Postup PČR po střelbě při NO/KN


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od HV » čtv 19.4.2012, 11:22

Myslet si to můžeš, je otázkou zda si to myslí i přednášející. Ono co si budeme namlouvat, na tobě vlastně vůbec nezáleží :)
Ale jen tak dál, hodně lidí to chce vidět ale do Brna se nepoženou. V dnešní době rozvinutých komunikačních a záznamových technologií neexistují žádné technické překážky. Asi nám napíše cmk v čem je vlastně háček.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 11

Registrován: stř 18.4.2012, 7:42

Zbraň: G24-4G

Bydliště: u Kolína

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od nestiham » čtv 19.4.2012, 12:06

...k diskuzi o dostupnosti- nebylo by možné/vhodné třeba i on-line přenost třeba Skypem???

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od HV » čtv 19.4.2012, 12:31

Skype umí multicast telekonferenci? Musel by to být stream ale to jsou technické věci, to teď asi neřešíme ;)
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od cmk » čtv 19.4.2012, 13:12

Placena verze umi videokonferenci.
Neplacena jenom zvuk.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od mcelak » čtv 19.4.2012, 14:04

Tak provést obstojný video záznam umí dneska každej lepší telefon. Se zvukem to je horší, ale není to také problém. Umístit to na neveřejny vimeo nebo youtube taky asi není problém.

Co může být problém je nesouhlas vystupujících, diváků, jejich "zabržděnost" při dotazech atp.
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od S474N » čtv 19.4.2012, 14:17

mcelak: vsechno co rikas, ze da ostranit, minimalne postprocesingem. Jenze ja bych rekl, ze tady nebudou technicke problemy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od Nikdo » čtv 19.4.2012, 14:43

Pořadatel záznam nepořizuje, a nepřeje si jej. Mimo jiné, předpokládají se dotazy účastníků, a když budou vědět, že je to nahráváno, budou se ptát zbytečně opatrně. Když to bude zveřejněno (což je dnes v podstatě ekvivalent pojmu "nahráváno"), budou se muset značně brzdit všichni.

Jsou věci, které se probírají pouze osobně a bez záznamu. Vévéčka vám nestačily? Chtěli byste takovej tanec i kolem civilních držitelů zbraní?
Naposledy upravil(a) Nikdo dne čtv 19.4.2012, 14:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.4.2012, 14:46

Nikdo: Prvni rozumnej argument. *4286*
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od HV » čtv 19.4.2012, 14:47

Jojo, podívejte se na záznam Náhodského a jak dopadl jako znalec u skutečného případu
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od Mistral » čtv 19.4.2012, 16:53

Imho by pro pořízení kompletního záznamu a vyvěšení na web bylo potřeba souhlasu přednášejících. Jednak je to slušnost, jednak je to sokromý subjekt pořádající soukromou akci a na svoji know-how by mohl uplatňovat paragrafy autorského zákona. imho
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od Nikdo » čtv 19.4.2012, 16:55

No a přednášející ani pořadatel přednášky si to nepřejí, důvody jsem uvedl. Doufám, že jsem informace z interní diskuse LEXu moc nezkreslil a nevyslepičil nějaké tajemství :wink:

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od Stenny » čtv 19.4.2012, 18:35

Když není možný audiozáznam, co sepsat krácenou (o to, co nemá jít ven) textovou verzi?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od g-relax » pát 20.4.2012, 0:37

Dovolím si za ObS Brno zareagovat najednou na předchozí příspěvky:
  • nejde o podnikatelský záměr ani o vstupné (organizační příspěvek slouží na pokrytí nákladů na zajištění semináře a pokud něco zůstane, tak bude použito při dalších akcích ObS Brno)
  • k pořízení záznamu je třeba opatřit souhlas přednášejícího i účastníků - jak již bylo uvedeno, nechceme, aby seminář proběhl nezáživným způsobem a aby se účastníci nezeptali na to, co je zajímá (a před každým dotazem se ptát, jestli je možno jej nahrát, tak to bude jako na veřejném zasedání zastupitelstva obce)
  • možná by to vyřešil nedoslovný přepis autorizovaný přednášejícím, který bychom vyvěsili na stránky LEXu; zvážím a projednám s přednášejícím - jde nám skutečně o osvětu mezi střeleckou komunitou (pochopitelně zbraní může být i nůž, teleskop...)
  • následující týden bude na stránkách LEXu - http://www.gunlex.cz vyvěšen volně ke stažení PDF soubor obsahující text brožurky, kterou obdrží účastníci před zahájením semináře
  • nejsme sice žádná grantová organizace, ale snažíme se v souladu se stanovami LEXu přispívat činností ObS Brno ke splnění sekundárního cíle LEXU: "zvyšovat právní vědomí občanů, podporovat kulturu zodpovědnosti a etiky občanů v souvislosti s vlastnictvím, držením a nošením zbraně a střeliva", a proto nás uráží narážky na podnikatelský záměr či "rýžování" na vstupném (pro dobrotu na žebrotu :x )
  • nápad cestujícího semináře je diskutován v LEXu, problém je se zajištěním kvalitních přednášejících; ObS Brno však takový seminář rozhodně nebude organizovat, protože jsme oblastní sdružení.
Nicméně diskuze se trochu odchýlila o tématu "Postup PČR po střelbě při NO/KN". :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od S474N » pát 20.4.2012, 7:50

g-relax: to je pekne, ze vas urazi polozena otazka. Misto okamzite reakce s tim, ze to tak neni a vysvetlenim jste to museli dva dny rozebirat a vyplodit pamflet o tom, jak vas to urazi, ze? *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: pon 12.10.2009, 17:42

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od spideyx » pát 20.4.2012, 8:23

čert: Já ti nevím, mně to přijde jako obyčejný vyjasnění, ne uraženej post...

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od vsw » pát 20.4.2012, 9:15

Ostatne kazdy, komu se nelibi jak to LEX organizuje, to muze udelat mnohem lepe... ale ono je jednodussi sedet u kompu a kritizovat.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od Nikdo » pát 20.4.2012, 10:05

g-relax píše:...
Nicméně diskuze se trochu odchýlila o tématu "Postup PČR po střelbě při NO/KN". :D
Tak napiš něco k tématu :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od maja » pát 20.4.2012, 10:19

S474N: V rámci LEXu to bylo rozebráno už dávno. Nejen ode mne přišel návrh na nahrávání přednášek a vysvětlení bylo úplně stejné jako psal g-relax výše.

Problémem taky je, že se lidem nechce do organizace podobných akcí. Pokud to vezmu podle sebe, tak se jim nedivím. Každý z nás není organizátor a ne každý tomu může věnovat čas :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od S474N » pát 20.4.2012, 12:21

spideyx píše:čert: Já ti nevím, mně to přijde jako obyčejný vyjasnění, ne uraženej post...
Ja reagoval primo na bod 5 toho prohlaseni. Kdyz jsem si zpetne prosel diskusi, tak jsem tu k tematu "vstupneho" polozil otazku. A prave na to jsem reagoval.

vsw: ja bych rekl, ze nazor (i negativni) muze mit kazdy clovek i bez toho, aniz by neco delal.

maja: jak jsem psal vyse i drive - "kdo chce, hleda zpusoby. Kdo nechce, hleda duvody". Kdyz se natoci video, tak neni problem ho sestrihat tak, aby nebylo nicim "zavadove". Pokud zavadove je celkove, tak by stalo se asi zamyslet nad tim, co se tam teda probira a zejmena, to kazdeho navstevnika budou lustrovat a skenovat, jestli nema zaznamnik nebo kde pracuje, aby to nahodou "nevynesl ven"? Osobne si takto prednasky pro verejnost tedy nepredstavuji. A ted se vratme k tematu postupu policie po strelbe pri KN/NO.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 11

Registrován: stř 18.4.2012, 7:42

Zbraň: G24-4G

Bydliště: u Kolína

Re: Postup PČR po střelbě při NO/KN

Příspěvek od nestiham » pát 20.4.2012, 14:08

Dámy a pánové, docela se omlouvám ze vyvolání tohoto tématu, byť to sklouzlo úplně jinam než po čem jsem pátral.Nicméně když si čtete Zákon o policii v platném znění ( nějaké vnitřní směrnice či pokyny pro policisty v této situaci se mi při toulání na webu nepodařilo najít), je tam sice vše jasné ale s takovým rozptylem, a vzhledem k "hanbinci" ve kterém jsem se rozhodl zůstat/žít, je vlastně možné FFFFFšechno- a je jen na momentální náladě a schopnosti zasahujícího policisty, zda Vás na místě zastřelí/vezme do klepet, a z lochu nevyjdete dokud nezčernáte, nebo jen s nimi odjedete na podání vysvětlení a vcelku zdráv se vrátíte za pár hodin domů.
Takže prosím nechte LEX v klidu, je dobře že vůbec je a to co dělá je dobře, kritikům jen jedno- zkuste sami něco zorganizovat- a třeba na tom i vydělat.

Sám zkusím po návratu z venku pro zájemce v okolí dát dohromady někoho s reálnou zkušeností na obou stranách události( střelec-policie), pokud se v reálném čase podaří, dám do tohoto tématu včas vědět. A třeba nám bude víc jasno.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 20.4.2012, 14:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz