Policista zbil účastnici demonstrace Kateřinu Jacque


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 05.5.2006, 13:54

Milá fčelo,

úkol policatů asi zněl,hlavně ať se ti magoři nepoperou a nedají podnět ke spuštění řetězové reakce,tedy k eliminaci těch největších nezbedů a křiklounů,tedy po česku řečeno sebrat a někde nechat vychladnout ty největší a předem vytipované.Věř tomu,že v obou táborech jsou pilní informátoři policajtů,takže oni ví kam šáhnout.Otázka druhá je, jak to udělali,když vykonavatele moci náčelníci policejní pověří tímto debily, je nasnadě,že si na nich žurnalisti smlsnou,ostatně je to pisálků denní chleba.
REALCOP má nick skutečně asi od slova realita,ostatně dnes a denně je s těmito problémy v kontaktu,řečeno po sedlácku asi ví kde valacha dře chomout.Matematika a logika je Ti blízká,zamysli se!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 05.5.2006, 14:01

Realcop:
Jo a ještě bych dodal. Já novinářům ani politikům a priori nevěřím. Dělám si svůj vlastní názor ze svých dosavadních zkušeností a dále z dostupných informací - svědectví zprostředkovaná novináři, fotky, videa, komentáře na tu danou věc. Pokud někdo zmanipuluje vstupní data, která čerpám, samozřejmě je tu jisté riziko, že bych si mohl udělat mylný názor.
Proto, máš-li lepší informace, sem s nimi. Když mi podáš důkaz, že s agresí si začla první, nemám problém uznat, že jsem se mýlil.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 05.5.2006, 14:12

Šalamoune, ať se zamýšlím, jak se zamýšlím, stále mi není jasné, proč má Realcop problém uznat, že ten policajt ujel a že vše bylo v pořádku. Vždyť policajti jsou taky lidi, ne?
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pát 05.5.2006, 15:51

ale ten policajt neujel,jen provedl neprofesionální zákrok.(Nenasadil páky a hmaty).O ujetí bych nemluvil.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 05.5.2006, 15:59

Nic, uz se odmitam asi prit o to, jestli ujel nebo ne... Je pravda, ze me Realcop trochu nalomil, spousta argumentu je zajimavejch, nektery ac pravne zvlastni, tak minimalne lidsky pochopitelny, nicmene muj nazor uplne nezmenil...

Ja osobne navrhuju pockat na to, jak dopadne vysetrovani a pripadnej soud
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

mylná představa

Příspěvek od realcop » pát 05.5.2006, 16:50

Pokud mi občan odmítne prokázat svoji totožnost, je mým právem daným zákonem ho předvést na MOP k prokázáni totožnosti. Pokud mne odmítne následovat mohu použít donucovacích prostředků abych ho předvedl. Pokud bych to neudělal, nenašel bych nikdy žádnou osobu v celostátním pátrání, nemohl bych pokutovat řidiče atd., protože bez ztotožnění osob nelze provést žádné ukony. Připadá ti abeille neadekvátní použít násilí proti někomu, kdo mi nechce prokázat svoji totožnost? Stejně tak mám právo použít násilí vůči osobě jež odmítá uposlechnout příkaz a opustit mnou vyhrazený prostor, což byl případ pani Jaques a bez výčitek bych násilí použil, protože pak bych v podstatě nemohl dělat svoji praci. poslouchal by mně jen ten kdo by chtěl a pak by se třeba stávalo, že by se na ulicích prali anarchisti se skinama a já bych je nemohl oddělit. Pyrotechnikovi by kafral do práce přihlížející občan a přes místo činu by procházely davy lidí, jež by si šly prohlédnout mrtvolu. Možná by sis to měl zkusit a pak mluvit o adekvátnosti. protože o tom co je třeba aby si mohl dělat policejní práci víš evidentně minimum.

Z druhého přispěvku jsem pochopil, že pokud je mnou zadržovaná osoba vehementně chráněna svoji skupinou, rodinou, nebo jinými lidmi měl bych ustat ve svém zákroku a osobu pustit, protože to svědčí o tom že jsem v neprávu. No tak to by bylo taky povedené. V tom případě bych byl v neprávu v 50 % zákroků které dělám.

No pánové možná byste si to měli zkusit.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 05.5.2006, 17:19

Tyhle mediální "kauzy" jsou vždycky o ničem. Do novin se dostane jen tolik informací, aby patřičně zvýšilo jejich prodejnost, v žádném případě si z toho nelze učinit jakýkoli závěr.
Na mě třeba ty fotografie dělají dojem, že dotyčná policistu solidně okopává, ale můžu se mýlit. Poslední, z čeho bych si chtěl budovat svůj názor na svět jsou titulky v novinách a bojovná prohlášení politiků o "brutálním zásahu" - zvláště teď, před volbami.
Stejně jako v obdobných případech si tedy vyhrazuji právo nemít na věc žádný názor, dokud toho nebudu vědět více.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » pát 05.5.2006, 17:40

Já už bych to tady uzavřel, protože to evidentně nikam nevede. Někdo se snaží něco vysvětlit, nekdo to zase nechce pochopit. Nic není černý a bílý, nic není jasný na první pohled. Natož na pohled z novin nebo televize. Nikdo jsme tam nebyli, tak nevíme co tam přesně bylo. A pokud jsem tady dobře četl, tak se nikdo toho poldy nezastával. Jenom byla snaha vysvětlit jak to na podobných akcích bývá. Ale někdo chce možná syšet, že to policie zase zkurvila.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

k abeille

Příspěvek od realcop » pát 05.5.2006, 17:49

Skutečně můj názor je ovlivněn prací u policie a nemohu to popřít. Teměř každý koho jsem včera zastavil, mlel něco o policejním státě a mlátičkách. Problém je v tom, že v této zemi si každý demokracii představuje po svém a tak jak mu to vyhovuje. Např ve spojených státech amerických vás při dopravní kontrole v několika územních celcích opřou o auto a komunikuji s vámi stylem ukažte, předložte, zaplaťte, nashledanou. samozřejmě ve vší slušnosti. Nepopírám, že znám pár policistů, kteří si léčí své komplexy a považuji je za totální pitomce a na svou stupiditu doplatí. Ovšem zákrok kolegy Čermáka nepovažuju za neadekvátní. To že někdo hystericky křičí neznamená, že mu musí být nějak výrazně ubližováno. zatím jsem slyšel z řad tzv. nezávislých medií jen to že čermák měl kázeňské přestupky-Já je mám taky. že je uchyl a mlátil ženské v minulosti - ovšem bez udání zdroje. že čermák dělá svoji práci nesvědomitě- když se zeptáte mého nadřízeného řekne vám to samé o mně, protože jsem nepohodlný odborový aktivista co neustále upozorňuje na nedostatky u policie.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: mylná představa

Příspěvek od abeille » pát 05.5.2006, 18:33

realcop píše: Připadá ti abeille neadekvátní použít násilí proti někomu, kdo mi nechce prokázat svoji totožnost?
...
protože o tom co je třeba aby si mohl dělat policejní práci víš evidentně minimum.
Samozřejmně, že o tom jak to chodí ve vaší branši vím minimum, určitě to není jednoduchý, připouštím. Neodsuzuji všechny policajty šmahem, vážím si Vaší práce. A taky mi nepřijde neadekvátní někoho sbalit, když odmítne prokázat svou totožnost. Očekával bych ale dotazování na totožnost když někdo něco provede, nebo když SKUTEČNĚ je podezření na hledanou osobu, fakt z nějakýho rozumnýho důvodu. Jinak je to buzerace.

Ale jaký byl tedy podle tebe důvod jejího zadržení :?: Když říkáš, že to bylo v pořádku. Odmítla prokázat totožnost :?: Mluvíš jako kdyby jsi o tom věděl víc, proto se v tom stále nimrám.

A to že máte jako policajti vybavení na prd je smutný. Poděkujte za to právě panu Paroubkovi a jeho chátře, kteří místo aby zainvestovali do něčeho rozumnýho, tak mrhají zdroji na nesystémových opatřeních a ještě u toho tuhle zemi zadlužují. (ale to už jsem mírně odbočil od tématu)

Mějte zítra pevnou mušku, ZDAR!
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

ro abeille

Příspěvek od realcop » pát 05.5.2006, 18:38

Pani Jacques se týká především pasáž týkajíci se vykázáni z vyhrazeného prostoru o kterémjsem psal.

Samozřejmě, že pro zjišťování totožnost musí být důvod a to taxativně vyjmenované v § 13 zák. 283/1991 Sb.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 06.5.2006, 7:15

abeille: no z jedne strany mozna buzerace, ale z druhe - co ti udela, ze vytahnes obcanku? Odpovim ti - vubec nic. Ale pokud chces byt za mucednika, tak se zachovej jako tady ta kravicka.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » sob 06.5.2006, 7:17

Vždycky po zprávách si vzpomenu na muzikál Chicago a jsem v klidu :twisted: ......

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » ned 07.5.2006, 11:31

Ja musím souhlasit s Realcopem, a muj nazor na to je takovy ze pokud nekdo nechce dat doklady bral bych to jako ze neco skryva. A je si myslim povinosti policisti jeho totoznost zjistit. Ja osobne taky kdyz jdu z akce v noci a zastavi me policisti abych se legitimoval udelam to rad protoze vim ze delaji svou praci, vzdy s policisty vychzim. A uz jsem videl par zakroku s ozralzma a bezdomovcena a reknu k tomu jen jedno nemaji lehkou praci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: ro abeille

Příspěvek od abeille » ned 07.5.2006, 22:04

realcop píše:Pani Jacques se týká především pasáž týkajíci se vykázáni z vyhrazeného prostoru o kterémjsem psal.

Samozřejmě, že pro zjišťování totožnost musí být důvod a to taxativně vyjmenované v § 13 zák. 283/1991 Sb.
Stejně jsi mne nepřesvědčil, že i kdyby skupina lidí odmítla odejít z policistou vymezeného prostoru, je adekvátní jednoho z nich sbalit. Myslel jsem, že tyhle situace se řeší tak, že kordon policajtů ty lidi zkrátka vytlačí a pouze ty účastníky, kteří jsou agresivní, předvede příp. obviní. Jak se ale ukázalo, jednalo se o soukromou iniciativu pana Čermáka. Proto mu také ostatní policisti neasistovali a snažili se ho akorát krýt. Kdyby mu domluvili, udělali by líp. A na tom videu jsou taky slyšet údivy přihlížejích, zda je to normální - už to tady taky někdo zmínil. Kdyby byla špatňačka, pochybuju, že by se jí kolemjdoucí takhle zastávali.

Taky mě facinují Paroubkova předvolební silácká prohlášení, jaká že obvinění očekává, že inspekce vznese u přihlížejících policistů. Další důkaz, jak je inspekce a vůbec celá policie "nezávislá". Ale je to fakt. To, že je policie napojená na socany a poslouchá politickou objednávku tady už bylo vidět vícekrát.
Ale to už je politické téma (OT, že?) :) ...
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: ro abeille

Příspěvek od pitt » pon 08.5.2006, 21:11

abeille píše:Taky mě facinují Paroubkova předvolební silácká prohlášení, jaká že obvinění očekává, že inspekce vznese u přihlížejících policistů. Další důkaz, jak je inspekce a vůbec celá policie "nezávislá". Ale je to fakt. To, že je policie napojená na socany a poslouchá politickou objednávku tady už bylo vidět vícekrát.
Ale to už je politické téma (OT, že?) :) ...
Vzhledem k tvýmu mottu a určitým vyjádřením ti jde asi o víc než jen o zákrok toho policajta,že!!!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 08.5.2006, 22:15

Takže po víkendu - jen tak zlehka si sypu popel na hlavu. Kecal jsem se znamým, co taky nějakou dobu v tom pohotovostním dělal. Tak nějak mi spoustu věcí vysvětlil (některý snad radši ani neřeknu nahlas), každopádně - to, jak to tam dopadlo je fakt v podstatě malinkej problém, kterej ovšem ukazuje nějakej větší obecnej průser (jakto, že 10 normálních policajtů dělalo to, co dělalo - tedy chyba spíš řízení), že skutečně bylo potřeba nepustit Šakala k náckům, použít k tomu i "chvaty a hmaty", ale že prej mlátit do ní pendrekem fakt nemělo význam (že když tam těch zbylejch 9 stálo a akorat hlídali, aby se moc netočilo, že se měla nechat vycukat).
Takže - já osobně si pořád myslím, že ten policajt to mohl řešit daleko víc v klidu, nicméně za těch okolností (žádné řízení, stres, hysterka...) je ta "chyba" poměrně pochopitelná.
Obecně - kdyby nebylo před volbama, bylo by to prý maximálně na nějakej drobnej postih (3 měsíce bez prémií apod...), ale takhle, kdy do toho vstoupila politika je to prej průser - to se ho prej budou snažit odepsat za každou cenu...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: ro abeille

Příspěvek od abeille » pon 08.5.2006, 22:20

pitt píše: Vzhledem k tvýmu mottu a určitým vyjádřením ti jde asi o víc než jen o zákrok toho policajta,že!!!
Nevím jak to přesně myslíš, pitte. Jestli mi jde o víc, v tomto tématu? Nebo jestli mi jde o víc v rámci své registrace zde? Ne, ani jedno. To motto mám stálé od doby, co jsem zde registrován a to je již téměř 9 měsíců. Velmi přesně vyjadřuje můj postoj - stálý a neměnný k jisté straně. Upozorňuji, že nejsem politicky angažován u žádné strany. Pouze mě hluboce štve, to co tady socánci provádějí.
A rozhodně jsem se zde neregistroval kvůli tomu, abych tady dělal agitku, to určitě ne.. :)
To, že jsem zmínil Paroubka bylo z mého pohledu k tématu.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 08.5.2006, 23:22

Jen mě přišlo že tvoje poslední prohlášení patří spíše do politické kampaně.Myslíš si že by to vypadalo jinak kdyby u vlády bylo ODS a Míra vydal podobný prohlášení jako Paroubek?
Bohužel naše policie byla je a bude podřízena vládě ČR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » úte 09.5.2006, 8:50

cmk píše:Takže - já osobně si pořád myslím, že ten policajt to mohl řešit daleko víc v klidu, nicméně za těch okolností (žádné řízení, stres, hysterka...) je ta "chyba" poměrně pochopitelná.
Obecně - kdyby nebylo před volbama, bylo by to prý maximálně na nějakej drobnej postih (3 měsíce bez prémií apod...), ale takhle, kdy do toho vstoupila politika je to prej průser - to se ho prej budou snažit odepsat za každou cenu...
Naprosto souhlas. Mohl to řešit v klidu. A kdyby nebylo před volbama, pánové by se nepředháněli v hledání viníků, aby se blejskli před veřejností.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz