Italský klenotník zastřelil proslulého kriminálníka, loupež


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Italský klenotník zastřelil proslulého kriminálníka, loupež

Příspěvek od S474N » pon 30.4.2012, 9:00

Italský klenotník zastřelil proslulého kriminálníka, loupež mu nevyšla

Italský klenotník zastřelil nechvalně proslulého kriminálníka a šéfa gangu Magliana v Římě Angela Angelottiho. Při nepovedené loupeži utrpěl vážná zranění i jeden z jeho kumpánů a třetího gangstera, který utekl, chytila policie.

Klenotníci Andrea a Luca Polimadeiovi vyrazili ze svého klenotnictví ve Spinacetu na okraji Říma v sobotu na letiště. V autě vezli šperky v hodnotě 75 tisíc eur (necelých 1,9 milionu korun). Jakmile vyrazili, začala do jejich auta narážet dodávka. To muži ještě nevěděli, že je plná lupičů.

Klenotník zastavil, protože to považoval za běžnou dopravní nehodu. Když však z dodávky začali vyskakovat maskovaní muži se zbraněmi, zpanikařil a sáhl po revolveru, který s sebou pro jistotu vozí.

"Měl jsem strach a několikrát jsem vystřelil," řekl britskému deníku The Telegraph Polimadei. "Cítil jsem se ohrožený, protože na mě mířili zbraněmi."

První rána mířila do prsou Angellotiho, který na místě zemřel, dalšího lupiče vážně ranil na krku. Třetí gangster stačil utéci, ale policie ho později chytila.

Primátor Říma Gianni Alemanno popsal zabití Angelottiho jako "hrdinský čin" a vyjádřil klenotníkům podporu.

Dvaašedesátiletý Angelotti, přezdívaný Caprotto, byl šéfem obávaného římského gangu Magliana. Název odkazuje na mafiánskou organizaci Banda della Magliana, jež byla aktivní hlavně od sedmdesátých do devadesátých let minulého století a byla srovnávána s klany jako Cosa Nostra nebo Camorra.

Angelloti byl v roce 1992 obviněn z vraždy klenotníka. O šest let později nastoupil do vězení, ale po roce byl opět propuštěn. Odseděl si také tresty za prodej drog nebo lichvářství.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/klenotnik-zastre ... anicni_brd
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Italský klenotník zastřelil proslulého kriminálníka, lou

Příspěvek od kolaCZek » stř 02.5.2012, 9:18

Jeee... Skoda, ze to bylo revolverem a ne upilovanou brokovou dvojkou.
To by melo styl... :twisted:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Italský klenotník zastřelil proslulého kriminálníka, lou

Příspěvek od Strelkyne » stř 02.5.2012, 12:06

Takhle "zpanikařit" před maskovanejma ozbrojenejma drbanama bych chtěla umět taky. :D Myslím, že moje panika by vypadala v tu chvíli úplně jinak. :crazy:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz