Napadeni, obrana a dusledek


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od DeadlyOne » čtv 19.4.2012, 13:37

Myslim si ze stoji za to otevrit diskusi nad krokem jednoho diskutujiciho na mujglock. Prosim, neni to nic osobniho, jen me jeho reakce dosti zaskocila. Po nize uvedenem incidentu se rozhodl prodat zbran.

Cituji:
Prošel jsem si půlročním martýriem vyšetřování, prokazování, právníkama a soudem. Bude následovat ještě další řízení . Nemám na to nervy. Byl jsem ozbrojenej, ale nebyl žádnej svědek a tak to bylo tvrzení proti tvrzení. Nemohl jsem se situaci vyhnout a ani jsem nezadal příčinu. Při napadení si útočník všiml že jsem ozbrojenej a tak řekl policajtům že jsem mu vyhrožoval zbraní a proto se BRÁNIL . V konečným důsledku dostal podmínku 8/20. Chápu že zbraň mám na ochranu zdraví a života, ale já na to prostě nemám.
A mám obavu že to příště neustojím a nenechám si po této zkušenosti zase zlomit čelist. Toť vše...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » čtv 19.4.2012, 14:16

DeadlyOne: co na tom chces resit? Proste se tak rozhodl a nezbyva, nez ho respektovat. Ja jenom nechapu, proc si tu zbran primarne porizoval?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od tmx » čtv 19.4.2012, 14:23

S474N: ja bych nebyl tak kriticky... obcas muze byt pocit frustrace opravdu znicujici
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od kolaCZek » čtv 19.4.2012, 14:27

S474N: Dokazu si predstavit, ze kdyz si ji porizoval, tak netusil, ze se to muze takhle osklive vymstit.

tmx: Ale nevim, jestli zrovna prodej zbrane pocit frustrace zazehna... :?

Kazdopadne tim nechci jakkoliv "jednoho diskutujiciho na mujglock" nijak znevazovat nebo jeho rozhodnuti zavrhovat... Je to ciste jeho rozhodnuti.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Nikdo » čtv 19.4.2012, 14:31

Představ si, že se někde s někým pohádáš, on tě nabonzuje, že jsi měl zbraň a vyhrožoval mu, fízli tě vytáhnou ráno z postele, odvezou z domu v klepetech před sousedy, kvéry ti na dva metry seberou, vyspíš se v tý jejich kleci (CPZ) a vůbec budeš pár dní přinejmenším sprostý podezřelý, tak to bude pořádná trhlina sebevědomí:-(
To bych asi taky prodal kvéry a stěhoval se do Texasu nebo na Aljašku :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od DeadlyOne » čtv 19.4.2012, 14:54

Mate pravdu. V tom pripade prosim o smazani temata.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od AREYOU » čtv 19.4.2012, 18:22

Nikdo

pokud by to bylo tak jak píšeš (moc se mi to nezdá) tak je asi dost blbé, že někdo ví o tom, že vůbec máš ZP a legálně zbraň..., ale pokud se potom zjistí, že ten co tě nařkl lhal co mu asi hrozí? *1582*

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » čtv 19.4.2012, 19:22

No já bych řekl, že bude na policii, aby ti dokázala že jsi měl zbraň u sebe.
A to vůbec nepíšu o situaci, kdy tě vytáhnou ráno z pelechu ( několik hodin po údajném vyhrožování ).

Myslím, že tady by pohořeli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Starosta » čtv 19.4.2012, 20:06

midlos: Ano, teoreticky by to tak mělo být.

Možná už jsem přehnaně skeptický, ale podle mě to klidně může dopadnout tak, že někomu "nahoře" přijde mnohem pravděpodobnější (tedy stane se to pro něj pravdou), že jsi mu skutečně vyhrožoval, protože proč by si jinak ten nebožák vymýšlel.
Samozřejmě, že opak (důkaz) proti tomuto tvrzení se nedá prokázat - jedině snad mít tu zbraň nebo svojí osobu v tu dobu pečlivě a zdokumentovaně jinde.

Každopádně z toho pro Tebe (jako vlastníka) plynou problémy.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » čtv 19.4.2012, 20:58

Já to beru takhle.
Já nic dokazovat nemusím a ani nebudu.
Pokud mě chtějí z něčeho obvinit, musí mi dokázat, že jsem dělal to, či ono.

A pokud budu vědět, že je to jen výmysl, budu naprosto v klidu.

To, že mám řidičský průkaz, není důkaz, že jsem jel na červenou, to, že mám každý den sebou penis ( nosím ho ještě častěji než zbraň, kdo by to byl řekl :D ), není důkaz, že jsem někoho znásilnil a to, že mám ZP, není důkaz, že jsem někoho ohrožoval zbraní.

To by si potom každý mohl vymýšlet jeden blábol za druhým.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » čtv 19.4.2012, 21:04

midlos: naprosto rozumim, co myslis. Na stranu druhou jsem byl osobne u nekolika stani pripadu Krusnych hor a uz toto tvoje "nadseni" nesdilim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od g-relax » čtv 19.4.2012, 23:40

midlos: V trestním řízení podezřelý/obviněný/obžalovaný není povinen prokazovat svoji nevinu a je na každém, zda a kdy uvede či neuvede skutečnosti, které vyvracejí nebo zeslabují podezření (taktika obhajoby bývá různá).

Případné další občanskoprávní řízení je však o něčem jiném. V něm žalující i žalovaný na začátku sporu navrhují provedení důkazů. A později navržený důkaz nemusí být proveden.

Přeji Ti, abys měl i nadále svůj klid. :D

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » pát 20.4.2012, 8:38

Hned po práci jdu na PČR a oznámím, že jsi mě ohrožoval zbraní.

Myslíš, že mám šanci na úspěch ?


Pokud ano, pak je něco blbě. Protože to, že mám ZP ví poměrně dost lidí a pak tedy můžou předpokládat, že vlastním palnou zbraň ( pokud to neví s jistotou, protože se normálně bavíme i o střelnici i o závodech a je jim jasné, že lukem nestřílím ).

Teoreticky by mě tedy každý z nich mohl falešně obvinit, že jsem mu včera, předevčírem, před hodinou, vyhrožoval zbraní.

Já prostě nevěřím, že by tohle mohlo projít, nebo dojít tak daleko, že bych s tím mohl mít nějaké nepříjemnosti.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od cmk » pát 20.4.2012, 9:01

Nikdo tu nerika, ze to, jak to u nas funguje, je dobre.
Jen ty se nechces smirit s tim, ze mezi "spravne" a "realne" neni rovnitko.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Nikdo » pát 20.4.2012, 10:11

AREYOU píše:Nikdo

pokud by to bylo tak jak píšeš (moc se mi to nezdá) tak je asi dost blbé, že někdo ví o tom, že vůbec máš ZP a legálně zbraň..., ale pokud se potom zjistí, že ten co tě nařkl lhal co mu asi hrozí? *1582*
Onoho prodejce glocka neznám, a o tom případu nevím nic. Je to jen má spekulace, v jakém je asi psychickém rozpoložení, že jeho nechuť mít palnou zbraň chápu.
V jeho konkrétním případě pravděpodobně došlo na fyzický kontakt, při nějakém strkání nebo přetahování mohl vytáhnout protivník ozbrojenému obránci triko a zbraň uvidět... nebo obránce pohrozil "nech toho, nebo střelím". Nebo to mohl být známý, bývalý kamarád, který věděl, že nosí. Nebo mu to někdo řekl.
Jistě dovedeš vymyslet sám několik dalších případů, jak se nějakej hajzlík shodou okolností dozví, že máš zbraň, aniž bys na ni sáhnul, nebo sám něco v tom smyslu řekl.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od john.hawk » pát 20.4.2012, 11:28

pro detailnější posouzení by to chtělo vidět rozsudky nebo alespoň 158ku aby jsme si mohli udělat obrázek.. V tom rozsudku musí bejt zdůvodnění proč a jak a co.. i proti rozsudku se dá odvolat a není v naší zemi nic neobvyklého že to dopadně uplně jinak..
for Midlos : opravdu to tady tak funguje že když je důkazní nouze tak je to většinou v neprospěch držitele ZP, žádné in dubio pro reo.. to tady fakt nefunguje.. taky nemám klidné spaní..
Otázkou je to, jestli napadený využil chytře všechny možnosti a instituty, další roli zde hraje pověst utočníka a obránce a další jiné okolnosti..které se zkoumají v TŘ.
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od MujGLOCK.com » pát 20.4.2012, 12:14

Přesunuté příspěvky z původního tématu:
Petr N píše:Horst: vím že to jsem nepatři ale tohle je dost smutné co jse stalo a dějě , už jsem taky uvažoval o prodeji zbrani :oops: :evil:
DeadlyOne píše:Horst: Tvoje prohlaseni "..ale ja na to proste nemam" nejak nekoresponduje s tim co mas v podpisu pod carou "Nejmocnejsi je ten , kdo premuze sam sebe". Je to tve rozhodnuti a kazdy na to ma pravo. Jen si rikam, co bude priste? Nechas se radsi napadnout, pobodat, prepadnout, nebo zabit? Jen proto aby jsi nemusel vypovidat u PCR, pred soudem, tahat se s pravnikama? Nepremohl si byrokracii a zhovadilost OCTR, nepremohl si ani sam sebe. Zaradil jsi se mezi populaci tech, kteri radsi ustoupi a rezignujou na moznost obrany pred utokem. Dasli bod a plus pro zmrdy na druhy strane barikady. Je to naznak a odkaz zmrdum ze si muzou delat co chteji. Protoze nakonec stejne vzdycky vyhrajou a nic se jim nestane, porotoze sporadani a odpovedni obcane teto zeme, dodrzujici zakony, nemaji na to se soudit s utocnikem, ale maji na to se nechat napadat, pobodat, nechat se i mozna zabit. Kam to nase spolecnost speje uz fakt nevim. Nezapomen ze nejsi nucen zbran nosit, porad je tu moznost mit ji doma v trezoru. Tvoje uplna rezignace je pro me nepochopitelna.
Sorry za OT.
Horst píše:DeadlyOne: Nemas se za co omlouvat. Věř mi že citát jenž je mým motem práve vystihuje tuto situaci.
V momentě kdy se začnu přesvědčovat o tom že mám morální právo použít zbraň a jsem v právu, tak jsem prohrál sám nad sebou. Jsem přece vyvolený nosit zbraň.
Spousta lidí si myslí že mají právo použít zbraň, ale jenom pár jich má tu odvahu to udělat.
Já mezi ně nepatřím. No a otázka zbraně v trezoru, tak to je jako mít pé.. 30cm a nosit ho jenom v kalhotech. :-) No a věř mi že nade mnou nikdo nezvítězil. Bylo by tomu tak kdybych toho frajera střelil do břicha a pak se rozplakal ned tím co jsem udělal. Takhle jsem dostal jenom do huby a měl zlomenejch pár kostí... Horší bylo že jsem měl nahnáno že by mi tu zbraň chtěl vzít . Co pak , začal bych střílet ????
Sorry za OT.
S474N píše:Horst: aha, takze tys zjistil, ze "na to nemas", tak to je proste dobre, ze ses toho kveru zbavil. Treba k takovemu zjisteni taky nekdy dojdu, az se ocitnu primo v te situaci. Nebo naopak toho dotycneho postrelim/zastrelim - protoze bohuzel nebudu mit jistotu, ze mi chce "jenom" polamat par zeber. Tezko soudit, jak to nakonec dopadne, zatim jsem rozhodnut se branit a proto zbran nosim.
kolaCZek píše:S474N: Bohuzel to, ze na to clovek nema, zjisti v tu nejmin vhodnou chvili... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 08.5.2009, 9:48

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Horst » pát 20.4.2012, 13:45

Zdravím pánové,
Toto vlákno vzniklo vlastně nedopatřením. Prodávám Glock a byl mi položen dotaz proč ho prodávám. Odpověďěl jsem po pravdě a nechtěl jsem potencionálnímu kupci lhát. Navíc jsem přesvědčen o tom že držitelé ZP a Glokaři mají posunutý práh zodpovědnosti .... ++
Pravdu máte určitě všichni. Mě u policie zachránilo to že jsem si nechal naložit a vlastně jsem se nebránil. Rozsah zranění a četnost úderů jasně prokázala paragraf 146 Tr.ř.. Útočník dojel na to že byl již trestán, povaha a rozsah zranění jednoznačně naznačila že jsem se vůbec nebránil. Útočník nebyl schopen prokázat proč rozsah zranění je v obličeji a né na rukou,trupu jako při snaze strhnout zbraň . Dostal podmínku 8 měsíců na dva roky. Odsoudil ho samosoudce ve zkráceném řízení. Odsouzený se neodvolal a tak rozsudek nabyl právní moci.
Nejsem si jistej zda by to takhle dopadlo v případě že bych se bránil. Vždyť jak pravil vyšetřující policista : Útok Vás neohrožoval na životě a zdraví, vždy´t byl veden pouze rukou bez použití jiných prostředků a tak by použití zbraně bylo neadekvátní obranou a stal by jste se vlastně viníkem vy. Tolik citace.
Přiznám se že útok nebyl veden pro žádnou zásadní věc a hláška : ,, Nebo začnu střílet,, tak to sorry, nejsem dement.
Nedávno se jeden důchodce bránil třem mladíkům s noži a bylo to redy. Bránil skutečně svůj život. Já fakt v ohrožení života nebyl, ale od té doby mám obavu že bych příště tu zbraň vytáhl.......
Možná za čas si zase Glocka koupím, ale dám tomu čas. Musím šetřit . Právní služby jsem zadotoval částkou 32 000 včetně soudního znalce a posudku, kterej v konečným důsledku soud vůbec nezajímal ve Zkráceném řízení. Jo možná kdyby byl soud tak to by byla jiná....
Tohle téma fakt nestojí za to. Přeju Glokařům hezkej den..

PS: ty prachy z útočníka nikdy nedostanu. Bydlí na ubytovně a nemá nic.Platí alimenty na dvě dědi a po rozvodu má splácet taky část hypotéky. Splátkovej kalendář mu soudce určil takto: A splácet dle svých možností škodu ..................... ano čtete správně, DLE SVÝCH MOŽNOSTÍ. :-)
No ale to já v momentě útoku nevěděl že je to takováhle socka. Vidím ty titulky: Agresor postřelil tatínka od dvou dětí, který v důsledku zranění nemůže pracovat a dostal se tedy do hmotné nouze. Věřte tomu že kdybych neměl u sebe zbraň bylo by to všechno mnohem lehčí. prostě na FÉROVKU.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 20.4.2012, 14:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od jry2000 » pát 20.4.2012, 13:55

Hmm, utok na hlavu a oblicej neni ohrozeni zivota a zdravi (byt veden pouze rukou)? Je mi lito, ze ses pane kolego s timhle setkal.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od kolaCZek » pát 20.4.2012, 13:56

Ja teda nevim... Nechci rejpat... Ale prohlaseni pana policisty "Útok Vás neohrožoval na životě a zdraví, vždyť byl veden pouze rukou bez použití jiných prostředků a tak by použití zbraně bylo neadekvátní obranou a stal by jste se vlastně viníkem vy." mi nejak nestymuje s rozbitym cifernikem a polamanymi kostmi... :? Co je pak ohrozeni na zdravi, kdyz ne zlomeniny a podlitiny? A jak ja muzu vedet, ze toho ten vejrostek po par ranach necha a nerozdupe mi hlavu? Uff... Radsi nic... Zase se zacinam pozvolna nasirat. :x
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz