28.01.2012 - Čekanice - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od coffee » ned 29.1.2012, 20:50

SDE: Víš, to si poněkud značně protiřečíš. Buď je to procvičování obranných nácviků a pak mají být všichni oblečeni odekvátně počasí nebo soutěžíme a pak jsou normální lehké košilky i v -10 °C. Já to už beru za nesportovní chování a to je v pravidlech ohodnoceno jasně.
A jestliže je to závod a ten končí porovnáním výsledků, tak by měli mít všichni porovnatelné podmínky. O těch sportovních speciálech to tolik není. I ten dvoupaleček můžeš mít poladěný, jsou od toho jednotlivé divize, aby soutěžily podobné zbraně. Mám za to, že Míra Zapletal používal G17, takže ono je to v rukách, ne ve zbrani.
V základu byl pěkný závod, ale aby byl vyjímečný, je třeba dodržet pointy situace a předpokládaná správná řešení. I na 1 šlo vyžadovat správné krytí za koly a donutit střelce více se hýbat. A možná spíše než brýle (nabízel v zákulisí variantu, že sundám ty svoje, výsledek by vyšel nastejno :) ), chtělo začít s rukavicemi, který by bylo nutné sundat. Dost střelců zapomínalo na povinnost nejdříve se krýt, pak teprve řešit situace a je na rozhodčích, aby to vyžadovali! Stát v plné kráse a rozhalovat se, musí být považováno za nekrytí.
Situace 2 přímo nabízela využití možnosti změnu pozice terčů a neterčů, ale rozumím raději jednoduššímu řešení, vzhledem k podmínkám.
K 3 tady již padly názory, dál nemám význam to pitvat.
U 4 prosím rozhodčí dbát na dodržování stejných podmínek pro všechny. Začínat s nataženými nebo pokrčenými nohami je přece jen rozdíl. Nevím jak ostatní, ale já takto určitě v posteli neležím.
Ale jinak přes velkou účast závod rychle odstřílený závod prostě s jinačím pojetím situací.
Velká kritika - došly hranolky a nakonec i furt vnucované knedlíky. :lol: ten hospodskej je nějak divnej :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od coffee » ned 29.1.2012, 20:53

Michale, nevím, ale spíše vídávám ku.vení návyků z důvodu soutěžení (krytí,k rytí a krytí). Z pohledu bezpečnosti střelce by měly být správné návyky vítány (pokud tím nemyslíš armádu a jiné složky, ale to už není o LOSu).
adis píše:Ahoj,už se to tady mnohokrát psalo.je to soutěž a jako taková má pravidla.
LEX potažmo LOS má nějaký X-letý vývoj a směr je spíš do sportovního pojetí.Podle počtu střelců si já osobně myslím,že je to správný směr a lidi to baví.Ze začátku LOSu to byl takový srandamač tréning,ale je fakt,že lidi chtěli a chtějí víc.-pravidla,kvalitní rozhodčí,víc situací,postupem času i celoroční pohár,MČR atd.
Já osobně znám ve svém okolí lidi co LOS jezdili,pískali,pořádali-ale už nejezdí,nepískaj,nepořádají.Nechtějí soutěžit na čas,ale taky si nechtějí kurvit správné návyky,které bohužel nejdou z důvodu bezpečnosti na LOSu použít.

Je to prostě každého věc jak to vezme.jestli to bude žrát,nebo to pro něj bude jen tréning-(taky jsem takový střelce zažil ve slanym kam přijeli a bylo jim jedno za kolik vteřin udělali stage,ale zajímalo je jejich krytí,)nebo na LOSku jezdit nebude.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pon 30.1.2012, 14:29

Kafe: No vidis a ja bych zrovna rekl, ze si neprotirecim, protoze ja ani v tech -10 stupnich bundu na zip zapnutou nenosim. Kdyz ani v realu, proc by to na LOSu melo bejt "oblecen neadekvatne pocasi"?
No kazdopadne vidim, ze kazdej to tu vidi proste jinak, takze to nema cenu rozmazavat :)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » pon 30.1.2012, 16:08

O bundách toho bylo napsáno už hodně, i já nejsem zastánce zapnuté bundy. V Čekanicích chválím, že se nespokojili s druky či suchým zipem ale všichni měli povinnost zapnout zip do 2/3.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od nettik » úte 31.1.2012, 20:38

Koukam dalsi fajn zavod."bohuzel" jsem se musel odhlasit,v patek jsme jeli rodit a tak byly uplne jiny starosti :-) ale ma to i sve klady...za 10 let zacnu intenzivne trenovat dalsi dve strelkyne :-)

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od severoun » úte 31.1.2012, 22:44

gratulace :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od admix » stř 01.2.2012, 9:28

HV píše:V Čekanicích chválím, že se nespokojili s druky či suchým zipem ale všichni měli povinnost zapnout zip do 2/3.
To nechapu, kdyz mam u sebe pistoli, tak si nikdy nezapinam bundu na zip, ale jen na druky. _Nikdy_.

Ale je pravda, ze na LOS nejezdim ... :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » stř 01.2.2012, 10:16

Admix: Plně ti rozumím a souhlasím. Sám to nedělám jinak. Zde jde ale o to, aby všichni měli rovné podmínky. Z toho pohledu je prima, když mají všichni zapnuté bundy stejně, tedy na zip, když už to musí být, a nikoliv podle typu bundy, tedy někdo na druky/sucháč a někdo na zip.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od admix » čtv 02.2.2012, 12:58

Vsichni to maji stejne, takze urcite neni ve vyhode ten, kdo normalne nosi zapnutou bundu a dokaze tasit zpod ni, nad tim, kdo pistoli zpod bundy nevytahne (jako ja), A PROTO nosi jen na druky, aby trhnul a tahal.

Totalne nelogicky. (a vim, ze potvrzuju pravidlo o tom, ze nejvic kecaj ti, co na LOS nejezdi :mrgreen: )
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » čtv 02.2.2012, 13:28

:) no jak píši, plně ti rozumím a souhlasím ale pokud si to vymyslí a chtějí to, tak co už s tím? Procedurálně mohou na LOSu vymyslet kdejakou ptákovinu ale vše nakonec skončí stejně. Není to o střílení ale o ...sekání, rozepínání bundy, házení kamenem, otevírání šuplíků, vytáčení tel. čísla, sundavání hadru z hlavy...snad jsem na nic nezapomněl :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Steiner » čtv 02.2.2012, 13:37

Na LOSu platí to co je napsaný v propozicích a co se řekne na briefingu. Když na briefingu řekli že bude bunda zapnutá do 2/3 na zip, tak ji budou mít všichni zapnutou do 2/3 na zip bez ohledu na to jak to kdo mimo tento závod nosí. Tečka. Kecy proč jo a proč ne sou mimo mísu.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » čtv 02.2.2012, 13:54

no vždyť to píšu :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Steiner » čtv 02.2.2012, 14:14

HV: to přece nebylo na tebe, bro :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 02.2.2012, 15:25

Steiner píše:Na LOSu platí to co je napsaný v propozicích a co se řekne na briefingu. Když na briefingu řekli že bude bunda zapnutá do 2/3 na zip, tak ji budou mít všichni zapnutou do 2/3 na zip bez ohledu na to jak to kdo mimo tento závod nosí. Tečka. Kecy proč jo a proč ne sou mimo mísu.
V Ceske republice plati, co je napsany v zakonech. Pokud parlament schvali, ze zbrane jsou spatne a budou zakazane vsechny vcetne spicatejch nozu, tak proste vsichni odevzdame zbrane, noze a vidlicky. Tecka. Kecy proc a k cemu jsou mimo misu.

Promin ale ptat se proc neni nikdy mimo misu, pravidla nejsou zadny bozi slovo. Vymejslej je lidi a jiny lidi to muzou videt jinak. Bavit se tedy o smyslu a tim padem podobe pravidel neni proste nikdy mimo misu.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od JK-stengan » čtv 02.2.2012, 21:27

no tak pár věcí:

situace jsem navrhoval a stavěl já !! takže když někdo něco, tak hurá na mně a ne na p.Bílka.

proč jsem stavěl a co jsem stavěl ??

protože na internetu je každý nachr kdo má do prdele díru,postavil jsem pár netradičních situací dle příspěvků střelců jak by se zachovali a jak by to řešili, ale v realitě je tomu jinak.

stížené podmínky a navození těchto atributů má za následek střelbu ve střesu a snížených viditelných podmínek atd... s bezpečností to nemá nic společného páč ta byla zachována dle platných norem balistické správy pro provoz střelnice !!!!

na blábolo kovovém terči??
je v pravidlech jasně definováno nemá cenu moc odpovídat páč tento jedinec nepochopil, že auto je bariéra průstřelná !!! za kterou se má krýt a nikoliv terč na vzdálenost xx cm nikoliv metrů jak píšou pravidla.

co se týká bundy a jeho zapnutí doma si noste co chcete a jak chcete, ale pokud chcete soutěžit a mít srovnatelné podmínky, tak hold musíte uposlechnout rozhodčího, který to měl nařízeno mnou, aby se dal počítat čas /zásahy/ srovnatelné podmínky pro všechny.

situace 3
střelba od boku s možností kontroly zásahů, byla myšlena na prověření si střelby od boku kdy tuším kam zhruba mířím, ale nemám možnost z mnoha jiných okolností namířit nebo se postavit do výhodné střelecké polohy.

dál mně je to zase jedno jako vždy páč si to postavím dle toho jak mi umožňují pravidla LOS a komu se to nelíbí má možnost navštěvovat IPSC,IDPA,EPP a mnoho jiných zcela jasných střeleckých disciplín, které má možnost si natrénovat s vědomím, že nezkusil nikdy nic jiného nového.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od admix » čtv 02.2.2012, 23:24

JK-stengan píše:komu se to nelíbí má možnost navštěvovat IPSC,IDPA,EPP
Howgh *40*

Z moji strany to nebylo mysleny jako kritika zavodu.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od PaF » pát 03.2.2012, 22:00

Sakra, zase jeden zavod, co stal zato,... a ja nemohl :evil: Priznam, ze jsem z "obranaru" a kazda "komplikace" je pro mne vitanym okorenenim "treninku".

Jen tak dal
- spinave bryle = spina, krev v ocich - to se prece stava, a nebudeme si asi lit do oci praseci krev, ze? Te je lip v jelitech :lol:
-strelba pres dvere, do kterych se tlaci zombie s kvery v rukou = snad se nedozijem, ale kdo vi?! A pokud budou doma deti, mozna to risknes i pres tu manzelku :oops:

Ale pozor - strelec v kosili v -10, to je na vyzvu, at tak zustane vysvlecen do konce zavodu (napomenuti :lol: ) nebo jasne DQ za nesportovni chovani. :evil:
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od kuba » pát 03.2.2012, 22:14

vsechno beru ale na 4stage udelat jakoze strileni pres dvere.. kdyz uz tak poradne a hezky dvere s kukatkem a pres kukatko jako se to muze stat (jako to treba je na zavodech v rajsky zahrade (esp, ess,..)

popripade bych to chapal na 1 terc a pak dalsi mimo.. okej.. ale 4?
ostatni situace hezky.. jediny co nic moc s tema brejlema ze lidi co maj dioptrie si pod ne svoje nedali.. to nebylo pro ne moc feer..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » pát 03.2.2012, 23:27

Lidi, nechte uz toho, tohle je furt dokola jedno a to samy, jak u blbejch na dvorecku.

I kdyz plne chapu SIGovy namitky ohledne zastrikanych brejli, nesouhlasim s nim. V zasade to byla velmi dobre vymyslena situace, bezpecnost nebyla nijak ohrozena. Akorat doslo k desinformacnimu sumu - holt jsem nevedel, ze Jirka dal rozhodcim jasne instrukce ohledne bundy, a ja dal SDE mylnou odpoved na jeho otazku. To me sice mrzi, ale nikdo tim nebyl nijak znevyhodnen, takze se nic nestalo.

V zasade, at uz je situace jakakoliv, vzdy se nekomu bude libit a nekomu zase ne. Stara zlata pravda:

"You can please some of the people all of the time and all of the people some of the time, but you can't please all of the people all of the time." :wink:

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od PaF » pát 03.2.2012, 23:35

2 kuba Njn ale na ulici taky nenosim strelecke bryle... Ja vim, pro vsechny stejne :roll:

Ale to nikdy a nikde nebude. Nekomu je 20, nekomu 50, nekdo vidi jako rys, nekdo jako slepys. Mych 25 kg nadvahy je prusvih, cmk kila navic zvlada perfektne... ale nekteri pacholci snad nezerou a nadvahu nemaji. Meli by startovat s malym pytlem cementu v batohu nebo lepe - na brise :lol: Nekdo vidi pres kryt vrchem, nekdo hold ne. Nekdo ma zada v riti uz ted, nekoho to teprve ceka atd. atd...

Blby je, kdyz blbe vidis, mas 25 kg navic, zada v riti... Ale dobry je, kdyz te to presto bavi :lol:

pravdu dis, Pepiku :D
PaF

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz