Napadeni, obrana a dusledek


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » pon 23.4.2012, 23:45

Alci: ja ti tu nenadaval, jen si proste dovoluji "slusne nesouhlasit".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » úte 24.4.2012, 0:05

vsak tobe slusne odpovidam. To nebylo o tobe. Podle me ses v realu rozumnej clovek, nad jedem podle chuti bych si popovidal rad

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od E-Ryc » úte 24.4.2012, 10:22

Alci píše:Vsechny situace, kde sem se branil jsem prestal s mensima zranenima. ... zatim mi vsechno prislo tak nejak k smichu ... jsem skoncil jen se zlomenym zubem, modrinama a rozrazenym rtem
Ale to je prece o dost neco jineho nez "to bych se radeji nechal ukopat", nemyslis? Ale co hodinky, holinky...

Příspěvky: 3

Registrován: úte 03.4.2012, 19:46

Zbraň: CZ 75 SP-01 Tactical

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od cermi » úte 24.4.2012, 14:46

Ten policista, který prohlásil tu "pí..." by se mšl okamžitě sebrat a jít šlapat chodník a nevyšetřovat TČ. Znám hodně magistrů z Plzně, kteří si to zasloužili, ale tento ji měl asi za 2 měsíce běhěm prázdnin. Okamžitě bych ho vyrazil, nemá tam co dělat. Doc. Novotný z Policejní akademie by mu natrh koule a vysvětlil, co se zkrývá pod pojmem Nutná obrana či snad v nejlehčím případě Krajní nouze a Oprávněné použití zbraně. Když to čtu, akorát je mi na blití...Mám CZ 75 SP-01 a veřejně prohlašuji, že ji nosím, mám u sebe a vím, že bych byl popotahovaný Policií, st.zástupcem (jestli pravým...) či soudcem , ale vždy bohužel záleží na tom, koho potkáte. Nejhorší srážka je s blbcem. Mám zbraň, použil bych ji a doufám, že se tak nestane. Nedej bože, aby někdo ohrožoval mé děti, rodinu...Samozřejmě musíte mít chladnou hlavu, což je individuální problém a vše řešit přiměřeně, ale jsou situace, kdy použití zbraně, at už jakékoli dle zákona, je jediným možným řešením, neoplýváte-li uměním sebeobrany...ideální a rychlá na učení Krav-Maga. Hodně štěstí...

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » úte 24.4.2012, 21:20

E-Ryc píše:Ale to je prece o dost neco jineho nez "to bych se radeji nechal ukopat", nemyslis? Ale co hodinky, holinky...
takze budes strilet pred prvni ranou, ok. Jak rikam, ja to chapu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od AREYOU » úte 24.4.2012, 22:07

Alci

pokud jsi schopen se ubránit rukama (loktama, kolenama) tak zbraň je až úplně to poslední co bys použil na obranu pokud bys nebyl ohrožen přímo zbraní, že? Já to mám naprosto stejné, ale chápu , že pokud někdo není pevný v kramfleku v sebeobraně beze zbraně je pro něj zbraň ochraný prostředek.

Nechci nikomu sahat do svědomí, ale pokud se člověk nikdy nepostavil útoku na pěsti nevěřím tomu, že by problém dokázal vyřešil chladnokrevně zbraní...(pocit strachu, srdce v kalhotech udělají své a může se stát, že ztuhnete jako socha)...pokud Vám nepůjde bezprostředně o život, ale v takovém případě člověk jedná úplně nepředvídatelně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od kolaCZek » stř 25.4.2012, 9:51

AREYOU: Ja se branim docela jednoduse... Za kazdou cenu si nechat ustupovou cestu a ZDRHAAAAAT!!! Pochybuju, ze se za mnou utocnik rozebehne a bude me nahanet treba po sidlisti. I kdyz tenhle model trochu pokulhava v interierech a prostredcich MHD. Ale venku je to nejmin rizikovy. Teda pokud utocnik nema v ruce pistoli. Zase tak rychle behat neumim. :D Ale to uz je situace, kdy bych se neostychal tahat ustekany zelezo. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 13

Registrován: pon 20.9.2010, 21:36

Zbraň: glock

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od bobson » stř 25.4.2012, 10:32

Zdravím všechny , pročetl jsem celou diskuzi , a nedá mi to poprvé zde nezareagovat .
Před sedmi lety jsem použil svůj G21 a 2x varovně vystřelil do země. Stál jsem proti 5 chlapům , měl jsem tam ženu a švagrová byla svlečená z kalhot. Nikomu jsem neublížil , použil zbraň a po ročním martyriu se mi G vrátilo a pumpa taky , tu jsem musel přepsat na tchána , neboť stačilo , že PČR měla G . Ač jsem léta trénoval bojová umění , což věděli i vyšetřující , musel a chtěl jsem střílet , neboť tím jsem lumpům právě chránil zdraví. Asi bych je zmydlil , ale aby to bylo co nejrychleji , než voni zmydlej ty holky , tak bych jim rozsekal kolena a krky na kaši.
Tím chci říct , že každej se brání tak , jak umí a chce. Alci je mistr boje beze zbraně , někdo ne , tak tahá kvér . Já cvičim i tahám , a dnes s odstupem času stále můžu s čistou hlavou říct , že jsem se zachoval správně a i rok soudních tahanic a výslechů za to stál . Od tý doby i žena změnila názor na nošení kvéru kamkoliv , a jak sama říká když jdem na pivo bez něj , už je nejistá , zvlášť teď , když jsme se přestěhovali do obce , kde se to stalo. Tak mám aspoň teleskop , ruce a nohy :D
Ale bránit by se měl každej , boj s hajzlama je věčnej , tak by měli vědět , že nic nedostanou . Dneska jim dáš dva litry , zejtra auto a co dál , kam budeme ustupovat? Dál už je jenom hluboká díra a pozůstalí .
Jinak přístup PČR při příjezdu na ,, magora" s pistolí kapitolka na komediální velkofilm
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » stř 25.4.2012, 11:07

bobson: klidne se rozepis i o tom postupu pri prijezdu PCR.

V kazdem pripade, zde je jasne videt, ze je vhodne, aby i partnerka mela minimalne svuj zbrojak, v lepsim pripade i svou zbran - aby proste "neco" zustalo doma. Pripadne v idealnim pripade nakupky na noseni/drzeni na vsechny zbrane sveho protejsku a kdyz policie zabavi zbran, ze ktere se strilelo, tak zbytek muze zustat pekne doma v teplicku. Prave pro pripad, kdyz by chtel nekdo prijit "podekovat" zpetne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Zefran » stř 25.4.2012, 11:34

Ahoj chlapi, přidám taky jednu historku starou cca. 2 měsíce. Sice v ní nefiguruje zbraň, ale zato si uděláte obrázek o postupu policie.

Byli jsme na oslavě narozenin třech kamarádek, která probíhala ve vstupní místnosti kina. Vevnitř se nedalo kouřit, takže nás šlo celkem pět na cigaretu ven (dvě ženy a tři chlapi).

Stáli jsme venku zhruba tři minuty, když v tom se na nás z ničeho nic přiřítil velice nepříjemný chlap. Takový ten nabouchaný, vyholený sráč bez krku a hlavně bez zábran.
Hned dal „čelo“ jednomu kamarádovi a začal ho mlátit hlava nehlava. Jeden kamarád okamžitě utekl a volal PČR. Ty dvě holčiny začali ječet a myslím, že snad to ho trošku probralo a přestal. Načež přistoupil k autu zaparkovanému hned vedle a holou rukou rozbil zadní okýnko a utekl do domu naproti. Celé se to odehrálo snad do deseti sekund.

Policajti přijeli do pěti minut. Po rychlém výslechu co se stalo, ho šli hledat do domu, kam utekl. Nikoho nenašli a mezitím jim přijely posily. Nakonec se teda podle popisu a znalosti místních podmínek podařilo určit pachatele (i díky tomu, že si vstup do domu odemkl klíči). Takže na podruhé šli policajti na jisto. Přítelkyně ho samozřejmě zapřela. Utéct z domu nemohl, protože jsme ten barák celý kontrolovali asi ve 20ti lidech ze všech stran. Celé se to sepsalo a policajti odjeli.

Zjistili jsme, že ten „bouchač“ byl propuštěn před pár měsíci z basy a cestou k nám ještě pořádně naložil nějakým dvěma lidem. Nebudu rozepisovat, co všechno udělal a co jsme zjistili. Ale je to pořádná svině, která nemá na svobodě co dělat.

A jak to všechno dopadlo? Výpověď poslal policajtům mailem, ve kterém uvedl snad deset svědků, kteří mu potvrdili alibi. Já jsem do protokolu uvedl, že jsem vše viděl, poskytl jsem jim naprosto detailní popis, jak celá situace proběhla i detailní popis pachatele, ale na dalším výslechu jsem já ani nikdo jiný už nebyl.

PŘÍPAD ODLOŽEN!

Modřiny se už dávno zahojily, okýnko u auta si zaplatil majitel. Žádná velká kovbojka, žádné trvalé následky. Ale tomu zmrdovi se nic nestalo. Ani na policii nemusel zajít, stačil poslat mail. Takže tímto děkuji naší skvělé policii za perfektně odvedenou práci… *78*

Příspěvky: 13

Registrován: pon 20.9.2010, 21:36

Zbraň: glock

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od bobson » stř 25.4.2012, 13:19

OK , situace se odehrála vedle discoklubu , kde si jistá partička pekla čuně .
Slyším švagrovou , jak volá o pomoc a jak tam valím , vidí slzy , pláč . Co je , ptám se . Voni mě nechtěj pustit. Teď jsem ještě v oklendu , jenže najednou 5 chlapů , my tě zabijem . Už řvu , že mám kvéra budu střílet , do toho přibíhá žena , takže to spíš zhoršila , později řekla , že dostala dělo , to ale ustála , je ranař. Na kvér žádná odezva , opilci asi nevěřili , i když mezi nima byl můj bejvalej kolega. No tak jsem G vytáh , nic, tehdy jsem přestal nosit v laufu , nic , natáhnu a nic , jedna rána nic, po druhý se situace za řvaní o mojí smrti a známých na kriminálce jakž takž zklidnila , sbalil jsem holky do auta a odjeli jsme kus dál , čekat PČR.
Tyhle blbci mšli za náma a rozbili čelní sklo , tak si sedim dála a vidim poldy. Tady šli ještě celkem dobře , jeden zepředu , druhej ze strany krytej stromy. Vystrčil jsem ruce z okna , aby viděli ,že jsou prázdný . Nechal mě vystoupit a vysvětlit co se stalo. Qvér jsem měl v ledvině , takžeji chtěl položit nazem . Ale celou tuhle dobu byli holky v autě , takže bejt tam zmrdi , policajtíčci už nic nevyšetří :lol: Až po vysvětlení nechali vystoupit ženu , jestli umí se zbraní zacházet , tak jí vyndá z ledviny a vybije pro prohlídku. Mně se ani neobtěžovali prohledat.
Jenže nevím jak , ale při tomto manévru žena najednou stála s nabitym G fízlů za zády , musel jsem ji sám upozornit , ať opatrně přejde tak , aby ji viděli.A až doteď seděla v autě švagrová Měl jsem z nich mnohem větší strach než z těch k...d , aby nezpanikařili. Ve finále se fízli při čekání na výjezdovku bavili s chudákama poškozenýma o pečení prasete aj. Já v noci stál venku bez bot , ty jsem půjčil holčině , protože jí je stáhli a já je tam chtěl nechat pro pozdější dokumentaci. Jinak je třeba , když se komukoliv stane něco podobnýho nebýt arogantní , spolupracovat ale na druhou stranu před poldy nepoklonkovat. Vlastně jsem to pak musel celý řídit sám , protože poldové zajistili místo činu tak , že asi 20 lidí okounělo , com se stalo a ničili stopy - takže sám jsem poldy požádal , ať lidi vyženou kvůli stopám.
A nenechte si vnutit od nich myšlenku , že vám to ulítlo . Blbost.
Bránit se budu i kvůli 20 Kč , natož kvůli zdraví a hlavně rodině .
Byl tam synek plk. z kriminálky , ten se moc snažil , dokonce ač nebyl ve výjezdovce tak byl u výslechů , moje okno rozbitý nikde ve spise nebylo , i když bylo nafocený, proč asi ,
A pak že jsem magor , magor je ten , kdo hledá magora co po něm údajně střílel a ještě ho znova napadne.
Ale co hlavně pomohlo , tak jejich kamera , kterou celou akci natočili. I když jsem na místě upozorňoval na ní , at jí zajistěj , nestalo se tak.
Objevila se až po půl roce u soudu na druhým stání , samozřejmě ,,nesestříhaná" , jak tvrdil kameraman , příslušník Celní správy někde nahoře , jak vylezlo z mýho vyšetřování. Jenže bohužel ji ustříh pro ně tak blbě , že tam zůstala asi půl vteřina počátku útoku.
Ta soudci stačila , aby jak sám řek co asi následovalo , si dovedeme představit.
Takže za rok od akce třetí stání - zproštěn žaloby ve všech bodech .
Ale dopadlo to dobře , u soudu byla náramná prdel , jak asi 10 svědků a 2 poškozený ,,tancovali po místě činu a jak se krásně shodovali ve výpovědích" :lol: .
K..a jsem se rozepsal , i když je to složitější , aspoň v kostce.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » stř 25.4.2012, 13:44

Tak to je drsný, až se mi chce vzteky blejt.
Jo Alci , ten by to vyřešil jedna dvě. Nechal by si vyrazit pár zubů, pak by nechal naložit manželce, dovolil by znásilnit svou švagrovou a na závěr by se nechal ukopat.

A tím by je pěkně vypekl, páč by na něj nemohli se žádným obviněním.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Mistral » stř 25.4.2012, 13:47

Vždycky když tohle čtu, tak si říkám, že bych si měl udělat pojištění právní ochrany ...
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od jry2000 » stř 25.4.2012, 13:59

Mistral: Pojisteni pravni ochrany je Ti (podle mne) v tomhle pripade na houby. Spis si najdi pravnika, ktery se specializuje na trestni pravo.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » stř 25.4.2012, 14:08

jry2000: na houby neni, v tomto pripade by mu to zpetne cele uhradili *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Mistral » stř 25.4.2012, 14:13

A nebyla tam moznost zavolat na zakaznickou linku a oni poslou pravnika?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » stř 25.4.2012, 14:20

Mistral: pozor na to, kdyz se budeme bavit o DAS a vetsine dalsich, tak ty resi "neumyslne trestne ciny", strelba je jiz "s umyslem". Tzn. ze zacatku ti nic hradit nebudou, pokud vyhrajes, tzn. prokaze se treba NO, tak ti to zpetne vsechno zaplati. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Mistral » stř 25.4.2012, 14:21

Ok, thnx.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od g-relax » stř 25.4.2012, 15:03

S474N: Máš ve smlouvě s D.A.S. pojišťovnou právní ochrany, a.s., výslovně uvedeno, že Ti zpětně uhradí náklady právního zastoupení, pokud bude pravomocně rozhodnuto, že jsi jednal v mezích nutné obrany či krajní nouze?

Mně totiž na dotaz odpověděl ředitel úseku likvidace škod této pojišťovny doslova:

"Pojištění právní ochrany je obsahově striktně orientováno k poskytování pojistného plnění (financování obhajoby), tam kde se jedná o skutek, k naplnění jehož skutkové podstaty vyžaduje zákon nedbalost, nikoliv úmysl.
Dodržování této zásady je striktně nařízeno interními koncernovými předpisy na celoevropské úrovni."

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Mistral » stř 25.4.2012, 15:18

Převedl bys to pls do lidštiny? :)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz