FAB Defense na Sa 58


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: FAB Defense na Sa 58

Příspěvek od kuba » úte 08.5.2012, 20:13

pokud nevis jakej ma kolimator a optika smysl tak opravdu nema :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: FAB Defense na Sa 58

Příspěvek od cmk » úte 08.5.2012, 21:53

NIkdy jsem tomu neveril, ale kolimator a optika (s cervenym bodem) maj sakra smysl... Jen to chce trochu treninku s tim... Je to uplne o necem jinym. A pak to chce, aby to fungovalo :-)

Kazdopadne - ja se na tu rucku psal toho, co sem hazel fotky. Je mi jasny, ze posunout jde - jde mi o to, proc u nej to nejde a radsi slozite resi vymenu zasobniku.

Ale hlavne mi jde o ty ne/sekajici se hilzny...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 16

Registrován: sob 28.4.2012, 19:50

Zbraň: G19, G35, GSG-5 a SA

Re: FAB Defense na Sa 58

Příspěvek od fanatiX » úte 08.5.2012, 23:58

Chlapci, v ľahu na 100m, terč 135-P dá s otvorenými mieridlami slušný nástrel každý priemerný strelec ale na zavodoch sa striela 10rán v ľahu, 10 v kľaku a 10 v stoji, max. výsledok teda 300 bodov.
Len tak pre predstavu, najlepšie tohtoročné výsledky po dvoch kolach kvalifikacie:
STANDARD (bez akýchkolvek úprav) - 267 bodov, ľah=85, stoj=89, kľak=93
OPEN (upravy povolene vcetne optiky) - 279 bodov, ľah=97, stoj=89, kľak=93

Optika má svoje výhody aj nevýhody. Nevýhoda je dalsia váha navyše kt. pocítite pri strelbe v stoji. Výhoda je zas tá, že je vydet terč. On je totiž na 100m tak malý, že muška na hlavni kryje 1/3 celeho terču! Až po namontovaní optiky videt ako sa v skutočnosti strašne trasú ruky.


cmk: Samozrejme T-Pod ide posuvat po celej dlzke railu. Dôvod preco je tak blizko zasobniku je ten, ze som ho iba narychlo nahodil na zbran aby som mohol urobit foto. Standardne ho mam zmontovany dole lebo na zavodoch mierenky sa snazim dat dole kazdý gram. Montujem ho iba ked idem nastrelit optiku alebo sa vyblbnut.
Nejaký deflektor nabojnic neriesim. Samozrejme, ze nabojnice lietaju do optiky ale je to POSP kvalitná kovová konstrukcia takze jej to vôbec nevadi, iba som na optiku v miestach zasahu nabojnicami navliekol dusu z bicykla aby neotlkalo farbu. Zatial vystrelenych asi 200 nábojov a žiaden problem zeby sa mi odrazila s5 do okna a spravila zasek.

nettk:
1. Musel by som si vybavovat EU zbrojak a vsetky tie formality s tym spojene.
2. Mám doma 3mesačnú dcéru, takže na nejaké výlety musím dlhšiu dobu zabudnúť.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: FAB Defense na Sa 58

Příspěvek od nettik » stř 09.5.2012, 13:16

fanatiX: ahoj, vycerpavajici info... ja bez optiky daval v pondeli 90-93 v sede u stolku s polozenou zbrani na heveru na 80m :-) ale s tou tretinou musky mas sakra recht, prd na to vidim.
K dceri gratuluji, koukam ze budete plus minus par dni, ja mam dvojcata(holky) taky 3 mes. (*28.1.) a stejne si doma to strileni obcas prosadim :-) Ale u tebe z "vychodu" pres caru je to pochopitelne s tim EU zbrojakem...

dobrou trefu a mala at hezky roste !

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: FAB Defense na Sa 58

Příspěvek od cmk » stř 09.5.2012, 13:34

fanatiX píše:STANDARD (bez akýchkolvek úprav) - 267 bodov, ľah=85, stoj=89, kľak=93
OPEN (upravy povolene vcetne optiky) - 279 bodov, ľah=97, stoj=89, kľak=93

Zatial vystrelenych asi 200 nábojov a žiaden problem zeby sa mi odrazila s5 do okna a spravila zasek.
Tak Sa58 neni zbran na mirenku, tam ta velka vyhoda neni. Vyhoda je to pri prakticke (takticke/obranne...) strelbe. Kdo se umi koukat obema ocima skrz rozumnou optiku ci kolimator, je v prenaseni vyrazne rychlejsi.

S tim zavadenim - preju, at to vydrzi. Me to vydrzelo podobne (bez cisteni), pak to zacalo zavadit. Tak jsem ani nezkoumal, jestli cisteni pomuze.
Urizl jsem kus montaze, optiku nahradil kolimatorem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz