28.01.2012 - Čekanice - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od kuba » sob 04.2.2012, 0:30

nekdy mi prijde ze asi pisu svahilstinou..

(jasne nekdo kdo nevidi na dalku tak bryle nenosi (sam brejle na dalku nemam takze by mi to mohlo bejt jedno jen se snazim upozornit ze by mozna stavec situace mohl premejslet vice i o ostatnich)) (tim nepopiram ze by mi ta situace vadila, jen se divim ze vzdycky pri zavodech ma spousta lidi reci co se jim nelibi a po zavode jakoby se slehla zem, pritom vsechny pripominky jsou jenom k posunu k lepsimu)

(fajn na ulici nenosis brejle tak na strlenici je nosit nebudes nebo jak mam chapat tvoji poznamku?)


(ted jsem se trochu asi nechal unest, tak organizatori si uberou tak 50% volume a bude to tak jak jsem to chtel rict :-) )
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od E-Ryc » sob 04.2.2012, 9:26

Self-Def-Enthusiast píše:
Steiner píše:Na LOSu platí to co je napsaný v propozicích a co se řekne na briefingu ... bez ohledu na to jak to kdo mimo tento závod nosí
Promin ale ptat se proc neni nikdy mimo misu, pravidla nejsou zadny bozi slovo.
Promin, ale pravidla na soutezich proste jsou bozi slovo (v prubehu souteze). Na fotbal cerveni proti modrym taky nemuzes nastoupit v zelenem dresu protoze v beznem zivote chodis porad v zelenem, zakony to umoznuji a o pravidlech je mozne diskutovat...

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od PaF » sob 04.2.2012, 9:44

kuba píše:nekdy mi prijde ze asi pisu svahilstinou..

(fajn na ulici nenosis brejle tak na strlenici je nosit nebudes nebo jak mam chapat?
Problem nebude v psani, spis v cteni a uvazovani :lol:
Chtel jsem tim rict, ze se kazdy musi vyrovnavat se svymi handicapy stejne tak v zivote jako v zavode. Proto mi nevadi, kdyz obcas v nejake stage na zavode vidim stejne blbe jako v beznem zivote. Proste je pro mne handicap vyzvou, nikoliv kreci. Absolutni rovnosti nejde dosahnout, kdyby se organizatori pretrhli. Ani v tercove mirence nemaji vsichni stejne svetlo v prubehu dne, vitr, naladu nebo prujem :lol: Tak to proste chodi. A misto brblani to chce spis prekazku prekonat, nebot "co te nezabije, to te posili". Ale ja vim, jsem z hloubi minuleho stoleti... a to bylo jeste prekonavani prekazek znamkou projevem zivotaschopnosti. Dnes vnima rada lidi i minimalni prekazky jako opruz, krivdu, nasili a poruseni vlastnich prav :roll:

A stengan stavi zavody, ktere stejne jako ty v Guncenteru, nekoho popuzuji tim, co mne na nich nejvic zajima. Necekanym, prekvapujicim, co musi resit i hlava, nejen oko a rychle ruce. Schopnost nenechat se psychicky vyridit kdejakou blbosti prece k obranne strelbe patri vic nez cokoliv jineho. Takze diky za to!
PaF

sig

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.3.2008, 19:13

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od sig » sob 04.2.2012, 10:26

ohledně bezpečnosti střelby v bezprostřední blízkosti automobilu,
(notabene na sněhu a se skoro neprůhlednými brýlemi)
si můžete počíst a diskutovat tady:

kriminalistu-zabila-cast-odrazene-kulky-t5950.html

zdroj:
http://zpravy.idnes.cz/kriminalistu-pri ... 9_krimi_hv


...jak píše stavitel Sten: ..tento jedinec nepochopil, že auto je bariéra průstřelná !!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » sob 04.2.2012, 10:29

E-Ryc píše:Promin, ale pravidla na soutezich proste jsou bozi slovo (v prubehu souteze). Na fotbal cerveni proti modrym taky nemuzes nastoupit v zelenem dresu protoze v beznem zivote chodis porad v zelenem, zakony to umoznuji a o pravidlech je mozne diskutovat...
V prubehu souteze samozrejme, tady ale uz nesoutezime, takze diskutovat o pravidlech pro priste tady na foru neni mimo misu...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od cmk » sob 04.2.2012, 18:17

sig: Ja se cele debaty zamerne neucastnim. Na zavod jsem prijel pozde, situace jsem probehlsvetelnou rychlosti (a podle toho strilel), takze se priznam, ze jsem nikde neresil co, proc, kde, jak - proste jsem udelal, co mi ve velmi zkracenem briefingu rekl rozhodci (a nedoslo ke sporu, jak to vlastne strilet - to je mimochodem pomerne hodne pozitivni).

Proc ale pisu ted - kluci, jsme tu jen a jen strelci... Neuchylujme se k demagogickym argumentum.

Zjisti si, Petre, kam se pri tom zasahu strilelo a odkud se strela odrazila a uvidis, ze jedina souvislost mezi stagi 1 a mrtvym policajtem je prave to, ze u toho bylo auto. Nic vic.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

sig

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.3.2008, 19:13

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od sig » sob 04.2.2012, 19:07

nechci to hrotit,
nemám si kde co zjistit, páčto mým jediným zdrojem jsou noviny.
nediskutuji o tom, že dle pravidel LOS je auto bariéra průstřelná,
chci říct, že realita je jiná - odkaz na článek jsem použil
jako obecný podpůrný argument.

mockrát jsem na závodech viděl a samotnému se mě při tréningu mockrát stalo,
že člověku tak nějak nevyjde krytí a mázne zástěnu. Pokud je to karton, je v něm díra.
Pokud je to dřevo, je v něm taky díra a střela letí někam do hajzlu.
Pokud by to byla rámová výztuha dveří auta, budu mít v lepším případě hubu kropenatou.
Navíc mě ani nepomůže, že mám střelecká brýle s vysokou třídou balistické odolnosti,
páčto jsem předtím vyfásl nějaký za 32,-Kč z Teska....

na druhou stranu, beru , že každý z účastníků (vč. mě) byl dospělý člověk,
odpovědný za své jednání a jako takový k řešení stejdže přistoupil.
Beru že střelba zpoza auta je běžná LOSí praktika a jen jsem chtěl
z výše uvedeného důvodu ve svém prvním příspěvku podotknout,
že mě to vzhledem k ostatním okolnostem (sníh, neprůhledné brýle)
úplně bezpečný nepřišlo...

i když (zase se vracím ke svému prvnímu příspěvku),
kluci co tam pískali tuhle věc dle mého názoru dobře vnímali
a nijak to s "těsným" krytím nepřeháněli.

jo a PaFovi do BRNO přeju, aby jeho "hlava,oko a rychlé ruce" nemuseli "nečekaně" řešit
krční tepnu proseklou střepinou pláště defragmentované odražené střely.
I když si v nečekaných úlohách na LOSu libuje.... :-)
Naposledy upravil(a) sig dne sob 04.2.2012, 21:04, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 85

Registrován: pát 23.11.2007, 19:41

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od gombizak » sob 04.2.2012, 19:30

2:PaF střelec v zelené košili byl naprostá vyjímka, asi něco jako Chocholo :wink: , běžně ho v techto mrazech vídám i takto ustrojeného.. proto jsem jako rozhodčí neměl sebmenší důvod ho napomínat...
jinak v obecné rovině doporučuji všem se více soustředit na svoje vybavení a schopnosti a méně řešit co mají a nemají ostatní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Albert » sob 04.2.2012, 21:18

sig píše: na druhou stranu, beru , že každý z účastníků (vč. mě) byl dospělý člověk,
odpovědný za své jednání a jako takový k řešení stejdže přistoupil.

No a tím si myslím že je řečeno vše podstatné!
Držitelé a uživatelé palných zbraní, držitelé ZP by měli být právě zodpovědní, dospělí, rozumní lidé s trochou nadhledu a nad dílčími neshodami na soutěžích LOS povznesení trochu nad věcí. Buďme rádi že LOS existuje, že si můžem zastřílet situace které třeba i někdy zdánlivě nedávají smysl protože situace která nás někdy v životě může potkat, ve chvíli kdy už nezbude nic jiného a budeme nuceni se bránit střelbou rozhodně právě ten smysl, logiku a pravidla postrádat bude!

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od PaF » sob 04.2.2012, 21:41

2sig Diky :roll:
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od coffee » sob 04.2.2012, 22:17

Ale prdlajz. Jako rozhodčího Tě nemá zajímat, jak ho vídáváš, ale jaké jsou instrukce a ty zněly: bunda zapnutá do 2/3 na zip. Bunda, ne košile. Oblečení má odpovídat počasí.
Hezky to má vymyšleno TaM (vlákno na tomto webu), chceš body navíc? Tak od začátku do konce stejné oblečení, žádné odkládání. Pak se na to nedá říct ani ň.
Jinak, pod svářečské brýle se dioptrické vešly.

Albert: držitelé zbraní možná jsou zodpovědní, dospělí a rozumní, ale v okamžiku soutěže mají někteří snahu získat výhodu stůj co stůj. Dnes většina vnímá LOS jako tvrdou soutěž, nikoliv jako setkání společně "postižených", kteří se baví svým koníčkem.
Pokud k tomu sig chce přistoupit, že se každý dokáže pohlídat sám, tak brzy spláče nad výsledkem. Rozhodčí je tam na to, aby dbal na dodržení pravidel. A to nemyslím, kdy případy, kdy je něco z pravidel porušeno jak v zápalu boje nebo přehlédnutím.

gombizak píše:2:PaF střelec v zelené košili byl naprostá vyjímka, asi něco jako Chocholo :wink: , běžně ho v techto mrazech vídám i takto ustrojeného.. proto jsem jako rozhodčí neměl sebmenší důvod ho napomínat...
jinak v obecné rovině doporučuji všem se více soustředit na svoje vybavení a schopnosti a méně řešit co mají a nemají ostatní.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 05.2.2012, 3:20

sig píše:ohledně bezpečnosti střelby v bezprostřední blízkosti automobilu, ....
http://zpravy.idnes.cz/kriminalistu-pri ... 9_krimi_hv
Petre, vidim v tom velky rozdil - my se za autem kryli, kdezto ti policajti primo na nej strileli.

Příspěvky: 85

Registrován: pát 23.11.2007, 19:41

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od gombizak » ned 05.2.2012, 7:47

Stejně tak jako je pro většinu normální chodit v zimě v bundě, je pro většinu normální chodit bez bouchačky. Někteří to dělaj holt jinak, a já nevyhodim chlapa v kabátu jen proto, že rozkaz zněl bunda a ani nebudu na někoho, kdo přijel bez bundy rvát tu svojí (páč by mi byla pak zima). Uvažování policejního pendreku asi nějak nemám v krvi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od S474N » ned 05.2.2012, 8:34

Gombizak: jenze to neni tvuj problem, ale problem dotycneho. Stejne jako kdyby prijel bez sluchatek a bryli. Bud si bundu proste sezene, nebo ma smolika. Ja mel jednou problem na zavodu Aegisu, ze jsem nemel na jedne stage pozadovane rukavice a ani me nenapadlo o tom nekomu rikat a proste jsem si je pujcil, stejne jako jindy s bundou. Proste takto jsou propozice a TECKA.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od spawny » ned 05.2.2012, 18:31

Nevím co se tady pořád dokola řeší....pokud chcete trénovat reálné situace...jděte na střelnici postavte si vlastní situaci nebo co chcete trénovat a běhejte v -20 třeba ve slipech,pokud chcete závodit tak musíte respektovat pravidla a rozhodčí !!! Díky za pěkné závody a nenechte se remcalama rozhodit.
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » ned 05.2.2012, 19:02

S474N: ...máš pravdu, jen se prosím podívej do propozic. O tom, že se bude startovat se zapnutou bundou tam nic není ;) V tom vidím jediný problém této diskuze.
Já osobně proti ničemu co bylo v Čekanicích nic nemám. Přispěl jsem jen pro doplnění informací a napravení objektivity. I když je fakt, že si tohoto nedostatku propozic asi nikdo z diskutujících nevšiml. :mrgreen: Žalanští tuto skutečnost do propozic dávají jako option - tedy mohou ji využít v rámci pravidel.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od S474N » ned 05.2.2012, 19:08

HV: bohuzel propozice jednotlivych stage nemam k dispozici, takze mozna az budou fotky, tak se podivam. V kazdem pripade debata smeruje obecne, takze pokud bude stanoveno, ze neco nejak bude, tak by to tak proste melo byt.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 24

Registrován: sob 27.12.2008, 13:42

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Lekar.t » ned 05.2.2012, 20:55

TO strelci LOSu a pisalci

Posledni dobou, mozna se mi to zda, je "PROBLEM" pokud se po strelci chce neco "VIC" nez jen rychle tasit a rychle strilet. Nedej boze rozlisovat terce a neterce, neco si pamatovat pripadne jinak zamestnat HLAVU.
Loska ma byt o zlepsovani strelby a manipulace a nejen to!!!!!!!!!!

Kazdy kdo na soutez [LOS] prijde to nebude mit jednodche jako pri IPSC tady jsou terce nakrokujte si to a jedem. Stavitel v kazde situaci nekoho zvyhodni třeba vyskou, zrakem a jinak.

Idealne pokud bude mozno resit stejnou situaci nekolika ruznymi zpusoby.

Kazdy muze vymyslet sepsat a nakreslit NEJLEPSI STAGE a klidne i cely zavod a poslat staviteli nebo rediteli zavodu.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » ned 05.2.2012, 21:07

S474N: Toto by mělo být v propozicích soutěže nikoliv jednotlivých stages.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 05.2.2012, 21:36

V tom s Tebou souhlasim, priste na to budeme myslet.

spawny: Neboj, Tabority hned tak neco neodradi! :D

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz