Ta naše povaha česká


Pistole GLOCK v médiích

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Ta naše povaha česká

Příspěvek od cmk » pon 13.3.2006, 15:55

Už se to tu někde zmiňovalo, ale asi by to zasloužilo vlastní téma... Údajně někdy koncem dubna by na ČT měl běžet pořad:"Ta naše povaha česká" na téma zbraně mezi lidma (asi).
Koukal jsem, že pořad běží vždycky v úterý ve 20:00 a ve čtvrtek ve 12:25 je repríza.
Běhá to na ČT2.
Dubnové úterky jsou 18. a 25.
Tak jsem zvědav.
Nicméně jsem zjistil, že ač mám asi miliardu výhrad k tomu, jak je zákon na prd, tak zformulovat rozumnou souvislou větu do kamery není vůbec sranda.
Ale líbil se mi příklad, kdy otec zabije neopatrností vlastní dítě v autě a neopatrností při manipulaci se zbraní - že se na tom dá krásně ilustrovat přístup novinářů, případně i politiků. Prostě mlčící (nicméně volící) nevědomá většina má auto a sáhnout jim na toto právo znamená nedostat se v dalších volbách do parlamentu (u novinářů analogicky - kdo by takovou blbost četl), ovšem ta samá mlčící většina nemá zbraň a velmi snadno lze pomocí cílených kauz vytvořit pocit "strachu". A lidstvo pod strachem se zblbne mnohem jednodušeji a rychleji než lidstvo v pohodě... Takže to nejdřív vystoupí ministr vnitra, řekne, že počet zbraní roste a narostl i počet vražd, chytnou se toho noviny a Nova, vyvolaj paniku, pak vystoupi znova minitr vnitra, ze teda jako psychotesty minimalne a kdesi cosi a hned stoupaj procentni bodiky, jelikoz ta mlcici nevedoma vetsina hned ma pocit, ze nekdo neco dela a dela to pro lidi... A hold ruzni Gibsoni a Baudysove muzou kricet jak chtej (chran buh, ze to myslim jakkoli proti nim - naopak, jako jedni z mala z majitelu ZP a zbrani neco doopravdy delaj), pro noviny uz to neni tak zajimavy, protoze kdo by z tech 95% lidi, ktere to nezajima neco na podporu zbrani mezi lidma cetl...
Takze doufam, ze alespon CT se k tomu postavi objektivne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pon 13.3.2006, 16:16

cmk: Myslím, že to tak horký nebude. Taky mě štve, jak se fakta kolem zbraní a jejich užití(záměrně?) překrucují, ale podle informací PCR bylo ke konci roku 2005 v CR pres 300 000 drzitelu ZP a to uz je dost volicu, kterym by se nelibil zasah do jejich prava vlastnit zbran 8) Takze, "STRELCI VSECH KRAJU SPOJME SE!" a jak si nejaka strana da ve svem programu za cil omezeni nas strelcu, dejme jim najevo, ze to neni nejlepsi napad, pokud se chteji dostat do parlamentu :) Je to trochu s nadsazkou, ale... :lol:
Naposledy upravil(a) Ondřej dne pon 13.3.2006, 16:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 13.3.2006, 16:28

cmk: no ja jsem hlavne zvedav, jestli to obrati proti strelcum a nebo se budou snazit to nejak nezaujate podat. I z tohoto duvodu jsem ja osobne odmitnul rozhovor na kameru - potom cloveku vyseknou dve tri slova a udelaji z nej krvelacnou bestii. Moc pekne tam mluvila Ludmila, tak se tesim, jak to sestrihaji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Bylo na www.e-zbran.sk

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 15.3.2006, 13:11

TOTO DOKONALE VSETKO VYSTIHUJE:

Novinářský slovník

AUTOMATICKÁ ZBRAŇ
a) zbraň nabíjená jinak než zepředu prachem, zátkou a koulí. Je třeba je zakázat.
b) zbraň obsahující části vyrobené na automatických strojích. Je třeba je zakázat.

CIVILIZACE:
ty části světa, kde jsou zbraně zcela zakázány (např. New York, Čína nebo Severní Irsko)

DRŽITEL STŘELNÉ ZBRANĚ
slušné označení pro rasistického, sexistického, xenofobního, paranoidního psychopata.

KANÓN, HOUFNICE, PUŠKA NA SLONY:
jakákoli zbraň s OBROVSKOU PALEBNOU SILOU (viz.), tj. cokoli silnějšího než startovací pistole. Je třeba ji zakázat.

KULTURA ZBRANÍ
lidé stále schopní nezávislého myšlení. Musí být převychováni a poučeni, že ne oni, ale my víme, co je pro ně dobré.

OBROVSKÁ PALEBNÁ SÍLA:
a) zásobník na víc jak tři náboje, je třeba ji zakázat.
b) dělá hlasité BUM, což může poškodit sluch dětí, je třeba ji zakázat.

OBZVLÁŠTĚ NEBEZPEČNÁ ZBRAŇ
v tomhle si nejsme jistí...raději to zakažme všechno.

ODSTŘELOVACÍ PUŠKA
jakákoli dlouhá zbraň, na kterou jdou nasadit optická mířidla.

OLOVO
kov škodlivý lidskému zdraví. Je třeba ho zakázat.

POVOLENÍ K NOŠENÍ STŘELNÉ ZBRANĚ
License to kill, tak jako v bondovkách. Žádají o něj jen ti, kdo chtějí někoho zabít. Je třeba ho zakázat.

PRŮBOJNÁ MUNICE:
dokáže prorazit víc jak pět vrstev papíru, nebo tlustý svetr. Je třeba ji zakázat.

PŘEBÍJENÍ
temné umění výroby ZABIJÁKŮ POLICAJTŮ (viz.), praktikované o půlnoci ve sklepě. Pravděpodobně obsahuje čarodějnictví. Je třeba ho zakázat.

SPOLEČNOST LEX
organizace ultrapravičáckých rednecků, chlastajících pivo a střílejících na dopravní značky (jo, a taky na lidi), kteří chtějí, aby každý mohl mít AUTOMATICKOU ZBRAŇ (viz) nabitou ZABIJÁKY POLICAJTŮ (viz), a skinhedi by podle nich měli mít dvě. Je třeba ji zakázat.

SPORTOVNÍ STŘELEC
každý, kdo není myslivec. Viz DRŽITEL STŘELNÉ ZBRANĚ, STŘELNICE

STATISTIKA
a) jasný důkaz, že máme pravdu
b) zmanipulovaná sbírka čísel, zneužívaná našimi protivníky.

STŘELNICE
místo, kde DRŽITELÉ STŘELNÝCH ZBRANÍ(viz) trénují zabíjení žen a dětí. Je třeba je zakázat.

ÚTOČNÁ PUŠKA
jakákoli dlouhá zbraň, schopná vystřelit dvě rány bez natahování (lovecké dvojky v to počítaje). Je třeba je zakázat.

ZABIJÁK POLICAJTŮ
a) tvrdá, nedeformující se kulka, nebo měkká, deformující se kulka, podle toho, co ještě není zakázané. Je třeba je zakázat.
b) kulka, která zabíjí jen policisty. Ona to prostě nějak pozná. Je třeba je zakázat.

ZLOČINEC
jakýkoli člověk se střelnou zbraní.

poslal to tam Lovec

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » čtv 20.4.2006, 13:46

Nevite jak to s timhle poradem a jeho dilem o zbranich, ktery teda udajne mel bezet koncem dubna, bude? Tento tyden to bylo o myslivcich a pristi tyden to taky vypada na nejake jine tema... Tak jestli to jen odlozili nebo to nejak zapadlo...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 20.4.2006, 13:53

Take by me to zajimalo, pokud nekdo budete vedet vice, urcite sem napiste *52*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 20.4.2006, 14:40

Takže program je následující:
:arrow: 25.4.2006 ...já po tobě chlebem
Jaký hodnotový žebříček uznává naše současná společnost?
Jaký je náš vztah k nejrůznějším sbírkám a charitativním akcím? Jsou potřebné, nebo by měl mít stát dostatek prostředků k tomu, aby např. na léčbu složitých onemocnění financoval sám? Dávají Češi, v porovnání s příslušníky ostatních států, na charitu méně či více?

:arrow: 2.5.2006 O strakách, pobertech a nenechavcích
Platí stále, že nekrademe-li, okrádáme vlastní rodinu?

Poslal jsem mailem dotaz do ČT jak to bude dál a kdy bude ten pořad o zbraních.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 20.4.2006, 15:24

A nebylo to ted v tom poslednim dilu" !Kam kraci nase myslivost?"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 4

Registrován: úte 09.5.2006, 22:52

Příspěvek od night » úte 09.5.2006, 23:01

Heh, tak už je to tady... Čekání na masakr. Podtitul : Přibývá u nás také střelců schopných všeho? Jak to tipujete, budem za darebáky? :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 10.5.2006, 6:57

night: kdy a kde presne. Diky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 7:29

Mrkni na www.ceskatelevize.cz a dej vyhledat "Ta naše povaha česká". Myslím, že to pojede 23.5. v 8 večer, další den pak repríza.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 10.5.2006, 7:54

Takze presne jako pises 23.5.2006 v 20:00:

:arrow: http://www.ceskatelevize.cz/program/det ... ddr=search

Je tu nejaky dobrodruh ci kovboj, ktery to zvladne nahrat a prevest do DivX?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 10.5.2006, 11:31

jo jo, udelam to, jen mi to musite nekdo pripomenout :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 10.5.2006, 11:40

Já mám taky domluvené nahrání na DVD, takže pokud to pak "někdo" převede do DIVx....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

ČT

Příspěvek od veselka » stř 10.5.2006, 13:20

...jenom jsem zvědav co tam zase vyblábolí...

Zpět na „GLOCK a média“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz