Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od kuba » pon 06.12.2010, 22:19

no v nekterech castech vyzdoby se ovsem da najist spoustu satiry :) ovsem pohledovej beton neni muj nejoblibenejsi material takze k tomu se vyjadrovat nebudu :D
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » pon 16.1.2012, 15:30

Prenasim diskusi odsud:
:arrow: post90901.html#p90901
Steiner píše: to že neznáš značky podle normy a jejich význam není jejich problém, ale tvůj.
Vzhledem k odpovedi organu, ktery toto primo resi, tzn. Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ), je predchozi prispevek ponekud "silacky":
Dobrý den,

sděluji Vám, že mezinárodní norma ISO 7010:2011-06-01 značku zákazu, kterou uvádíte v příloze neobsahuje. Je možné, že tato značka je obsažena v nějakém předpisu, popř. nařízení, které nespadají do naší kompetence. V žádném případě se nelze odvolávat na tuto značku jako uvedenou v mezinárodní normě.

S pozdravem

Ing. Marie Živcová
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 16.1.2012, 17:29

At se Steiner ke svemu odkazu na normu vyjadri klidne sam, ja si jen dovolim pochybovat o autenticnosti Belzebubem svereneho mailu, kdyz po zadani "znacka zakaz vnaseni zbrani" mi to hned takovou znacku naslo. Samozrejme je to jen stranka nejake firmy, ktera ty znacky vyrabi, samotnou normu jsem nasel jedine na prodej za asi 500 a to kvuli Belzebubovi kupovat nebudu.

Nicmene i kdyby nakonec zverejnenej e-mail byl fakt pravej a znacka uz v norme treba nebyla, ja nabizim vyjadreni ministerstva vnitra, ktere samozrejme necekam, ze by snad nas Certik bral jako povinost respektovat pravidla stanovena vlastnikem nemovitosti.......vzdyt prece ZP sk. E stoji nad jakymkoliv vlastnickym pravem:
MVCR píše:Otázka: Do jaké míry jsem povinen respektovat značení zakazující vstup do bank se střelnou zbraní. Když jdu do banky ukládat tržbu, je logické, že chci byt ozbrojen. Druhý dotaz z podobného soudku se týká návštěv soudů, na pozvánce k soudu za účelem svědectví je uveden zákaz vstupu se střelnou zbraní, není soud povinen zabezpečit dočasnou úschovu zbraně? Proč mam být jako občan trestán za to, že jdu konat občanskou povinnost proti kriminálníkovi jehož rodina se mi může mstít hned jak opustím budovu soudu...
Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, upravuje oprávnění držitelů zbrojních průkazů v ustanovení § 28. Držitelé zbrojních průkazů jsou podle jednotlivých skupin zbrojního průkazu oprávněni nabývat do vlastnictví, držet a nosit zbraň kategorie A, B nebo C.
Oprávnění k držení nebo nošení zbraně však nelze chápat jako absolutní právo k držení nebo nošení zbraní. Samotný zákon o zbraních již v pojmu držení zbraně uvedený v § 2 odst. 2 bod 1 hovoří o souhlasu vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí. V ustanovení § 60 pak upravuje držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech. Některé další právní předpisy (např. zákon č. 6/2002 Sb., o soudech a soudcích, zákon č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím) upravují vstup do některých budov, dopravních prostředků nebo na shromáždění se zbraní. Z bezpečnostních důvodů může být omezeno nebo zakázáno držení nebo nošení zbraní v některých budovách, které jsou v majetku státu, krajů nebo obcí např. provozním řádem. V budovách nebo provozních prostorách, které jsou v soukromém vlastnictví pak může omezit nebo zakázat vlastních nemovitosti nebo provozního prostoru. Omezení držení nebo nošení zbraní v některých budovách nebo provozních prostorách může být založeno na soukromoprávních vztazích, které jsou upraveny především občanským zákoníkem. Pokud tedy vlastník nebo nájemce budovy nebo provozních prostor zcela jasně pro držitele střelné zbraně omezí nebo zakáže vstup se střelnou zbraní do budovy nebo provozních prostor nebo střelnou zbraní, je třeba toto omezení nebo zákaz brát jako formu občanskoprávních vztahů.
Uložení zbraní při vchodu do budovy nebo prostor, kde je zakázán vstup se zbraní by mohl být řešen např. ve smyslu ustanovení § 58 odst. 2 zákona o zbraních, které umožňuje zabezpečit zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů vhodně proti zneužití, ztrátě a odcizení. Zákon o zbraních však již neurčuje technická zařízení, která musí být k zabezpečování tohoto počtu zbraní nebo střeliva užita, ani míru jejich odolnosti. Tyto zbraně musí být pouze vhodně zabezpečeny proti zneužití, ztrátě nebo odcizení. Zákon o zbraních již blíže nedefinuje, co se rozumí pod pojmem „vhodně zabezpečit“. Vzhledem k tomu, že zbraně a střelivo musí být zabezpečeny proti zneužití, ztrátě nebo odcizení, měly by být uloženy tak, aby s nimi nemohla manipulovat, ani k nim neměla přístup, neoprávněná osoba a to včetně členů domácnosti držitele těchto zbraní. I přesto, že zákon o zbraních nestanoví v případě zabezpečení tohoto počtu zbraní a střeliva, jaké „překážky“ mají bránit přístupu ke zbrani, ani jaká síla musí být použita k jejich překonání, je třeba zabezpečení provádět s přihlédnutím k daným podmínkám v konkrétním případě v nejvhodnější možné míře zabezpečení. Před vstupem do prostoru, kde je zakázáno držení a nošení zbraně by např. mohly být umístěny vhodné úschovné objekty, do nichž by držitel zbraně zbraň uložil před vstupem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od admix » pon 16.1.2012, 17:31

Jakoze si Cert vymyslel e-mail od oficialni autority, co se tyce znacek? Hmmm - koneckoncu, proc ne? Tak jim napis sam a over si to, vsichni si radi poslechneme, kdo z vas dvou je autenticky ;)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 16.1.2012, 17:34

Proc bych to delal? Mam vyjadreni MVCR, ktere rika, ze je treba respektovat zakaz v nekterych treba budovach statu, kde je to zakazano provoznim radem budovy, stejne jako je treba totez delat u soukromych budov, kde to visi na obcanskem zakoniku :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » pon 16.1.2012, 17:48

SDE: tak to uz si vazne delas legraci, ne? Opravdu si myslis, ze jsem clovek, ktery si vymysli takove veci? Pokud ano, tak je mi te velice lito a mel bys vyhledat nejakou odbornou pomoc. Bohuzel pro tebe mam vyhodu, ze spousta lidi me tu zna (prekvapive i osobne) a moc dobre vi, ze takovou blbost bych v zivote neudelal. A hlavne, proc bych venoval usili vymysleni nejake odpovedi, kdyz mene energie tam stalo opravdu napsat.

Jinak Steinerovi jsem to poslal obratem na ICQ, kdyz jsem tuto zpravu obdrzel, takze to bude vedet okamzite, jakmile bude online.

Jinak vyjadreni MVCR je pouze a jenom vyjadreni - jeden pravni pohled. Netvrdim, ze s nim nesouhlasim, nicmene vsichni asi moc dobre zname to, ze kdyz se sejdou dva pravnici, tak z toho muzou byt celkem 3 ruzne pravni nazory.

Obecne nerozumim tomu, proc se MVCR odvolava na drzeni zbrane, kdyz to s tim nema az tolik spolecneho. Pokud jdu do banky, tak jsem z hlediska zakona v rezimu noseni (pokud nemam zbran obsahem zavazadla za dalsich podminek). A pokud je mi znamo, tak bezna banka je komercni subjekt, ktery s vladni budovou nema nic spolecneho. A opetovne - bavme se klidne konkretne, nemam problem vytahnout i starsi korespondenci s bankami a prekvapive nemam ani problem si vyzadat jejich nova stanoviska.

Opetovne se SDE ptam - co pro danou vec udelal on? Teda krome vymysleni teorii a scenaru o tom, jak si upravuju korespondenci, pripadne jak nerespektuji vlastnicka prava.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 16.1.2012, 18:12

Proboha zivyho to snad neni pravda... Neznam te a nemusim ti proto verit, to je snad normalni ne? Zvasty o navstevovani odborniku jsou jen typicky internetovy kejdy :)
Jinak vyjadreni MVCR je pouze a jenom vyjadreni - jeden pravni pohled.
Presne jsem vedel, ze mi tohle napises......v takovym pripade se debata uzavira, protoze ty jednoduse ten pravni nazor neberes. Na to mas narok, ja si tady placat jatro dal nehodlam. Svuj postoj jsem vyjadril uz nekolikrat, opakovat se nebudu.
Satan píše:Opetovne se SDE ptam - co pro danou vec udelal on? Teda krome vymysleni teorii a scenaru o tom, jak si upravuju korespondenci, pripadne jak nerespektuji vlastnicka prava.
Tohle je ale asi nejvetsi spek :) Nuze milej Belzebube, neco ti povim. Neudelal jsem pro danou vec nic... No fakt nic. A vis proc? Protoze by me v zivote nenapadlo delat neco "pro" tuto vec, kdyz ja s ni zadnej problem nemam. Ja souhlasim s pravem vlastnika zakazat vnaseni zbrani do svoji budovy, protoze to je jeho budova. Rozhodne mu nebudu psat, ze jako to je kravina, protoze mi do toho je kulovy. Ja jsem rad, ze na tu nalepku muzu celkem v klidku prdet, protoze nosim skryte. Ja si tedy muzu do budovy zbran vnest a nemuze se mi vubec nic stat, majitel zas o zbrani nevi a tak ho to neboli - spokojenost na obou stranach.

Jedinej rozdil mezi mym a tvym pohledem je ten, ze ja dopredu prohlasuji, ze souhlasim s pravem vlastnika vnaseni zbrani zakazat. Neridim se podle toho, ale predem rikam, ze pokud by me nahodou chytili (coz se stejne nestane), tak uposlechnu bez zbytecnejch kecu vyzvu k opusteni prostoru. Ty jsi sice konkretni stanovisko k veci nerekl, ale mam takovej pocit, ze se proste snazis vybojovat absolutni pravo noseni zbrane kamkoliv jinam krom soudu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » pon 16.1.2012, 18:26

SDE: dekuji, takze jsem to pochopil velmi dobre, jen jsem si to potreboval ujasnit. Ty jsi proste pouze a jenom povrchni pokrytecky kecalista, ktery se tu na jednu stranu ohani soukromym vlastnictvim a pravem dotycneho (a jeste ze me dela blbecka, ze ja vlastnictvi nerespektuju a pridavas k tomu tvoje sny o tom, jak bojuji proti vlastnikum a neuposlechnuti jejich vyzev o opusteni?!?), abys to nakonec "rozstipl" tim, ze na to doslova a dopismene "prdis" a vnasis si podle vlastni potreby.

Je videt, ze to mas v hlave opravdu srovnano a jsi charakter.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 16.1.2012, 18:53

Takze jsem se tvojeho pohledu na vec znovu nedockal :) No neva...

Jo a mimochodem, rikal jsem to celou dobu, ze tu nalepku mame ignorovat. Projdi si moje prispevky, najdes to (skoro) v kazdym na toto tema. Muj respekt k tomu zakazu znamena, ze uposlechnu tu vyzvu,az prijde. Ty jsi naproti tomu jeste ani jednou nerekl, jak by ses k tomu postavil sam.

Kdyz jsem rikal, ze beru pravo zakazat zbrane, ty's kontroval, ze to asi mam v zivote tezky, protoze ta nalepka je uplne vsude, takze bud nenosim vubec nebo jsem asocial :) A kdyz reknu, ze nalepku ignoruji, dokud me nekdo vyslovne neupozorni, tak jsem pro zmenu pokryteckej bezcharakterni kecal :lol: Ja ti neco povim, tvoje zdrahani se definovat jasne a bez vytacek svuj pohled na vztah vlastnicke pravo/pravo nosit/verejny/neverejny prostor a definovat, co se vlastne snazis vybojovat hovori celkem vymluvne o tom, ze ty jen hledas neco, na cem bys mohl kritizovat - proto pises do bank kvuli nalepce a proto jsou nekonzistence v tvejch prispevkach, protoze vzdy se jen snazis oponovat...tot vse.

Jo a hodnoceni meho charakteru nebo snad srovnani veci v hlave od nekoho, kdo se projevuje jako ty, je asi tak to uplne posledni na svete, co by pro me melo jakoukoliv vahu...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » pon 16.1.2012, 19:28

SDE: ano, ja jsem nerekl, jak bych se zachoval, ale ty sis uz nekolikrat odpovedel sam za me, ze?

Ano, prave proto, ze je to vsechno nejasne, tak se s tim snazim neco udelat, stejne jako kuprikladu s nosenim v metru/vlacich. Nemam rad takove ty nazory typu JPP (jedna pani povidala), ktere nejsou nicim podepreny a na jejich zaklade se potom delaji naprosto zcestne zavery.

Ty si dal pochybuj o autenticnosti zprav, michej si to spolecne s kasparama a kdovi cim jeste a radeji sem nepis, pokud nemas neco realneho k tematu. Ono je to jednodussi, vypastovavat a blbe kecat, nez neco sam dokazat...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » pon 16.1.2012, 19:43

Jenom čekám, kdy se zas ozve nasranej kašpar :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od kašpar » pon 16.1.2012, 22:19

panvrabec: když se dva hádají třetí se směje. čtu to s otevřenou hubou, kolik jsou schopni kluci investovat energie do této diskuze. tady už chybí jen názor prezidentské kanceláře a máme to komplet. Musí se Vám nechat rozebrali jste to na atom ať už je výsledek jakýkoliv.
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od coffee » pon 16.1.2012, 22:46

Tak za prvé tenhle úřad řeší pouze vydávání norem, neřeší vydávání odborných stanovisek k obsahu norem. Od toho je případně autor normy nikoliv vydavatelství.
Za druhé ISO 7010 je pouze mezinárodní normou, která dosud není v ČR převzata. Platná technická norma pro bezpečnostní značky je ČSN ISO 3864-1.
Za třetí bezpečnostní značka je definovaná jako:"značka získaná kombinací barvy a geometrického tvaru, která podává všeobecné bezpečnostní sdělení, a která připojením určitého grafického symbolu podává konkrétní bezpečnostní informaci".
Za čtvrté taktéž definice z normy: účelem bezpečnostních značek je rychle upozornit na objekty a situace ovlivňující bezpečnost a zdraví a zajišťující rychlé pochopení určitých sdělení.
Za páté kruh s šikmým pásem v červené barvě s případným grafickým symbolem v černé barvě vyjadřuje zákaz. (příklady zákaz kouření, zákaz vjezdu vozidel, zákaz pití).

Když už se chcete dohadovat, tak si aspoň zjistěte fakta.
Dále, pokud se některým jedincům příčí dodržovat chovat se slušně a musí si vymáhat "svoje" práva, je to jejich problém. Škrtnutá zbraň znamená zákaz vnášení zbraní, což jednoznačně ze souvislostí uvedených v normě vyplývá. Demagogie s poukazováním na chápání značky jako zákaz použití zbraně je velice slaboduchý. Ukazuje to pouze na neochotu vnímání, že i jiní mají svá práva a ta moje je mohou omezovat= ohrožovat. Což je typický jev zdejěí krajiny. Proč jet 50 km, když tu není policajt? To, že mohu někoho zabít, je pod rozlišovací schopnost.
Ty dámy tam pracují neozbrojené, takže si přestaňte hrát na macho.
A vůbec mi to připadá jak báby na trhu.
:evil:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od cmk » pon 16.1.2012, 23:01

http://www.bezpecnostni-tabulky-shop.cz ... kazove.htm

Uplne dole...

Jen nevim, do jaky miry je to oficialni prepis normy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 16.1.2012, 23:09

Coffee píše:Proč jet 50 km, když tu není policajt? To, že mohu někoho zabít, je pod rozlišovací schopnost.
Ty dámy tam pracují neozbrojené, takže si přestaňte hrát na macho.
Prispevek jinak prvotridni, ten zaver jsi trochu ale prehnal. Noseni kveru do banky neni zadny hrani si na macho. Je to o tom, ze kdyz bezne s sebou zbran pres den nosim a pak si z prace potrebuju skocit na postu nebo chci do banky odnyst prachy, tak si nepujdu nejdriv domu odlozit kver. Vlezu tam, nikdo stejne nic nevi, tak nikoho nic nepohorsuje. Ja tam ty neozbrojene damy prece tim kverem neohrozuju.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od admix » pon 16.1.2012, 23:13

Coffee ma pravdu, nebudu macho a pred vstupem do banky si odlozim do odpadkoveho kose *40*
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » pon 16.1.2012, 23:55

To je ale problém každého. Podle té tabulky je to zákaz vstupu se zbraní, né zákaz používání zbraně. Stejně jako u toho kola, nejedná se o zákaz ježdění na kole v budově, ale o zákaz vstupu s kolem. Dtto se psem, nemůžu ho hodit do kabelky a jít dovnitř. To, že někam přijdeš, např. do banky s kolem, se psem, nebo se zbraní je jen tvůj problém. Vlastník objektu nemá povinnost ti dělat úschovnu pro zbraně, stejně tak, jako stojany na kola, nebo sloupek pro uvázání psa. Toť můj názor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Starosta » úte 17.1.2012, 2:06

Kolotočatost některých diskusí je opravdu podivuhodná :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » úte 17.1.2012, 8:25

coffee píše:Když už se chcete dohadovat, tak si aspoň zjistěte fakta.
A o co se prave v tomto tematu snazim? Dopisuji si s ruznymi urady prave proto, abych zjistil fakta. Kdybys tu radeji rovnou ty fakta nasel, tak bys mohl treba usetrit praci, ale chapu, ze je jednodussi prijit nakonec, shrnout to a byt generalem.

Mimochodem, tvuj argument s machem je opravdu velmi usmevny. Zejmena v kontrastu s maily, co tu mam k dispozici z ruznych bank ci zalozen, kdy ani samotne osazenstvo banky netusi, co ta samotna znacka presne znamena.

Nehlede na fakt, ze prave zrovna banky jsou mistem, kde je zbran vice nez logicka. Kdy jindy bych mel mit u sebe zbran, nez kdyz jdu vybirat vyplaty pro zamestnance nebo naopak vkladat hotovost? Nebo mi snad osazenstvo banky ci primo ty zaruci bezpecnost mimo prostory banky?

cmk: kdyz se prave podivas na celou vec komlexne, tak vetsinou to prave znaci zakaz pouzivani - treba zakaz koureni (ale cigarety mit v kapse muzes), zakaz ohne (sirky v kapse mit muzes), zakaz vstupu na koleckovych bruslich (ale opetovne, v batohu nebo pres rameno mit brusle muzes), zakaz vstupu se zmrzlinou (z duvodu znecisteni, opetovne, v tasce mit nanuk muzes). Osobne mi jde o to, dopatrat se autora a celou vec s nim probrat.

Mimochodem, v danem narizeni vlady ta zakazova znacka se zbrani neni:
:arrow: http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/ ... ni-signalu

panvrabec: bohuzel si osazenstvo kuprikladu bank neuvedomuje, ze pro nektere lidi je to zasadni zakaz (a to prosim pominu jeho dodrzovani ci vynutitelnost). Z tohoto duvodu by bylo vhodne vhodnym tlakem na banky docilit toho, ze bud tam dopisi "Zakaz pouzivani", pripadne ten piktogram jako takovy rovnou strhnou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od coffee » úte 17.1.2012, 8:51

:)
Čertíku, táhneš tu diskuzi takovou dobu, že jsi si fakta mohl zjistit. Mně je n došlo trpělivost nad neplodnou zacyklenou diskuzí. A hodl mám výhodu, že jsem si zřídil přístup k normám. Večer Ti sem hodím, kdo je zpracovatelem normy.
Představenstva bank jsou vhodná k diskuzi co s financemi ne k probírání bezpečnostních značek. Tady Ti nepomůže ani většina právníků, protože bezpečnost je velice specifická oblast.
Ten macho byl schválně uveden :wink: a bohužel jste na to nepřišli, že VY jste strašně cítíte ohroženi a to, že existují stovky pracovníků, kteří jsou schopni pracovat i bez kvéru u pasu a umí to řešit jinak, vám nedochází. Na bezpečné přenášení hotovosti si pořiďte bezpečnostní zavazadlo.
Většina bezpečnostní značek v normě uvedena není. Norma uvádí zásady tvorby značek.

panvrabec: používání zbraně (místa a okolnosti) stanoví zákon o zbraních. Takže bezpečnostní značka toto neřeší. Ta má skutečně informovat, že provozovatel má zájem o vytvoření bezpečného prostředí.

SDE: ano máš pravdu, ale to, že Ty neohrožuješ ony dámy neví, takže v případě podezření na Tebe zavolají benga a nemůžeš se jim divit. Je to samozřejmě o rozumném přístupu. Touhle diskuzí se táhne nit, že právo držitele zbraně je nad práva ostatních.

cmk: to není přepis normy, to je už komerční výtvor za použití zásad tvorby značek.

admix: ano je to kolotoč, bohužel beze snahy nejdříve zjistit fakta a pak řešit. Tak jako u řady podobných diskuzí zde. :mad:

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz