Vrazi z Bíliny chystali kanibalské hody


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Vrazi z Bíliny chystali kanibalské hody

Příspěvek od S474N » stř 03.5.2006, 11:37

Pozadí brutální vraždy 17leté Kamily z Bíliny je hrůznější, než se na první pohled zdálo. Tři její vrstevníci sice dostali vysoké tresty, ale na veřejnost se nedostalo vše, co vraždě předcházelo. Mladý vrah si vedl deník. Se skupinou lidí připravoval dokonce kanibalskou hostinu.

Trojice spolužáků Jakub Procházka, Antonín Režnák (na fotografii) a Petr Štencl plánovala vraždu tři roky. Dokonalý a přesně připravený zločin.

Prvotním impulsem byly zprávy o chycených vrazích, které se objevovaly v médiích. Procházka chtěl dokázat, že lze provést "dokonalý" zločin. Měl také nutkání zjistit, jaký je to pocit někoho zavraždit.

Nesmyslná hra skončila 30. ledna 2005 opravdovou a brutální vraždou jejich kamarádky Kamily. Že to bude právě ona, životní láska Jakuba Procházky, se domluvili až těsně před zločinem cestou z maturitního plesu.

Procházka zaútočil na Kamilu před domem, kde bydlela. Strhl ji na zem a Režnák ji nejméně osmkrát udeřil do hlavy. Všichni ji pak odtáhli za nedaleké garáže. Tam Procházka zraněnou dívku jedenáctkrát bodl do hrudi a prořízl jí hrdlo. Na místo se za dvě hodiny vrátili. K tělu ale už šel jen Procházka, který mrtvé Kamile svlékl kalhotky. - více zde

Ústecký soud jim vyměřil výjimečné tresty. Procházka a Režnák, který obstaral vražedné nástroje, odešli od soudu s dvacetiletými tresty. Štencl (na fotografii) má strávit za mřížemi o dva roky méně. Procházka, který trpí nebezpečnou sexuální deviací, se navíc musí léčit. - více zde

Zprávy v médiích většinou končí rozsudkem. Co však středoškoláky přimělo k tak hrůznému činu? Na základě Procházkovy zpovědi a jeho osobních zápisků vznikl příběh, který má poodhalit pozadí celé vraždy. Má upozornit na to, že od mladických řečí chybí jen krůček k neodvolatelnému činu.

Deník zavražděné i vrahovy zápisky hovoří za vše
Kamila chodila s Jakubem tři roky. Dva měsíce před vraždou ho pustila k vodě. Oba si psali deník. Zápisky mladé dívky, která popisuje své předchozí vztahy, končí stručnou zprávou napsanou obyčejnou tužkou přes celou stránku:

"A potom přišel Jakub!!! A už neodešel."

Zcela odlišné zápisky si vedl Jakub Procházka. Popisoval v nich svůj vztah s Kamilou a stručně si zapisoval, kolikrát jí bolela hlava či jak často měli sex. Sešit nadepsal jako Kamilčin deníček.

"Protože Kamilku nadevše miluji, rozhodl jsem se (už v dávné době), že se jí pokusím pomoci. A já, jakožto rozený vědec, nemohu začít s léčením nijak jinak, než dlouhodobým zkoumáním, sledováním všech příznaků a díky častému a pečlivému zaznamenávání je i patřičně zdokumentovat." (13. května 2004)

Své pocity během vraždy popsal Procházka ve své zpovědi pro iDNES:

"Místo objetí jsem jí přiložil levou ruku na ústa a pravou na zátylek. (...) Dívala se na mě a Tonda mlátil paličkou jako šílený. Osm, deset, dvacet ran, nevím přesně. Byl jako šílený. Najednou přestal a já cítil na ruce lepkavou hmotu. Věděl jsem, že to je krev. Jenže Kamča se na mě pořád dívala a já jí pořád pevně držel ústa, aby nekřičela. Zbytečně, už nemohla mluvit."

Řeči o kanibalismu bral vážně jen Procházka
Ještě před tím, než Procházka seznámil se svými vražednými plány Režnáka se Štenclem, se o brutálním činu bavil se skupinou mladých lidí z Prahy. Hovořili spolu o tom, jak někoho zabijí a tělo pak snědí.

Podle žalobkyně Lenky Bradáčové se ale neprokázalo, že mladíci z Prahy reálně připravovali vraždu. "Ty domněnky vycházely jen z deníku Jakuba Procházky. Nepotvrdilo se však žádné důvodné podezření, aby se mohlo zahájit trestní řízení," řekla iDNES ústecká státní zástupkyně.

Podle ní se nejednalo o žádný trestný čin. Zvažovala se jen možnost přípravy vraždy. Ale žádná příprava vražedných nástrojů, výběr oběti či promýšlení situace k vylákání do léčky, jak to předpokládá trestní zákon, se nikde nepotvrdilo.

"Indicie na to tam byly, ale nebylo to v takovém stavu, abychom mohli konstatovat, že ty další osoby mínily vážně ten projev vůle. A ani Procházka to v této podobě nepřiznal," uvedla žalobkyně.

Stejné to podle ní bylo i s kanibalismem, o kterém psal Procházka ve svém deníku a pro který nadchnul i své kamarády z Bíliny. Se skupinou studentů z Prahy to ale podle žalobkyně byly "pouhé" řeči, které nikdy nedostaly reálné obrysy.

Jinak to ovšem bral Procházka. Brutální vraždu zakončenou kanibalskými hody chtěl natočit na kameru. Všichni tři mladíci měli navíc přesně rozdělené úkoly - Režňák měl zajistit auto, Štencl měl zavražděné tělo rozpitvat a Procházka měl nakonec sníst lidské orgány.

Procházka se dokonce svěřoval se svými kanibalistickými plány ostatním spolužákům. "Problém byl v tom, že o tom mluvil často, takže tomu společnost nepřikládala význam. Nikoho nenapadlo, že to myslí vážně. A v podobné rovině se hovory odehrávaly i se skupinou v Praze," podotkla Bradáčová.

Tresty jsou adekvátní, tvrdí žalobkyně
Žalobkyně zdůraznila, že výjimečné tresty jsou pro mladíky, kterým hrozilo až doživotí, v tomto případě dostačující. "Výše trestu, tak jak byla uložena a jak jsme ji navrhovali, byla absolutně odpovídající celému případu," uvedla předsedkyně ústeckých žalobců.

"Za trestem si stojíme. Byl adekvátní vzhledem k účasti ostatních osob i ke zmenšené příčetnosti, která u toho Procházky je. Vím, že je to brutální věc a je tam spousta faktorů a příčin, ale na druhou stranu nás zákon zavazuje, abychom přihlíželi k tomu, jestli ten člověk má duševní poruchu, nebo nemá," zdůraznila Bradáčová.

Podotkla, že Procházka bude ještě velkým problémem pro psychiatry. "A právě tam by se to nemělo podcenit a v této rovině by se proti němu mělo postupovat. Ten trest je z tohoto pohledu pro něj odpovídající, ale u něj je ten problém ještě daleko jinde," dodala žalobkyně.

Vraždu Kamily očima Jakuba Procházky zveřejníme v dalším díle speciálu příští týden.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/vrazi-z-biliny-c ... rilohy_ton
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 03.5.2006, 13:10

kdo tady měl námitky vůči trestu smrti ???
:mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » stř 03.5.2006, 14:24

Pěkní magoři! Co s takovýma lidma ?
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 03.5.2006, 14:29

mě se jejich chování neslučuje s pojmem homo sapiens,
tudíž otázka zní: co s takovými tvory ??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » stř 03.5.2006, 14:34

Už jednou jsem to tady někde psal. Trest smrti u takových lidí (samozřejmě po vyloučení možného justičního omylu) bych nebral jako trest za něco, ale jako zbavení se těchto magorů. Prostě je usmrcením vyloučit ze společnosti, protože tady nemají co dělat.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 03.5.2006, 15:03

na tohle by možná seděly sazby z minulýho režimu, např 20 roků v uranových dolech ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » stř 03.5.2006, 15:26

Makat v lochu by měli všichni, ne jenom tihle hajzli.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Příspěvky: 101

Registrován: pon 20.3.2006, 15:23

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od martin » stř 03.5.2006, 16:12

trest smrti je nevyhnutelný a jediné řešení takhle se člověk nechová a nechci aby za 20cet let prošel třeba kolem mích děcek nebo kohokoliv jiného.To už se jim z hlavy nedostane
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 03.5.2006, 17:02

krom toho jim tradičně po půlce zbytek prominou :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » stř 03.5.2006, 17:54

4mike píše:kdo tady měl námitky vůči trestu smrti ???
:mad:
Já.

Můžeš popsat sebehorší skutek, nicméně proč neuznávám trest smrti, není že bych chtěl chránit zrůdy tohoto typu. Navíc i pro tohodle dobráka by při existenci tvrdýho doživotního kriminálu - typu thajsko, který by si ostatně zasloužil, byl trest smrti vysvobozením. Škoda jen, že ta naše vězení jsou spíše ubytovnami pro problémové, než vězeními skutečnými, které by působilo odstrašujícím dojmem.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz