Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká psych


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká psych

Příspěvek od S474N » úte 22.5.2012, 13:44

Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká psycholog

PRAHA - Samopal vzor 58 nalezený v domě Kateřiny Pancové a Petra Kotta byl funkční. Policie ovšem nikoho z nedovoleného ozbrojování stíhat nebude: spoluobviněný exhejtmana Davida Ratha měl k samočinné pušce platný zbrojní pas.

Jak zjistil server Lidovky.cz, Kott si legálně pořídil upravený samopal už před časem. Zbraň nestřílí dávky, ale pouze jednotlivé výstřely. Díky tomu stačí mít jen zbrojní průkaz a zájemce nemusí žádat o výjimku.

"Svědčí to o tom, že má výjimečný strach," myslí si psycholog a soudní znalec Slavomil Hubálek. Kott je podle něj svérázná postava. "Přechází z jedné strany na druhou, z ODS do ČSSD, alkoholový výstup si veřejnost pamatuje a teď navíc ten samopal. Z charakterologického hlediska jsou to dosti významné údaje k dokreslení osobnosti," přibližuje.

Funkční samopal však nebyl jedinou zbraní v domě Pancové a Kotta. Podle informací severu Lidovky.cz tam našli i další zbraně. Vyzbrojen pistolí a obuškem k nim přišel i Rath. "Je to odraz toho, že se bojí. Vědí proč," komentuje to Hubálek.

Policie kromě zmíněné trojice minulý týden obvinila dalších pět lidí kvůli předražené zakázce na opravu zámku ve středočeském Buštěhradu. Rath, Kott a Pancová si mezi sebou měli rozdělit úplatek 24 milionů korun, bývalého středočeského hejtmana však kriminalisté zadrželi ve chvíli, kdy si nesl svůj sedmimilionový podíl v krabici od vína. V domě Kotta a Pancové zase našli 30 milionů korun.

Fotograf Lidových novin navíc zachytil jednoho z policistů, když z domu odnášel pytel s nápisy "samopal" a "náboje".

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.lidovky.cz/kottuv-samopal-by ... _domov_ogo
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od S474N » úte 22.5.2012, 13:45

Takze podle Velkohuba Hubalka jsme vsichni asi naprosto podelani strachy a naprosti zloradi. *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od nettik » úte 22.5.2012, 14:11

a copa nejsi ? Kdyby ses o NIC nebal, tak zbran asi nemas, ne ? ;-) ale nebat se o nic, znamena neuvedomovat si a nevazit si daru zivota, zdravi...a pak take tech poctive nabytych kapitalistickej vymozenosti...Kazdopadne nevazit si zivota a davat svuj zivot vsanc to je podle me vetsi psycho :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Sailor » úte 22.5.2012, 14:27

A tento Hubálek pak bude třeba před soudem hodnotit naši povahu až budem obhajovat NO. :?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od mFranta » úte 22.5.2012, 15:20

Článek sice na dvě věci, ale diskutující chápou, že ne každý, kdo má zbraň je šílenec. Spíš mě zajímá jak je možné, že měl zbroják- není v zákoně cosi o tom, že kdo prokazatelně nadměrně požívá alkohol ZP nedostane? Je to přeci člověk, který se tak ožral, že zapomněl, že má hlasovat v PS.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Alci » úte 22.5.2012, 15:34

ze se ozeres jak dobytek z tebe jeste v nasich podminkach nedela alkoholika.

Ze se tu na foru lidi obecne vic boji je taky fakt. Jinak si nelze vysvetlit jak muze 97% naroda vubec beze zbrane vyjit do ulic. Si posudte jestli kazdodenni cteni cernych kronik prispiva ke klidu nebo ke strachu. A jestli souhlasne pritakani dalsich lidi ohledne zabijeni zlodeju kvuli drobnym prispiva bezpecnejsimu chovani.

A prosim.. nerikat tomu "vazit si daru zivota". Zrovna to se s pistoli na obranu vylucuje, kdyz pravym jmenem to zni: "chranit vlastni prava na ukor prav druhych", je to akt sobectvi, ne ucty :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Starosta » úte 22.5.2012, 15:55

Alci: To se pleteš - pokud se bráním, tak hájím svá práva - ale nikoli na úkor druhých.
Těm jejich práva neberu, jen bráním ta svoje.

A jestli je to sobectví, zdravý rozum, nebo chvályhodná pohnutka - to nebudu pitvat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Nikdo » úte 22.5.2012, 15:57

No, bojí. Když se oprostíme od emocí a vezmeme tvrdá data:

Za rok 2011 bylo zjištěno 19.409 násilných trestných činů. V tom není např. znásilnění (mravnostní tr.č.), napadení psem (nezvládnutý čokl je většinou zameten pod koberec nebo řešen jako přestupek)... Máš tedy šanci ca 0,2%, že se staneš obětí útoku. Je to hodně nebo málo? Krát nějakých 50 let produktivního života to je asi 10%. To je objektivní číslo platící pro mne, Tebe, Tvou ženu, děti, kamarády, další doprovázené osoby, eventuelně další situace jichž se staneš svědkem. Co s tím kdo udělá, to si musí vyřešit se svým svědomím každý sám.

Kdo chce minimalizovat následky pádu, nosí na kolo či lyže helmu. Kdo chce minimalizovat následky požáru má v autě a v bytě hasičák. Kdo chce minimalizovat následky útoku, nosí zbraň. To je přece úplně normální a snadno pochopitelná věc.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Lars » úte 22.5.2012, 17:58

Alci - Ty budeš asi jeden z těch, co se na krásně hodí to slovo "pravdoláskař".
Každý, kdo jinému usiluje o zkrácení jeho práv, nedej bože o zkrácení daru života (neboť život je bezpochyby ten největší dar, který jsme mohli dostat!), se sám a dobrovolně svých práv vzdává - není tedy o co takového zmetka krátit!
A pokud sebeobranu dokážeš ve svém pomýleném uvažování označit jako akt sobectví, pak jsi zralý buď na nějaké odborné vyšetření, nebo ještě lépe na multikulturní obohacení našimi tzv. "nepřizpůsobivými" spoluobyvateli!!!
(nicméně Tě spíše na základě delšího pozorování tady považuji spíše za takového toho provokatéra, co ho více baví vytáčet ostatní, než aby sám věřil svým pomýlenostem)

Jinak ano - přiznávám, že se v dnešní době (bohužel!!) bojím o život a zdraví své přítelkyně a našeho dítěte - proto mám -a kdykoliv jsem s nimi nosím - zbraň.
A co dělají ostatní lidé (těch Tebou označených 97% obyvatelstva), zdali se se svými obavami dokáží lépe vypořádat, nebo zdali je z naučené nevědomosti raději nevidí, je mi srdečně fuk!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Fox4077 » úte 22.5.2012, 18:34

Lars: Kde to mám podepsat?

Alci: Až ti bude nějaká partička brát těch pár drobáků a k tomu si vezmou i pár tvých zubů a možná i ledvinu, tak třeba ještě budeš rád, když půjde kolem někdo z těch 3% strašpytlů, který ti, jistě ze sobeckých důvodů, pomůže.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od garf » úte 22.5.2012, 19:01

To: Alci
Omlouvám ,se sorry, ale Alci nepřeju Ti nic zlýho,natožpak skutečně zažít přepadení , v případě,že bych byl na blízku-nejsem spasitel,ani ochránce !!!- otočím se na druhou stranu , a pudu pryč,nic sem neviděl, násilí přece neexistuje, a pálit si prsty -kvůli někomu ,kdo o mě pak řekne , já ho nepotřeboval, vyřešil to zbytečně "brutálně" -neměl střílet- ten nůž měl ten násilník v rukou náhodou....., nebo ,- bys to případné přepadení zvládl vykecáním se typu pravda a láska zvítězí nad lží ...

Nabízím 3 noční pokusy klidné procházky podél říčky Desné na ztezce Tanvald-Desná...
A slibuju, nebudu tam... :mrgreen:
... tak takovej hrdina nejseš co ?... zasponzoruju dojezd do místa, a následně přidám na kremaci+rozptýlení...

Slavomil Hubálek,měl fajn tátu, syn se bohužel nepotatil /jako Ruml,Benda/, jediný..-chce bejt důležitej- být viděn v televizi a slyšen, jako pseudoexpert, asi nějaká úchylka-pocit méněcennosti, nevyužití ,nevím čert se vyznej ,zeptám se někdy Hoeschla-ten ví taky všechno...

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Shi » úte 22.5.2012, 19:36

Nikdo píše:No, bojí. Když se oprostíme od emocí a vezmeme tvrdá data:

Za rok 2011 bylo zjištěno 19.409 násilných trestných činů. V tom není např. znásilnění (mravnostní tr.č.), napadení psem (nezvládnutý čokl je většinou zameten pod koberec nebo řešen jako přestupek)... Máš tedy šanci ca 0,2%, že se staneš obětí útoku.
Já bych dodal, že do statistik se dostane zlomek násilných TČ, protože mnoho TČ policii nahlášeno vůbec není.
V anglii porovnávali statistiku policejní se statistikou nemocniční a pokud si vzpomínám, tak policii byla nahlášena jedna třetina případů napadení. U znásilnění se odhady pohybují kolem jedné pětiny nahlášených případů.

Takže reálně je šance být obětí minimálně jedno procento, jelikož na vesnici a v klidných lokalitách je tato šance velmi malá, tak v určitých lokalitách je naopak šance hodně nad jedno procento ročně.

Tolerovatelné riziko by bylo, kdyby šance být obětí TČ byla nižší, než 0,1%. Pokud je šance být napaden (být lehce zraněn) vyšší, tak je naopak velmi racionální přijímat ochranná opatření, tedy například ozbrojit se. Pokud s tím pan Hubálek nesouhlasí, měl by to vysvětli autorům mezinárodních technických norem, které míru přijatelného rizika pro jednotlivce stanoví zcela přesně.

Že se Kott bojí jen dokazuje, že je na rozdíl od Hubálka uvažuje racionálně. Když Hubálek může fušovat do bezpečnosti, já můžu zafušovat do psychologie:

Sigmund Freud v knize Úvod do psychoanalýzy údajně uvádí:

"Strach ze zbraní je znakem opožděného sexuálního a emočního vývoje"

-----
"A fear of weapons is a sign of retarded sexual and emotional maturity." > --Sigmund Freud, General Introduction to Psychoanalysis (1952)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od kolaCZek » úte 22.5.2012, 22:13

Sakra! To je magor! Mel doma legalne drzenou Bckovou zbran. Jeste, ze mel zbrojni PAS. :lol: Jeste nedavno jsem mel CZ858 pod posteli v papirovy krabici, vedle toho krabici naboju a Glocka v nocnim stolku. No prijit na to novinari, tak jsem senzace roku. :lol: Jeste by meli prolustrovat par lidem jedoucim na MG sraz auto. To by byly ulovky. :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od S474N » úte 22.5.2012, 22:52

kolaCZek: myslis jako pozvat Blesk nebo AHA na dostavenicko u Annahofu? *3802* *4253* *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od kolaCZek » úte 22.5.2012, 22:57

S474N: Tak to by byla pecka... Jasna titulka a palcovy nadpisy. :lol: Hlavne zarucene exkluzivne nezapomenout na televizi N@ha. *3004* *2680*
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od S474N » úte 22.5.2012, 23:01

kolaCZek: a k tomu v boxiku komentar psychologa Velkohuba Debilka *3*. No reknete, nebylo by to skvele? Bylo! A to si zaslouzi potlesk! *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od kolaCZek » úte 22.5.2012, 23:09

S474N: Tak to je za zlatyho bludistaka... :lol:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od maja » úte 22.5.2012, 23:25

Je přece třeba propagovat nás, zasloužilé magory :)

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od mFranta » stř 23.5.2012, 8:09

Vím, že se budu opakovat a že se mi spousta lidí řekne, že když umím takhle kecat, tak ať to udělám sám, ale toto je podle mě prostor pro Lex- vysvětlit novinářům, že samočinná není to samé jako samonabíjecí, že psychologicky posuzovat člověk jen na základě mediálních vystoupení taky není úplně košer (upřímně, několika stranama prošla asi většina politiků) apod. A ještě taková zajímavost- před pár lety mi vyprávěla kamarádka, že nedaleko jejich bydliště byl nějaký armyshop výprodej, tak se tam šla podívat i s rodiči- do kulturního sálu prý naběhli tatíci ve věku cca 40-50 let a vykoupili znehodnocené vz. 58. Ne proto, že by to byli magoři, co chtějí všechny postřílet, ale jenom proto, že chtěli mít doma to, s čím si dva roky hráli na vojně. Btw její otec to měl od ní a od manželky zakázané, takže ostrouhal.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Kottův samopal byl funkční. Měl výjimečný strach, říká p

Příspěvek od Jasik » stř 23.5.2012, 9:36

S474N, Koláč..
Si tu dělejte srandu - počkejte až na nás v půlnoci zaťuká zásahovou výbuškou na penzionu URNA... :-)
Jinak, já taky všem říkám, že pokud chtějí být na nejbezpečnějším místě v republice, ať jedou se mnou :-)

A k tématu, takoví lidé jako Alci by si měli "na vlastní voči" a kůži takový přepadení zkusit - pánové nemůžu si pomoct, ale opět musí udělat reklamu srazu - v neděli si "něco" opravdu zkusíte.. Vezměte si oblečení vhodně na ušpinění a něco aby až budete "hrát" zloduchy, aby Vás ten zásah tolik nebolel ;-) :-)

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz