Trest smrti - 15 duvodu, proc ano


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » úte 25.4.2006, 10:54

Můj názor na trest smrti je jednoznačně ANO. Domnívám se že tento trest musí existovat ve společnosti už jen z důvodu jakéhosi "odstrašení" potencionálního zločince, který svůj TČ provádí už s vědomím že tento trest existuje a může jej dostat! Myslím, že by to vedlo k částečnému snížení kriminality v oblasti težkých trestných činů. A co se týká udělení takového trestu, mělo by existovat úplně odlišné odsouzení a postup justice než při běžném soudním líčení. Tzn. pokud je zločinec k takovému trestu odsouzen, musí existovat naprosto samostatná a nezávislá vyšetřovací skupina, která opět celou kauzu v plném rozsahu přezkoumá bez ohledu na soud a vydá svůj názor nutný pro výkon trestu. Další důležitou věcí je neprovádět výkon rozhodnutí soudu ihned (myšleno trest smrti), ale s odstupem nejméně 10-ti let. Má to dva významy: 1) mohou vyplavat nové skutečnosti v posuzování a faktech TČ, 2) zločinec si to řádně protrpí a uvědomí - morální trest, nikoliv jen fysický. Takovéto postupy by vedly k co možná nejmenší možnosti justičního omylu a ke spravedlivému trestu nenapravitelného jedince.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 25.4.2006, 11:10

Willy: ono to jde osetrit i jinak - treba 2x nebo 3x a dost. Proste a jednoduse, pokud by nekdo spachal vrazdu, odsedel si 10 let a potom by zase neco udelal, tak rovnou setnout hlavu. U takovehoto cloveka je justicni omyl takrka vyloucen.

stengan: obchod se smrti? I dnes se da "legalne" zabit, takze to neberu jako argument.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » úte 25.4.2006, 11:48

Myslím si, že doživotní tresty by byly dostatečně odstrašující za předpokladu, že by se jednalo opravdu o TREST a ne o pobyt ve slušném hotýlku, kterej těm hajzlům my všichni platíme. Možná by pak i byla pro postižené příbuzné a přátele obětí větší satisfakce, po odeznění prvních emocí, skutečnost, že dotyčný vrah hnije v base, odkud se už nikdy nevyhrabe a musí na sebe pěkně makat aby měl co do huby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 25.4.2006, 13:05

Presne tak.. Trest smrti - za prisnych podminek (a nejlepe zejmena pro recidivisty) - proc ne.
Ale HLAVNE - zprisnit vezensky rezim. zadna televize nebo nic podobnyho. preuceni (tzn. nejake studium ve vezeni) klidne, ale vydela si na nej. jidlo lepsi nez trocha chleba a voda klidne, ale odpracuje si to. musi to byt trest, ne dovolena all-inclusive.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » úte 25.4.2006, 13:40

nj, tohle vsechno vi normalni slusni lide, ale pak je tady parta idiotu, kteri bojuji za prava veznu, a ti jaksi nedovoli takovehle, ac naprosto chvalihodne, pocinani vuci nim.

ja osobne jsem take proto, aby pracovali a kdyz ne, budou mit hlad ...
zadna televize, cigara, navstevy, nic, proste TREST...

ale zase na druhou stranu si dovedu predstavit jak by se to asi libilo me, kdybych byl odsouzen v pripade nutne obrany nebo neceho v tomhle smyslu, kdy jsem se zachoval podle pravidel slusnosti, sveho a vseobecneho presvedceni co je spúravne a nase uzasne soudnictvi by me zavrelo do lochu ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 25.4.2006, 15:47

Zas netvrdim, ze to maj bejt uplny galeje. Hlavne nic zadarmo. A predpokladam, ze ty bys nepatril mezi ty, co misto nejakeho zamestnani v ramci veznice delaji vsemozne boure za kvalitnejsi televize a mobily na celu...
Navic si myslim, ze kdyz si ve veznici zvyknou valet sunky, tak pote, co vylezou, potrebujou nejakej rychlej jednoduchej zpusob jak prijit k penezum. Bum starenku po hlave a jde se na pivo. At si radsi zvykaj, ze je normalni makat nebo - jak je v tomto state obvykle - zit z podpory a byt na tom lip nez ti co makaj :lol:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 25.4.2006, 16:26

M a r c e l píše:2Stepan: s tebou nema cenu diskutovat, jsi psychicky naruseny clovek !!!
Nojo, to je moc jednoduchý, napsat něco takového, že? Ale reagovat věcně na to, co jsem napsal, to už neumíš, jsi na to asi příliš hloupý. Napsal jsi blbost (život jednoho má stejnou cenu jako život dvou set, takový nesmysl), všimni si, že já jsem nereagoval tak, že jsem napsal, že jsi debil, já jsem napsal racionální protiargumenty. Ty na ně nejseš schopný reagovat. Diskuze s tebou doopravdy nemá smysl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » úte 25.4.2006, 16:39

nemyslím,že je vhodné sa navzájom osočovať
treba rozdiskutovať tému-každý ma iný názor--od toho to predsa fórum je.Osobné invektívy do debaty nepatria.Každý je iný.... :wink:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » úte 25.4.2006, 20:18

Stepan píše:
M a r c e l píše:2Stepan: s tebou nema cenu diskutovat, jsi psychicky naruseny clovek !!!
Nojo, to je moc jednoduchý, napsat něco takového, že? Ale reagovat věcně na to, co jsem napsal, to už neumíš, jsi na to asi příliš hloupý. Napsal jsi blbost (život jednoho má stejnou cenu jako život dvou set, takový nesmysl), všimni si, že já jsem nereagoval tak, že jsem napsal, že jsi debil, já jsem napsal racionální protiargumenty. Ty na ně nejseš schopný reagovat. Diskuze s tebou doopravdy nemá smysl.
Víš co, přijď nám to říct osobně ve čtvrtek večer nebo v pátek večer na AVIM.
Můžeš nám prokázat, že nejsi psychicky narušené dítě...
Když chceš diskutovat a přijímat argumenty, tak je přijímej 8)
já bych si s dovolením také vzal...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 25.4.2006, 21:38

Zbytečně se od Štěpána nacháváte rozčílit. :twisted:

Štěpánovi dělá zdřejmě dobře :D když si s někým nerozumí a pak může dohadovat a arogantně argumentovat.
Nabýdek na společný pokec už dostal nešpočítaně snad od každého,ale jak je videt zatím nemá zájem :?: snad mu jednou dojde že tato diskuze je o poznání a porovnání názorů jednotlivců a ne o dohadování se a plácání nesmyslů bez uvažování nad tím co píše.

Jen tak pro zajímavost Štěpáne zkus se zamyslet :idea: nad tou tvoji teorií o lodích jestli těch dvěstě plavců radeji nepomůže tomu neplavci nebo jestli ten chytrej neplavec si nespočí jestli mu to že jin nepomůže projde tohle je prostě demagogie.To je tak že když se tonoucí chytá stébla a pak řeší jestli to je dobrá věc ale s rozmluvou o trestu smrti to memá nic společního.

A jak napsal Villy tak úvaha že by měl být nějaký časový posum vezi vynesením rosudku a vykonáním je velice rozumná.Stengan :lol: :lol: :lol:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 25.4.2006, 22:21

Lodě byly reakce na Marcelův zcestný názor o hodnotě života. Domníval se, že hodnota života je nekonečná (nevyčíslitelná), pravděpodobně navíc nezávisle na nositeli života. Vzhledem k tomu, že 100 nekonečen je zase nekonečno, domníval se, že hodnota sta životů je stejná jako života jednoho. Domníval se také pravděpodobně, že hodnota života vraha a např. lékaře je stejná (nekonečná).

Jsou to názory velice naivní.

Domnívám se, že to pochopil, že si rozmyslel, kam by vhodil špunt a došlo mu, proč se takto rozhodl. Místo aby uznal svůj omyl, obvinil mě z toho, že jsem blázen, protože na slova bláznova není nutno reagovat. Jak vychytralé a zbabělé. Je však také možné, že oslepen antipatií ke mě se do situace majitele špuntu vůbec nevžil a na svém bludném názoru dále setrvává...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 25.4.2006, 23:52

Stepan: K Tvym spuntum a lodim: Sam musis uznat, ze vzhledem k predchozi debate je to vysinute ad absurdum. Deset vedcu, kteri mohou zachranit svet v nasledujici pikovterine, blabla, deset zlocincu, pro nez je krev sexualnim drazdidlem, blabla....

Pochop, ze existuji veci mezi nebem a zemi. Zkus se zamyslet nad nasledujicimi dvema fakty:
1) Svet neni cernobily.
2) Svet neni cernobily.
Mohlo by se zdat, ze jsou stejne, ale je to natolik dulezite, ze jsem je uvedl dvakrat :lol:

-Tzv. zlocinec nemusi byt vzdy zlocinec, muze byt odsouzen nepravem.
-A perfekcionisticky vysneny vedec, ktereho jsi zminoval - myslis, ze nikdy nikoho nenapadl, nebo neco neukradl?
-Ukradl jsi nekdy v zivote neco Ty? Jsi tedy take zlocinec?
-Kdo je potom zlocinec, kdyz ne my vsichni, kdoz jsme aspon jednou porusili zakon?
-Pouze vrah a jemu podobni?
-A co znasilneni? Nebo zabiti z nedbalosti (prejedes celou tridu na prechodu)?
-Nebo rizeni pod vlivem drog?
-Nebo uz kradez auta (kterou bys jinde na foru trestal strelbou zezadu, pokud si dobre vzpominam)?
Zaslouzi vsichni tito nekompromisni trest (smrti, dozivotni nucene prace, prip. -ad absurdum- stredovekke muceni a prodluzovani zivota za ucelem prodlouzeni pozemskych muk? Abych to shrnul, kazdy si zaslouzi trest primo umerny cinu, ktery spachal. A tim se dostavame k nedokonalemu soudnimu systemu. Na te lodi se zlocinci muze byt i jeden vedec, o kterem zatim nevis (a mozna se o nem ani nedozvis) - hmmm, najednou neni tak cerno-bile, jestli lod ma nebo nema jit ke dnu, vid? V nasi spolecnosti totiz mame (povetsinou) dva spunty a rozhodujeme se (v pripade trestu smrti), jestli jeden spunt odebereme. Nevolime zachranu mensiho zla ze dvou lodi a obet te "spatne", ale potrestani jedne jasne viny mezi miliony "dobrych".

Zkus se vzit do situace toho, koho tak bezmyslenkovite soudis. Pochop, ze nejsi vsevedouci a nemusis mit ve vsech svych soudech pravdu. I kdyz jsou dukazy jednoznacne, okamzity trest smrti muze zpusobit nechtenou smrt nevinneho (konspirace, podstrceni dukazu, uplata soudu,.......) - never pohadkam, kdy je zlo trestano presne tak, jak zasluhuje, a dobro vzdy zvitezi nad lzi a nenavisti - probud se do demokracie, kde dela zakony vlada a kde soudy nerozhoduje detektor lzi, testy DNA a kompletni kamerovy druzicovy system, nybrz jen a pouze lide z nasbiranych stop a svedectvi.

V nasi spolecnost (rozumej CR, potazmo stredni Evropu) je dana sada zakonu, podle kterych slozky k tomu urcene udrzuji nejaky poradek (debaty o demokracii, autokracii, anarchii a dalsich prosim vynechme). Vzhledem k tomu, ze je svoboda cestovani, muzes vycestovat kam se Ti zlibi, treba na Kubu, do Ciny, do Lybie, proste kamkoli, kde Ti povoli pobyt a vyhovuji Ti tam mistni zakony a zvyklosti. Pokud se Ti libi tady, musis (chte nechte) uznat autoritu a soucasne zrizeni. Pokud se Ti to presto nelibi, mas svobodu slova a shromazdovani. Pis petice, premlouvej lidi na ulici, treba si klidne vyhlas stavku nebo hladovku, ale v prvni rade spis vol toho, kdo je Tvym zamerum nejbliz, prip. sam kandiduj a zmen to.

Ale pochop, ze kdyz Tve myslenkove pochody - "jaktoze kdyz neco, tak me zavrou? Dyt je to spravny!". Odpoved: "protoze jsou takove zakony CR" - nasleduje dalsi otazka typu "ale proc, ja nechci, jaktoze kdyz neco, tak me zavrou? Dyt je to spravny!" - kazdy na Tve prispevky jen zira a nechape.

Proste prijmi fakta jak jsou a uvedom si moznosti, ktere mohou ta fakta zmenit. Pokud vim, tim, ze slepe opakujes sve odhodlani (resp. nejistotu) ne/zakonneho jednani, nas (ani vladu CR) nepresvedcis o tom, abychom to akceptovali.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 25.4.2006, 23:57

Starosta píše:1) Svet neni cernobily.
2) Svet neni cernobily.
Mohlo by se zdat, ze jsou stejne, ale je to natolik dulezite, ze jsem je uvedl dvakrat :lol:
Cerveny trpaslik? :roll: :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » stř 26.4.2006, 0:12

Stepan píše:Lodě byly reakce na Marcelův zcestný názor o hodnotě života. Domníval se, že hodnota života je nekonečná (nevyčíslitelná), pravděpodobně navíc nezávisle na nositeli života. Vzhledem k tomu, že 100 nekonečen je zase nekonečno, domníval se, že hodnota sta životů je stejná jako života jednoho. Domníval se také pravděpodobně, že hodnota života vraha a např. lékaře je stejná (nekonečná).

Jsou to názory velice naivní.

Domnívám se, že to pochopil, že si rozmyslel, kam by vhodil špunt a došlo mu, proč se takto rozhodl. Místo aby uznal svůj omyl, obvinil mě z toho, že jsem blázen, protože na slova bláznova není nutno reagovat. Jak vychytralé a zbabělé. Je však také možné, že oslepen antipatií ke mě se do situace majitele špuntu vůbec nevžil a na svém bludném názoru dále setrvává...
nerekl jsem ani slovo o zivote slusneho cloveka / neslusneho to zaprve

zadruhe jsem se do tve demagogie se spunty nevzival protoze ji proste neuznavam ...

zatreti, nehodlam s tebou dal diskutovat, protoze jsi nepochopil zakladni principy na kterych stoji a funguje moderni spolecnost a timto konci moje debata mna jakekoliv tvoje pripominky, nema to totiz smysl...

delej jak chces, kazdy sveho stesti strujcem ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » stř 26.4.2006, 0:14

Tento příspěvek je trochu OT, ale nemůžu si pomoct.

Stepane: Nechceš přestat filozofovat nad nesmyslnými příklady a přestat se hádat s ostatními účastníky fóra? Viz tvoje "jsou to názory velice naivní" nebo "jak vychytralé a zbabělé" či úvaha na téma hodnotností (nekonečností) životů, což jen podněcuje vášně. Už jednou jsem se tě ptal kdo nebo co ti dává právo takhle soudit a odpovědi jsem se nedočkal, táži se tedy znovu?! Chápu, že třeba reakce ostatních k tobě také nemusí být už úplně objektivní, ale částečně jsi si to zavinil sám, což ty moc dobře víš.

Sám se tady stavíš do role toho, který posuzuje nevyzrálost a naivitu ostatních. Opravdu řešíš vždy věci s takovou radikálností a černobíle nebo existuje i šedá a jiné barvy? Pokud ne tak musíš mít hrozně složitý život. Jak přijímají lidé v okolí tvoje jednání nebo se tím tajíš?

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 26.4.2006, 0:23

jÁ BYCH BYL TAKY PRO TREST SMRTI

Ale samozřejmě že by se posunula i trestna hranice za vrazdu umyslnou minimalne 40 let - trest smrti ůmyslně zabiješ je z tebe vrah a můžeš zabít znovu
Naopak zase pokud človek nekoho prejede nebo tak neco omylem bylo by to 1-10 let nebo podminka proste na okolnostech
pokud by se zvýšila hranice trestu a byl by i trest smrti lidi by si to víc rozmýšleli
a ty pracovní tábory bych taky bral bylo by to velmi dobré
ale naopak bych trochu lepe vychytal obranu cloveka pred blaznem nebo pachatelem aby se nestavalo ze clovek branil svuj zivot a dostal treba 3 roky za neprimerenou obranu
Nejsem zadny masochysta lae trest smrti si predstavuju jako popravu strelnou zbrani jak to bývalo třeba za války atd. nebo křeslo.

Je to pouze můj názor

Stepane srovnej si to v hlave.Vyhledej odbornou pomoc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 26.4.2006, 0:28

Stepan píše: Varianta 3.
Na první lodi je jeden vynikající vědec, ktery vyvíjí léky. Na druhé je sto zločinců, kteří neumí nic jiného než lidem ubližovat.
Mimochodem, logicky dusledek Tve varianty tri by byl ten, ze pokud zachranis vedce, je pravdepodobne, ze ta stovka zlocincu se pokusi zachranit tim, ze se dostanou na lod k tomu vedci. Jak to bude probihat potom? Neni takova uvaha logicka?
Aha, ja zapomnel, Ty UZ JSI VLASTNE HODIL ten spunt...... To je oc tu bezi, premyslej, pak konej (mluv).

Elementarni matematika? Hmmm.
Jiste, ve vysledku je to min. Ale ta loterie o smrt zadarmo - a kazdych pet let k tomu - to bych nechtel hrat.
Stejne jako jsi Ty kritizoval "komunisticke vnimani" a osocoval jsi nas, ze pokud nejsi cvicena opicka a jen trochu se odlisujes, hned bychom Te zavirali do vezeni jako komunisti, kterym se pricis v jejich moralce - ja ted zas kritizuju Tvoje nadrazene chovani, jako by se Te vubec netykal osud nevinneho cloveka - "byl popraven v zajmu statu, ubylo nam totiz trestnych cinu do dalsi petiletky". Ja v tom nevidim rozdil.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 26.4.2006, 0:33

Mark: Presne tak :lol:
Willy: Naprosty souhlas...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » stř 26.4.2006, 7:41

Já si prostě myslim, že názor, že jeden a 40 životů mají stejnou hodnotu, je blbost. Protože člověk se špuntem by zachránil těch 40. Řekne mi někdo nějakej důvod, proč by měl zachránit jenom jednoho?! A proč zachrání těch 40? Protože víc životů má větší hodnotu než míň.

Takže máme obětovat nějakého člověka popraveného neprávem, abysme zachránili život nepoměrně většímu počtu lidí? ANO, MY TO MUSÍME UDĚLAT. Někdy je prostě nutné vybrat si menší ze zel.

Pozn: Už jsem říkal, že být popraven neprávem a zavražděn na ulici je stejně nespravedlivé. Poprava neprávem není víc morálně nepřijatelná, než vražda.

Chtěl bych vidět odpůrce trestu smrti jak vysvětluje těm 40 lidem, že je musí obětovat, aby dostál svému blbému názoru o nepřijatelnosti justičního omylu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 26.4.2006, 7:45

Starosta píše:Nebo uz kradez auta (kterou bys jinde na foru trestal strelbou zezadu, pokud si dobre vzpominam)?
Bohuzel tento priklad se me osobne ale vubec nelibi. Pokud nekdo dre jako vul, aby si koupil auto a potom mu ho nekdo odcizi, tak dle meho soukromeho nazoru si tu smrt opravdu zaslouzi. Klidne bych si realne dokazal predstavit mu dat sanci a pokud nezastavi a nezanecha sveho konani, tak ho proste smaznout. Pokud nekdo nema uctu k tvemu majetku, tak nema uctu ani k tvemu zivotu.

Debaty o tom, jak je to s pravem ted v CR ci aplikaci vyse napsaneho prosim nepiste, zakon znam velmi dobre, ale tohle bylo z me strany takove mensi zafilosofovani.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz