Výbušný terčík domácí výroby


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Výbušný terčík domácí výroby

Příspěvek od FRENKY » ned 15.1.2012, 17:46

Chvilku jsem váhal zda to sem dát..ale koneckonců jsme dospělí.. :)

Našel jsem při novoročním úklidu ve sklepě přesnídavkovou sklenku se směsí, ze které jsem jako malý kluk vyráběl bouchací kuličky.
Tak jsem dneska usypal do krabičky od sirek, zabalil průhlednou isolepou aby se nesypalo, přidal provázek a zavěsil na terčový stojan..a střelil.

No nádhera ..záblesk, oblak žlutého dýmu... prostě krása :)

Příště zkusím vylepšit konstrukci a místo krabičky od sirek použít alobal..aby se to dalo naplocho přilepit na desítku.

Teď ke složení směsi. Je to takzvaný flash prach. Skládá se z jednoho dílu práškového hliníku (stříbřenka) a jednoho dílu oxidu olovnato-olovičitého (Suřík), nebo pokud neseženete Suřík, tak dva díly manganistanu draselného (Hypermangan) rozemletého na prach.
Pozor: Hypermangan drtit samostatně a až potom smíchat s hliníkem, jinak vám to blafne.

Směs je bezpečná. K iniciaci dojde buď ohněm, nebo prudkým nárazem. Je taky stálá v čase (ta co sem našel má tak 20 let..a jak blejskla panečku) :).
Přesto je při výrobě opatrnost (a brýle) na místě.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 52

Registrován: pát 15.7.2011, 20:12

Bydliště: Ostrava

Re: Výbušný terčík domácí výroby

Příspěvek od neBulizer » čtv 19.1.2012, 12:33

Domem v Ostravě otřásl výbuch, exploze muži potrhala prsty

Nejen v souvislosti s příchodem nového roku vyjíždějí záchranáři k vážným zraněním způsobenými výbuchy. Ve středu večer v Ostravě-Michálkovicích jednačtyřicetiletému muži explodovala v ruce zatím neznámá látka. Hrozila mu amputace prstů.

http://ostrava.idnes.cz/domem-v-ostrave ... zpravy_jog

Uz to asi nekdo zkousel ...
Steyr M9-A1

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz