Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pistole


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » úte 17.1.2012, 8:59

coffee: podivej se na to takhle, jde o to, ze kdyz clovek o neco nevi, tak to tezko muze zacit proverovat. Timto smerem se to zacalo ubirat az ted, kdyz Steiner napsal to s temi znackami - tudiz jsem obratem reagoval a jal se to propatravat timto smerem. Cim vic veci se ti podari najit a seznamit nas s nimi, tak tim lepe.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od kolaCZek » úte 17.1.2012, 8:59

panvrabec píše:To je ale problém každého. Podle té tabulky je to zákaz vstupu se zbraní, né zákaz používání zbraně. Stejně jako u toho kola, nejedná se o zákaz ježdění na kole v budově, ale o zákaz vstupu s kolem. Dtto se psem, nemůžu ho hodit do kabelky a jít dovnitř. To, že někam přijdeš, např. do banky s kolem, se psem, nebo se zbraní je jen tvůj problém. Vlastník objektu nemá povinnost ti dělat úschovnu pro zbraně, stejně tak, jako stojany na kola, nebo sloupek pro uvázání psa. Toť můj názor.
V tom pripade Albert na Novych Butovicich zcela zbytecne prodava skejty, kola, zmrzliny a fotoaparaty. Stejne si je nikdo nekoupi, kdyz si je nemuze odnest domu. :wink:
Leda by to nekdo vzal vchodem u McDonaldu, kde tyto zakazove tabulky nejsou. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » úte 17.1.2012, 11:23

Kafar píše:SDE: ano máš pravdu, ale to, že Ty neohrožuješ ony dámy neví, takže v případě podezření na Tebe zavolají benga a nemůžeš se jim divit. Je to samozřejmě o rozumném přístupu. Touhle diskuzí se táhne nit, že právo držitele zbraně je nad práva ostatních.
No vsak taky celou dobu povidam, ze ve vysoce nepravdepodobnem pripade, ze by si nekdo snad neceho vsimnul, tak nebudu delat zadny vlny a odklidim svuj ozbrojenej zadek za dvere onoho podniku.

S tou niti tahnouci se diskusi mas 100% pravdu, taky proto jsem se do toho tematu poustel. Snazil jsem se hajit nazor, ze kdyz uz vas nekdo kvuli tomu vyhazuje, mate se klidit. Bohuzel jsem narazil na houzevnaty odpor a pritom mi bylo neustale zduraznovano, ze muj protivnik nerika, ze to tak neni :) Bohuzel konkretni stanovisko protivnika jsem se ale nikdy nedozvedel...

Trochu mi to pripomnelo blog pana Streita, kterej se tu resil asi pred 3 mesici. Manik psal blog proti zbranim v civilnim drzeni, neustale argumentoval, ze noseni zbrane je spatne, ze se ma starat stat ale k tomu furt opakoval, ze proti legalnimu ozbrojovani nema nic :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » úte 17.1.2012, 11:37

SDE: ale ja nikde nerikal nic o tom, ze pri nejakem problemu se mas nebo nemas klidit. Ja se snazim zjistit fakta, pripadne se dostat ke konkretnim lidem, aby se to nejak 100% vyjasnilo. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » úte 17.1.2012, 19:22

kolaCZek: Pozor ty o jalbku, já o hrušce. Ty mluvíš pravděpodobně o značkách- zákaz ježdění na skejtu/kole, zákaz konzumace zmrzliny a zákaz focení. Já mluvím o značce zákaz vstupu se zbraní, nikoliv zákaz používání zbraní. Ostatně značku zákaz vstupu s fotoaparátem jsem ještě neviděl, a nevím zda existuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od coffee » úte 17.1.2012, 21:18

Zpracovatel normy ČSN ISO 3864-1 je ing. Zdeněk Chubna - ERGOTEST, IČ 11131292. Norma je českou vezí mezinárodní normy ISO 3864:2002. Měla by být nahrazena ISO 7010.
Upozorňuji, že norma řeší pouze vzhled značek. Důvod, proč je kde která značka, zde nenajdete.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » úte 17.1.2012, 21:27

Coffee: jde o to, ze "nekdo" musel stanovit, ze je to "zakaz vstupu" a ne "zakaz pouzivani".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od cmk » úte 17.1.2012, 23:16

Jen si zkusime strucne shrnout, co tu resime.

a) znacka znamena "zakaz vstupu se zbrani" - tak jako tak, ja tam chci, zbrani nikoho neohrozuju, nosim ji skryte. Nicmene se ohnu pro spadly vyberovy listek na 1.000.000 Euro a ochrankar uvidi, ze mam u sebe G17. Co se stane? Nic. On ma beztak zakaz zasahnout. maximalne me doprovodi ven a rekne mi, abych tam priste nechodil se zbrani, ja mu na to reknu, ze sorry, ze jsem chudy na ochranku, ale ten milion Ecek si musim pohlidat, protoze je to pro me kurva hodne penez (milion Ecek je nadsazka, pokud nekdo nechape). Az si pujdu pro dalsi mega, stejne pujdu s pistoli, protoze i kdyby to s ochrankarem nesvihlo a byl tam priste znova, nebude si me pamatovat. A kdyz jo, zase neudela nic. A kdyz me hned v ty bance bude chtit nekdo nemilosrddne smaznout a bude tak blbej, ze me necha to vytahnout a pouzit, tak zakaz nezakaz vnaseni smaznu ja jeho.

b) znacka znamena "zakaz pouzivani zbrani" - tak jako tak, ja tam chci, zbrani nikoho neohrozuju, nosim ji skryte. Nicmene se ohnu pro spadly vyberovy listek na 1.000.000 Euro a ochrankar uvidi, ze mam u sebe G17. Co se stane? Nic. On ma beztak zakaz zasahnout. maximalne me doprovodi ven a rekne mi, abych se se zbrani ohybal opatrneji, ja mu na to reknu, ze OK, ze jsem chudy na ochranku, ale ten milion Ecek si musim pohlidat, protoze je to pro me kurva hodne penez (milion Ecek je nadsazka, pokud nekdo nechape). Az si pujdu pro dalsi mega, stejne pujdu s pistoli, protoze i kdyby to s ochrankarem nesvihlo a byl tam priste znova, nebude si me pamatovat. A kdyz jo, zase neudela nic. A kdyz me hned v ty bance bude chtit nekdo nemilosrdne smaznout a bude tak blbej, ze me necha to vytahnout a pouzit, tak zakaz nezakaz pouziti smaznu ja jeho.

A ted mi reknete, jestli je rozdil v prakticke ukazce tak veliky, aby to stalo za vic, nez za jeden petiradkovy prispevek ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od vsw » úte 17.1.2012, 23:57

Chybi mi vyjadreni LEXu k teto veci :mrgreen:
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 18.1.2012, 7:49

vsw: *3* *47*

cmk: rozdil je v zakladnim principu, proste a jednoduse v nerovnovaze sveta. Zni to mozna hloupe, ale tak jako si nehodlam pri vstupu do metra/vlaku vybijet, tak stejne tak se pokusim udelat neco s touhle idiotskou cedulkou. Ano, mozna se to tobe zda malicherne, ale dle meho nazoru jsou tyhle nuance presne to, co byl mel mimojine i resit LEX.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od cmk » stř 18.1.2012, 10:45

Aha, takze dalsi tema, do kteryho by se melo sit a resit...

Stejne, jako se silo a resilo EFMJ. Kdosi tu vykrikoval, jak je to jasny, ze je tu jednoznacne legalni a vubec nic pri pouziti nemuze hrozit. Az se nekdo nasral, nechal to vyhodnotit na 100% a vsichni ti, co v tichosti drzeli hubu a spolehali na jakesi pravni vakuum (protoze jim bylo jasne, ze po kategorizaci to bude A pro kratke), tak byli v pytli.

A dalsi a dalsi...

Nadseni pro dobrou vec a prehnana aktivita = medvedi sluzba dobre veci :-(
(Zvlaste, pokud jde o uredniky a politiky, pro ktere je kdokoli nadseny a pracovity temer tridnim nepritelem, ktereho je potreba zariznout).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od kolaCZek » stř 18.1.2012, 10:49

Taky mam pocit, ze bude lepsi tise soupat nohama a nehnat to do extremu. Taky se muze stat, ze jasne zavedou, ze za tuhle cedulku proste s kverem nesmis. A za kazdou cedulkou uz bude nastartovany prislusnik s pripravenym blockem. Pak si staci skocit na postu a do obchodaku a hnedle 2 prestupky a papa zbrojaku. :lookround:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » stř 18.1.2012, 11:32

S474N píše: cmk: rozdil je v zakladnim principu, proste a jednoduse v nerovnovaze sveta. Zni to mozna hloupe, ale tak jako si nehodlam pri vstupu do metra/vlaku vybijet, tak stejne tak se pokusim udelat neco s touhle idiotskou cedulkou. Ano, mozna se to tobe zda malicherne, ale dle meho nazoru jsou tyhle nuance presne to, co byl mel mimojine i resit LEX.
To je fakt svanda, cetl jsi podminky pro prepravu osob u Ceskych drah? Ja jo a neni tam nikde nic o tom, ze bys mel jako zbran vybijet. CD pisou o zbranich jen v clanku 186 vseobecnych podminek pro prepravu osob. Pisou tam, ze nesmis prepravovat zavazadlo jehoz obsahem je NABITA zbran. Podmiky ke stazeni jsou zde. Nevim jak ty, Satane, ale ja bych rozhodne kver v batohu nebo kufru nemel nabitej, takze jsem z obliga. Pokud kver nesu (nosim), mam ho na tele, takze jsem zase z obliga :)

V metru muzou osoby opravnene nosit zbran ji nosit a to i s naboji, pokud jsou v prislusnych obalech, coz je u me i zasobnik pistole :) Priznam se, ze jsem dal nepatral, jestli neni nekde v dodatku specifikace toho obalu, ale jak rika cmk, nestoural bych do toho....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 18.1.2012, 15:27

SDE: ano je videt, ze tva pamet saha opravdu velmi daleko. Dam ti mensi tip, dohledej si prislusne tema zde na foru. Dokonce je i ve stejne sekci - Pravni koutek. A zkus potom hadat, na ci popud se ty prepravni podminky zmenily. Holt nekdy by ti mozna prospelo vic cist, nez kecat. *4*

V kazdem pripade, tato vec s preskrtnutou zbrani se posunula opetovne kousek dale:
Dobrý den,

Vámi uváděnou značku jsem v českých technických normách nenašla a ani nevím, kdo ji vymyslel a zřejmě ji i někde uveřejnil. Snad by Vám mohl poskytnout informace "Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva" http://www.cuzzs.cz. Ještě pro Vaši informaci uvádím, že existuje řada norem ČSN pro střelné zbraně a střelivo a jejich zkoušení. Jedná se o 27 norem s označením třídy ČSN 39 50... Bližší informace popř. nahlédnutí do těchto
norem popř. jejich získání Vám poskytne naše Informační centrum ÚNMZ - Praha 1 , Biskupský dvůr č. 5 . (http://www.unmz.cz).

S pozdravem
Ing. Marie Živcová
Timto bych chtel apelovat na vsechy, tato sekce by mela byt urcena pro pravni nazory a ne veci typu "sousedka Kudlakova rikala, ze...." pripadne "..to nejde". Vsechno jde, jen se musi chtit!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od cmk » stř 18.1.2012, 18:58

Vsechno musi jit, to je pravda.
EFMJ slo kategorizovat jako A pro kratke, preskrtnuta Berretta bude vlozena do normy jako "absolutni zakaz vnaseni palnych zbrani do objektu, protoze si to majitel kurva doopravdy preje".

Staci jeste par vasnivych diskuzi, par dotazu a pruzeni na spravnych mistech a ono to prijde :-)

Machrovat bohuzel muze jen ten, kdo ma kridla :-( (na pozadani ten poucny vtip prevypravim).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od kolaCZek » stř 18.1.2012, 19:01

Tak, tak... Cim vic se do hovna rejpe, tim vic smrdi. Radsi bych na to, ze tenhle zakaz neni uplne doresenej moc nepoukazoval. Nebo nam ho nekdo doresi a budeme vseci v rici...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od panvrabec » stř 18.1.2012, 19:30

cmk píše:Jen si zkusime strucne shrnout, co tu resime.

a) znacka znamena "zakaz vstupu se zbrani" - tak jako tak, ja tam chci, zbrani nikoho neohrozuju, nosim ji skryte. Nicmene se ohnu pro spadly vyberovy listek na 1.000.000 Euro a ochrankar uvidi, ze mam u sebe G17. Co se stane? Nic. On ma beztak zakaz zasahnout. maximalne me doprovodi ven a rekne mi, abych tam priste nechodil se zbrani, ja mu na to reknu, ze sorry, ze jsem chudy na ochranku, ale ten milion Ecek si musim pohlidat, protoze je to pro me kurva hodne penez (milion Ecek je nadsazka, pokud nekdo nechape). Az si pujdu pro dalsi mega, stejne pujdu s pistoli, protoze i kdyby to s ochrankarem nesvihlo a byl tam priste znova, nebude si me pamatovat. A kdyz jo, zase neudela nic. A kdyz me hned v ty bance bude chtit nekdo nemilosrddne smaznout a bude tak blbej, ze me necha to vytahnout a pouzit, tak zakaz nezakaz vnaseni smaznu ja jeho.

b) znacka znamena "zakaz pouzivani zbrani" - tak jako tak, ja tam chci, zbrani nikoho neohrozuju, nosim ji skryte. Nicmene se ohnu pro spadly vyberovy listek na 1.000.000 Euro a ochrankar uvidi, ze mam u sebe G17. Co se stane? Nic. On ma beztak zakaz zasahnout. maximalne me doprovodi ven a rekne mi, abych se se zbrani ohybal opatrneji, ja mu na to reknu, ze OK, ze jsem chudy na ochranku, ale ten milion Ecek si musim pohlidat, protoze je to pro me kurva hodne penez (milion Ecek je nadsazka, pokud nekdo nechape). Az si pujdu pro dalsi mega, stejne pujdu s pistoli, protoze i kdyby to s ochrankarem nesvihlo a byl tam priste znova, nebude si me pamatovat. A kdyz jo, zase neudela nic. A kdyz me hned v ty bance bude chtit nekdo nemilosrdne smaznout a bude tak blbej, ze me necha to vytahnout a pouzit, tak zakaz nezakaz pouziti smaznu ja jeho.

A ted mi reknete, jestli je rozdil v prakticke ukazce tak veliky, aby to stalo za vic, nez za jeden petiradkovy prispevek ;-)

Bčko je blbost, nemusel jsi psát tak dlouhý článek (vlastně kopírovat), protože pokud je zákaz používání a ty ji nepoužiješ, tak se v podstatě ničeho nedopouštíš, kromě malinkého odhalení. Jako použití bych viděl úplně něco jiného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » stř 18.1.2012, 21:13

Ach promin, Satane, sypu si popel na hlavu za to, ze jsem si nenasel toto skoro 7 let stare tema na samem dne rubriky Pravni koutek. Pokud vim, tak dopisy neprispely vubec nicemu, protoze stiznosti v tom tematu jsou na ROPID a na DPP, coz s Ceskejma drahama nema moc spolecnyho ne? :)

Navic z dopisu vyplynulo, ze podminky se nemenili, jen se tam dohadovali o jejich vykladu... DPP potvrdil, ze noseni je v caiku, protoze to neni zavazadlo, ROPID na druhej dopis ani neodpovedel...

Jinak ale souhlas s cmk a spol. Budme radi, ze je par nejasnosti, kdy nam nikdo nemuze nic udelat. Jak jsem rikal uz od sameho zacatku, a jak ted rika i cmk, je to majiteluv barak a on urcuje pravidla. Tezko muzem cekat, ze kdyz do toho budem stourat moc, tak prijde neco jinyho nez ze:
cmk píše:preskrtnuta Berretta bude vlozena do normy jako "absolutni zakaz vnaseni palnych zbrani do objektu, protoze si to majitel kurva doopravdy preje".
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od S474N » stř 09.1.2013, 16:29

Takze at zase trosicku popojedem, v navaznosti na prispevek vyse (zde) byl polozen dotaz primo na infocentrum.

Jejich odpoved:
Vážený pane,

lituji, ale normy třídy a skupiny 39 50 se zabývají terminologií a
zkoušením zbraní a nábojů pro civilní potřebu a neřeší bezpečnostní
značky. Veškeré informace o platných (i neplatných) normách naleznete v
Seznamu ČSN na našich webových stránkách - http://seznamcsn.unmz.cz Tam
je možnost vyhledávat i podle částí slov z názvu, k dispozici jsou náhledy
do norem i detailní informace o nich.


S pozdravem,

Alena Kubátová
Informační centrum

Úřad pro technickou normalizaci,
metrologii a státní zkušebnictví
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Samolepka u vstupu do mého zaměstnání - přeškrtnutá pist

Příspěvek od Piggy » stř 09.1.2013, 22:33

Přátelé, zkusím to znovu:
1. obrázek přeškrtnuté zbraně podle normy znamená "zákaz vnášení zbraní"
2. norma řeší, jak má obrázek vypadat (tvar, velikost, barva), jinak nic
3. obrázek nevytváří zákaz, slouží k vyznačení prostoru, kde takový zákaz platí
4. zákaz lze stanovit jenom zákonem nebo na základě zákonného zmocnění (zákon o zbraních, zákon o soudech a soudcích, letecký zákon atd.)
5. umístění samolepky v místě, kde takový zákaz není, je samo o sobě v rozporu se zákonem (při troše snahy by to mohl být i nějaký přestupek nebo správní delikt)
6. vymáhání neexistujícího zákazu je samozřejmě také nezákonné - když si dám na dveře provozovny cedulku "Placený přepravní prostor metra", také tím nevznikne povinnost označit si při vstupu jízdenku či v opačném případě zaplatit pokutu
7. zákaz vnášení zbraní může být samozřejmě uveden třeba v provozním řádu obchodního centra; v takovém případě znamená, že majitel či provozovatel nedává souhlas - tudíž se vztahuje na zbraně v režimu držení při jejich přepravě, nošení se netýká.
Podtrženo a sečteno: samolepka nejspíš upozorňuje, že provozovatel nesouhlasí s držením zbraní v takto označeném prostoru. Je tedy zakázáno vlézt tam se zbraní (zpravidla v přepravním obalu) cestou na/z/do/k střelnice/honitby/puškaři.
Nošení je povoleno zákonem a omezení jsou uvedena v zákonech.
Jediné, co mi není jasné, je rozsah oprávnění/omezení k nošení zbraní kat. D.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz