Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Pařez » úte 12.1.2016, 11:48

Pařez píše:j.h. - proto jsem to "špatně" dal do uvozovek :wink:
Jinak co jsem od Tebe četl ( http://www.drilly.cz/?p=3007#more-3007)tak jsou s prominutím nesmysly jdoucí ve finále proti základním principům bezpečnosti..
Musím se j.h. omluvit. Po bližším vyjasnění přes sz již rozumím v jakém kontextu je to myšleno a psáno :wink:

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Tomak » úte 12.1.2016, 12:02

Tohle už mi fakt nedá :shock: Můj postup kontroly zbraně G19. Zásobník ven, náboj z komory ven, 3x přetahnu závěr, poté ho vystavím na záchyt, vizuální kontrola šachty a komory, shodím závěr, rána jistoty. Vizuální kontrola spouště v zadní poloze a ještě lehce zatřást abych slyšel volný úderník.Zásobník do zbraně, zbraň do pouzdra.

To co předvádí AY mi přijde jako proč dělat věci jednoduše, když to jde i složitě. Ono kdyby existoval i nějakej lepší postup rozborky než uvádí výrobce, tak na to už za ty léta asi někdo přišel. Navíc ta "rána jistoty" je tam tak jako tak. Prostě tu spoušť zmačkne. Akorát že není na tom videu vidět, kam to zrovna míří...jsem rád, že nejsem sousedem. Ani si nejsem jistej tím, jestli se na ty "další vychytávky" těšim, nebo se jich děsim :roll:

No nic, takhle to dělat nebudu a veřejnou prezentaci tohohle postupu považuju za důvod, proč se držet zavedených a spolehlivých postupů.
Komentovat pokus na střelnici vystřelit "zapomenutý náboj" z částečně rozebraný zbraně ani snad nebudu... :shock: :roll:

P.S. nebyl by třeba i nějakej další postup sborky ?? :P
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » úte 12.1.2016, 12:08

Tomak: no jasne, ted se dozvime, jak je vyhodne pri sborce vlozit do hlavne naboj. Clovek pak nosi nenatazenou zbran, kterou lze uschopnit natazenim o cca 3mm vzad.

BTW uvedeny postup funguje, nicmene doufam, ze ho vsichni chapou jako IRONII/SARKASMUS a ne jako navod, aby to opravdu delali.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Tomak » úte 12.1.2016, 12:14

SATAN: fungovat to bude, tak určitě :lol: :lol: ale kdo má myslet na to, natahnout jen o ty 3mm, abych si ten náboj nevyhodil ven :wink:
...voni sou hlava, pane vachmajstr :lol: :lol:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » úte 12.1.2016, 12:20

Tomak
míří to do gauče :) a stejně jako by směřovala ta rána jistoty :-), ale zase si zapoměl na tu alfu a omegu tedy kontrolu zbraně :-) jj já vím když Bůh chce tak i motyka vystřelí :-).

Satane-Martine už si tady připadám jak na dvorku u blůbejch neb sem několikrát zmínil, že to není návod pro nikoho jen způsob jak to dělám já, ale je to marný, je to marný a je to marný :D :D :D někdo by řekl, že ta debata s váma je ztráta času, já si to tak úplně nemyslím neb mě to vždy pobaví :D :D :D

Další debatu prosím pojdme řešit pod videa na YT at to aspon ty videa posouvá, děkuji těším se.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » úte 12.1.2016, 12:26

AREYOU: problem vnimam v tom, ze ty to takhle sice "souhrne" napises, ale tve individualni prispevky spise hovori (navic dost kategoricky a vymezene) o opaku. Nauc se pouzivat slovni spojeni typu "podle me je lepsi", "ja to delam" a podobne a nebudu ti nic vytykat.

V opacnem pripade sorry, nemuzu tady jen tak volne prihlizet nesmyslnym obecnym sdelenim, ktere mohou v nekterych jedincich vyvolat dojem, ze je to snad jediny spravny pristup *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 168

Registrován: čtv 16.1.2014, 14:12

Bydliště: Chodsko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Tomak » úte 12.1.2016, 12:39

AREYOU píše:Tomak
míří to do gauče :) a stejně jako by směřovala ta rána jistoty :-), ale zase si zapoměl na tu alfu a omegu tedy kontrolu zbraně :-) jj já vím když Bůh chce tak i motyka vystřelí :-).
...takže to míří do gauče i přesto, že do něj střílet nechceš a nemáš doma vymezen bezpečný úhel a prostor...no... :o tak nevim...proč teda nedáš tu ránu jistoty ?? Pořád se oháníš kontrolou. Ale stejně tu spoušť zmačkneš ať už kvůli tvýmu stylu rozborky nebo kvůli ráně jistoty. Výsledek je a byl by úplně stejnej. Přijde mi to jako nesmyslná obhajoba toho mýho jedinýho dobrýho a ne zrovna bezpečnýho postupu jenom proto, že je můj :roll:

aspoň už sis opravil vystřelý na vystřelí :lol: ...sranda :wink:
G17gen4, G19gen4, G43, SW MP9, Mossberg M590, SKS, CZ 858

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od radim77 » úte 12.1.2016, 13:35

AREYOU píše: ale zase si zapoměl na tu alfu a omegu tedy kontrolu zbraně :-) jj já vím když Bůh chce tak i motyka vystřelí :-).
Ale ta alfa a omega kontroly zbraně platí i pro ofiko rozborku. A jak píše Tomak tak stejně musíš tu spoušť zmáčknout a tvým způsobem si to usnadňuješ tím že nestahuješ závěr při rozborce.
Vadí mi že píšeš o ráně jistoty (stejné zmáčknutí spouště jako děláš ty ale ofiko způsob má závěr fixován v rámu čepem ale tvůj způsob již není fixován čepem což mi nepřijde vhodné) že je "totální zmagořilost". Dělej si to jak chceš ale nepiš takové blbosti a nauč se používat to slovní spojení jak ti doporučuje S474N, takto to vypadá jinak než chceš sdělit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » úte 12.1.2016, 13:46

Pod videa na YT kucíííí pokud se chcete dočkat odpovědi :) nebo na FB tam taky odpovím zde již nikoliv :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » úte 12.1.2016, 13:50

víš co?! my ti tu budeme psát komenty a ty nám na to budeš točit videa - to je dobrej kšeft, ne?! :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » úte 12.1.2016, 13:52

Pod videa na YT kucíííí pokud se chcete dočkat odpovědi :) nebo na FB tam taky odpovím zde již nikoliv. Platí i pro Pitta :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » úte 12.1.2016, 13:57

AREYOU: za me mohu rici, ze kdyz tu nebudes psat nesmysly, tak to spis vnimam pozitivne *3* :lol: takze drzim palce, at to vydrzis *81*

BTW nebo je to o tom, ze pouze ten, kdo ma svuj vlogisek je vic in a natoceny nazor plati vice, nez napsany?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od AREYOU » úte 12.1.2016, 14:00

Pod videa na YT kucíííí pokud se chcete dočkat odpovědi :) nebo na FB tam taky odpovím zde již nikoliv. platí i pro Satana :huh:

Příspěvky: 103

Registrován: sob 23.3.2013, 16:49

Zbraň: G17, G42 a jiné

Bydliště: Jižní Morava

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od radim77 » úte 12.1.2016, 14:02

Proč pod videa? jen ať si to lidi přečtou a přeberou si to co a stejně si myslím že to 99% lidí bude dělat tak jak se správně má :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » úte 12.1.2016, 14:03

Tak uz to vime, vsichni jsme si to uz 10x pro jistotu precetli, kdo tedy bude cokoliv chtit, napise tam. A tady uz to stacilo.

Pozdravuj tam *2680* *86* *87*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od john.hawk » úte 12.1.2016, 15:38

když jsme u těch termínů a slovíček, dovolím si rétoricky zvednout rukavici a předestřít tento obrat :
Rána jistoty to být nemůže, neboť ranou jistoty se střelec přesvědčuje že má opravdu prázdno..Kdežto můj kolega Rickardo spoušt mačká za účelem rozebrání zbraně..tedy se zmáčknutím spouště již nepřesvědčuje..dělá to s jiným úmyslem protože o prázdnosti zbraně je přesvědčen ,,jiným způsobem"
Pokud toto nejste schopni vypozorovat, svědčí to o určité disfunkci :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od S474N » úte 12.1.2016, 15:51

To sice ano, nicmene k odpaleni by doslo, tedy jinak nazvana cesta, ale stejny cil *4*

BTW k te disfunkci - Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Int1m1thy » úte 12.1.2016, 16:12

J.H. aha takze kdyz mackam spoust kvuli tomu abych to rozebral tak nedavam ranu jistoty... a kdyz mackam abych dal ranu jistoty tak to nedelam abych to rozebral :D :D :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od pitt » úte 12.1.2016, 16:20

john.hawk: Muzes mi tedy hawku vysvetlit proc na kurzu trvas na rane jistoty, kdyz staci poradna kontrola?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Re: Postup kontroly zbrane - rana jistoty a vse okolo

Příspěvek od Zefran » úte 12.1.2016, 18:39

Uz se tady z toho saskovani stala multiforumova debata. Tak me napada, ze to navrhnu na LOSu nebo IPSC. Bez rany jistoty se zase usetri nejaky ten cas a budu driv doma na veceri. Nebo rovnou povecerim ve spitale... Hlavne natoc jeste vic videi, prosim te.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz