Pouzdro ThumbDrive 5.11


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od tmx » ned 01.4.2012, 15:38

stenny ma pravdu, na kontaktni vzdalenost je lepsi nadrilovat nejake razantni "vypinaci" techniky. udelas si prostor a kdyz te to prestane bavit, nebo pujde do tuheho, budes mit prostor pro taseni. pak te nejaka pojistka nevytrhne. za sebe muzu doporucit tradicni KM (IKMF CZ). moc fajn lidi a hlavne uci certifikovany izraelsky original
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Fredouch » ned 01.4.2012, 16:09

Jinak obranou vlastní zbraně i v pozdře se zabývá mimo jiné i Radkův kurz Boj zbraní na velmi krátkou vzdálenost. http://www.obranna-strelba.cz/kurzy/boj ... vzdalenost. Za sebe musím říct, že je to fakt bomba a ve spoustě věcí docela otevře oči.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » ned 01.4.2012, 17:20

to je přesně odpověď na dotaz konkrétní zkušenosti s konkrétním pouzdrem :) opravdu nejsem typ, který by se bál nebo si neuměl poradit z 90% v situaci 1 na 1, ať už se fyzických proporcí týče, či zkušeností (navíc mi bylo řečeno že pravděpodobnost mého napadení, je minimální, teda dokud nezestárnu ;) )

-zkušenosti s pouzdrem budu muset nasbírat sám, bohužel jsem se nic konkrétního k němu zde nedozvěděl
-ale děkuji za info kurzů, rozhodně hodlám absolvovat nevím konkrétně sice ještě které, ale hodlám
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Smith » pon 09.4.2012, 14:58

Výhody a nevýhody pouzder s pojistkou a samosvorných výborně shrnul Stenny, k tomu se celkem nedá nic dodat.
Moje osobní zkušenosti s pouzdry s jakoukoli pojistkou (pojistný řemínek, páčky, cokoli) jsou takové, že už žádné s pojistkou nemám. :wink: I když jsem cvičil tasení z pouzdra a měl jsem dojem, že mi jsem si celkem jistý a jde mi to plynule, bez znatelné časové ztáty, pak se stejně stalo, že se po určitém počtu opakování prostě vždycky něco po...o a zbraň nešla ven podle mých představ. Zjistil jsem, že pravděpodobnost něčeho takového stoupá přímo úměrně stresu - i když v nejhorším šlo naštěstí jen o pípnutí timeru na závodech. I tak mě (narozdíl od okolí) nepřišlo nijak vtipné prát se s pouzdrem o bouchačku v čase, kdy ostatní už měli půl situace odstřílenou.
Chci zdůraznit, že tady rozhodně nejde o "setiny vteřin při tasení," ale o jistotu, s jakou budu mít k dipozici zbraň v případě, že ji budu potřebovat. Nakonec tento myšlenkový pochod je dost podobný důvodům, proč jsem si pořídil Glock(y). *44*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pon 09.4.2012, 17:06

;) děkuji ... kupuji ještě jedno podpažní, tak uvidím co a jak ... pokud ale jak ty říkáš, bude mít 5.11 "posrávací tendence", provedu změnu ;)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » pon 09.4.2012, 20:36

Pokud nejsi taxikar nebo nekdo, kdo travi v aute vetsinu casu, tak rozhodnuti podpazaku vubec nechapu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: stř 07.12.2011, 14:37

Zbraň: Taurus 607 .357mag

Bydliště: Havířov

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Lion76cz » pon 09.4.2012, 20:47

Nevěřím, že by toto pouzdro mělo posrávací tendence. Zpracování špičkové, možnosti úpravy (pádlo, uchycení na opasek nebo stehenní pouzdro, sklon, krytí pojistky ano-ne).
Osobně si myslím, že je to ideální služební pouzdro.
Bude to tvoje první pouzdro na první zbraň, takže bude záležet jen na tobě jak kvalitně natrénuješ.
Určitě by byl ideální např. kurz defenzivní střelby (když jsem kontaktoval p.Müllera tak byl ochotný uspořádat kurz pro min. 8 lidí - mluvím o Ostravsku).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od kolaCZek » pon 09.4.2012, 20:50

S474N: Hlavne na strelnici je zuzo sledovat, jak clovek na vedlejsim stavu pri taseni z podpazaku miri za sebe, pak vedle sebe a az pak smerem k terci. :evil:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pon 09.4.2012, 21:08

S474N: pro spoustu peněz a samou rozežranost chci od všeho něco? A nebo jako začátečník vyzkoušet co mi bude a jak vyhovovat při občasném nošení a k mému konkrétnímu druhu oblečení? Dosaď a nebo dosaďte (vzhledem k věkovému odstupu a zkušeností) si sám ;)

Příspěvky: 9

Registrován: stř 07.12.2011, 14:37

Zbraň: Taurus 607 .357mag

Bydliště: Havířov

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Lion76cz » pon 09.4.2012, 21:12

To kolaCZek: no ona konstrukce podpažního pouzdra to ani jinak neumožňuje že? Ale samozřejmě, jsem pochopil o čem píšeš. Při poslední návštěvě střelnice přišli 3 borci (bez pouzder) a když se začali promenádovat po celé střelnici a čuměli do hlavní tak jsme vypadli tak rychle jak to jen šlo!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » pon 09.4.2012, 22:06

Lion76cz píše:Osobně si myslím, že je to ideální služební pouzdro..
Ano, sluzebni ano, ovsem pro skryte noseni naprosto nevhodne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: stř 07.12.2011, 14:37

Zbraň: Taurus 607 .357mag

Bydliště: Havířov

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Lion76cz » úte 10.4.2012, 16:06

Tak trochu nechápu tvůj výraz naprosto nevhodné!? ..a na to jsi přišel jak?
Já osobně bych zvolil kombinaci spona na pásek a bez krytí pojistky což je klasické venkovní pouzdro jako např. Blackhawk CQC SERPA , Fobus -- BH :!:

Pozn. Já třeba nepovažuji jako vhodná pouzdra s pádlem :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » úte 10.4.2012, 16:21

Lion76cz: prave vzhledem k pruserovitosti pojistek u Sherpy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Smith » úte 10.4.2012, 19:01

Ciao69: No, ono jde spíš o to, že ovládání těch pojistek je pořád celkem jemná motrika. Jednou se ti smekne prst po páčce, nebo ji netrefíš úplně přesně, ve snaze o co největší rychlost ti nevyjde časování a pokusíš se tahat zbraň o fous dřív, než je pojistka úplně odjištěna...a tak podobně. Problém je, že hlava pojede dál po zajetém programu a proto následuje pokus o vytažení zbraně z pouzdra. Čekáš volnou zbraň, a tak za to prostě podle toho vezmeš. Co se stane dál, to už mají v rukou jen bohové...
V tu chvíli totiž rveš zbraň i s pouzdrem nahoru, pereš se navíc s nečekaným odporem a výsledek je dost o náhodě. V lepším případě si potupně zařízneš kalhoty mezi půlky. Ten horší pokračuje vítězstvím hrubé síly nad jemnou mechanikou a vyrváním zbraně z pouzdra; sám jsem takto přemohl pojistku u BladeTecha, vím, že se násilí podvolí i SERPA - jsou to nakonec přece jen kousky plastu. Ruka v tenzi pak má snahu sevřít se v pěst a pokud se i to povede, znamená to prst na spoušti a prostřelnou nohu. To je tedy ten nejhorší případ a i takové se už, žel, staly. Popsané jsou nejen ze zámoří, ale i od nás.
Proto pojistku na pouzdru (ale nakonec ani na zbrani) osobně nepovažuji za bezpečnostní prvek.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » úte 10.4.2012, 19:38

Smith děkuji za názor na pouzdra s pojistkou, i když ne názor k 5.11...rozumím a věcně a pěkně napsáno...mám ale...kolik % lidí se asi tak setká s natolik vyhrocenou situací, kdy by se vážně museli bránit, kolik % pak střelnou zbraní, kolika % pak nepomohl ani varovný výstřel, kolik z toho bylo bez jakéhokoliv předešlého varování, že šlo o vteřiny a nebo se jim natolik rozklepali ruce, že by udělali při tasení chybu, nebo dokonce nebyli schopni vůbec tasit? Chápu, že se jedná zde o uzavřenou komunitu, a jak tak koukám, téměř bez možnosti diskuze, ale když vezmu procento z mé rovnice s porovnáním procenta z rovnice, prosím bez urážky, kolik zde lidí bude mít mozkovou mrtvici ze stresu, infarkt ze špatné životosprávy, nádorová onemocnění z kouření či špatného životního prostředí ve kterém žijí, pak jsem si koupil dobré pouzdro :) chtěl jsem jen názor od někoho, kdo jej měl, či vyzkoušel a nechal si jej, protože je dobrý, poslal jej k šípku, protože mu nevyhovovalo to či ono...
Lion: vítr fouká a mlýn se točí :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » úte 10.4.2012, 20:45

Ciao69: ja ti nevim, ale kdyz uz se clovek rozhodne nosit zbran, tak jsou to obvykle lide, kteri premysli a kteri se snazi minimalizovat jakekoliv nevyhody, jedouci v jejich neprospech. To uz tu filosoficky muzeme resit, ze z hlediska statistiky se kazdy clovek stane ucastnikem trestneho cinu jednou za 13,5 let.

Nezlob se, ale ty chces diskutovat, ale zatim si nepredlozil zadne rozumne a padne argumenty. Resis tu nejake pseudoteorie, domnenky a procenta. Naopak ti tu ostatni rikaji sve realne zkusenosti (ci zkusenosti primo ziskane jejich okolim) a ty si porad jedes svou. Tak se potom nediv, ze jsou tady vsichni blazni a jenom ty letadlo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Smith » úte 10.4.2012, 20:49

Ciao69: Recenzi na tohle úplně konkrétní pouzdro sice nemáš, ale máš tu různé názory na celou skupinu podobných konstrukcí. Tak si to přeber.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » úte 10.4.2012, 20:58

Nezlobím se, a bohužel nejsem schopen schopen Vám předložit pádné a rozumné argumenty, jelikož ty které jsem napsal hned na začátku, byli pošlapány mašinérií "ne, ne, blbost, ne, ne, blbost, blbost" ;) Chytáš mě moc za slovíčka (pseudoteorie,...). Nejednáš s idiotským jeřábníkem z OVY, to jsi si asi spletl nick. Každopádně děkuju a už se tady raději nebudu na nic ptát, ani nikterak reagovat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » úte 10.4.2012, 21:04

Ciao69: jenze ono to blbost je a rika ti to tady kazdej (kdyz uz ses tak zjevne od sveho prvniho prispevku zaujatej proti me). Mozna, ze nejsi jerabnik z Ovy, ale chovani mas podobne - vsechno vim, vsude jsem byl. Chapu, ze je slozite si priznat, ze jsem koupil blbe pouzdro, ale prosli jsme si s tim urcite vsichni. Spousta z nas, mne nevyjimaje, mame doma prislusenstvi, ktere nepouzivame, protoze jsme proste zjistili, ze je to k nicemu. Rozdil mezi nami je ten, ze ja to klidne priznam, ze jsem udelal krok vedle a bud to prodam (nebo donesu do zastavarny *40*) nebo to hodim do skrine. Ty nechces argumenty, ty chces jenom slyset, ze si udelal nejlepsi kup - jenze te zklamu, neni to tak a klidne si hrej za Zagorku a uraz se.

A nakonec zakoncim jednim prislovim:
George Bernard Shaw píše:Lidé jsou moudří nikoliv v poměru ke své zkušenosti, nýbrž v poměru ke své způsobilosti pro zkušenost.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » úte 10.4.2012, 21:19

měníme téma z Pouzdro ThumbDrive 5.11 na Ciao vs S474N? :) nejsem zaujatý, všimnul jsem si jen tvých kritických příspěvků, a proto to napsal, to je celé, nebuď zas tak egocentrický ;) Nevím, kde jsi nabyl zcela zcestného dojmu, že vše vím, a všude jsem byl a poprosil bych o nepřirovnávání k někomu takovému, jako je Váš šašek na hraní CW. Není pro mně těžké přiznat, že jsem něco koupil špatně, nejsem materiálně založen a položka za pouzdro, kdyby se ukázala jako zbytečná, by mně nezabila, ba bohudík ani nedotkla (už jsem si koupil větší blbosti a zbytečnosti, když na to kouknu s odstupem času), také pro mně není problém si přiznat, že jsem něco udělal špatně, přece je lidské dělat chyby.

Smith to shrnul lépe ;)

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz