Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od kolaCZek » čtv 12.4.2012, 13:23

S474N: George Orwell mel pravdu.... A uz to zacina! :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Davidek182 » pát 13.4.2012, 15:36

kolaCZek a Nikdo:
Občanka, ZP, řidičák a techničák od tvého auta jsou doklady evidované na tvé jméno. To není problém vylustrovat a k těm údajům se dostane každý policista. Ta zbraň (v mém případě) je v evidenci zbraní stále vedená pouze na mě a v průkazu zbraně jsem zapsán také pouze já. To povolení, které má vydané otec, je v elektronické formě zaevidované v policejním systému, ale zobrazit si ten dokument může jen někdo. V žádném případě to není tak jednoduché, jako s OP, ŘP, ZP atd., ovšem netvrdím, že to nejde. Jen je to dost komplikovanější.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » pát 13.4.2012, 16:01

Po pravde, panove, co vubec resime? Kolik z vas uz kontroloval policista a resil zbran? A i kdyz si to vsechno vyresil "papirove", tak kolik z vas nasledne jeste lustroval? Ja bych rekl, ze resime neco, co realne ani nenastane. *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od kolaCZek » pát 13.4.2012, 16:06

S474N: Dalsi z vyhod skryteho noseni... :P Co oci nevidi, to straznika nelaka kontrolovat.
Popravde ani nevim, jak by probihala kontrola treba v metru..? To si tam budem podavat nabitej kver, aby overil, jestli sedi cislo zbrane s PZ?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » pát 13.4.2012, 16:10

kolaCZek: z hlediska zakona, ses povinnen predlozit zbran ke kontrole pouze na prislusnem utvaru PCR. Takze hosi, pekne me tam odvezte a nazdar. *3* *47* *2680*
§ 29 Povinnosti držitele zbrojního průkazu
..
e) předložit na výzvu příslušného útvaru policie zbrojní průkaz, zbraň kategorie A, B nebo C, střelivo do této zbraně a příslušné doklady ke kontrole, v případech hodných zvláštního zřetele lze dohodnout místo pro provedení kontroly,
Jinak samozrejme, "prislusny utvar" je ten, kam si chodis pro nakupku.
§ 10
..
(2) Žádost se podává u krajského ředitelství policie, příslušného podle místa pobytu fyzické osoby, nebo podle sídla právnické osoby (dále jen "příslušný útvar policie").
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od kolaCZek » pát 13.4.2012, 23:48

S474N: Uz to vidim, jak me v Brne budou chtit zkontrolovat a povezou me do Prahy. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Alci » sob 14.4.2012, 0:24

2SATAN: to se tyka toho, ze jim ji musis donyst az pod nos. Co se tyce libovolneho prislusnika PCR, tak bych mozna pouzil spis tyhle:
§ 29 Povinnosti držitele zbrojního průkazu
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
i) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, jestliže má u sebe zbraň kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně,
a
§ 56
Příslušník policie je oprávněn zadržet zbraň kategorie A, B, C nebo D, střelivo, zbrojní průkaz, průkaz zbraně nebo zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz, trvalý dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva, aby jejich držiteli zabránil v jednání, kterým porušuje povinnost nebo nedodržuje zákaz stanovený tímto zákonem. Příslušník policie, který zadržel věc uvedenou ve větě první, vydá jejímu držiteli na místě potvrzení o převzetí zadržené věci a neprodleně ji odevzdá s uvedením důvodu zadržení příslušnému útvaru policie, který rozhodne o jejím zajištění (§ 57), o odnětí zbrojního průkazu podle § 27 nebo o odnětí zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, trvalý dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva podle § 48.
Cislo zbrane by mel kontrolovat, kdyz ti bude kontrolovat, ze mas ke zbrani spravnej prukaz zbrane, ne? Jak s ridicakem, tam taky vsechno resi tam kde bydlis, ale zastavit a zkontrolovat, ze technicak a ridicak muzou kdekoliv.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » sob 14.4.2012, 6:48

Alci: jenom takova technicka, mit u sebe neznamena predlozit. *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Alci » sob 14.4.2012, 23:42

jeste je tam tohle:
§ 75a
(2) V rámci dohledu jsou příslušníci policie oprávněni
a) kontrolovat oprávnění k držení nebo nošení zbraně nebo střeliva,
kdyz mu ho neukazes, tak by ti mohl zkusit zbran sebrat :) bud podle toho §56 nebo jeste hur by mohl chytit podezreni, ze hrozi nebezpeci, ze ji pouzijes k nasili nebo pohruzce nasili a pojede podle §35 o PCR.

A to nemluvim o variante, ze vubec nebude tusit jestli smi nebo nesmi, ale logicky te s nezkontrolovanou zbrani nenecha odejit a udela neco co mozna nemuze, ale ty mu v tom nezabranis a az potom na utvaru daji hlavy dohromady co a proc vlastne udelal a neco vymysli :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » ned 15.4.2012, 7:44

Alci: opetovne a dokola, kde je tam povinnost predlozit zbran samotnou? Papiry clocek predlozi, ale vuci cemu je chce kontrolovat?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Alci » ned 15.4.2012, 12:13

no nemusis mu ji predlozit, to nikde neni. Ale rikam, ze kdyz to neudelas, tak se ti muze pokusit ji odebrat. Bud podle §56 o zbraních (třeba proto, že normálně by ani neměl vědět, že ji vůbec máš, když už to nějak poznal, tak je otázka skrytého nošení) nebo chytne podezreni, ze tim chces neco spachat (ani nemusi byt duvodne) nebo protoze ani nevi co muze nebo nemuze.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » ned 15.4.2012, 12:25

Alci: jak rikas, v normalni situaci na to nema jak prijit. Ale memu znamemu se treba stalo, kdy pri silnicni kontrole mel technicak od auta asi mezi dvaceti prukazama zbrani, tak jak se v tom prehraboval, tak policajt nechapal a potom se ho sam zeptal, jestli ma u sebe zbran, na coz rekl, ze ano. Ale i tak mu to nekontroloval.

Nicmene dalsimu znamemu se stalo, ze v jednom hypermarketu se za kasou predklonil do voziku, nacez mu vyjela kosile, kterou mel pres kalhoty a na chvilku mu vykoukla zbran. Videli to policiste, tak si ho vzali bokem a chteli kontrolovat nadrcnutyho Glocka mezi lidma - coz me osobne moc koser neprijde. Tak ho bokem, drzic v ruce povysunul z pouzdra, aby bylo videt zezadu cislo pod hlavni, policista si to zkontroloval a hotovo. Osobne bych se do tohohle uz nenechal vmanevrovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » ned 15.4.2012, 16:41

A zpet k tematu, tady je vyjadreni MVCR:
:arrow: http://www.mvcr.cz/soubor/zbrane-pujcovani-pdf.aspx
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Anaxien » úte 29.5.2012, 13:11

Mněl bych dotaz který dle mne trošku souvisí s tímto.

Chtěl bych se zeptat, zda jste už někdo řešil, nebo jestli je možné něco jako :

Líbí se mi nějaký komisní kousek na druhé straně republiky, ale nemám moc možností a času jak tam zajet, a pak ty náklady se dost navyšují na cestu a den volna.. apod... ALE je tady třeba nějaký velmi hodný kolega, který tu štaci jezdí a mohl by mi ten qvér koupit a dovézt.
Ten kolega je samozřejmě držitel ZP a musel by tedy mít vlastní nákupku na daný typ vyhlídnuté zbraně.. Zakoupí mi ji, přiveze na druhý/třetí den. Já mám taky nákupku na daný typ zbraně, kolega mi ji předá a já jedu registrovat... a pak crrrr zvonek a pohádky konec, nebo to tak může fungovat?

Nebo se musí řešit dvojí papírování? Kolega vyplnit šedivák při nákupu na sebe a své nákupní povolení (případně ještě muset registrovat?) a pak zase já šedivák a další přeregistrace na PČR?

Poraďte prosím, jak se tato situce řeší, případně dá řešit čím jak "nejbezbolestněji", když to bude v rámci těch poviných 10 dní na ohlášení změny ..
Díky
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od kolaCZek » úte 29.5.2012, 13:21

Anaxien: Myslim, ze nejmin bolestivy bude udelat si s kolegou vylet. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 4

Registrován: pát 27.7.2007, 10:13

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Liberec

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od martin8852 » ned 04.11.2012, 14:41

Stanovisko k vydání povolení ke zbrani kategorie B pro více osob na LEX.cz
  Kód:
http://www.gunlex.cz/z-domova/stanovisko-k-vydani-povoleni-ke-zbrani-kategorie-b-pro-vice-osob/
Konecne je jasno. Uvidime co vymysli na krajich, hi.

Martin

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Carloss » ned 04.11.2012, 16:18

Anaxien: To je zajímavý "pokus". Z pohledu zákona asi bez problémů. Teda v případě, že případný "doklad o koupi" nebude na určitou osobu.

Ale v důsledku by to asi ale znamenalo opakované použití nákupky. Rovněž překupování zbraní, zprostředkování nákupu/prodeje... není na to potřeba licence? Ale kdo by top mohl zjistit, že. To je to, co jsem tu kdysi někde psal, že si umím představit, že na nákupní povolení bude pak prodávající muset označovat "použití" daného NP. Tím ho znehodnotí pro opakované použití. Jestli by to bylo dobře nebo špatně je už jiná otázka. Je to v podstatě jen technikálie týkající se "povolení nabytí vlastnictví". Nebo je to dobře jak je to teď, kdy prodávající nemá žádnou možnost, jak opakované užití NP snadno vidět?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Piggy » pon 05.11.2012, 17:38

Carloss: V popsaném případě by nešlo o opakované použití nákupky, ale naopak o použití dvou nákupek na jednu zbraň bez "mezilehlé" registrace - což asi nejde.
U kategorie C to jde snadno (netřeba zúřadovat ty nákupky): koupil jsem pušku, vypsal dva šediváky (od prodejce na mě* a ode mne na konečného nabyvatele) a bylo to.
U kategorie B by prý museli nejprve provést registraci na mě, vystavit PZ a ten hned skartovat a vystavit další :? .

* Přímo to nejde, protože by nesouhlasil šedivák od prodejce.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od Carloss » pon 05.11.2012, 22:18

No... což o to... Není problém použití dvou NP na jednu. Ale takový kamarád by o "volnou" nákupku pak vlastně přišel. Takže nevím, jestli by to bylo pro uživatele přijatelné. Ostatní je pochopitelně pravda. Možností, jak to vyřešit je jistě povícero. Jednou je obejití zákona, čemuž se snažíne vyhnout a pak několik různých možných úprav v zákoně. Od celého zrušení NP (tím by ovšem stát přišel o jakous možnost regulace zbraní v jednotlivých oblastech), nebo třeba nějak jinak ošetřit samotný systém NP. Ale to jsme už celkem OT.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pujcovani zbrani - manzele, kamaradi, atd

Příspěvek od S474N » pon 05.11.2012, 22:23

Carloss: ale oni nic regulovat nemohou. NP je v podstate narokova zalezitost.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz