Kontrola zbraně


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Kontrola zbraně

Příspěvek od severoun » sob 10.3.2012, 10:04

Minulý týden mi přinesl chlápek do komise CZ 75 compact,podává mi jí přes pult(tak jako min. 50 % lidí) a to tak že mi míří na břicho a prst má na spoušti.Tak mu říkám,doufám že je to prázdný.Jo,jo,je,akorát v šupleti je jeden náboj.Tak vyndám zásobník,opravdu tam jeden kousek je,pak natáhnu závěr a přes pult letí další kousek.Tak mu říkám jestli je normální a on že promiňte atd...Pak z něj vylezlo že má 13 ti letýho syna a jde ho domu zbít,páč si asi hrál s bouchačkou.
On to prý nenatáhl.
Píšu to hlavně pro nováčky,ale i pro lidi co se jim zbraň válí v trezoru,nebo u postele a nemaj ani páru o bezpečné manipulaci se zbraní.Četl jse ten topik s Cryfolfem,píše tam že není nutné kontrolavat zbraň,že ví jestli má prázdno.
Tak pro takovýhle STŘELCE-kontrola zbraně je nutnost.
Budu dělat osvětu :D ,když vidím jak někteří jedinci manipulují se zbraní,u mě na krámě,tak bych plakal :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od lo3k » sob 10.3.2012, 11:26

Rozumnemu a uvazlivemu cloveku,to neni treba ani rikat,debi to stejne delat nebude. :(
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od nettik » sob 10.3.2012, 12:10

Nebezpecna manipulace by mela byt presfupek . na zavodech je za to taky dq tak nevidim duvod kdyz takhle nekxo ohrozuje ostatni aby to mohl dal nosit... :-/
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od S474N » sob 10.3.2012, 21:00

Hele mozna by sis mel vytisknout nejakej schematickej navod jak manipulovat se zbrani v prodejne. Tak, aby to kazdej idiot videl a vzdycky bych se kazdeho ptal, jestli se zaridil podle navodu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od Slim » sob 10.3.2012, 21:19

Lidi jsou kreténi, co na to říct. Ale je to bohužel chyba systému. Když má někdo zbroják, má umět bezpečnou manipulaci tak, aby ji dodržoval automaticky a nepřemýšlel nad ní. Achjo...
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od severoun » sob 10.3.2012, 21:52

satan:budeš se divit,ale ceduli jako kráva na dveřích mám-něco v tom smyslu že manipulace se zbraní jen s mým souhlasem,v opačném případě že jsem velmi nervózní,dal jsem to tam když jeden magor na mě vytáhl repliku nějakýho šestipalce a málem bylo po něm.Byla u toho moje dcera ,skoro měla hysterickej záchvat,ostatně já taky :D ,není to o ceduli ,ale o lidech,a plynovkáři to je taky něco,no občas je to prča,třeba když přijdou že jim to nestřílí a náboje maj naládovaný opačně...

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od GLOCK69 » sob 10.3.2012, 22:32

severoun píše:..,ostatně já taky :D ,není to o ceduli ,ale o lidech,a plynovkáři to je taky něco,no občas je to prča,třeba když přijdou že jim to nestřílí a náboje maj naládovaný opačně...

Budeš se divit, ale toto jsem na střelnici viděl i příslušníků bezpečnostního sboru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od nettik » ned 11.3.2012, 8:20

Certe k cemu navod kdyz ti stejnd podava nabitou a tvrdi ze je prazdna? :-) i kdyz pak s dirou pupku muzes argumentovat zes je upozornil ceduli jak to meli udelat...to je fakt ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od S474N » ned 11.3.2012, 9:31

nettik: je mi jasne, ze to neni legrace. Takze to chce vymyslet postup, ktery bude minimalizovat pruser na nejnizsi mozny stupen. Treba nejaky pultik, ktery je orientovan jinam, ten treba potazenej filcem a exotum proste rikat, at tam pistoli polozi - rozhodne neprebirat nic z ruky do ruky a pockat si, az bude zbran lezet na stole a teprve potom "pred nej" jit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 37

Registrován: stř 11.1.2012, 15:12

Zbraň: CZ 75 compact

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od zigira » ned 11.3.2012, 10:50

Něco ve stylu místa na odložení zbraně a pod. je jistě dobrej nápad ale ti nezodpovědní někdy "tasí" už po vstupu a než jim stačí obsluha vysvětlit kam si má odložit zbraň může být zaděláno na průser.Je to v lidech a bezpečná manipulace se jim musí dostat "do krve".Otázka je ovšem jak to udělat?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od lo3k » ned 11.3.2012, 11:08

Prepazka jako na poste :)
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od kašpar » ned 11.3.2012, 11:38

tak tohle by se mělo drilovat jako na vojně. špatný pohyb a hned rána klackem do blembáku, po třetí ráně už si člověk dával pořádného majzla :lol: , ale hovadu to ani kyjem do palice nevtlučeš
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 91

Registrován: stř 27.10.2010, 14:31

Zbraň: CZ52

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od severoun » ned 11.3.2012, 13:55

přepážka taky nepomůže,když kecám s cajtama ze zbraní,tak jsou taky hotoví,říkaj že se bojej o život,lidi co tam nosí zbraně ke kontrole,tak někdy je to asi velkej opruz,no znám to z krámu-taková perlička,mají tam vybíjecí míso (taková ta roura )a na ní je nápis že to není odpadkový koš,lidi co tam přijdou,tak mají třeba nadrcnuto,vybíjej na přepážce,a do roury házej odpadky,když řeknu že z dvaceti lidí co si u mě prohlížejí nějakou zbraň,tak zhruba 5 jich má prst mimo spoušť,zbytek,no škoda mluvit....většina nemá žádné bezpečnostní návyky,měli by se povinně účastnit nějakých soutěží ( LOS,atd..)kde je hned vylejou,pak jim to třeba docvakne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od lo3k » ned 11.3.2012, 14:18

Pak uz jedine zmenit artikl - ne vazne,neni to o bezpecnostnich opatrenich ktere by si mel pro vlastni bezpeci instalovat,je to o lidech a na ty neexistuje univerzalni recept,bohuzel.Nemusime chodit daleko vis CW a Adam.A to jsou lidi kteri se povazuji za odborniky,v jednom pripade dokonce za instruktora a co teprve strelci kteri si na zbran spomenou az v okamziku kdy jim konci platnost ZP.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od daveG17 » ned 11.3.2012, 16:50

Strachu policajtů se nedivím - konec konců, v Ostravě si už minimálně jeden frajer bouchnul přímo na služebně oddělení zbraní - to mi příjde jako těžká frajeřina. :evil:
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od reddog » ned 11.3.2012, 18:14

jojo, museli mi to vyprávět vícekrát a potvrdit přímo tam, abych tomu uvěřil. pak jsem tam, a nejen tam, viděl i jiné exoty a od té doby se raději vždy přesvědčím kdo je uvnitř, než tam vejdu. už jsem raději jednou i počkal chvíli na chodbě :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od nettik » ned 11.3.2012, 19:28

presne jak napsal lo3k...je v to v lidech...da se minimalizovat riziko tim, ze na dvere do kramu nebo na sluzebne se da cedule treba: "nevyndavat zbran pokud k tomu nebudete vyzvani" ...ale uprimne...kolik lidi si to precte a bude se tim ridit ? NIKDO ! Bud jste normalni a mate to v krvi, nebo jste paka a pak ani cedule nepomuze - z praxe: v praci mame unikove vychody napojene permanentne na alarm i pres den. Na vsech takovychto dverich je cedule v cestine i anglictine. Od vanoc se uz dvakrat stalo ze na hale byl nejakej servisak, zazvonil mu telefon a aby slysel, bral to primo - dva ruzni lide, docela inteligentni, ale jak jim zazvonil mobil, tak nevidi, neslysi a ja pak litam co se kde sa*ra deje a nadavat jim do idiotu nema smysl, uz to rve a oni se omlouvaji. Proste zatmeni...takze tak :-/

VIP exot fóra
VIP exot fóra

Příspěvky: 641

Registrován: úte 21.2.2012, 14:17

Zbraň: CZ75 Compact,858,

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od CRYWOLF » pon 12.3.2012, 7:05

Ani mi nemluvte zrovna včera chtěl známý(co drží ZP přes deset let a stejnou dobu nešel střílet ikdyž nosí!!!!!!!!!! mi řikal ukaž ten kvér.S neochotným výrazem ve tváři vytahuji zbran z pouzdra a vtom mi jeho ruce malem zbran vyrvaly se slovy dej to sem ukaž umim umim umim.V momentě jak jsem bleskově vybil komoru se zhrozil se slovy oh jéj ty ji máš nabitou?? aha to jsem nevěděl :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: Zbraň si potěškal vrátil avšak ja měl již zhnusený den.Většinou po frázi ukaž umím umím zaznívá výstřel :(
to,že se na prodejně někdo prokáže ZP neznamená,že je bezpečný.
Crywolf: Mýtus?Realita? Desinformace ? Vtip? kdoví...jedno je však jisté,CRYWOLF JE LEGENDA !!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od kolaCZek » pon 12.3.2012, 8:40

Co jsem donesl kver domu, tak jsem to driloval, aby se to vzilo. Ted uz nad tim ani nepremyslim. Ukazovacek se sam automaticky presouva mimo lucik. Vcera jsem byl v Brne na LOSu (muj prvni a urcite ne posledni, oujeee) a zadne "PRST!" jsem neslysel, tak asi v pohode. :D Ono jak to pipne, tak je clovek razem v jinym svete... Pak uz jenom slysi "Jestli jsi skoncil....". :lol: Ale je pravda, ze uz mne to i pekne zdeformovalo. U benzinky taky suverene zasouvam do nadrze s prstem mimo spoust. A o akuvrtacce radsi ani nemluvim... :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Kontrola zbraně

Příspěvek od Nikdo » pon 12.3.2012, 9:00

Jednou, cestou z LOSu, už za tmy, tankujem u benzínky. Taková osamělá bouda mezi poli, v podvědomí ještě zůstávají dojmy ze situací. Beru pistoli ze stojanu, mířím do nádrže, najednou metr šikmo za sebou slyším krok a periferním viděním vidím postavu. Přenesu na nový cíl, zapíchnu... a on to kamarád, který mi jde umýt sklo. Moc nechybělo a dostal alfu proudem nafty :lol:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz