Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » pon 11.1.2016, 9:33

Pitt
jj přesně ti rozumím po tom co sem řekl ty na drily nepříjdeš co? No žes u nás byl na každém drilu, co? Kolikrát si tam byl....nikdy :-).

Tvůj příměr s blinkrem je úplně mimo, ale evidentně si to nepochopil tak si z toho nic nedělej můj způsob rozborky není pro každého :-).

Jinak k tvému přání jaké mám točit video atp. hele chlape nenechám se úkolovat leda, že bys mi za to zaplatil...co? Ale neboj něco jsem pro tebe natočil :-) tady to máš.
https://www.youtube.com/watch?v=WYZdJie ... e=youtu.be
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » pon 11.1.2016, 10:56

dík za video - mě fakt zajímalo co to udělá. Ani jsem se nepřel že to nepůjde rozdělat.

na drily jsem chtěl jít už dřív, jenže jsi mi to v záchvatu upřímnosti v jednom vlákně zatrhnul :wink: , takže se nemůžeš divit že jsem tam nebyl.

opravdu jsem nepochopil proč nedáváš ránu jistoty, za sebe tvrdím že v některých případech to není nutný, nebo není třeba tomu říkat striktně rána jistoty.
Ale v případě tvé argumentace mi to fakt nedává smysl. "nebudu to posílat do gauče" - a proč ne, když jsi provedl dokonalou kontrolu zbraně?

ale nechci se tu s tebou hádat, protože vím že tohle prohraju :lol:

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od radim77 » pon 11.1.2016, 11:10

Ať ty čepy tahám jak tahám tak bez popotáhnutí závěru dozadu to prostě nejde ani u glocku 17 ani u glocku 42.

a o několik stran dozadu:
Int1m1thy píše:tvl asi mam jinyho glocka ale me ty koliky nejdou zatahnout dolu pokud nezatahnu dozadu...
a teda kdyz to takhle delas, tak stejne davas ranu jistoty :D
ty jsi mu odpověděl "že ten čep co se stahuje (díl č.21) máš obráceně" a dal jsi i k tomu schéma ale nějak je ten příspěvek upraven již bez těchto informací:
AREYOU píše:V\chytávky ohledně rozborky a další ptákoviny na videu otázky č. 8 těšte se.
_________________
http://www.AOTS.EU

Naposledy upravil AREYOU dne ned 10.1.2016, 17:42, celkově upraveno 1
Tak jsem ten čep taky zkusil přehodit a světe div se ona ta rozborka jde tak jak ji děláš ty, ale dáváš díly jak konstruktér zbraně nezamýšlel a něco "vylepšuješ". On ten čep tam má být tak jak ho pan Gaston dal a má to asi i svůj důvod (kdyby jsi chtěl tak se pana Gastona můžem zeptat).

Tady na tomto videu rozborku děláš: závěr popotáhneš dozadu, stáhneš čepy, závěr dopředu a vymáčkneš.
Takže tvým způsobem si pomůžeš že když je přepnuto tak nepřekonáváš pružinu. (opravdu to jde snadněji)
https://www.youtube.com/watch?v=oAN3ArQ ... e=youtu.be
a na videu zde:
https://www.youtube.com/watch?v=avlZcuDZSQw
tu rozborku děláš zase jinak: stahuješ čepy bez popotáhnutí závěru.
S oběma způsoby se ale dostaneš na ten samý bod že musíš odmáčknout takže s tvým způsobem je jedno jestli závěr popotáhneš nebo ne.

Když bude náboj v komoře "zapomenut" tak ho stejně odpálíš jak tvým způsobem tak oficiálním způsobem při odmáčkávání při rozborce.

Takže jak jsi i ty psal pořádně zkontrolovat třeba i dvakrát ať tam ten náboj nezůstane. Kontrola zbraně je nejdůležitělší.

Prosím tě měj zbraně složené jak mají být, "nevylepšuj je", ono jak to je tak to taky má být.
Neber to nijak zle ale dál se nikdo neposune pokud si nepřizná chybu a dle mého tohle chyba je a jesli si myslíš že ne tak já s tím nic nenadělám.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » pon 11.1.2016, 11:23

radim77
ta odpoveď s tím dílem č. 21, že je obráceně je moje univerzální odpověd abych nemusel odhalit to kouzlo ten díl 21 tam mám jak tam být má, když neznáš to kouzlo tak nevíš jak sem to udělal...každopádně to udělám na jakémkoliv glocku...vezmu si tvůj Glock do ruky a hned ti to klidně ukážu....to kouzlo odhalím na odpovědích č. 8 tak se těš budeš překvapen co je to za kouzlo :-).

PS když ten díl 21 dáš obráceně tak to pak ale stáhne každej bez toho, aby posunul závěr to by pak nebylo kouzlo já ti dám mého Glocka a můžeš to zkusit neuděláš to aniž bys nepopotáhl závěr pak si to vezmu do ruky já a udělám to :-)....jak? Kouzlo :-).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » pon 11.1.2016, 12:14

ty voe...jaký kouzlo??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 544

Registrován: stř 14.5.2014, 17:13

Bydliště: Praha

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Rough boy » pon 11.1.2016, 12:22

Po kontrole komory jsi ukazovákem druhé ruky vyklonil rozborný hmatník na té straně, co není na videu vidět, dolů. Tím po stažení závěru nezapadne výstupek hlavně do rozborného hmatníku (jelikož hmatník je v tu chvíli mírně zkřížený) a tak se dá závěr stáhnout bez pohybu vzad. Prosté, leč efektní :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » pon 11.1.2016, 12:45

pitt: kouzelnik Zito, ne?! *88* *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » pon 11.1.2016, 16:17

Rough boy
výborně....ano přesně tak!

Příspěvky: 6

Registrován: pát 11.12.2015, 15:09

Zbraň: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od logeno » pon 11.1.2016, 17:48

Můj postup kontroly zbraně u CZ85 (nemám Glock). Zásobník ven, závěr dozadu, optická kontrola komory a zásobníkové šachty, závěr zpět a vypuštění kohoutu přes palec. Ránu jistoty dávám jen u Gazely a to pouze z důvodu, že nechci mít napnutou pružinu. Kladný poměr ke zbraním se u nás v rodině dědí (táta dlouhodobý instruktor ve Svazarmu), sám nosím více jak 25 let, z toho 8 let v činné službě. Nechtěný výstřel jsem zažil (zprostředkovaně) jen jednou - kolega při ráně jistoty. Sám se řídím tím, co mne učil táta - se zbraní vždy zacházet tak, jako by byla nabitá. Myslím si, že je to o lidech. Pokud je člověk zodpovědný, stačí to tokhle, pokud není, nepomůže mu nic.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » pon 11.1.2016, 18:11

logeno
moje řeč...navíc u zbraní SA/DA kde shodíš kladivo ta rána jistoty je totální zmagořilost, ale každému co mu vyhovuje.
U Sa 58 tu ránu jistoty taky dávat nemusíš. Máš závěr vzadu zmáčkenš spoušt a pomalu pustíš závěr dopředu klidně s rukou kontrolovaně tak sem to dělal já a no problém. Testni si to třeba ti to bude připadat dobré.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » pon 11.1.2016, 18:31

logeno: a kdyby to kolega delal podle tveho postupu, tak by si prostrelil co presne?

Ne, rana jistoty opravdu NENI neci zmagorilost. Nedavat ranu jistoty je neci zmagorilost.

Pokud tvrdis, ze PRO TEBE je to zmagorilost, tak to nedelej a pis, ze PRO TEBE je to zmagorilost, ale nevypisuj tu takove obecne kategoricke zavery, ze je to obecne zmagorilost.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » pon 11.1.2016, 18:41

Však píši každému co mu vyhovuje!!!
Jinak ránu jistoty dáváte i u opakovačky? A když to přeženu na tedy max bezpečnost máte u rány jistoty nasazené brýle a sluchátka? Přece jen náboj tam bude a pak hrozí trvalé poškození sluchu nedej bože při nějakém blbém odrazu i zraku...co?!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » pon 11.1.2016, 19:10

to by jsi nám mohl říct ty k jakýmu poškození dojde. taky občas šutneš bez brejlí a hluchadel.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od john.hawk » pon 11.1.2016, 19:41

no jsou tady tací diskutéři, co to ví nejlépe.. stejně jak umí žonglovat se slovy..a jak hejno krkvaců nepřipustí žádnou odlišnost a reagují tak trošku hystericky..

Richarda znám osobně, vím co umí, někteří z Vás nejsou fakt na jeho levelu hlavně co se týká bezpečnosti a schopnosti samostatně uvažovat..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 113

Registrován: úte 23.5.2006, 11:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: skoro Praha

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Reno » pon 11.1.2016, 20:23

JohnH: Richarda neznam a nedokazu posoudit jaky je v bezpecnosti. To, co se mi tady nelibi, ze ukazuje nebezpecne věci - konkretne rozborku, u které si stejne musí cvaknout, ale nerika tomu rana jistoty a ukazuje, ze se nemusi u cvaknuti mirit bezpecnym smerem. Otazka, kdy se toho někdo bez 100 bezpecnosti v kontrole bez rozebrani chytne ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » pon 11.1.2016, 20:34

Reno
čoveče já říkal/ukazoval někde někdy, že se nemusí mířit bezpečným směrem nebo dokonce někde ukazoval, že se u toho má mířit na někoho nebo sebe atp. kde a kdy?
No rozumný člověk si z toho všeho odnesel nějaké novum nebo poznatek.

Pitt
jestli jsem ti někdy dal zákaz na drilly.cz tak to byla chyba a omlouvám se ti za to (asi si mě nějak nasral), takže si vítán jako každý ovšem vyžadujeme určité schopnosti viz web drilly.cz k poškození se vyjádřit nemohu neb na sobě nic nepocituji slyším i vidím na A1 a to zasebou mám dost výstřelů bez sluchadel, ale já sem já co ty sluchadla a brýle při ráně jistoty a jak s opakovačkou, revolverem? :)

Příspěvky: 6

Registrován: pát 11.12.2015, 15:09

Zbraň: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od logeno » pon 11.1.2016, 22:49

S474N: Kolega byl "starý pes". Jeho běžný postup kontroly byl takový, že vytáhnul zásobník, natáhnul kohout (nikoliv závěr) a dal ránu jistoty. Mimo střelnici nemíval náboj v komoře. Roky. A při tom náhodném výstřelu zapomněl, že během dne musel mimořádně natáhnout. Nejdříve se dušoval, že to nechápe, že závěr při kontrole natáhnul a komora byla prázdná, až po delší době se prořeknul. Pokud by tedy postupoval podle mne, nic by si neprostřelil, protože by náboj natáhnutím závěru vyhodil. Pokud by náboj při nějaké mechanické vadě v komoře zůstal, tak by jej viděl.
Ránu jistoty jsem jako zmagořilost neoznačil, pleteš si mne s někým jiným.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » úte 12.1.2016, 7:36

logeno: no nevím jestli se tomu postupu "starého psa" dá vůbec říkat kontrola :D
Ne všechny postupy používané "za druhé světové" jsou to pravé ořechové :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » úte 12.1.2016, 9:36

AREYOU píše:
Pitt
jestli jsem ti někdy dal zákaz na drilly.cz tak to byla chyba a omlouvám se ti za to (asi si mě nějak nasral), takže si vítán jako každý ovšem vyžadujeme určité schopnosti viz web drilly.cz k poškození se vyjádřit nemohu neb na sobě nic nepocituji slyším i vidím na A1 a to zasebou mám dost výstřelů bez sluchadel, ale já sem já co ty sluchadla a brýle při ráně jistoty a jak s opakovačkou, revolverem? :)
ano nasral jsem tě, protože jsem s tebou nesouhlasil - to se běžně stává.
Drilly jako takové jsou podle mne dobrá myšlenky, nicméně díky tvé osobě se pro mne stávají nezajímavými. Je to pouze v rovině instruktor/žák - dle mě by vedoucí osobnost měla být emočně vyrovnaná a nerozčilovat se, případně neurážet se kvůli nějakému příspěvku na foru, nebo mailu - což tvoje poslední videa moc nedokazují.
tady jsem ti tak nějak ve stručnosti vysvětlil proč se i přes tvoje nynější "pozvání" nezůčastním.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » úte 12.1.2016, 9:46

Pitt
Ok rozumím je to svobodná volba každého, takže to respektuji a nemám s tím problém.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz