu az temer hystericky rvu - prestante rejpat a vymejslet problemy a pojdte jim pomoct.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od panvrabec » ned 08.1.2012, 14:01

Tak já se jen tak zeptám. Kdybych byl člověk neznalý zdejších poměrů, prostě bych se podíval zde na forum a na web Lexu a řekl bych si "Já chci bojovat za právo na zbraň a za lepší situaci v ČR", pak bych oslovil Tebe, jakožto vysokého představitele Lexu a zeptal se, jak můžu pomoct, nebo co bych měl konkrétně udělat, kromě finanční podpory ? Byl by jsi schopen mi na to odpovědět a "dát mi práci" ?

Ono možná totiž někteří chtějí pomoct, ale těma třema stovkama za rok to asi skončí, pokud je nedokopeš k tomu JAK mají pomoct.
Přecejen se najdou lidi se ZP, kteří ani neví co to Lex a když se o něm dozví, tak se ptají "na co to je ?"..."kolik to stojí?" ..."co z toho budu mít?"..."aha to není špatné, jak se můžu přidat?"..."co mám dělat?"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 14:12

panvrabec: muzes delat cokoliv te napadne. Respektive sam bys mel dat navrh, cim budes zajimavy. Jo a hlavne musis dodat poradne plnej a stukturovanej zivotopis a vylepit si ho na forum. Potom te zdrbne par clenu primo na foru, nasledne se svola porada vedeni, nasledne se o tom necha hlasovat na Valne hromade, kde to bude schvalovat 10 lidi a nad nimi bdi dalsi kontrolni komise. No a az se to za pul roku, rok, projedna, tak uvidis. *3* *47*

Jo, holt neni nad to se priblizit procesum dle ISO 9001 *2680* *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od tuareg » ned 08.1.2012, 15:20

Původně to byla SZ pro:S474N, ale je to můj názor tak proč ho vlastně nedat i sem.

Napsal jsi to uplně výstižně.
Pokud to sleduji, ta debata o ničem, tedy o Lexu se tady a na jiných forech objevuje pravidelně rok co rok a je to pořád stejný.
Když mi CMK napíše že mají asi 500 členů tak to stačí dělit dvěma a seš na 250, kteří možná pro tento rok zaplatí a víckrát už stejnou chybu neudělají.
Lex chce být pro všechny ale na jejich fórum se dostanou jenom privilegovaní.Bylo by asi třeba aby právě na jejich fórum mohla široká veřejnost, pokud jim vážně jde o to jakou si o střelcích mají udělat představu ostatní
Za tu dobu co Lex existuje si myslím alespoň co se týče počtu členů je to bída s nouzí. Když si vezmeš že je zhruba 340000 zbrojáků. Já chodím střílet do Lulče a klíče od střelnice mám s číslem 299. A to už je nějakejch let.
Tak mi to vychází že jenom na jednu střelnici je více členů než celého Lexu.
Potom to nebude asi ani tak horký s tím vlivem na cokoliv , natož na nějaký zákony. Mediálně taky nic, pokud nepočítám to "vyjádření standy" k nákupu zbraní.
Takže to jediný co asi funguje je LOS, což zase většina lidí nevyužívá.
Tak sám za sebe nevím co bych v tom spolku hledal.(mimochodem, před lety jsem i já zaplatil příspěvek a nedočkal jsem se ani průkazky). A řeči o tom abych se podíval do skříně a děkoval Lexu že můžu mít zbraně, považuji za liché.Vzhledem k tomu že zbroják a tudíž zbraně mám zhruba od roku 1995.
Toť za mne asi vše.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 15:58

Myty a fakta :-)
Mytus - "Lex ma 500 clenu" prekroutime, ze jich je vlastyne jen 250 a protoze ja mel pred X lety cislo 300, tak vlastne clenove vlastne nejsou.
Fakt:
zhruba 500 = pravidelne platici (nevim, jestli je to 450 nebo 550).
Ciselna rada uz je nekde kolem tisice.
Ale to je o tom, kdyz si nekdo za kazdou cenu vylozi kazdou vetu zasadne tim nejblbejsim zpusobem.

Ma cenu to dal komentovat?
Snad jen tim, ze mame vic rejpalu na forech, nez lidi chtejicich realne makat :-(
A z tech rejpalu se jaksi ti pracujici nerekrutujou :-)

Panvrabec:
1) jsou trvale prace pro vsechny
a) oslovovani vlastnich politiku - poslancu a senatoru z volebniho obvodu, tazani se, navrhovani vysvetlovani - predevsim v dobe, kdy se pripravuje novy zakon) - podklady pro to jsem uvadel
b) reakce na clanky v diskuzich, psani blogu
c) koukani kolem sebe - kdyz se neco vi, seznamit s tim ostatni
d) pomoc pri LOSu
e) sehnani sponzora

2) specificke prace
- musis napsat, co umis, cim se zivis, co muzes nabidnout. Tezko po Tobe muzeme chtit napriklad pomoc s ucetni uzaverkou, kdyz delas automechanika (oboji vycucano z prstu).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od admix » ned 08.1.2012, 16:07

Jenze Honzo, takhle to fungovat nikdy nebude, vetsina lidi bude vzdycky chtit poslat ty svy tri stovky a mit pokoj, a to zase nebude fungovat, dokud lex nebude mit cilovych 30000 clenu :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od midlos » ned 08.1.2012, 16:13

Obdivuji cmk za jeho trpělivost při vyvracování těhle plků ( jinak se to promiňte nedá nazvat ) a za to jak hájí jméno LEXU.

Kdo chce - hledá jak, kdo nechce - hledá proč.
Oni by podobní rejpalové stejnak nebyli LEXU nic platní.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 16:19

admix píše:Jenze Honzo, takhle to fungovat nikdy nebude, vetsina lidi bude vzdycky chtit poslat ty svy tri stovky a mit pokoj, a to zase nebude fungovat, dokud lex nebude mit cilovych 30000 clenu :mrgreen:
Kdyby tri, na letacku pisou 300+100 za prukazku a ve finale ti poslou prukazku emailem, at si ji vytisknes sam. *3* *40*

midlos: jenom pro zajimavost, cos udelal ty pro streleckou verejnost jako takovou?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od admix » ned 08.1.2012, 16:25

midlos: to mas pravdu, ja bych treba platnej nebyl nic, protoze jsem kvuli lexu ze sebe uz nekolikrat udelal debila, pricemz pomoc nakonec byla odmitnuta (na coz maji samozrejme svate pravo, ale nemuzou pak ocekavat, ze o nich budu mluvit v dobrem :D )
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 16:29

admix: sam ses myslim dostatecne presvedcil o tom, ze pokud chces neco udelat, tak to proste udelas, bez ohledu na tom, jestli to delas pod hlavickou LEX nebo jinou. Dulezity je dle meho nazoru vysledek, nikoliv cesty.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od panvrabec » ned 08.1.2012, 16:34

ad a: oslovování politiků podle mě není v síle jednotlivce, pokud nejsem mafiánský boss, to by melo být slovem celého spolku a především vedení.
ad b: na diskuze reaguju
ad c: kolem sebe koukám, ale když se něco děje vidím všechny možné humanitární organizece, ale lex nikde
ad d: Pomoc při losu, no 400 km je trochu z ruky, bohužel, navíc los bych teď nechal stranou.
ad e: Nikdo nebude valit prachy do něčeho, co nezná, nic mu z toho nekápne a i kdyby to dělal z dobré vůle, tak chce vidět výsledky práce, výroční zveřejnění událostí za předchozí rok, nějaký prezenční plán na rok následující, nějaké konkrétní cíle... co chceme teď změnit a pod. Takové obecné tvrzení, že bojujeme za práva občanů je třeba něčím podložit..
Jen tak sypat prachy do nějakého spolku, který nemá konkrétní ambice a kromě vedení ani infrastrukturu... Podle mě náš kynologický svaz se lépe organizuje a má i nějaké sponzory a jde to vidět. Každý ma na starosti něco, i pro nejnovějšího člena se práce najde. Důležitý je ale nějaký zkušený ambiciózní čelověk, který řekne tak kdo chce dělat tohle, kdo tohle a jedem... Sám od sebe nikdo s ničím nepřijde kromě těch 300 kč ročně. Určitě vidím problém ve financích, za 150 000 ročně se toho moc udělat nedá, to je fakt, proto je třeba aby ten Lex (když už teda existuje a jakštakš malinko funguje) byl někde vidět.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od Jasik » ned 08.1.2012, 16:58

Přidám pár svých myšlenek k LEXu. Po slavné "Čekanické iniciativě", po tom, co bouřlivě probíhala diskuze mezi několika skupinami příznivců i odpůrců, mezi stávajícím vedením LEXu a těmi novými "aktivisty", by běžný, přihlížející čtenář diskuzí očekával, že poté, co se ten "nový, svěží vítr z Moravy (a nejen odtud)" přihnal do představenstva LEXU, že nebudou činní jen TI stávající páni Trávníčkové, Blažkové, Gibsonové a Korečtí, ale že právě Ti noví budou aktivně bojovat za změny k lepšímu.
Ano, v Brně proběhlo několik seminářů na témata související se střelbou a právem, zviditelnění LEXu má proběhnout formou letáků, rozdávaných v prodejnách a na střelnicích... OK, ale na to, jak se aktivisté chovali dříve, bych čekal, že už o LEXu a jeho aktivitách budu číst i jinde než jen v Z&N a SR a že to tu nebude obhajovat jen "chudák" CMK, přestože ho všichni známe a víme, jak si to psaní užívá (náš velký grafoman ;-).
A co jsou tedy cíle LEXu - mít hodně členů a tím i větší "tlak" na politiky a média, nebo mít pár členů, kteří budou ochotní "něco dělat" (i když se obávám, že spoustu lidí jejich počáteční aktivita přejde, když uvidí, že stejně nic nevidí..)..
Vždyť kolik lidí je ochotno nám třeba pomáhat při akcích MujGLOCKu. A to nejsme organizace, která má v proklamacích bojovat za práva všech legálních majitelů střelných zbraní.
Ale jak říkáme my střelci "nemusí pršet, jen když kape"... 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od g-relax » ned 08.1.2012, 17:53

Jasik: CMK je dlouhodobý člen MG a novodobý člen představenstva LEXu, a proto je pochopitelné, že právě on reaguje na příspěvky na MG.

P.S. Ten svěží vítr z Moravy přihnal do představenstva LEXu celkem tři nové členy a to dva z Prahy a jednoho z Čekanic, přesto jsme s průběhem a výsledkem VH 2011 maximálně spokojeni a založili jsme Oblastní sdružení Brno, na jehož první jednání v roce 2012 byli pozváni členové LEXu z Brna a širokého okolí v prosincovém bulleInu, který byl všem členům LEXu rozeslán e-mailem případně poštou. :)

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz