Jsem (ne)spolehlivý?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od de-luxe » stř 14.4.2010, 14:45

A to už máme důkazní břemeno na policejním orgánu, že? Aby prokázal, že hodnoty, které získal, mají původ v požívání a ne v pasivním hulení. Osobně si myslím, že by se policie v případě nějakého podezření zaměřila mnohem víc do hloubky (zejména šmejdění v prostředí). Pokud nebude mít kovaný a řádně zdůvodnění podklady, je každý takový rozhodnutí lehce rozstřelitelný. A nemusíš mít ani drahýho právníka, abys rozhodnutí postavený na vodě úspěšně zpochybnil. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Starosta » stř 14.4.2010, 14:50

Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 24

Registrován: úte 08.1.2008, 19:57

Zbraň: GLOCK

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Roland » stř 11.4.2012, 14:31

Pánové, tohle mě zajímá...
Jak je to s užíváním například THC (zjistitelné z moči po tři měsíce) a nošením? S alkoholem je to z hlediska zákona jasné - detekovatelnost alkoholu se zhruba kryje s jeho aktivními účinky na uživatele. Ale účinky THC vyprchají během několika hodin, kdežto zjistitelnost se počítá na měsíce... Nesmím tedy teoreticky nosit tři měsíce poté, co jsem prošel zahulenou místností?
Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nějak se mi to v zákoně nedaří dohledat.
When in trouble, when in doubt, run in circles, scream and shout!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » stř 11.4.2012, 15:06

Zákon o zbraních předpis č. 119/2002 Sb. - §23:

Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten, kdo prokazatelně nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo prokazatelně požívá návykové látky.

A jelikoz mas v moci dukaz, tak je asi vymalovano. :?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od HV » stř 11.4.2012, 15:58

Nevím zda neplácám nesmysly ale není možné, že by i nějaké mastičky z konopí mohly do oběhu uvolnit THC pouhým vstřebáním kůží?
Tu formulaci zákona stejně nechápu. Proč zvýhodňuje alkohol když je to také návyková látka?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » stř 11.4.2012, 16:02

HV: Obavam se, ze oproti klasickymu koureni to bude zanedbatelny mnozstvi. A test ho ani nezaznamena. Tezko rict. Nikdy jsem to nezkousel. Ale pochybuju, ze se mastickou muzes zdunit. :lol: Kazdopadne je THC navykova latka. A je jedno, jak se do tela dostala.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od jry2000 » stř 11.4.2012, 16:04

Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » stř 11.4.2012, 16:09

jry2000: Takhle veselou praci bych chtel taky. :lol: Kazdopadne se v zakone pise, ze nejsi spolehlivy, pokud uzivas navykove latky. A obavam se, ze zamestnani te neomlouva.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 24

Registrován: úte 08.1.2008, 19:57

Zbraň: GLOCK

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Roland » stř 11.4.2012, 17:19

Mně se to nějak nezdá. Chápu, že není zrovna rozumné hledat logiku v zákoně, ale přesto... Ten zákon by přece měl brát ohled na účinky. Když někdo nadměrně požívá alkohol, je nespolehlivý, protože nadměrné požívání alkoholu má degenerativní vliv na psychiku. To je víceméně logické. Ale s tím THC to naopak smysl nedává vůbec - ten by to dávalo jedině pokud by šlo o stejně pravidelné užívání jako u alkoholu a nebo pokud by byla konzumace marihuany nelegální.
When in trouble, when in doubt, run in circles, scream and shout!
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od john.hawk » čtv 12.4.2012, 13:30

Chlapi chlapi, Test na alkohol nebo drogy na místě je pouze orientační..
Povinnost podrobit se vyšetření na přítomnost alkoholu či OPL u řidiče je dána obecně ustanovením z.č. 379/2005 Sb. (tzv. tabákový zákon) a především pak z.č. 361/2000 Sb. o provozu na poz. kom.

Po pozitivním zjištění testerem na OPL DRUGWIPE 5 se v souladu s legislativou řidič vyzve k odbornému lékařskému vyšetření. Řidič se tedy musí podrobit lékařskému vyšetření. Následně se odběrem krve nebo moči a pak následným rozborem se stanoví hladina která se pak posoudí..tzvaný screening..
pokud jde o řízení pod vlivem, tak o tom rozhoduje správní orgán..
U THC může být po orientačním testu proveden tzv. tvrdý test na pekárně ( zázračný stroj vozí hlídka Dopravního Inspektorátu) a ten to pak vytiskne. Tento test má stejnou důkazní hodnotu jako screening.
Bud to zůstane na přestupku nebo z toho může být TČ obecné ohrožení pod vlivem návykové látky.. pak z toho můžout být následky ohledně ztráty spolehlivosti..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » čtv 12.4.2012, 13:33

john.hawk: Ted jde o to, jak dlouho po poziti trva, nez tvrdy test na THC vyjde negativni.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od john.hawk » čtv 12.4.2012, 14:58

tvrdý test je citlivější než orientační.. taky více přesnější..takže jestli to nenaběhne na orientačním.. tak se k tvrdému ani člověk dostat nemusí ( pokud třeba není účastník dopravní nehody)
Podle zkušeností mých kolegů by ten orientační měl vyběhnout ještě jeden den po úmyslém požití OPL nebo při vyší hladině THC v organismu.. ( je zde naprosto vyloučeno pobyt v zakouřeném prostoru, mastičky z hlediská nízkých hodnot.) Pokud by to přece jen vyběhlo je zde varianta tvrdého testu který 1) zjistí zda se v organismu nachází OPL
2) v jakém množství..
Vše závisí jestli je člověk aktivní uživatel nebo ne..je to podobné jako s alkoholem viz biologická hladina..0,3%

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Mistral » úte 17.4.2012, 11:47

A co konopný olej, konopný chleba, byť z neobsahového konopí?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » úte 17.4.2012, 12:12

Mistral: Nejde o konopi, ale o THC. Kdyz v krvi nemas THC, tak jsi neuzil navykovou latku. :wink: Stejne, jako nealko pivo ti nebrani v noseni a neohrozi tvoji spolehlivost.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Mistral » úte 17.4.2012, 12:54

No neke ... :shock: Ten drobný problém spočívá v tom, že producenti výše uvedeného zboží (konkrétně oleje, tuším) se potýkali právě s příliš vysokou hladinou THC v produktu. Takže tu existuje určitá pravděpodobnost, že když si dáš na chleba s příměsí konopného semena konopný olej (byť z technického konopí), budeš mít v sobě THC. A já se tedy ptám, zjistí to henten verk? A v souvislosti s tím: lze to kvalifikovat jako užití návykové látky? A pochopí ouřada, že to tak kvalifikovat nelze? *2680*
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » úte 17.4.2012, 13:01

Mistral: Ani nealko pivo nema uplne 0% alkoholu (nebo aspon ne vsechny). A kdyz ho vyklatis hektolitr, tak taky muzes nadejchat. :wink: Nezer konopny semeno a jsi v pohode. :mrgreen:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 24

Registrován: úte 08.1.2008, 19:57

Zbraň: GLOCK

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Roland » úte 17.4.2012, 19:22

When in trouble, when in doubt, run in circles, scream and shout!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » úte 17.4.2012, 20:55

Roland: Coz je uplne jedno... Nemusis byt zrovna v rausi. Staci uzivat navykove latky. A je uplne jedno, jestli ted, pred hodinou nebo pred tydnem... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 24

Registrován: úte 08.1.2008, 19:57

Zbraň: GLOCK

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od Roland » úte 17.4.2012, 21:01

No a přesně to se v článku říká, ne? Že policii zcela nesmyslně zajímají nehalucinogenní složky THC, které v krvi vydrží měsíce.
When in trouble, when in doubt, run in circles, scream and shout!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Jsem (ne)spolehlivý?

Příspěvek od kolaCZek » úte 17.4.2012, 21:15

Roland: Ale THC je navykova latka. A ta nema v krvi spolehliveho cloveka co delat. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz