Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Carloss » ned 10.1.2016, 16:54

AY.... Já se hlásím k teoretikům... bo G nemám... A dokonce kjsem i Karel V. (nikoli pátý :-D). Ale majla jsem Ti teda fak nepsal, hehehehe... Ale jak jsem psal, ačkoli s Tebou mnohdy nesouhlasím, tentokrát prostě musím. Taky si neumím představit, proč by to mělo bouchnout. A taky jsem přesvědčen, že pokud jsem u toho sám, tak mi přijde podstatně lepší precizní kontrola zbraně (nikoli automatická, ale vědomá, s vědomím každého prováděného kroku). Něco jiného je to pak pokud dávám zbraň do ruky někomu druhému, nebo si zbraň půjčuji...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » ned 10.1.2016, 17:18

uz vim... :D sem zapomel ze pri pohybu vzad se lokne do locking blocku a hlaven je locknuta v zaveru, takze bude normalne cyklovat. A ten zachyt hlavne slouzi jako block pri pohybu vpred :D Ale kdyby tam nebyl tak to diky pruzine poleti dopredu ze ?


Ooooo velky Richarde, odpust mi muj omyl. *3005*


https://www.youtube.com/watch?v=c1VD1D1hLsQ
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od kuba » ned 10.1.2016, 17:36

AREYOU píše:Kubo, tím si, ale protiřečíš precizní kontrola neznamená mít náboj v komoře a už jsme zase v kruhu. Každej at si to dělá jak chce já nikoho o ničem přesvědčovat nehodlám.

SOCP, to nestojí ani za komentář.

no bohuzel neprotirecim. zazil jsem to uz u nekolika lidí co prostě meli "zavan v mozku" udělali kontrolu tak jak ji dělas na videu, vyndali zasobnik, vyhodili z komory, koukli do hlavne koukli jestli neni zasobnik. pak najednou dali zpet zasobnik shodili a byla v komore. bylo to u lidi co to udelali uz "statisickrat" dobre. a stejne. ejhle pri rane jistoty vysla..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » ned 10.1.2016, 17:40

Co blbneš já se nikdy nepasoval do role nejchytřejšího od toho jsou jiní machři. jj je to jak je na videu co si sem dal, včera večer jsem tu moji 17 komplet rozebral a študoval co a jak tam běží a funguje a přišel jsem na takové další vychytávky které uveřejním na otázkách č.8 možná se ti budou líbit jsou to takové detaily, ale kdo je nezná může být dobře napálen :-).

Kubo na to ti nemám co říct to je fatální selhání, pak tedy by mohl někdo dát ránu jistoty zasunout zásobník a znova mu cvaklo v hlavě a přetáhnout a pro jistotu dát ránu jistoty a booom na to není obrany...prostě na fatální selhání nebude fungovat nic, ale znova opakuji já jí nedělám jsem na to tak nastavem vyhovuje mi to nikoho do toho nenutím ani na kurzu ani na drilech nikdy a nikde!
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne ned 10.1.2016, 19:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » ned 10.1.2016, 18:00

AREYOU: jen poslední poznámka :) Víš co to je POKA-JOKE?Vizuální ani pohmatová kontrola to rozhodně není.Rána jistoty POKA-JOKE je.
To že někomu při ráně jistoty do bezpečného prostoru vyjde výstřel neznamená,že něco udělal "špatně",ale že zafungovalo POKA-JOKE :D
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od john.hawk » ned 10.1.2016, 18:10

To ze nekomu vystreli zkontrolovana zbran je a vzdy bude spatne..lidi by se meli prestat vymlouvat zonglovat se slovy a vic manipulovat a vic trenovat..

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » ned 10.1.2016, 18:18

j.h. - proto jsem to "špatně" dal do uvozovek :wink:
Jinak co jsem od Tebe četl ( http://www.drilly.cz/?p=3007#more-3007)tak jsou s prominutím nesmysly jdoucí ve finále proti základním principům bezpečnosti..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Quirinus » ned 10.1.2016, 18:41

Já nechápu, proč AREYOU na videu a vlastně i kdokoli další, strká prsty do zásobníkový šachty, čumí do vyhazovacího okna a následně tam taky strká prst. Přece každýmu příčetnýmu střeleci postačí vyhodit zásobník, stáhnout závěr přičemž vyletí náboj no a pak už rovnou shodit závěr a zbraň je bezpečná a připravená na rozborku nebo na další manipulaci.

To šilhání a prstění otvorů pistole je zbytečná berlička pro lidi, co se 100% nesoustředí na vyjmutí zásobníku a nesledují náboj, co letí ven při stažení závěru. Video vám o tom točit nebudu, snad si to dokážete představit. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » ned 10.1.2016, 18:45

Quirinus
čoveče je vidět, že si nebyl na žádném kurzu...nebo na žádném pořádném jinak by ses na toto nezeptal. Nicméně to už je placená informace tu ti řeknu na kurzu a vsadím se že to pak budeš taky dělat, když budeš znát tu pointu. :-)

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 17.12.2015, 18:46

Zbraň: Walther PPS

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Port » ned 10.1.2016, 18:54

Já nestačí zírat. Na prvním videu zaznělo ... Takhle přinesu zbraň z trezoru, je nabitá, náboj v komoře ... Asi jsem že starý školy, ale to už je přece první porušení "pravidel" ... Krom toho, rána jistoty je právě ta jistota ... a tohle školí lidí na kurzech střelby. Promiňte, ale to je síla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 201

Registrován: stř 28.9.2011, 21:17

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Quirinus » ned 10.1.2016, 18:55

AREYOU: Tak pointa je jasná. Je to kontrola navíc při zapojení dalšího smyslu/vjemu. Což je zcela zbytečné, když uděláš správně ty první dva kroky. Stejně jako je nadbytečná rána jistoty je nadbytečná i tahle berlička. :D

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » ned 10.1.2016, 18:58

Quirinus: to je přeci placená informace,která Ti bude sdělena na kursu *4*
AREYOU píše:
Pařez píše:Suma sumárum: nedržkujte a zaplaťte si kursy na Drilly.cz *40* *88*
Jen pro upřesnění DRILLY.CZ nejsou kurzy jedná se o taktické soutěže např. jako IPSC to taky nejsou kurzy nebo LOS atp. furt to opakujeme dokola i na videu jsem to vysvětloval!
Tak takovej marketing jsem dlouho neviděl *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » ned 10.1.2016, 19:01

Port jj měj v trezoru rozebranou zbraň náboje měj kilometr od zbraně moc chytré až tě někdo v noci navštíví, tak si řekneš jj jsem to, ale č...rák ten AREYOU to asi měl promyšlenější než já :-)

Quirinus
hmmm když myslíš :-) ale není to tak...co třeba když je tma?

Pařez...kluku ty se mi snad zdáš a co mám v popisku dole www.AOTS.EU jj je to jen červeně a není to moc na očích co :-).

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » ned 10.1.2016, 19:05

Jj jedná se o dvě různé firmy se stejným managementem :lol:
Aneb co vás za mírný poplatek naučíme na AOTS využijete za mírný poplatek na Drillech :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » ned 10.1.2016, 19:08

Pařez tys neviděl všechny naše otázky a odpovědi myslím videa? Tam to vysvětluji, proč vznikl AOTS. Ale jednoduše řečeno DRILLY.CZ jsou soutěže nikoliv kurzy a AOTS.EU jsou kurzy...více se dozvíš na video odpovědích vysvětlil jsem to tam jak pro blbce tak snad to pochopíš :-).

Port nejsi ty náhodou Karel V? Pokud ano bud zdráv :-) co jsme si to jsme si já se nezlobím.

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 17.12.2015, 18:46

Zbraň: Walther PPS

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Port » ned 10.1.2016, 19:12

AREYOU: Sprostě mluví(píše) pouze ten, komu dochází argumenty, a Ty to určitě promyšlenější než já nemáš, ale na to přijdeš s věkem ... U nás doma když nás někdo neoprávněně navštíví, tak si sám v klidu kávu,, pak si dojdu do trezoru, v klidu vyberu zbraň, nabiju a budu se bránit, ono jde hlavně o přípravu a možnost té neoprávněné návštěvy, ale porušovat pravidla a pak lidem říkat jak se to má dělat správně, to jde jenom v ČR ...

AREYOU: Tak Karel V určitě nejsem, ale takových rozumbradů jako jsi Ty jsem v životě potkal fůru ...
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne ned 10.1.2016, 19:26, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » ned 10.1.2016, 19:17

Port OK já ti to neberu pokud si myslíš, že ti to tak funguje a bude to fungovat. Já osobně nosím IN tak taky ukládám IN do trezoru. Myslím, že většina lidí tady to tak asi taky dělá nebo se pletu? Nicméně zajímavá otázka na Vás?
jj hele takovej rozumbradů jak si ty jsem já na střelnici potkal taky spoustu nejen na střelnici i v životě :) já nemám snahu se někomu zalíbit :)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » ned 10.1.2016, 19:20

AREYOU: co jsem pochopil, tak většina z nás jsme blbí amatéři co by měli chodit na kursy.. :lol: Neznáš nějaké kvalitní? Nebo mohu použít ten Tvůj červený odkaz? :lol:
Na videa jsem koukal a moc Ti to sluší :D

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 17.12.2015, 18:46

Zbraň: Walther PPS

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Port » ned 10.1.2016, 19:27

Rozdíl mezi námi je, že já na rozdíl od Tebe, lidí neučím jak se to dělá. Ten kdo učí by měl mít nejdřív sám u sebe vše tak jak to má být a pak teprve ostatním ukazovat jak je to správně. Což ve Tvém případě nefunguje. Bohužel taková už je doba, každý si relativně může dělat co chce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » ned 10.1.2016, 19:28

Kvalitní školu poznáš podle žáků nebo já to tedy tak razím...kvalita žáka je nejlepší reklama školy. Díky za kompliment snažím se na videu vypadat dobře :-).
Spousta lidí mi říká, proč investuji energii a čas a bavím se s lidma kteří jsou jinde (hledal jsem slovo, abych nikoho neurazil jinde je snad OK), že jediné co z toho je, že investuji energii a nijak se to nevrací, proč točím video a vysvětluji a ukazuji třeba Karlovi V, že je hnup...proč to dělám?!
Protože se snažím lidem otevřít oči...kdo jinej to dělá? Kdo jinej odkrývá karty? Všichni na Vás serou a já vy nevděční parchanti investuji svůj osobní čas, abych Vám něco předal má to smysl? :-) Hodit na Vás bobek to by Vám patřilo.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz