Puskohledy Bushnell - zkusenosti


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: ned 13.3.2011, 21:45

Zbraň: G17 olive

Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od Toosoon » pon 20.2.2012, 21:31

Zdravim,
mate nekdo zkusenosti s timto:
http://www.midwayusa.com/product/430076 ... icle-matte

nebo timto:
http://www.midwayusa.com/product/922354 ... icle-matte

?

A pak jeste par dotazu:
a) pocitim rozdil mezi 40mm a 50mm prumeru cocky? Mam montaz ve vysce, ktera je akorat na 40 a na 50 uz bych musel asi koupit jinou.
b) unika mi nejaky skryty vyznam nebo je vlastne lepsi, kdyz jsou ty stelovaci srouby na opice ukryte pod vickem, nez kdyz se daji stelovat rovnou? Strilim jedno strelivo a tak kdyz nastrelim, tak uz s tim nehybu.

Diky za info.
G 17 3gen olive, Ithaka 1911 .45, DruLov mod. 75, Savage Arms Mark II - BTV + Leapers UTG 3-9x40
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od Grinch » pon 20.2.2012, 22:32

Ahoj.
pisi z mobilu tak budou preklepy za ktere se predem omlouvam.

co se tyce bushnellu tak osobne jsem nemel dlouhodobou zkusenost. mohu jen rici ze z doslechu se jedna o drahou stredni az nizsi tridu. snad jen neivyssi rada elite (tusim ze 6500) ma nejake dobre vysledky.

ale uprimne bych kecal, tak doporucim konkurencni vzduchovkarske forum kde se tyto puskohledy resily.

k dalsim otazkam...

zalezi kde a kdy budes strilet. pokud mas dobrou strelnici kde je dostatek svetla a kde sviti pod dobrym uhlem a strilis ve dne tak rozdil tak markantni nebude.

pokud ale mas spatne svetelne podminky a jeste strilis do vecera tak kazdy milimetr prumeru navic muze byt znat. pisi muze byt protoze zas zalezi na kvalite optiky.

a posledni otazka - zas zalezi co preferujes. pokud strelbu na strelnici statickeho razu kde pouzivas jen ruce a ne rukavice a kde budes strilet jen v lete za tepla tak proc ne male kominky.

ale pocitej s tim ze pri stridajicich se podminkach pocasi, vetru atd a jestli to se strelbou myslis aktivne vazne, tak opet velke ci takticke kominky jsou jen vyhodou a nikdy nebudes litovat, zes jim dal prednost.

A ted z jineho soudku - pokud uvazujes o kvalitnim puskohledu, tak doporucuji aopet a zas a znovu Delta Titanium (at uz 4-16 nebo 6-24x42 s MilDot, mají male kominky) anebo Hawke Sidewinder (take mozny v obou uvedenych zvetsenich, ma takticke kominky).

Snad jsem ti pomohl :mrgreen:

Jinak kvalitnější výbava (ne nutně drazší) se vždyprodá s daleko menší ztrátou, než nějaký aušus.

tím chci říci, že je lepší koupit věší výkon/kvalitu a přplatit si a v konečným důsledku ušetřit, protože hlavně u optiky platí, že když se podíváš přes lepší sklo, tak jsi ztracen a pak si nadáváš za ušetřených pár stokorun nebo litříků :crazy:

A jako nejlevnější variantu Ti doporučím se v březnu podívat k nám na zahajovací závod - věřím, že bude tolik lidí, že se podíváš přes všechny různá skla (delty, NF, hawke, leapers atd.) takže budeš moci sám říci, co je a nen í kvalitní sklo.

Martin
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: ned 13.3.2011, 21:45

Zbraň: G17 olive

Re: Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od Toosoon » úte 21.2.2012, 14:26

Diky za odpoved,
o tech sroubech popremyslim. Na zahajovaci zavod TM se asi prijedu podivat a dokonce bych se i rad zucastnil ale spis asi az sezony 13 nebo 14.

Na ty Bushnell optiky jsem cetl to same co rikas, cili ze je to za ty prachy slusna vec. Ty ktere doporucujes jsou krapet drazsi, nez jsem si stanovil jako limit. Ja sice "levne" veci zasadne nekupuju ale i uz ted mam s docela shitovou optikou a sypanou Lapuou soustrely 10 - 20 mm s oporou ve forme slozene deky z Ikey. Chtel bych proste jen vetsi priblizeni a dvounozku aby se vykony ustalily a soustrel se zmensil. A to jsem jeste ani neresil spoust - strilim malorazku od listopadu 11.

Poridim asi ten Bushnell, mozna i ten slabsi, protoze u toho co ma max 24 si nekdo stezoval na horsi ostrost nad 20x, i kdyz mu zase nekdo vpalil, ze neumi s paralaxou - no nevim. TM se stejne strili jen na 50m, ne?
G 17 3gen olive, Ithaka 1911 .45, DruLov mod. 75, Savage Arms Mark II - BTV + Leapers UTG 3-9x40
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od Grinch » úte 21.2.2012, 14:43

Oni to nejsou šrouby ale spíš komínky :mrgreen:

No popravdě popřemýšlej a oddal nákup až po závodě u nás. Myslím až se podíváš přes optiky a hlavně zjistíš co a jak který terč potřebuje.

Ale to je samo jen doporučení na nejlevnější cestu.

TM se nestřílí JEN na 50m, ale DO 50m, protože jsem chtěl ,aby měl každý možnost si to natrénovat a vyzkoušet bez nákladných cest na delší střelnice či pomůcky.

A doopravdy mi věř, že i na 50m se pozná špatná optika, bohužel :(

Pokud bys chtěl cokoli online probrat, tak mi stále běží zaplé kontakty (viz web http://www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz dole v patičce)
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: ned 13.3.2011, 21:45

Zbraň: G17 olive

Re: Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od Toosoon » úte 21.2.2012, 17:30

No ja na to extra nespecham ale na druhou stranu se obavam, ze se stejne v breznu dozvim, ze vsichni chvali skla nad 10.000,- a to proste dat nechci.
G 17 3gen olive, Ithaka 1911 .45, DruLov mod. 75, Savage Arms Mark II - BTV + Leapers UTG 3-9x40
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od Grinch » úte 21.2.2012, 17:44

Ale houbeles :mrgreen: lepší než abys koupil sklo za 4 a pak prodával max za 2 a kupoval stejně něco dražšího, ne?

Jinak Delta titanium 4-16 cca 6300,- Delta titanium 6-24 cca 7500,- a Hawke se pohybují ty vysoký modely kolem 8tis.

Osobně si stojím za tím, že tento výběr je asi nejlepší poměr cena/výkon do 15tis, co se dá použít na jakékoli soutěže u nás (neberu myslivost, protože tam tě degradují na 4x což považuji za zpátečnické, kdyby aspoň na 6x)
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

Re: Puskohledy Bushnell - zkusenosti

Příspěvek od kitcarcup » čtv 23.2.2012, 1:43

Toosoon píše:No ja na to extra nespecham ale na druhou stranu se obavam, ze se stejne v breznu dozvim, ze vsichni chvali skla nad 10.000,- a to proste dat nechci.
...až uvidíš budeš chtít *1* , lepší než potom litovat levné koupě. *257*
Do "desítky" českých se dá vejít k spokojenosti a bezproblému. U mě tomu bylo takytak.

Jo a pokud si místo 4-16x pořídíš verzi 6-24x (stejný model). Obě budou stejně světelný akorát ta 4-16x se víc nedá zvětšit tak ti to nepřijde mléčný. Jak zapadne slunce uvidíš jak mizí ostrost i na těch 16x.
ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz