Moznost poskodzení


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 3

Registrován: úte 02.8.2005, 19:09

Zbraň: GLOCK

Moznost poskodzení

Příspěvek od vovo » úte 02.8.2005, 19:19

V instrukcnim manualu se pise ze umistneni spouste do krajni predni polohy se muze uskutecnit pouze natazenim a spustenim zaveru, jinem pripade by mohlo dojit k poslodzení zbrane. Jakym sposobem by se mohla zbran poskodit? Mne se to stalo a zbran vypada o.k.. Vite nekdo k cemu by mohlo dojit?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 03.8.2005, 8:46

Presne na toto jsem cetl jiz odpoved jinde, dovolim si to sem prepastovat:

V přední poloze je v činnosti jedna z pojistek glocků (tedy i ostatní, ale o tuto se zde jedná), jíž je kulisa spoušťového táhla, jež mu zabraňuje poklesnout a uvolnit úderník dříve, než v zadní poloze. Pokud tedy máš spoušť vzadu, např. po ráně jistoty, a nos úderníku je před ní, a Ty v této situaci tlakem zezadu na spoušť ji přesuneš do přední polohy, zapomeneš ji tam a následně se pokusíš natáhnout závěr, bude muset nos úderníku přejít přes záchyt na konci spoušťového táhla, avšak toto táhlo se nebude mít kam snížit (kvůli té kulise), a tedy to nepůjde. Uděláš-li to však rasantně, může dojít k ohnutí táhla nebo k poškození kulisy, popř. k obojímu.

Příspěvky: 3

Registrován: úte 02.8.2005, 19:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od vovo » stř 03.8.2005, 19:50

Kdyz sem pochopil tak to poskozeni hrozi jenom pri naslednim natazeni zaveru. Kdyz ji spustim spatky mnelo by to byt o.k.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 04.8.2005, 8:09

Tak já jsem jí už normálně hodil dopředu a nic se neděje. Spíš je to jen takové bububu, aby si s tím lidi nehráli. Samozřejmě, že by mě nenapadlo cvaknout si spoušť dopředu a natahovat si náboj do komory :shock:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 04.8.2005, 8:15

Jonny píše:Tak já jsem jí už normálně hodil dopředu a nic se neděje. Spíš je to jen takové bububu, aby si s tím lidi nehráli. Samozřejmě, že by mě nenapadlo cvaknout si spoušť dopředu a natahovat si náboj do komory :shock:
No prave, tebe by to treba nenapadlo, ale nektere jine zakazniky treba jo *4*. Ja si to s tou spousti taky zkousel xkrat a nic - ale vzdycky v rozlozenem stavu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » čtv 04.8.2005, 18:41

Tohle je stejně jen varování pro ty méně zručný,aby si tu svojí mašinku nerozbily.Taky sem to zkoušel,ale vždy sem vše vrátil do výchozí pozice.Problém by mohl skutečně nastat pokud by při vystavené spoušti došlo k nasazení zavěru.Myslím si,že k poškození by došlo jen v případě většího násilí.
Life On The Edge
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 05.8.2005, 9:13

Když jsem dělal novou spoušťovou pojistku na zblokované spoušti, tak jsem několikrát přetáhnu spoušť dopředu a párkrát i s nasazeným závěrem. Pak jí zamáčkneš nebo natáhneš závěr a spoušť normálně vyskočí dopředu.

Jen bych to z hlediska bezpečnosti nedělal při náboji v komoře. :evil:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz