POUZDRO pro G19


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od E-Ryc » stř 18.1.2012, 22:28

kolaCZek píše:A proto si dnes odpoledne bezim pro vnitrni kydex od LHS.
Jake jsou prvni dojmy?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.1.2012, 7:05

Zatim jsem nosil jenom jeden den. A popravde, kam se na to hrabe Dasta. Zadny posunovani po opasku dopredu a dozadu. A uz vubec nema tendence pretacet se. Kver sedi jak pribitej a dokonce i vic u tela. Ale diky kuzi se vaha krasne rozlozi a netlaco, jako u Dasty. Dvekrat jsem si musel sahnout, jestli tam vubec krochna jeste je. A o taseni a uklizeni zpet do pouzdra snad ani nemusim mluvit. Proste luxus... :wink:
A to jsem jeste nezkousel chujovinky, jako noseni s trickem v katatech, coz s Dastou nejde.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od midlos » čtv 19.1.2012, 9:09

Ale jakpak by nešlo nošení vnitřní Dasty s tričkem a v kraťasech ?
Jde to velmi dobře. Pokud mám pásek ( a bez pásku nechodím ) nezaznamenal jsem sebemenší posouvání, ani pootáčení ( padání ) pistole v pouzdru.

Asi mám nějakou divnou postavu, ale jak píšeš ty, častokrát se musím přesvědčit, jestli vůbec Glocka mám, protože ho prostě necítím.

A to během dne sedám a vysedám z auta, chodím pomalu a zase rychle. Poměrně dost často běžím, skáču.

Ze začátku jsem taky chtěl být "IN" a tak jsem uvažoval o různých pouzdrech z kůže a z kydexu a já ti ani nevím z čeho všeho ještě.

Ta Dasta je jedinečná v poměru cena/ užitná hodnota.
Pokud jí někdy prošoupu, tak není problém koupit za 240,- novou.

Já jí nikomu necpu, ale určitě zůstanu u ní. Nic lepšího nehledám ani nepotřebuju.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.1.2012, 9:18

Tak kazdemu sedi neco jinyho... Ja samozrejme taky nosim pasek. Ale, ze by se dala vnitrni Dasta nosit skryte s trickem v kalhotach jsem si nevsiml. (Tim myslim, ze ti zastrceny triko kreje kver.) Kazdopadne jsem docela hubenour. A moje kostnata rit a bok se o G19 v Daste docela otlacovaly. Nebylo to nic hroznyho, ale po celem dni to citit bylo. Ted mam vystarano. :wink:
Navic je z toho uplne labuzo taseni a uklizeni kveru zpatky do pouzdra. Do mekky Dasty se kver strka o poznani hur. A po taseni z Dasty mi padaly kalhoty. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od HV » čtv 19.1.2012, 9:39

Jo to je fakt, kydex drží svůj objem i po vyjmutí zbraně, to je určitě výhoda. Možnost výškového nastavení a nastavení náklonu pouzdra také není k zahození. Dastu jen tak nenapolohuješ.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od midlos » čtv 19.1.2012, 10:12

Jo, to máte pravdu, zastrčení pistole do Dasty se zapnutými kalhotami a páskem je určitě obtížnější, než do kydexu, kterej je pořád "otevřenej"
Ale jde to.
No a k tomu skrytému nošení v Dastě se zastrčeným trikem.
Tak to opravdu nelze. Měl jsem samozřejmě na mysli triko vystrčené z kalhot.

Pokud to s Vaším pouzdrem jde, nosit zastrčené triko a současně splňovat jak "skryté nošení", tak možnost rychlého tasení, potom beru zpět preferování Dasty. Takové pouzdro bych taky bral.
Jestli máte někdo fotku, rád bych se podíval.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od HV » čtv 19.1.2012, 10:15

:) tak to asi ne. Pažbičku nosím odhalenou, buď triko venku nebo triko v kaťatech ale zbraň na něm a přes to mikina. Ono těžko zandáš triko do kaťat když tam jsou hooky na držení pouzdra.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.1.2012, 10:20

Ale jo... Jenom ho musis objednat s J hooks. :wink:
Funguje to podobne, jako Crossbreed Supertuck: http://www.youtube.com/watch?v=Sba22lojGbw
A fotky treba tady: http://www.actionzone.cz/actionzone/www ... php?id=965
(s J hooks tam fotka bohuzel neni)

EDIT: Tady je s J hooks: http://media.snimka.bg/8976/024207018-big.jpg. Je tam krasne videt, kam zastrcis triko.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od HV » čtv 19.1.2012, 10:34

Mám J-HOOKy, C-HOOKy i oka. Prozatím hodnotím nejlépe C-HOOky. Jsou dělané stejně jako J-KOOKy ale na konci je C namísto J. Prostor pro triko je tedy stejný. Cca 3 - 4 cm. Asi by to šlo, ale moc pohodlné mi to nepřipadá, tedy pokud nemáš všechna trika kratší než já :mrgreen: . Dávám přednost volnosti.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.1.2012, 10:39

HV: Ja to jeste nezkousel, tak nevim, jak je to s pohodlim. Taky nejsem zrovna nadsenec do kratkych tricek zastrcenych v kalhotech. A je mi uplne jasny, ze kdybych byl v nejaky osklivy situaci, ve ktery bych musel tahat Glocka, tak se stejne ve stresu pres to triko nedostanu. A na potvoru se mi do nej kver zamota. :lol:
Ale kdyby byla nouze, tak se s tim da skryte nosit i v kvadru. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 204

Registrován: pon 29.8.2011, 8:24

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Šumpersko

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od chasa81 » čtv 19.1.2012, 11:21

Chystám se na LHSko. Co je podle vás nejlepší volbou c-hook, j-hook nebo oka?
A zvolit kydex z obou strane nebo kůže a kydex??
Glock 19 Gen4, ZVI Kevin, Smith & Wesson M&P 15-22 sport, Glock 19 gen3 oliv
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.1.2012, 11:23

Ja mam kydex z jedne strany a J hooks. A naprosto luxus. :wink:
I kdyz ty C hacky by taky nemusely bejt spatny. :roll: Daj se nekde doobjednat jenom hacky?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od HV » čtv 19.1.2012, 14:08

C-čka považuji za lepší než J. Tedy pokud nemáš pevný pas u kalhot a nezvolíš 1,5", pak by to možná šlo. Já mám 1,75" a ty mají tendenci pouštět J pod pásek. Mám 4cm široký pásek a na ten mi C-čko sedne jak prdel na hrnec. Problém je samozřejmě v tom, že silný pásek je třeba do Céček zasunout jako do ok. Mám opasek od Evy Chadimové, zesílený, ten se obtížně ohýbá. Zbraň tedy buď ponechávám v kalhotech nebo vyndám z pouzdra a vybiji. Jo a kydex na častější tasení a soutěže doporučuji oboustranný. Jednostranný na nošení dobrý ale na časté tasení horší. Veškerou bižuterii lze doobjednat. Chochola mi objednával C a oka, chce za to 5 Euro za kus. Mimochodem, kdyby měl někdo zájem o LHS na G26 s jednostrannou skořepinou a J-Hooks, mám stále platný inzerát na prodej.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 204

Registrován: pon 29.8.2011, 8:24

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Šumpersko

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od chasa81 » čtv 19.1.2012, 16:43

HV napsal: "Tedy pokud nemáš pevný pas u kalhot a nezvolíš 1,5", pak by to možná šlo. Já mám 1,75" a ty mají tendenci pouštět J pod pásek."
Tomu přesně nerozumím. :roll:

Je možné, že jednostraný kydex lépe sedne k tělu? Nebo je to stejné a je to jen levnější varianta k oboustranému?
Glock 19 Gen4, ZVI Kevin, Smith & Wesson M&P 15-22 sport, Glock 19 gen3 oliv

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od HV » čtv 19.1.2012, 21:01

J-hooks i C-hooks jsou omotané okolo lemu kalhot a pak spuštěné pod opasek, kde se J-hook zahákne za spodní okraj a C-hook sevře oba okraje. Když je lem kalhot jemný, mekký, to omotání má tendenci mačkat lem a spouštět pouzdro níže, tudíš J-hooks může slézt až pod pásek. Je ale přitisknut opaskem, tedy při tasení se zase zachytí. Jednostranná skořepina opravdu o něco lépe přilehne k tělu, rozdíl je ale nepatrný.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 204

Registrován: pon 29.8.2011, 8:24

Zbraň: Glock 19 Gen4

Bydliště: Šumpersko

Re: POUZDRO pro G19

Příspěvek od chasa81 » čtv 19.1.2012, 21:05

Díky za vysvětlení, přesně to jsem potřeboval vědět. :wink:
Glock 19 Gen4, ZVI Kevin, Smith & Wesson M&P 15-22 sport, Glock 19 gen3 oliv

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz