Vhodná ráže


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Vhodná ráže

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 15:33

Dobrý den, ahoj,
nalezl jsem na netu dnes Vaše stránky a mohu říct, že se mi hodně líbí. Jsem čerstvý majitel ZP a chtěl bych si pořídit zbraň. Podelším hledání a čtení věech možných i nemožných článků u mě vyhrál právě Glock. Ať už pro svou konstrukci, vlastnosti i vzhled. Moc se mi ta zbraň líbí. Teď ale k té otázce: Nevím, pro jakou ráži se rozhodnout. Pročítal jsem přes hodinu okolní diskuze, ale stejně z toho nemám jasný výsledek. Je jasné, že kvůli ceně je to určitě 9mm. Ale zajímal by mě názor, kde bych cenu nebral jako hlavní vodítko. Prostě porovnat vlastnosti jednotlivých ráží a spíš než teorie by me zajímal praxe. Uvažuji buď o .357Sig, .40S&W, nebo už zmíněné 9mm. .45 už se mi zdá moc velká a je jich míň v zásobníku. Slyšel jsem toho hodně (jako že .40S&W je spíš sportovní náboj a nedělá se tedy moc variant vhodných pro případnou obranou střelbu, že .357Sig má velký zpětný ráz - kope) ale chtěl bych se na to zeptat lidí, kteří to mají a mají vlastní praktické zkušenosti, ne něco přečteného z knih. Velikostí bych chtěl compacta, přijde mi to rozumný kompromis rozměrů pro střelbu a nošení. Také jsem původně chtěl model s compenzátorem, ale dost ho tu zavrhujete, proč je to tak špatné? Já naopak myslel, že by to mělo pomoct. Jinak určení té zbraně by mělo být k občasnému střílení na střelnici (ale nepředpokládám nějaké obrovské množství nábojů, odhad tak 100-200 za měsíc, i když to ukáže čas) a pro případnou obranu, když to bude nutné - no ne že bych to zrovna vyhledával, ale je to lepší, než pak ležet na zádech ...
Moc děkuji za Váš čas a ochotu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 12.5.2006, 15:40

String1: pokud chces prebijet, tak si zvol co je ti blizsi. Osobne bych se rozhodne drzel 9x19. Ono to, ze budes mit zbran znamena, ze jsi majitel zbrane a ne ze jsi strelec. Tim se stanes, az kdyz budes pravidelne trenovat. Trenink samozrejme neni zadarmo a rozhodne je lepsi prohnat hlavni 3 kousky 9mmL nez jednu jinou. Je to pouze na tobe, osobne jsem zvolil G19 a rozhodne bych nemenil.

K modelum "C" - pokud si nebudes prebijet a zvolis 9mmL, tak je ti tento port uplne na nic. Navic to zasira i mouchu a nema to vubec zadna pozitiva.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 15:58

Je mi naprosto jasné, že žádný účený z nebe nespadl a že teprve tréning dělá mistra, o tom mě přesvědčovat nemusíš ;-) Všechno, co má člověk dělat dobře se musí naučit. Šlo mi spíš o vhodnost ráže pro případné použití v sebeobraně ne o cenové srovnání, tam vím že 9mm je prostě levnější.
Proč se tedy ten kompenzátor dělá, když je to "na nic"? Nechci rejpat, to v žádném případě, prostě mě jen zajímá, proč když to nemá praktické využítí, dělají to. Myslel jsem, že by to mělo kompenzovat trhnutí hlavně po výstřelu směrem nahoru, to nefunguje? Jak říkám, teorie jsem přečet dost, ale chybý praxe (nepočítám střelby na vojně :-) )
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 12.5.2006, 16:09

String9: svou palnou zbran nosim vyhradne na osobni ochranu a raze 9mmL je vice nez dostatecna (zvlast pri pouziti napriklad Lappua Extra Cepp ci EFMJ).

Nerikejme tomu kompenzator, do toho to ma opravdu daleko, je to spise port. V razich napr. .45ACP ma smysl, nicmene u tovarniho 9mmL to opravdu nema vubec zadny vyznam. To co si psal prave funguje pouze, kdyby sis sam prebijel a delal strelivo na svou zbran. Jinak je 9mmL dost rychla na to, aby opustila hlaven nez staci kompenzator neco kompenzovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 16:19

Ok, takže podle tebe je 9mm dostatečný kalibr. Jak říkám, nechám si poradit, v tomhle směru mám jen hodně teorie :-/ Jinak to zmiňované střelivo, všiml jsem si, že tady v diskuzích je to hodně probírané, také se hodně diskutuje legálnost použití a tak a jak jsem si tak všiml, co člověk, to názor, předpokládám, že se to zatím asi moc nevyjasnilo :-/
Jedno vím jistě, když už budu muset v sebeobraně na někoho střílet, nechci ublížit někomu, kdo za nic nemůže (bude to znít hnusně, ale na parchanta, který má potřebu ublížit mě nechci brát přehnané ohledy) takže bych rád volil takové střelivo, které nemá velikou průbojnost a přesto zastaví útok a samozřejmě mě pak neodsoudí, za použití neschváleného střeliva. Co jsem tady četl názory, tak ta Lappua byla snad schválená a EFMJ zatím nebyla vůbec na posouzení (pokud jsem pochopil správně) No ale to, že se prodává znamená, že musela něčím projít, když se prodává, tak je to také asi v pořádku, nebo se pletu?
Jinak jsem z Mladé Boleslavi, nevěděl by jsi tady někde poblíž o nějaké střelnici ve středních čechách, kde je možnost si pár glocků půjčit a zkusit pár výstřelů, jak se která zbraň a ráže chová? Bylo by to asi nejlepší.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 12.5.2006, 16:27

String1: MB je kousek od Prahy, sedni dneska na vlak/bus ci do vlastniho auta, prekonej tech par km a prijed na dnesni dychanek na AVIM. GLOCKu tam bude spousta, tak jako i jinych zbrani a budes mit moznost si z nich bez pujcovneho vystrelit. Takze nejenom, ze usetris na pujcovnem, ale navic se ti dostane takovych rad, ze budes mit hlavu jak patraci balon.

BTW k razi 9mmL, staci se podivat, cim kdo strili LOS - z velke vetsiny G17 nebo G19. Nekteri zavodnici jsou i u specialnich ozbrojenych sboru ci jejich byvali clenove a ti pokud je mi znamo voli take 9mmL, takze si to preber sam *49*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 16:41

Ne že bych nechtěl přijet, je to kousek, to není problém, ten ale je v tom, že ty papíry ještě nemám v ruce, prostě čekám, až je "vyrobí" no a zatím mají pořád času dost :-/ Takže je mi to všechno prd platné, že mám zkoušky a kdesi cosi, když prostě musím několik týdnu čekat, než zalijí jednu kartičku s fotkou do fólie :-( Chjo. Bude se taková akce v brzké době opakovat? Asi ne viď? No hold když se daří, tak se daří ...
Co se týče té ráže, jak říkám, chtěl jsem slyšet názor, na jednu stranu vím, že každý si bude tak trochu stát za tím svým, má to "v ruce" je na to zvyklí, chápu, u aut je to podobné, každý doporučí to, co má (tedy pokud se mu to nesype :-D ) ale právě z několika názorů lidí, kteří mají tu praxi se podle mě usuzuje nejlépe. Knížky jsou fajn, ale ...
Jinak ještě jednou moc děkuji za čas a informace.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 12.5.2006, 16:45

Neboj, páteční dýchánky jsou pravidělně, takže klidně příští pátek ůžeš přijet a určitě pár GLOCKů uvidíš :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 16:49

Fakt? To je super. Vy tam také jezdíte? Já bych rád dorazil, jednak poznat nové lidi s podobným zájmem a také bych chtěl vybrat vhodný model.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 12.5.2006, 16:53

Stačí se podívat do diskuze Srazy, akce, závodya tam vždy najdeš "upoutávku" .

Schází se nás tam někdy i víc než 10.
Je fakt, že převažují G17 a G19, ale občas přijde jeden kolega s .357sig a je k vidění i G17C.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 16:59

Tak tak, patecni dychanky jsou pravidelne.
Nicmene - prijit muzes i jako jeste nemajitel zbrojaku.
Mimochodem - rozhodni se co nejdriv, jakou zbran chces - usetris si minimalne jednu navstevu u PCR.
Jde o to, ze jestli jsi s zadosti o zbrojak nedal rovnou zadost na nakup zbrane, dostanes zbrojak, kde nebude uvedeno, ze smis nosit zbran kategorie B. Takze az si das zadost, tak jednak budes cekat, nez ti ji shcvalej a jednak nez ti zase predelaj ten cerstvej zbrojak... Takze idealni je, bud jeste nez si te pro zbrojak pozvou, nebo nejpozdeji v den, kdy pro nej pujdes prinyst rovnou zado k povoleni nakupu, drzeni a noseni zbrane te e te (seriovy cislo uvadet nemusis, dokonce i model se leckdy "prehlidne", ze tam chybi.

A ted k vyberu raze. Opet promluvi ma oblibena statistika - .40SW je mezi beznejma pistolovejma nabojema nejucinnejsi, nasledovana .45ACP a 9mm Luger s podobnou pravdepodobnosti vyrazeni utocnika. Bohuzel - 40SW stale stoji kolem 8 korun na rozdil od 9ky, ktera stoji pod 4 koruny. Takze je samozrejme lepsi nosit a trenovat s devitkou, protoze "dobra stredni sunda kazdou tezkou" - neboli - kdyz mas hodne natrenovano devitkou, budes strilet nebezpecnejc, nez kdybys mel malo natrenovano 40kou.
Pak jsou tu ostatni raze - .357 sig, to taky neni spatna raze, taky asi i ucinnejsi, nez 9ka, jenze pravda - v plastovym lehkym Glocku to bude kopat.

No a na zaver - nez si cokoli vyberes, zajdi bud do nejakeho kramu, nebo napis sem, ze prijedes do Avimu a my muzeme bez problemu vzit tech zbrani vic. Jsou mezi nama i lidi s HK USP, SIG Sauer 229 (mimochodem - to fakt enni zalozka :-) ), CZ 75 apod...
Nedej na to, co se ti libi, dej i na to, s cim se ti jak zachazi...

Ja k hlavni pistoli G17 dosel po 2 chybnych pokusech. Alfa defender (za 11.000 vyborna bouchacka, ale jaksi to neni ono), Walther P99 (ten se mi stresne libil, krasne sedel v ruce, ale zbesile kopal) a az na potreti Glock 17.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 17:02

Jo a ke kompenzatoru - fakt se na nej vyprdni.
Zajimavej je az od naboju s nejakym vyssim vykonem (u pistole .357sig a vys), ale i tam neni zase nejak moc extra znat, rozhodne ne tolik, aby to za ty 2.000 stalo. Navic pockej, az zacnes strilet nejaky akcnejsi discipliny a bude nutnost strilet nejakou stage s pistoli vic u tela - to pak budes lovit prach, co vyleti kompenzatorem z oci :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 17:07

Takže je možno si ty zbraně zkusit i když nemám ještě ten ZP fyzicky v ruce? Pokud ano, tak tam klidně přijedu :-D Odhodlání mi v tomhle zrovna nechybí. Už jen proto, že bych tedy došel dát to povolení k nákupu zbraně, ať je to při jednom.
Jinak netvrdím, že to musí být glock, ale na druhou stranu se mi ta zbraň opravdu líbí jak technicky, tak i pohledově. A z referencí, které jsou všude na netu myslím, že to bude dobrá volba.
Ok, kompenzátor jste mi vymluvili ...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 12.5.2006, 17:09

tak za me osobne - problem s tim nemam - dneska beru CZ75 a Glocka...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 17:11

Tak fajn, pak už jen zbývá otázka, v kolik, kde to na té Sokolské je (je to docela dlouhá ulice mrcha :-) ) a jak tam tebe a ostaní poznám :shock:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 12.5.2006, 17:26

Od cca 18:00, velmi blízko Florence www.avim.cz
Nás poznáš, to se neboj :wink: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pát 12.5.2006, 17:31

Ok, rád přijedu ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Vhodná ráže...

Příspěvek od Dydla » sob 13.5.2006, 0:15

Dovolím se také připojit k rádcům ... Myslím , že ta diskuse na téma vhodné ráže je už předimenzovaná,nebudeš přece od rána do večera a denně střílet darebáky . A kdyby, tak už tady na různých debatách zaznělo, na prvním místě musí být "umění střílet ",sebevýkonnější ráže nepomůže při špatné ráně. Takže : shánět co nejlevnější náboje 9mmL a nebo přebíjet, a trénovat . A k té pistoli: jsem fanda Glocků / i když kritický /a G 17 či 19 je jistě dobrá volba. Jen si nejsem jistý,zda je to dobrá volba pro začátečníka.Možná by byl lepší koupit za pár tisíc starší ČZ 75 a teprve později přejít třeba na Glocka . D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » ned 14.5.2006, 16:05

preco nie GLOCK pre zaciatocnika???
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 14.5.2006, 17:19

Nekteri si mysli, ze kvuli jeho spousti, pripadne protoze je plastovej atp.
Ja ho mam jako svoji prvni zbran a nemyslim si, ze bych strilel nejak spatne ci ze bych kvuli nemu ziskal spatny navyky.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz