Malý průzkum - jak byste se zachovali?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 14:44

Ještě k těm statistikám - trošku jsem si poskládal čísla na hromadu a podle titulků v novinách vypadá to vypadá tak, že každý rok je cca jeden zloděj zastřelen, přitom vzhledem k počtu odsouzených za rok to vychází, že krást je tady řádově stejně rizikové, jako pracovat (pravděpodobnost úmrtí je v obou případech cca 5 x 10^-5 za rok). To je z hlediska bezpečnosti všeobecně akceptováno jako naprosto přijatelné riziko a to ještě s poměrně velmi solidní rezervou. Dalo by se říci, že chodit krást je v ČR bezpečenější, než být běžným účastníkem silniční dopravy.

Pokud bychom chtěli dosáhnout toho, aby se kradlo minimálně, pomohlo by, aby riziko pro pachatele stouplo na úroveň, která je společností vnímána jako neakceptovatelné riziko. Jenomže hranice společensky neakceptovatelného rizika znamená mít pravděpodobnost úmrtí vyšší než 1 x 10^-4 za rok. To znamená, že riziko úmrtí pro pachatele by oproti současnému stavu mělo stoupnout aspoň 20x.
Výsledkem by totiž nebylo 20x více mrtvých (zloději nejsou blázni, oni riskovat nebudou), výsledkem by především bylo mnohem méně krádeží a mnohem více pachatelů zadržených hned při krádeži obětí, která se rozhodla postavit se nějakým způsobem aktivně na odpor.
---
Nevíte někdo jak dopadla tato kauza ?
http://www.novinky.cz/krimi/211017-muz- ... obode.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pon 02.4.2012, 23:12

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Christabel » čtv 05.4.2012, 14:50

Snad se nebudete zlobit (nebo budete :D ), naťukala jsem si pro přehlednost k sobě takový souhrn otázek, co mne k tomu napadly - teď nemyslím právní, ale obecné.
Formulací otázek začínám (to je pokrok, dřív to bylo tak, že jsme formulací správných otázek diskusi končili...).
O té kauze chci napsat, ale musím si to utřídit.

http://christabel.bloguje.cz/925044-proklate-nizko.php
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 15:00

Christabel: Pekne napsane... :wink: K tomu se pekne hodi jeden citat:
Ozbrojena spolecnost je zdvorila spolecnost. - R. Heinlein
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Starosta » čtv 05.4.2012, 15:56

Christabel: Musím se trochu ohradit proti (podle mě trochu účelového) tvrzení v článku:
Jisté je, že střelná zbraň na opasku může významně modifikovat vyústění různých situací, které by jinak skončily „pouze“ několika ranami pěstí, nějakou tou strkanicí a obviněním maximálně z přestupku či lehkého ublížení na zdraví.
Připouštím, že střelná zbraň skutečně může modifikovat chování nositele, příp. způsob řešení různých situací, a do jisté míry tak také činí. Ale možná zcela opačným způsobem.
A to tak, že se zbraní se chová mnohem opatrněji a prozíravěji, vzhledem k respektu, jaký k ní chová. Tak, že se snaží konfliktům vyhýbat a bere zbraň jako poslední možnost uchovat si zdraví a život.
A to i přes složitou cestu k právu, která bohužel u nás pro obyčejného člověka běžná.


Představa, že konflikt "s několika ranami pěstí" skončí většinou nějakou strkanicí, modřinou, maximálně přestupkem nebo lehkým ublížením na zdraví je absolutně mylná.

Jen jedinou schytanou ranou (beze zbraně) můžeš trpět doživotními následky.
Jistě si dokážeš představit nejen okamžitou, ale i dlouhodobou bolest, náklady na léčení, ušlý zisk, nervy ze soudních stání a krom toho samozřejmě ponížení a neomluvitelný pocit z křivdy a pošlapaných lidských práv.
A zcela upřímně, kdybych měl po útoku zdrátovanou čelist a vysoké odškodné, pořád je mi to na dvě věci.
Když nebudu moct po zranění doživotně rozžvýkat parádní steak, tak je mi nějaké odškodnění ukradené. Já jsem na maso a měl jsem předtím zdravou čelist, to už mi nikdo nevrátí.


Obávám se, že tahle standardizovaná představa souboje beze zbraně je velmi idealistická a končí "u pár českých facek". Možná to porovnáváš se svou představou souboje na nože, kdy "už může jít o život" a soubojem střeleckým, kdy "už jde o život". Tato kategorizace ale není reálná, stačí se podívat na jediný trénink reálné sebeobrany. Ani nemusíš cvičit, jen se podívat, co a jak trénují. (Napovím, že "kdo uteče, vyhraje" je tam základ a prstů do očí a kopaček mezi nohy se neštítí.)

Domysli jen možné následky "jedné nevinné facky", kdy upadneš na zem obličejem napřed, kdy padneš na záda a rozbiješ si hlavu nebo zlomíš přilehnutou ruku, kdy po "neškodné strkanici" skončíš pod schody s naštípnutým obratlem nebo krvácením do mozku.
Nic nereálného, neřeším nějakou masivní rvačku rowdies, skupinu útočící proti jednotlivci (kopání do hlavy a do žeber, dupání po rukách, apod.), jen triviální jednu facku od násilníka.


Jestli znáš někoho, kdo byl skutečně napaden a skončilo to hůř než "strkanicí" (útok pokračoval na zemi, bylo více útočníků, nebo to byl útok se zbraní), zeptejte se ho, jak vnímá právní hodnocení jeho napadení a jak by to klasifikoval on sám a jaké sazby by rozdal.

Možná zjistíš, že "prát se" je sakra nebezpečné a nikdo z nás tady (aspoň doufám) to nechce.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 16:13

Starosta: S tim musim souhlasit. Staci jedno pristrceni k tomu, aby clovek nedozil rana. A co teprve nejaka pranice, kde jsou pesti, kopance a nedej boze i klacek, tyc nebo nuz. Jenze zkuste se pri strkanci branit strelnou zbrani... :?
A co si budem povidat. Treba ja se svymi 70kg nemam proti porizkovy se 120kg svaloviny sebemensi sanci. A protoze nechci vysvetlovat policii, ze jsem nekoho postrelil kvuli tomu, ze do me strkal. Stejne, jako nechci lezet na zemi v kaluzi krve a nad sebou mit utocnika s moji zbrani v ruce. Tak se budu snazit konfliktu vyhnout, jak jen to jde... Nekdo si mozna bude myslet, ze jsem srab, kdyz to vezmu sprintem pryc, ale aspon se rano probudim doma a ne na JIPce nebo policejni stanici. :roll:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od DeadlyOne » čtv 05.4.2012, 16:56

kolaCZek: Nejsi srab, ale racionalne uvazujici, odpovedny a ozbrojeny civilista. Ja se svymi 194cm a 95kg myslim uplne stejne. Prevence a vyhnuti se konfliktu je zaklad osobni bezpecnosti. Obcas je to bohuzel cast, ktera je nekterymi instruktory bojovych umeni, sebeobrany apod. opomijena. Na druhe strane existuji skoly a kurzy, ktere de-eskalaci konfliktu probiraji hluboce vcetne celkoveho zvladani stresovych a konfliktnich situaci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Nikdo » čtv 05.4.2012, 17:24

A poradíš, v kterém konkrétním kurzu se učí dobře právě ta prevence, de-eskalace, a rozpoznání správného okamžiku pro násilné řešení? Tak nějak selským rozumem jsem se zatím vždycky včas zdejchnul a dvakrát vykecal a vycouval. A mít pár psychotriků připravených v zásobě, to by se někdy kua hodilo...
Klidně do SZ, kdyby to mělo být považováno za zakázaný reklamní odkaz :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od jry2000 » čtv 05.4.2012, 17:41

Zkus kluky od BojovychSimulaci :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od AREYOU » čtv 05.4.2012, 18:21

Já osobně bych se otočil a dělal, že se mě to netýká a to myslím naprosto vážně.

KolaCZek to, že máš 70 kg neznamená, že nemáš proti 120kg svalnáčovi šanci....mohu tě ubezpečit, že 190 cm a 120 kg budí strach svým vzhledem a není zvyklej na to, že by se mu někdo postavil (tedy jeho bojová zkušenost je čistě na strašení tělem) jelikož každej vidí 190/120 kg. Bude na tebe dělat ramena a bubu, ale jakmile se dostaneš k němu na tělo a jednu mu vypálíš na bradu půjde k zemi ať má 70 nebo 100 kg (pokud to nebude nějaký rváč nebo fighter, ale v posilovně většinou potkáš takoveto nafouklé strašáky do zelí).

Rozhodně 170 - 180 cm a do 80 kg bude větší problém nebudí na první pohled respekt, takže nějakou tu bitku již může mít za sebou...znám lidi 168 cm co tě praští popelníkem po hlavě a pak tě na zemi dokopou do kuličky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 18:29

AREYOU: Tak kdyz uz nebude zbyti, tak to samozrejme budu muset zkusit. A kdyz uz jooo pujde do tuhyho, tak se ani strelbe branit nebudu. Ale kdyz se z toho bude dat jakkoliv vykroutit, tak proc pokouset stesti? At si frajer klidne mysli, ze ma zase o neco vetsi koule. Hlavne, kdyz ja budu v jednom kuse. A moznost srazit frajerovi sebevedomi velice rad prenecham nekomu jinemu. :D
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 18:39

Starosta píše: Možná zjistíš, že "prát se" je sakra nebezpečné a nikdo z nás tady (aspoň doufám) to nechce.
Stoprocentně souhlasím, obyčejná dobře provedená facka může končit ohluchnutím, oslepnutím i smrtí. Reálný konflikt mnohdy trvá jen pár sekund a je rozhodnuto. Za sebe mohu říct, že jsem byl několikrát hrozně naštvaný, ale nikdy jsem neměl potřebu na ulici někoho fyzicky napadat. Zato už jsem sám byl několikrát napaden a v okamžiku útoku jsem nikdy nevěděl, jestli mě útočník hodlá bít jen chvíli a lehce, a nebo těžce a až do mé smrti.
Christabel píše: ... změnilo by to nějak atmosféru ve společnosti? Vztahy mezi lidmi, způsob řešení konfliktů, míru kriminality, pocit bezpečí, nebo naopak nebezpečí? A pokud ano, jak?
Zkušenosti z USA ukazují, že na jedno skutečné použítí zbraně připadá až cca 1000 hrozeb použití zbraně. Tedy v cca 999 případech z 1000 pouhá hrozba stačí k odvrácení útoku. *)

Já jsem hrozbu použití zbraně využil v ČR dvakrát a v obou případech to pomohlo. V jednom případě jsem tím donutil majitele, aby si konečně chytil psa, který nás ohrožoval, ve druhém případě věřím, že jsem tím odvrátil útok na svou osobu. V obou případech jsem blufoval a v obou případech jsem k hrozbě použití zbraně přistoupil po té, kdy to nešlo po dobrém. Takže už jen tím, že v ČR mohu věrohodně hrozit použitím zbraně, jsem úspěšně změnil chování bezohledných lidí vůči své osobě.

Jak už zde padlo: Ozbrojená společnost je slušná společnost.
-----
*) Bohužel, čísla z USA jsou obtížně ověřitelná, mnoho studií je odpočátku nastaveno podle toho, jak si autor přeje, aby studie dopadla. Některé jsou pro-gun, některé jsou anti-gun a často politická orientace autora určuje použitou metodiku. Prvotřídní experti na překrucování statistických dat jsou (k mému zděšení) lékaři a jejich profesní publikace. Když si člověk stáhne publikaci celou, tak často zjistí, že seriózní statistické metody dostávají těžce na frak:

Jen na ukázku, tam kde lze manipulaci dovodit už z abstraktu:
http://www.hsph.harvard.edu/research/hi ... index.html

Studie č. 43 - ve Washingtonu DC nikdo z postřelených zločinců nemohl být postřelen ctihodným civilním držitelem zbraně v sebeobraně, protože ctihodní občané ve Washingtonu DC až donedávna zbraně na obranu mít nesměli. Studie nemohla dopadnout jinak, než že ve Washingtonu DC je minimum případů, kdy zákona dbalý občan zranil zločince palnou zbraní v sebeobraně. Zákona dbalí občané tam zbraně nemají. Zjištění že občané zbraně na sebeobranu nepoužívají je stejně objevné jako to, že na přepravu do práce nepoužívají létající talíře. Autor studie to snad nevěděl ? Nebo je to tím, že autor i Harvard je programově anti-gun a seriózní studie se mu nehodí do krámu ?

Studie č. 44 byla realizována v Kalifornii, kde i dnes panuje přísná zbraňová restrikce a zákona dbalí občané zbraně u sebe zbraně prostě nemají, protože je mít legálně skoro nemohou. Takže studie na adolescentech nemohla dopadnout jinak, než dopadla - zákona dbalý adolescent jen těžko může odpovědět, že zbraň využil pro svou obranu, když žádnou zbraň mít ze zákona ani nesmí. Ovšem díky blízkosti mexické hranice je kriminalita vysoká, jsou přítomny různé gangy, které na zákony nedbají a jejich příslušníci jsou ozbrojení. Odbytištěm pro drogy jsou často střední školy, tam tedy často tyto gangy působí a tak není divu, že se adolescenti s hrozbou zbraní setkávají a mnozí členové gangů zbraně mají. O legálních držitelích zbraní tato studie nemůže vypovídat naprosto nic.

Studie číslo 45 byla realizována ve státě Massachusetts, který není gun-friendly, takže opět je opět otázkou kolik lidí vystupujících ve studii jako držitelé zbraně ohrožující své okolí měli zbraň legálně. Je pochopitelné, že ilegálové si zbraně nepořizují proto, aby je nezneužívali.

---
Edit: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej: Harvard Research je finacován z Joyce Foundation a ta je otevřeně anti-gun. Takže zdánlivě seriózní lékařská výzkumná instituce prostě skáče tak, jak zdroj financí píská.
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv 05.4.2012, 19:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od AREYOU » čtv 05.4.2012, 18:48

KolaCZek určitě pokud můžeš vycouvat udělej to (to kdo si o tobě co myslí můžeš ignorovat) ovšem někdy to nejde a boj se dá vyhrát i bez úderu.

Dám ti jednu mojí hystorku (cca 1,5 roku stará), je 22:00 hodin a nastupuju do tranvaje (nejstarší model tranvaje) sedím úplně vzadu na sicně u dveří , tramvaj je z půlky plná na další zastávce nastupují dva připití típci cca 35-40 let typ přírodní pořez a drží se v rohu tramvaje prvně vyřvavají, že jsme všichni debilové atd. jsem asi 2 metry od nich (zde začínám vnímat a očekávám potíže) pak se pouštějí do 3 kluků cca 18-20 let s tím, že jsou nagelovaní teplouši a plyvou na ně...kluci se dekují a židličky se vyprázdňují na židličce sedím já předemnou nikdo na 2 židlách a větší hlouček lidí ve středu tramvaje (říkám si no asi vsatnu a půjdu o kus dál), ale než to stihnu vůbec domyslet padne jeden flusanec asi 30 cm od mé nohy a nějaké kecy na mou osobu (zde na 100% očekávám útok, mám vyschnuto v krku a adrenalín mi pomalu leze z ušisek), ale sedím dál pak nasleduje další plivanec cca na stejné místo....zde se zvedám a hned pohledem mířím na většího frajera z těch dvou ...zařvu na něj "co chceš pi..!!!" to mu vyrazilo dech a stichnul já na to opakuji stejnou výzvu a snažím se vypadat velice odholaně (ve skutečnosti jsem posranej až za ušima 2 típci mě rozemelo na hadry.). ten vetší frajer drží hubu a má bílou barvu v obličeji ten druhej mi říká "klídek kámo trochu jsme slavili....(dál si nepamatuji jelikož mám srdce až v krku)"... pak je klid a 2 zastávky se nic neděje při vystupování těch dvou očekávám, že mě jedn z nich vrazí pěstí, tak nesedím, ale jsem v polosedu a čumím na ně jakmile vylezou ten první hrdina na mě na nástupišti řve vylez ven ze šaliny ...atd. já na něj seru a jedu dál...adrenalinem jsem byl naplněn ještě tak 20 minut.

V tranvaji se nikdo ani neozval a všichni začli kecat až ti dva vylezli, že kdyby na ně jeden z nich sáhnul, že mu rozbijou hubu atd.

I takto se to dá vyřešit...je fakt, že sem byl rád, že to tak dopadlo, ale kdybyh seděl dál na 100% by flusanec přistál na mé hlavě.
Naposledy upravil(a) AREYOU dne čtv 05.4.2012, 18:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 18:49

Shi: Ze vsech takovych studii akorat krasne vypliva, ze na zakaz zbrani doplati jen slusni a zakonudbali obcane. Protoze zloduch si k nelegalni zbrani najde cestu vzdycky... A to, ze ostatni zbran nemaji se mu pri vykonavani jeho remesla naramne hodi.

AREYOU: Taky jsem si jednou paradne zakricel na hnedocecha, co asi 100m sel se mnou prazdnou ulici, mackal se ke me a cpal mi nejakej parfem. Snazil se ze me vydyndat nejaky penize na autobus nebo co. Pak zacal mlit neco o rasistech. A jestli jsem taky rasista. Tak jsem lehky odstrkovani a neustaly opakovani "ne, nechci, nech me bejt" vymenil za jedno razantni odstrceni a zarvani "Nech me bejt kre*ene! Tahni do pr*ele!". Chvili vystrasene cumel a pak sviznym krokem odkvacil. A ja se pak klepal jeste pul hodiny a bylo mi skoro na bliti. :roll:
Naposledy upravil(a) kolaCZek dne čtv 05.4.2012, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od Shi » čtv 05.4.2012, 18:56

AREYOU píše: KolaCZek to, že máš 70 kg neznamená, že nemáš proti 120kg svalnáčovi šanci....
Jenomže to musíš být trénovanej. Hmotnostní výhoda je obrovská, když ji člověk umí aspoň trochu využít a ten druhý není trénovaný bijec, který zvládá úderové techniky. Přítelkyně má o 30 kg méně než já, na rozdíl ode mě je ve vynikající kondici, ale řekl bych, že síly jsou v podstatě vyrovnány a to se přítelkyně (aspoň trochu) prát umí.
KolaCZek píše: Ze vsech takovych studii akorat krasne vypliva, ze na zakaz zbrani doplati jen slusni a zakonudbali obcane.
Těch zfalšovaných studií, které se nám snaží vnutit opak, je neskutečné množství a často vychází ve velmi seriózních vědeckých časopisech. Málokdo ze čtenářů si dá tu práci, že by se nad metodikou zamýšlel. Mnohdy je to zkreslení velmi průhledné, ale naopak někdy je to překroucení uděláno opravdu dovedně a potřebuješ experta, který ti ukáže kde je zakopaný pes. Často je nějakým způsobem zajištěno, že zkoumaná skupina neodpovídá normálnímu vzorku populace, ale závěry ze studie jsou pak dělány pro celou populaci. Zkoumám členy gangu a jejich oběti a následně vyvozuji závěry pro všechny mladistvé ...

Většina seriózních studií dochází k závěru, že větší množství legálně držených zbraní v populaci má na kriminalitu zanedbatelný vliv a pokud má vůbec nějaký, tak zřejmě takový, že kriminalitu snižuje. Ale často je to na hranici statistické chyby, protože do toho vstupuje příliš mnoho nestálých proměnných.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od AREYOU » čtv 05.4.2012, 19:01

Shi

žena má o 30% menší sílu než muž (porovnáváme stejný tip ženy a muže) takže tady bych to nehledal.

Ano, souhlasím pokud bude 70 kg absolutně poprvé ve rvačce a 120 kg taky poprvé tak bych asi vsadil na 120 kg.

Edit :

jsem si ted vzpoměl jak jsem byl před časem na disce kde byla taková soutěž a to v ringu byla nějaká kickboxerka nebo thayboxerka a měl se někdo přihlásit s ní do ringu na 1 kolo (3 minuty) pokud vydržel měl dostat šampus, tak jsme z davu vystrčili jednoho kamoša 174 cm trochu bříško, ale agresivní jako prase...nasadil si rukavice holka tam skákala do rožštěpů jak gymnastka...zazněl gong kamoš jí dal hospodskou bombu přes její kryt a holka šla k zemi a nakonec brečela...mi měli šampus a smáli jsme se tomu ještě 2 týdny :-)

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od tmx » čtv 05.4.2012, 20:14

AREYOU: Vyborne zvladnuta situace v tramvaji na kratkou vzdalenost, krasne jsi prerval utocnika a uklidnil celej vagon. Gratuluji. +1

Jinak 70kg versus 120kg je opravdu lahudka. Staci kdyz na treninku clovek chytne sparinga dvojnasobnych rozmeru... je to mnohem realnejsi, proste zadna sranda, ale doporucuji vyzkouset. Kazdopadne pokud se oba umi prat, vsadil bych si na vetsiho hajzla *47*

Btw, nema cenu si hrat rvace. Je treba se nad tim trosku zamyslet a dle situace pripadne volit rozkrok, kolena, ohryzek, oci atd... pokud nekdo vazi 2x vic jak ja, neda se ocekavat, ze budu hrat fer 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od AREYOU » čtv 05.4.2012, 20:33

TMX

Děkuji za uznání.

Ve sparingu je to jiné tam tě kolega 120 kg pěkně plácne...sice je pomalej ale když ti 20 kilová ruka padne na nos a jsi v rohu připadáš si jako box pytel :-).

Na ulici ta váha není výhoda...nevím zda máš už něco z ulice "natrenováno", ale já tyto kolohnaty když šli po mě nejdříve snažil zadní pěkně zakontrovat a pak jsem stejně tu masu hodil na zem a tam jsem nasadil kravatu a levačkou mu čechral ksicht...na ulici je bitka prvních 2-10 vteřin pěstní souboj a pak se valíš na zemi jako prase...alespoń u mě to tak vždy bylo...pokud jsem teda hned zadní netrefil hlavu a jak šel típek do předklonu (strkal tvář do dlaní)tak jsem ho ještě pěkně ze spodu nazdvihnul zvedákem...pak byl konec!

Pokud se na ulici umí oba prát ja bych vsadil na toho kdo začne a je větší "magor" :-)...nicméně pokud nemusíte nebojujte zuby jsou drahé :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 05.4.2012, 20:40

AREYOU píše:...nicméně pokud nemusíte nebojujte zuby jsou drahé :-)
Co zuby... Ale slintat si do konce zivota na kosili, kdyz se protistrane zadari... To me moc nelaka. :D
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od AREYOU » čtv 05.4.2012, 20:49

kolaCZek :-)

no a je tu ještě jedna technika jak se sice úplně nevyhneš bitce, ale vyjdeš z toho dost dobře...padne rána na tvoje tělo ty padneš okamžitě na zem a začneš předstírat epileptický záchvat nebo něco podobného...každej a to ti říkám, že každej se lekne a první co udělá pokud dal ten úder dostane strach, že ten na zemi umře nebo něco a okamžitě přestane útočit a rychle zmizí pryč...ty po tomto divadélku vstaneš a jdeš domů. (Toto není z mé hlavy takhle jsem viděl vysrat jednoho dědka jednoho takového zbabělce co si na něj troufnul....a čuměl jsem jak to fungovalo :-))

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Malý průzkum - jak byste se zachovali?

Příspěvek od tmx » čtv 05.4.2012, 20:53

AREYOU: Ja se neperu a nikdy jsem nebyl velky bitkar. Investoval jsem 3 roky a znacne mnozstvi penez do rovnatek, takze podobne situaci na ulici se vyhybam. Nicmene z hlediska ochrany investic delam KM, takze natrenovano mam z telocvicny... coz neni to same jako ty, ale lepsi nez nic. Na treninku se mi hlavne libi ruzne stresove treninky na zvladani adrenalinu, ale to je spis o tom, ze muj instruktor je fakt pecka.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz