Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kašpar » pon 09.1.2012, 19:09

Zdravím všechny,

můžete mi poradit. Trochu si lámu hlavu s
http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p2 konkrétně bod (2) a) 1.

Chápu to správně, že pokud nebydlím ve vlastním musím žádat o souhlas s držením?
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od E-Ryc » pon 09.1.2012, 19:17

Pukud bydlis v pronajmu, tak si ten souhlas jako najemce davas sam.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » pon 09.1.2012, 19:57

"Se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí" bych pochopil tak, že pokud bydlím ve vlastním, nemám problém (souhlas si dám sám jako vlastník). Pokud bydlím v pronajatém bytě, nemám problém (souhlas si dám sám jako nájemce). Pokud bydlím v družstevním bytě, nemám problém (souhlas si dám taktéž jako nájemce, byt je v majetku družstva, které mi ho pronajímá). Problém mám pouze u podnájmu (neplést s nájmem), kde potřebuju souhlas vlastníka nebo nájemce (kde je jediná otázka co se stane, pokud mi ho vlastník dá a nájemce ne :D )
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od panvrabec » pon 09.1.2012, 20:14

Slim: mohl bys ještě napsat jaký je rozdíl mezi podnájmem, pronájmem, nájmem, :D zanájmem, přednájmem .. trochu v tom plavu

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od E-Ryc » pon 09.1.2012, 20:18

najem = pronajem
podnajem = najem najmu (mam byt v najmu a jednu mistnost pronajmu nekomu dalsimu, ten je v podnajmu)

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Steiner » pon 09.1.2012, 20:23

E-ryc: v místnostech které máš v podnájmu jsi nájemcem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kašpar » pon 09.1.2012, 21:48

už jsem doma přesně tohle jsem si prohodil nájem/pronájem :oops:
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od E-Ryc » pon 09.1.2012, 21:54

V mistnosti jsem najemce, ve zbytku bytu podnajemnik ;) Ale to uz jsme resili v jinem vlakne...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od panvrabec » pon 09.1.2012, 22:57

kašpar: Podle toho ci píše E-Ryc tak je nájem a pronájem totéž.

Takže pokud jsem v pokoji v podnájmu v nějakém bytě, který má někdo pronajatý od majitele bytu, tak potřebuju svolení od člověka, který má byt pronajatý(nájemce) + od vlastníka bytu. Snad už v tom mám jasno :)
EDIT: asi jsem to popletl co.. teda pokud jsem v podnájmu v tom jednom pokoji, tak jsem nájemce a můžu tam zbraně mít, když si to sám povolímm, ale co je pak nájemce, nadnájemce ?? kašlu na to .. :mad:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 10.1.2012, 9:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » pon 09.1.2012, 23:42

panvrabec: To je peklo, co? :-D Poprvé jsi to měl dobře :-) Zkusím to na příkladu:
Honza má byt a pronajmu ho Pepovi - ve smlouvě mu uvede, že ten byt může Pepa dát do podnájmu. Pepa má čezetu, je v pohodě, má nájemní smlouvu a jako nájemce už nemusí žádat Honzu jako vlastníka bytu o souhlas s tím aby tam tu krochnu mohl mít. A po nějaké době si Pepa řekne - co já v takovým velkým bytě budu dělat sám - a protože podle smlouvy s Honzou má právo podnájmu, uzavře podnájemní smlouvu s Frantou, kterému "podnajme" jeden pokoj. Ale ouha - Franta má Glocka. Co teď? Není vlastník bytu a protože nemá s Honzou jako s vlastníkem uzavřenou "nájemní smlouvu", není "nájemcem", ale "podnájemcem" a jako takový potřebuje souhlas buď od Honzy jako od vlastníka nebo od Pepy jako od nájemce. Sám Franta je v postavení, které mu nedovoluje si souhlas udělit sám, protože zákon výslovně "podnájemce" neuvádí.
Ve výsledku tedy existuje vlastník, nájemce a podnájemce. Žádná další kategorie už není. Je to z toho nějak trochu pochopitelný? Snažil jsem se :-D
E-Ryc píše:V mistnosti jsem najemce, ve zbytku bytu podnajemnik ;) Ale to uz jsme resili v jinem vlakne...
Můžeš mi poslat link na vlákno kde se to řešilo? Touhle konstrukcí bych si úplně jistý nebyl. Pokud mám podnájemní smlouvu tak jsem podnájemník i v místnosti kterou mám v podnájmu. Alespoň podle mě :-)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 10.1.2012, 9:03, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od panvrabec » pon 09.1.2012, 23:54

Mě právě rozhodilo to "v místnosti jsem nájemce, ve zbytku bytu podnájemce"...
A ten souhlas stačí slovně ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » úte 10.1.2012, 0:02

panvrabec: To si právě myslím že není pravda.
Zákon uvádí, že potřebuješ souhlas. Není tam uvedený jak. Takže ústně stačí, ale z hlediska eventuální důkazní polemiky je samozřejmě lepší ho mít na papíře.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 10.1.2012, 9:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od panvrabec » úte 10.1.2012, 0:07

Myslím, že teď už je to jasné. A ještě mi nedá spát ta situace, kdy ti majitel řekne ano a nájemce ti řekne ne. Tipoval bych, že větší váhu má slovo vlastníka, nebo ne ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » úte 10.1.2012, 0:12

Přemýšlel jsem nad tím - v zákoně je "se souhlasem vlastníka nebo nájemce" tudíž logický závěr je ten, že stačí souhlas kohokoli z nich.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 8:32

A ted prosim situaci, kdy Honza je vlastnik dvojdomku. Dvojdomek pronajme Pepovi. Pepa je v najmu, ale celej dvojdomek nevyuzije a tak jednu pulku da Frantovi, ktery tam bude v podnajmu. Jenze Franta je student a tak v pulce domku, kde je v podnajmu jeste prenecha jeden pokoj... :lol: A takhle by se dalo jit do nekonecna. Treba s tim, ze Honza vlastni panelak... Pepa je v najmu v 99 ze 100 Honzovych bytu. Franta v podnajmu v 98 z 99 Pepovych bytu, atd... :lol: Takze nakonec tomu worezprutovi na konci, ktery bude mit v podnajmu jeden byt, staci souhlas jakehokoliv z "nadnajemcu"?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od E-Ryc » úte 10.1.2012, 8:33

Slim píše: Můžeš mi poslat link na vlákno kde se to řešilo? Touhle konstrukcí bych si úplně jistý nebyl. Pokud mám podnájemní smlouvu tak jsem podnájemník i v místnosti kterou mám v podnájmu. Alespoň podle mě :-)
Nakonec to nebylo tady, ale u sousedu: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 855#p19152 (Steiner úte 27 pro, 2011 08:26). Ale nejsem pravnik, treba to chapu spatne.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od cmk » úte 10.1.2012, 9:03

kolaCZek > i kdyby byl Franta 58. podnajemnik v poradi v to panelaku...
Ma-li podnajemni smlouvu, jedna se o prostory, ktere je opravnen uzivat - je najemcem (na zaklade podnajmeni smlouvy) prostor a SAM si dava povoleni !!!

Neco jinyho je, kdyz k Frantovi prijde NA NAVSTEVU Lojza. Lojza se Franty zepta - nevadi, kdyz budu mit kver za pasem, ale svliknu si mikynu? Franta rekne OK, NEVADI.
V tu chvili prestava Lojza NOSIT, nybrz DRZI !!! Proto muze mit naladovanej kver na opasku neskryte (v ohranicene nemovitosti, kde na to ma souhlas).
A i ve chvili, kdy se Lojza domluvi s Frantou, ze ho doma stara sere a ze tam radsi nechce nechavat flintu, tak se souhlasem Franty si ji muze nechat u nej... Kdyz ji zabezpeci proti zneuziti.

Pozor - neco jinyho jsou pravidla na ruznych ubytovacich zarizenich (napr. koleje), kde plati urcity ubytovaci rad. A kdyz je v tom radu "zakaz vnaseni zbrani", je to prekerka. Pravni vyklady se lisi. Na jednu stranu - ja jsem opravnen drzet a nosit a co me ma co nekdo omezovat necim jinym, nez zakonem... Na druhou stranu - pri podpisu ubytovaci smlouvy me nechaji podepsat, ze jsem cetl ubytovaci rad a souhlasim s nim. Takze me nidko vlastne nenuti - ja s tim souhlasil dobrovolne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od S474N » úte 10.1.2012, 9:07

cmk: v takovych objektech muzes "nosit", nicmene nesmis "drzet".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od cmk » úte 10.1.2012, 9:11

No... Nehadam se, ze uplne nemas pravdu... Jen bych to nerekl takhle jasne a jednoduse...

Jde o to, ze je-li v ubytovacim radu "zakaz vnaseni palnych zbrani", tak ty jako ubytovany ho mas znat, navstevu mas poucit. A ni ty, ani on by nemel vnaset zbran. Na druhou stranu - v rezimu noseni ma byt ta zbran skryta a nemela by tudiz existovat sance to overit.

A pak tam pujde o to, jak presne je to definovano v ubytovacim radu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 9:21

Tudiz... Pronajmu si na Vanocnich trzich na Staromaku stanek. Budu tam najemce, takze si muzu klidanko dat souhlas, ze budu nosit neskryte - tedy drzet. Budu si tam v klidecku prodavat peceny kastany s nasteknutou G19 u pasu a kosou na zadech. A kluci z PCR, ac budou mit kecy, tak s tim nemuze nic udelat..? :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz