Stojina s dorazem


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Stojina s dorazem

Příspěvek od cmk » pát 04.12.2009, 17:27

Tak jsem namontoval stojinu s dorazem.

Na fakture jsem mel sice napsano, ze to mam sverit zkusenemu zbrojiri... No tak jsem to sveril sobe.

Prvni zadrhel prisel, kdyz jsem to slozil s neupilovanou stojinou, natahl a ejhle, ono to pak nejde promacknout, tudiz ani rozebrat...

Takze toto necham otevrene - kdopak prvni prijde na to, jak se to resi? Ja si 5 minut nadaval, jakej jsem cu*ak, ze jsem se do toho poustel, pak jsem se zamyslel a za 10 sekund na to prisel.

Nicmene... Pak jsem rozebiral, piloval, skladal, zkousel, rozebiral, piloval...
Az jsem se dostal do stavu, ze mi to fakt na doraze spoustelo, tak jsem to upiloval jeste kousek, abych mel propad alespon nejakej.

Nicmene ted mam pocit, jakoby to "nebylo" ono.
Jednak zmizel Glock-sound (takovy to zakraplani pro zmacknuti spouste) a ma to takovy cisty, trochu tlumeny zvuk.
Strilet jsem s tim jeste nebyl, takze ani nevim, jestli to urcite strili...

Takze dotaz - je ten zvuk (zmizeni Glock-soundu) normalni?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od Albert » pát 04.12.2009, 18:56

Vyzkoušet se to dá i doma. Do prázdný a natažený pistole se do hlavně strčí obyčejná tužka, dřevěná tyčka nebo něco podobného a směrem vzhůru se vystřelí. Když to klepne do tužky, kleplo by to v případě ostře nabité do zápalky...... :) Takže je to funkční a o zbytek už by se postarala chemická reakce.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od HV » pát 04.12.2009, 19:17

cmk: Tuníš jo? Glocka, jo? :mrgreen: Že tys to nakonec sundal jako Marcel když zkoušel vyměnit hlavně u G17/G26? Stáhnout dozadu, vyndat krytku na závěru a sešoupnout. Mimochodem, jaký doraz ta stojna řeší?
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od cmk » ned 06.12.2009, 16:35

Jo jo - stahnout zaver, podrzet zachytem, sundat krytku uderniku, vyndat udernik a pak to jde.

Resi to zadni doraz - tedy propad spouste po vystrelu .
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od markony » ned 06.12.2009, 17:20

cmk už se to tady probíralo : stojina-spouste-ghost-rocket-3-5-lb-t884.html
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od HV » ned 06.12.2009, 18:41

cmk: přednídoraz jsem na Marcelovu radu a po jeho úspěšném testu udělal tak, že jsem přihnul, na táhle tu část, ve kterém je očko pro pružinu. Tím se docílí napnutí této pružiny i přední doraz. Zadní doraz jsem viděl na G dělat vlepováním podložky. Co tě to stálo?
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od cmk » ned 06.12.2009, 19:24

Asi si nerozumime, co je predni a co zadni doraz.

"Zadni doraz" je to, na co spoust narazi pri pohybu dozadu.

"Predni doraz" je to, kam spoust narazi, kdyz se vraci dopredu.

Nalepenim kousku plastu se resi predni doraz, ktery je podle me uplne na nic upravovat. Jednak pulka lidi pak odpoji funkcnost spoustove pojistky (jazycku) a jednak je to jen o prvni rane, pak se stejne jede na reset.

A prave pulku resetu poresi zadni doraz, spoust po promacknuti proste nejde dal, ale zazrazi se hned po odpaleni.

Stalo to asi o 2 stvovky vic nez tataz stojina (1.56kg) bez dorazu. Je to doopravdy Ghost rocket 3.5lb.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od cmk » ned 06.12.2009, 19:29

Nez se z toho stane OT debata, zopakuji puvodni dotaz.

Zmizel mi Glock sound (takove to typicke Glockacke "cvak-ding" po spusteni naprazdno) - je to normalni?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od HV » ned 06.12.2009, 22:36

...aha, máš pravdu, buď nalepíš kousek plastu nebo ohneš táhlo - přední doraz. Nestačilo by pro zadní doraz nalepit něco na spoušť ze zadní strany/ nebo na rám pod spoušť? A z toho zvuku nebuď smutný, nahraju ti ho do mp3, stačí? :mrgreen:
... nad takovou koninou se můžeš zamýšlet jen ty :wink:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od cmk » ned 06.12.2009, 23:48

Me nemrzi ztrata Glock-soundu, jsem nervozni z toho, ze to muze znamenat nespolehlivost :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od HV » pon 07.12.2009, 7:21

Mohlo by to souviset s rozdílnou pružností stojny, což na funkci asi vliv mít nebude. ...možná je jinak naladěná, je to jako s rezonancí ladičky. Kdybys do ladičky udělal takové díry jako do té stojny, taky přestane rezonovat ;)
...zbraně, mám zbraně

ham

Příspěvky: 16

Registrován: úte 30.11.2010, 20:01

Re: Stojina s dorazem

Příspěvek od ham » pát 20.4.2012, 11:42

Ja jsem si reset zkratil tak, ze jsem v podstate vyrobil novy jazycek spoustove pojistky. Je prodlouzen v jeho zadni casti a po stisknuti spouste se jazycek opre o ram a tak spoust neputuje dale dozadu. Ze zacatku jsem mel taky problem s tim, ze jsem ho udelal velky a spoust nesla stisknout (udernik se neodpalil). Tak jsem ten jazycek zabrusoval a zabrusoval.. Pak jsem jeste zjistil, ze kdyz neni zasunut zasobnik s naboji (tlaci na zaver zespod), opet nejde vystrelit. Je to dano vulemi v kolejnickach. Tak jsem jeste zabrousil a je to OK. Jazycek plni nadale funkci spoustove pojistky. Mam s nim vystreleno 3k ran + suseni a nejevi znamky opotrebeni. Vyrobil jsem ho z plastu, bohuzel druh plastu nevim..

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz